Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
17. kvě 2009

Ahoj holky, zdravim po prijezdu z chaty, bylo tam zase nadherne jako kazdy vikend, trochu grilovani, lenoseni atd.

Jirko, diky moc za fotky, holky jsou nadherne a pozdravuj moc Lucku, jak ji je po cisari, hoji se dobre? Doufam, ze se k ni uz chovaji lip nez pred porodem, uzila si svy.

Blucka: jak ses na tom dneska, vsechno dobry? Ta zatka by mela mit spis takovou belavou barvu nez nahnedlou, to muze byt fakt z ho marimoru. Ja mela taky dost problemy s vytokama, hnede, zelene a rekli mi, ze hnede a zlute jsou v pohode, to je reakce tela na cokoliv, ale se zelenym, ze mam vzdy radsi prijet. Tak drzim palce.

Sorbi: vydrz, uz Te za dva tydny snad pusti, to nejhorsi uz mas za sebou.

Lea: budu zitra drzet palce, ale kdyz Sorbi pusti ve 30.tt domu, tak si Te tam snad uz zase nenechaji, ted uz by to decka zvladla.

blucka
17. kvě 2009

Ahoj holky, prajem vam krasny vikendovy podvecer...
Tak mi sa nejak drzime, zatial sa nic nedeje, tak len cakam, ci sa nieco rozbehne, ale asi to bolo z tej globule, dnes som sa dokonca aj trochu vyspala, ale kocky musim sa priznat, ze si neviem predstavit este v stave 3v1 vydrzat 3-4tyzdne... 😒
Dnes bola u mna kamaratka s nadhernym dvojcatkami(kluci), je im 3/4roka a su nakusnutie, ale doslo mi, ze to bude asi mazec 😉 , nejak si az teraz zacinam plne uvedomovat, ze budu dvaja 😵 , asi jak sa blizi ten porod...
Lea, drzim palce aby si vydrzala co najdlhsie...
Sorbi, ty tam teda mas srumec, snad bude tato noc o nieco lepsia a vyspis sa...
Myska, co ta vyrazka?

adrosek
17. kvě 2009

-blucka tak to je dobře že je vše ok,jen tak dál
-no já si taky říkám,že už mám nějak dost,ještě nějak vydržím pár týdnů,ale dlouho už ne asi

sorbona13
18. kvě 2009

Ahoj holky, jak jste se dnes vyspaly? Já naprosto strašně, spolubydlící nejen že chrápe, ale navíc sem za ní pořád chodí sestry a snad každou hodinu jí měří tlak, začínám být naprosto zoufalá z toho nevyspání.
Lea: to sis taky užila svý, ale hlavně, že jsi vydržela a jsi už doma, teď už to bude v pohodě a i kdyby se prckové narodili, tak to není žádná tragédie. Neřekli ti, čím to je, že se ti ten čípek zkracuje? U mě tlačí "áčko" dolů, je hlavičkou v porodních cestách a jsem zevnitř otevřená, prosakují plodové obaly.

myska77
18. kvě 2009

Ahoj holky,
Sorbi: ty to mas tedy silene v te nemocnici, uz by ses potrebovala vyspat, nemaji misto treba jinde na pokoji?

Blucka: vyrazka je pryc, ale mam desnou svedivku, a vsude po tele, je to des. Dneska budu hledat info na netu, uz se to neda vydrzet a nezabiraji osvedcene masti.

veruleg
18. kvě 2009

ahoj holky, zdravim po vikendu 🙂

Sorbi : vydrz 😉 ono to asi neni nic prijemneho, ale aspon jsi tam pod kontrolou...pak uz se v nemocnici snad nikdy neukazes, ted si to vyberes a pak uz budes mit klid. Myslim na Tebe i na Tvoje kluky.....musi jeste vydrzet 😉

Myska : nevim s tim svedenim, jak psala Janka....taky jsem to nekde cetla, ze to muzou byt jatra ci co. Radsi zavolej doktorovi...nikdy nevis.A jak rikali, radsi jet 2x zbytecne nez jednou pozde...
Nespravi se Ti to kdyz si das neco sladkeho? Z nervozity to asi nebude, ze.....Ja placm, nejsem doktor....radsi zavolej

