Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

blucka
14. kvě 2009

Ahoj kocky,
hlasim sa po kontrole, UZV dopadol ok, mimca su v poriadku a odpovedaju stari 33+5, vahy mame 1898g a 1955g 😵 . Su hlavickami dole a mozem si vybrat ci chcem rodit spontanne alebo sekciou 🙂 .
No na poradne sa mi riadne zvysil adrenalin, najskor mi segra po 3mesiacoch co tam chodim napisala zly tyzden tehotenstva, vobec nechapala co jej hovorim 😠 😠 , a potom tam bola asi nejaka zacinajuca doktorka este s nejakym doktorm, ked som jej povedala, ze poslednych 14dni mam pomerne silny vytok, tak miesto toho aby mi urobila kultivaciu tak ma koli tomu vysetrovala, tak mi doblizila, ani mrnousom sa to nepacilo ☹. A to som si musela pytat este matersku!!!, pritom mne to je jedno, ale vypadalo to, ze ich to obtazuje. 😖 No dnes sme si to uzili.
Dufam, ze aspon vy mate lespi den....a ste vsetky ok. 🙂

blucka
14. kvě 2009

...jo a este, kto rodi U Apolinare: tak pohotovost aj sal funguje, vzdy je zatvoreny len jeden, takze v poho...prijimaju.

myska77
14. kvě 2009

Blucka: ta to sis tedy uzila, ale hlavni je, ze mrnata jsou v poradku a maji krasne vahy. Ja uz se nad blbosti sester a doktoru vubec nepozastavuju, vzdy s tim pocitam a naopak jsem mile prekvapena, kdyz narazim na nekoho normalniho nebo jde vse v pohode. ja mela taky casto problem s vytokem a doktor me NIKDY nevysetril ani neposlal nikam jinam a to jsem chtela taky kultivaci. Vzdy jsem se vylecila sama Femigelem, ten je super na vsechny vytoky. O materskou jsem si byla take zazadat vcera u sveho gyndr. a to bylo kecu, kdyz mi mel ukoncit neschopenku a dat formular, pry at si prijdu den predtim nez na tu materskou budu chtit jit. A ja mu rikam, ze ten papir v praci potrebuji mit dopredu, aby to odeslali na socialku a doplnili k tomu vsechny potrebne papiry. Nejak nechapal, ze s tema dvojkama se mi blbe porad nekam cestuje. No nakonec jsem ho ukecala, ale az porodim, tak u nej koncim a pujdu k tomu co sedi pres chodbu tomuhle, ma i UTZ a je normalni.

A jak chces rodit Blucka, radeji prirozene nebo sekci? Me rekli, ze pokud budou oba hlavou dolu, tak automaticky jdu na normalni porod. Pokazde se priklanim k jine variante, takze porad nevim.

myska77
14. kvě 2009

holky mate nektera takove to svedeni bricha? me se vcera udelala na brise neco jako vyrazka, ale je to spis v kuzi, asi jak jsem ho vehementne drbala, jsou to takove cervene flicky, nesvedi o nic vic nez cele bricho, ale svedi me i prsa a usni lalucky, coz je zvlastni.
Tady je to trochu videt na te fotce na prave strane: http://picasaweb.google.cz/misule77/BrichanecJa...
Mazu kremem Elasti Q a rano olejem na strie od Eucerinu, to mi dela dobre, ale jinak jak se to vcucne tak to zacne zase svedit.

sorbona13
14. kvě 2009

blucka: gratuluji k úspěšné kontrole, i když to jednání tedy nic moc, hlavně, že je všechno v pořádku 🙂
myska: mě břicho taky občas svědí, asi jak roste, ale vyrážku nemám, takže neporadím...a mažu se olejem od Babylove a občas modrou indulonou....

blucka
14. kvě 2009

Mate pravdu, hlavne ze su kluci ok a s tym chovanim sa musim poprat. Mna to hrozne vytaca, lebo sama som sestra a toto som si nikdy nedovolila...
Myska, ja mam tiez vytok cele tehu, kult.bola vzdy neg., ale teraz mi to zacalo vadit,ked mam niekedy intimku na 2hodky, co mi pride dost...
S tou materskou, akoby to slo z ich penazi, niektore veci nechapu...
Neviem ako chcem rodit, ale bolo mi povedane, ze je to na mne a trapit ma nenechaju, len aby zase iny dr.iny nazor 😒 .
Aj mna svedi brucho, vyrazku tiez nemam, ale mozes to mat z toho ako mrnata rastu a koza sa napina, hodne masti a ak nezmizne tak na najblizsej ko to ukaz dr.