Blucka : Ty uz jsi 35 tydne, to mas super, za par. Jeste chvilku vydrz...Luzzka taky vydrela. Odmena bude sladka 😎

Jinak nevim jak vy holky, ale mne to nekdy nedochazi, ze za par tydnu nas bude jaksi vic. Brisko roste, mimousi se melou, ale ten mozek to zatim nejak nebere....jako by to ani nebyla pravda...chpete co myslim.
Taky se porad udrzuju ve sladke naivite, jak se to vse zvladne na jednicku....horsi pak bude ten stret s realitou, ale proc se bat uz ted ze 😀

sorbona13
18. kvě 2009

myska: místo nikde nemají, tady dlouho žádná postel nezůstane prázdná ☹
veruleg: já vím, že je to lepší, že jsem tady, ale už mi to prostě leze na mozek, ale to bude z toho nevyspání
Dostala jsem kapačku hořčíku, aby se břicho zase zklidnilo, včera mi tvrdlo snad každých 10min.

veruleg
18. kvě 2009

Sorbi :to je mi lito s tim tvrdnutim. Je to urcite zpusebeno tim ze jsi unavena....to pak je hned. Nemas tam spunty do usi?

sorbona13
18. kvě 2009

veruleg: špunty mám, ale v tomhle případě nepomůžou, v noci přijde sestra a rozsvítí, aby mohla změřit ten tlak ☹ Je pravda, že jak jsem utahaná, tak je to tvrdnutí horší, snad mě budou pouštět časem domů aspoň na ty víkendy, abych se dala doma trochu do kupy a pořádně se vyspala.

veruleg
18. kvě 2009

Sorbi : jo vlastne, jsem oslik.... svetlo me nenapadlo.....tak klapky na oci...promin, ze to zlehcuju, musi to byt hrozne. ja jsem vdecna za kazdy den co stravim sama v posteli..... vydrz ty dva tydny a uvidis 😉

adrosek
18. kvě 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím a přeji hezký den všem
-srbonka tak to je vážně opruz,snad vás brzy pustí aspon na víkend domů tedy,aby sis trocha odpočla
-co budete dneska provádět co,venku je zase nic moc,nějak se zatáhlo tak to vypadá na déšt asi
-my včera poskládali postýlky a nachystali takže je to už všechno nachystané

myska77
18. kvě 2009

Veru: cetla jsem dnes na netu, ze ta svedivka je v tehu normalni, i se to tak jmenuje ,,svedivka". Nic na to pry nezabira, musi se vydrzet do porodu. Spis me vic trapi porad ty hemousove, cipky nezabiraji, masti taky ne. Nasla jsem tady na konikovi i celou diskusi o tom, takze jsem zjistila, ze to ma snad kazdy. A kdo to nemel pri tehu, tak si je vytlaci pri porodu, no proste super. Nektere typy hemousu se pry uz nikdy nezahoji, taky dobre vyhlidky.

Jinak vcera jsem taky s manzelem debatila o tom, ze se to blizi, a ze za chvili nas bude vic, a ze je to nezvyk. Najednou si je privezes z porodnice a ted co 😀 nastartovat takovy ten rezim a zabehnout to, to bude asi chvili trvat. NO jsem na to kazdopadne zvedava.

Sorbi: obdivuju Te, jak se tam drzis, ja uz bych jim davno utekla na reverz. Byt nevyspala, mit takove spolubydlicky a jeste aby mi z toho tvrdlo bricho, to potes koste. Snad Te zacnou poustet.

adrosek
18. kvě 2009

-jojo už se nám to všem blíží holky,ani nemrknem a bude nás více zase

veruleg
18. kvě 2009

adrosku : ja mam dnes v planu zase lezet...ostatne jako kazdy jiny den 😒
jinak budu vyrizovat nejake emaily, premyslet nad zmenou pojistovny, udelat poradek s fotkama...proste vse co jde nejak vleze. My mame zatazeno, vcera bylo super tak jsem lezela na zahrade.