jankatr
autor
14. kvě 2009

Mysko - raději o tom řekni doktorovi, jestli to máš i s vyrážkou tak by to mohlo značit nějaký jiný problém - já teď nemám doma tu chytrou knížku, pujčila jsem ji kamarádce, ale mám pocit že tam o tom něco psali, a nejsem si jistá ale myslím že to bylo něco ohledně zhoršené funkce jater - ale fakt si nejsem jistá tak nechci nikoho plašit. Holky nemáte tu knížku někdo po ruce? Ta moje se konkrétně jmenuje "Těhotenství v otázkách a odpovědích"

luzza
14. kvě 2009

Konečně jsem se dokopal nahrát do alba nějaká nová fota Elišky a Nelinky.. 😉 Je to ve dvou albech, protože 50 fotek na jedno album je teda fakt málo, tak to nevzdávejte a klikejte..

Lucinka je v pořádku, mrňata se mají k světu.. Během několika dní bude přesunuto vše na Rajče, tak hned jak se zmátořím, dám to kupy.. Lucinka pozdravuje.. Táta 😅

jankatr
autor
14. kvě 2009

Ještě jednou vám oběma moc gratulujem - holky jsou krásňoučký - tak ať vám pěkně rostou a hlavně ať máš všechny brzo doma 😵 😵 😵

artep26
15. kvě 2009

Ahojda holky,
nějak mě skolila chřipajzna, takže od pondělí ležím, ale je to už lepší, od středy mám atb.
Tatínkovi od Luzz moc děkujeme za fotečky, ještě jednou moc velká gratulka, holčičky jsou krááááááááááásný a přeji vám, ať vám celé rodince dělají jen a jen radost. 🙂 🙂 🙂

adrosek
15. kvě 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny
-luzza moc hezké holčinky,jsou tak roztomilé jak jsou malinké
-blucka tak hlavně že prdolata jsou ok to je hlavní
-artepa ty se hlavně pořádně vykurýruj
-nám dovezli dneska kočárek tak to jdem prozkoumat

blucka
15. kvě 2009

Ahoj kocky,
pozerala som foto od Luzz, tie holciciky su tak sladke 😵 😵.
Artep, poriadne sa vyliec.
Adrosek, tak to je parada, uzi si ho, ja sa s nim stale"mazlim".... 😀

adrosek
15. kvě 2009

-jojo ale musím počkat až dojde manžílek a vyskládá jej z krabic,pač je to tam namačkané a já to neunesem

zanetik
15. kvě 2009

Ahojda dvojmamky, tak jsem zkoukla fotečky Luzz, holky jsou pěkný kousci 😉
Jsem byla dnes v mateřským centru, byla tam herna pro dvojčátka, holky si sice ještě nehrály 😅 , ale proč nečerpat info od zkušených...
Tak se nakrmím, pak holky, pak solárko, pak slejzák ze střední a to je můj plán...takhle jsem vytížená pořád...zítra asi pojedu sama s holkama na výlet...tady holky z koně mají objednanou chatu, tak tam přijedu jako překvápko 😉
Musím už stáhnout zase nějaký fotečky a doplnit, holky už se před 3dny usmály vědomě...krásnej pocit 😵
Tak vám přeju krásný víkend papá

adrosek
15. kvě 2009

-ahojík zanetík,tak vidím že máš tedy nabitý program co,tak hlavně že ste vpořádku a že vše stíháte,no jasně nebudete sedět jen doma no ne?tak si užijte na chatě a pak dodej nějaké fotky,budeme se těšit

sorbona13
15. kvě 2009

ahoj, hlásím se stále 3v1, doktor dnes při vizitě říkal, že když vydržím do 28+0tt (to je příští středa), tak je to nejhorší riziko za námi a ve 30tt by mě mohli pustit domů, jestli se to nějak rapidně nezhorší. Dělali mi glykemický index a cukrovka se tam skoro neprojevila, jen hodně mírně zvýšená, tak jsem se ptala, jestli sem tam něco sladkého můžu a na to mi řekl, že to jako neslyšel, ale že chápe, že ležet tady na sucharech taky nejde...tak teď nevím, jestli si něco občas dát můžu, nebo mám vydržet radši tu dietu 😖
luzza: krásný fotečky 🙂 My už je odhalili dřív 🙂
artep: přeji brzké uzdravení
zanetik: ty máš teda nabitej program, klobouk dolů, jak to všechno zvládáš 🙂