mysko : me ten hemous pred 2 tydny presel....ale uz zase zacina zlobit.Fakt se mi osvedcila ta dubova kura-gel. Me vic boli ty ruce....ty karpalni tunely...v noci jsem nedala ruce v pest 😔

adrosek
18. kvě 2009

-no já taky jen ležím a nic nedělám to je pravda,ono se už ani toho moc dělat nedá,teda aspon u mě,já už nic nezvládám mi přijde

artep26
18. kvě 2009

Ahoj holky,
přeji hezký den.
Já dnes vstala v 10, měla jsem rušnou snovou noc, tak jsem chrupala i teď dopolko 😀
Jdu se zkrášlit a valím zajednat obídek na manžovic 30tiny pro naší big family 😝 a pesance pro granulky.
Mějte se zatím bájo a přeji moc moc sluníčka, páč to vypadá, že odpolko tady asi bude pršet 😠 😎 😎 😎

adrosek
18. kvě 2009

-tak to máš nabitý program artepa tedy,jen opatrně

blucka
18. kvě 2009

Ahoj kocky,
tak ja na pocudovanie dnes spala super a dost dlho 😉 .
Myska, ja som tiez pocula o tej sviedivke, niekedy to chyti aj mna, ale prestane, ale par znamych to malo cely3.trimester a dr.im na to nic nedal, museli vydrzat, hlavne, ze ti ta vyrazka zmizla, ale spomen to u kontroly.
Veru, ale Luzz bola statocna a ja uz som jak kralovna vorvanov 😅 .
Ale stale si hovorim, ze sa neviem dockat kedy uz budem mat chlapcov v naruci, ale myslim, ze po porode si spomeniem na to ako bolo fajn ked boli v brusku... 😀 , no nahlavu, ale zapina mi to az tak nejak od terez, ze budu tu mrnousi a dvaja. Ale holky, my to zvladneme na jednicku 😵 😵 .
Sorbi, mas moj obdiv, ze to tam vydrzis, aj ked musis, ale to tvrdnutie mozes mat fakt z nervov a nevyspania, uz aby ta pustilii domov...
Holky, najhorsie je, ze aj ty hemouse aj skoro vsetky neduhy zmiznu az po tehu, nic sa s tym neda robit, musime vydrzat... 😉
Artep, nemas nahodou bernskeho? na foto sa mi zdalo...

adrosek
18. kvě 2009

-jojo určitě to zvládneme,no musíme to zvládnout,ostatní zvládli tak my taky no ne

blucka
18. kvě 2009

to je jasne....... 😀

artep26
18. kvě 2009

Blucko jo jo máme Berňáka, Berňačku Beu 🙂 🙂 🙂
Je to super kámoška pro celou rodinu i pro kocoura 😀 😀 😀
Blucko už to máš za pár, víš kolik mrňouskové mají váhu??
Adri ahojda, no já se šetřím neboj, ještě mi není úplně dobře, ale tohle zařídit prostě musím, to za mě nikdo holt neudělá 😉

blucka
18. kvě 2009

Minuly stvrtok mali 1895g a 1955g, tak si myslim, ze uz sa prehupli cez 2kg.
Zdalo sa mi, moje tchyne ma par bernakov a mavaju aj steniatka, tieto psy su zlaticka. My mame teda jorksira, ale ked je trosku zarasteny tak vypada ako ich stena 😀 .

adrosek
18. kvě 2009

-to jsou pěkné váhy blucka už
-já jdem na kontrolu za týden zase,to budem 33+1 tak uvidíme kolik budou mít zase

blucka
18. kvě 2009

tak daj vediet to som zvedava, mna to trochu prekvapilo, myslela som ze budu mat cez 2kg, ale potom podla toho co pisala Luzz, je to ok.

adrosek
18. kvě 2009

-no uvidíme tedy taky,jak budou mít ces dvě kila tak můžou ven mi bolo řečeno,jako pokud se jim bude chtít že

artep26
18. kvě 2009

Blucko tak to jsou moc hezké váhy, kamarádka porodila na začátku 36tt a děti neměly ani 2 kg a byla s nima měsíc v porodinici. Myslím že neměly ani tu váhu, co uvádíš ty a to jsi byla 34 tt, viď??
Tak holky budu čekat na váhu, moje prďata měla předminulý týden ve středu (13.5.) 1,2 kg, což si myslím bylo taky hezký, už se těším zase na další KO a váhy 😉
Blucko jorkšírka?? To je asi domácí zviřátko, viď?? Ta naše je na zahradě, neumím si představit, že by takový obryně byla doma.
Holky jedu, jsem vypravená, tak ať jsem brzy doma, Anička dorazí po 13 hod., tak abych jí ohřála obídek.
Pa pa pa 🙂 🙂 🙂
Jo a nevíce co je s Leňou?? Nejsem si jistá, zda se v posl. době ohlásila 😒 😒 😒

gabina26
18. kvě 2009

Ahojte holky,
tak se po delší době opět hlásím... vše naštěstí OK, čípek nezměněn, tak snad ještě vydržíme..
Jinak se chci zeptat, jak to máte s přibíráním? Mě se zdá, že nějak nepřibírám, mám zatím asi tak 10 - 11 kg nahoře. Každý tvrdí, že bych měla mít v 30 tt více... tak nevím...
Nějak nemůžu jíst, stačí mi pár lžiček polívky, jeden brambor a kousek masa a jsem plná... když to přeženu, tlačí mě břicho... jím fakt mnohem méně než před těhotenstvím, a to bych klidně jedla i více, chutě mám, jen pak mi nestojí zato ty tlaky v břichu při každém pohybu, když se najím trochu více... 😉 Cítím se pak jak nafouknutý balon a břicho mám tvrdé...
Máte to některá podobně?

Jo a jak to máte s bolestmi např. zad? Mě teda hrozně začaly bolet kříže, a když ležím a v noci se chci otočit na druhou stranu, strašně mě bolí jednak v zádech, ale také i v břichu... je takové prostě těžké a překulit se musím se vzdycháním.... a to ani nemluvím, když mě v noci probudí bolest břicha, když se jedno mimčo vykulí na jednu stranu, není to nic hrozného, ale bolí to... nedej bože, když se vykulí oba mimča současně na jinou stranu...

Jak jste na tom vy? Trochu mě to překvapvuje, ale možná, že při těch dvou dětech to tak bývá...prostě nevím a nechci plašit a ztěžovat si doktorovi, protože mám pocit, že by mi řekl, že to je v těhu normální... a při dvojčatech dvakrát tak víc.... 😉

adrosek
18. kvě 2009

-ahojík gabina,tak hlavně že se držíte ok tedy,mě záda bolí jen občas,vnoci ani ne,ale jak píše stím boulením,tak to mám taky a taky mě to dost bolí a tlačí,že se nemůžu ani hnout,no a jak říkáš když se vyboulí obě dvě naráz tak to stojí za to tedy

blucka
18. kvě 2009

To som bola v 33+5tt, ale su to len orientacne, v skutocnosti mozu mat viac alebo menej, to sa ukaze az po porode, ale urcite bude pre nich najlepsie vydrzat co najdlhsie.
No Artep, no ja v 29+3 som mala tiez okolo 1,2kg u kazdeho. Jorksira mame v byte, ale ten nas sa vymika nejak druhu jorksira, niekedy mam pocit, ze je to prezleceny rotvajler za jorksira, tych dvoch bernakov cvici jedna radost a ziadny pud sebazachovy, v kazdej bitke musi byt, som zveda co bude "hovorit"na mimina. 😵
Gabi, priberanie je individualne, ja mam hore 15-16kilo, a doporucuje jest malo ale castejsie, to ze si plna, je proste tym, ze mimina ti na zaludok tlacia, tak bud v pohode, hlavne papaj a nerob si s priberanim tazku hlavu. A tie bolesti mam aj ja, bohuzial cim dalej sa to viac stupnuje, ale skus to spomenut dr., je tam od toho, aby ti to vysvetlil... 😉

adrosek
18. kvě 2009

-jojo váhy jsou jenorientační,většinou je to pak jinak stejně