adrosek
15. kvě 2009

-ahojík sorbonka,tak super že se tak držíte tedy,jen tak dál jako,to musíte vydržet určitěe tedy a pak by jste mohli jít domů co,tak se opatrujte tedy

adrosek
16. kvě 2009

-ahojík mamky,tak přejem všem hezký den

zanetik
16. kvě 2009

Ahojda, tak já taky přeju všem pěkný den i když je poněkud škaredě, tak ještě že jedu na výlet na chatu, protože na courání po venku nebo sezení na zahradě by to stejně nebylo...

adrosek
16. kvě 2009

-tak tady začalo trocha pršet takže uvidíme jak a co
-jinak se opatrujte všechny

luzza
16. kvě 2009

tááák, je v tom zatim chaoz, ale nějaká další fota jsem loupnul na http://elcaanelca.rajce.net .. Lucinka všechny pozdravuje... Jirka 😠

veruleg
16. kvě 2009

ahoj Jirko : moc dekujeme za fotky...jaky chaoz, zvladas to bezvadne. Moc moc Lucku pozdravuj. Holky jsou uzasne. 🙂

veruleg
16. kvě 2009

jak se mate holky? U nas docela prsi a je dost tmavo...ideal na to moje lezeni 😉

adrosek
16. kvě 2009

-děkujeme a fotky od luzzy,jsou moc hezounké
-tady sprchlo,ted už ne a je tak pod mrakem,jakoby chtělo aj vylét sluníčko,ale moc mu to nejde
-já taky jen ležím a kukám na telku a pojídám,manžílek má službu a dojde až zítra takže som sám ☹

blucka
16. kvě 2009

Ahoj holky,
ako sa mate? U nas na podvecer vykuklo slniecko. 🙂
Ja mam dnes nejaky divny den, dalsia prebdena noc ☹ , uz sa bojim si dnes ist lahnut...do toho riesim ci mi odchadza hlienova zatka, vo stvrtok na noc som si vzala zltu globulu(marimor), no ale dnes som mala niekolko krat cez den hnedasty hlien, tak neviem ci je to z tej globule, no uvidime ci sa nieco rozbehne...
uzite si zbytok vikendu...
Ozaj Adrosek, co kocar?

adrosek
16. kvě 2009

-ahojík blucka,tak snad bude vše ok ještě chvílu
-jojo kočárek je super,chodím se na něj stále kukat a zkoušet sním jezdit po chodbě,ještě jsem jej nestihla nafotit ale
-na mě zase asi něco leze nebo nevím,bolí mě vkrku a celý člověk,záda hlavně tak nevím snad nebudem nemocná,ale cítím se jak zbitý pes ☹

blucka
16. kvě 2009

Adrosek tak hlavne odpocivaj, skus cajicky a vitamin C, aby sa nic nerozbehlo...

sorbona13
17. kvě 2009

ahoj holky, jak jste se dnes vyspaly? Já tedy nic moc, v noci přivezli další spolubydlící a pak jsem nemohla dlouho usnout, padla jsem až k ránu a spala do snídaně.
Blucka: snad to nic nebude, ten hlen může být klidně po tom marimoru
Ahoj Jirko, děkujeme za fotečky a pozdravuj Lucinku a holčičky 🙂

lea77
17. kvě 2009

ahoj holky, zdravím Vás po dlouhé době, 4 týdny jsem strávila v nemocnici, takže jsem se tu pěkně dlouho neukázala. V pátek mě pustili domů, zítra kontrola, tak doufám, že si mě tam zase nenechají.
Taky zkrácený čípek ... 1 cm... no uvidíme jak dlouho vydržíme, doufám, že ještě dlouho, tak zdravím Sorbonu.
Vím co to je, když se to v nemocnici tak střídá a pořád vozí někoho nového a pak toho člověk moc nenaspí.
Užila jsem si taky své.

adrosek
17. kvě 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny a přeji hezký zbytek neděle
-sorbonka ahojík
-lea tak hlavně aby bolo už ted vše ok