Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

blucka
27. kvě 2009

...no adrosek, ty si sikulka, ze uz si doma, to mas dobre ked sa nemusis objednavat...

adrosek
27. kvě 2009

-no šla jsem k holiči do klieru ve velkém tescu jinak u holičky by asi neměla volno

luzza
27. kvě 2009

kacatko
holky jsou zatím moc hodný a manža má dovolenou,takže času mám zatím dost 😉 😀
a děkuju za hlasy 🙂
hanulko
hlavně se předem nestresuj 😉 oni se ti tvý bobánci dostanou ven tak nebo tak,neboj 😉

luzza
27. kvě 2009

tak,my jsme s domískem napsali úkoly,naučili jsme se slovíčka z AJ a pomalu budem chystat koupání holek 🙂
(teda až se vzbudí,jsou to šípkový růženky 😀 )

lenulinka21
27. kvě 2009

Luzz: a na kojení se budí sami nebo je musíš vzbudit ty?
Ted si nejsem jistá ale kojíš je zároven?

adrosek
27. kvě 2009

-tak hlavně že jsou holky hodný luzza,počkej až začnou zlobit,třebas ne ale
-tak já si namazala chlebík a ktomu do hrnku uvařila rajskou polívku ze sáčku,mám na ní hroznou chut a ještě mezitím trochu srkám manžílkovi vínko co si nalil,ale jen trochu,pač mě ztoho hrozně pálí žáha 🙂

luzza
27. kvě 2009

lenul
nebudím je... čekám až se ozvou samy... když se proberou spolu,krmím je zároven...nebo po koupání je kojím současně... ale často během dne jim dávám každý zvlášť... holkám dopřávám komfort 😉

adrosek
27. kvě 2009

-teda luzza teda ty jim dodáváš ale vážně komfort,já si říkám že jej budem budit,aby jedli současně,ale uvidíme tedy ještě
-tak se loučím holky pro dnešek,tak se mějte a dobře se vyspěte pokud možno

veruleg
27. kvě 2009

Luzzi : myslim, ze to holky urco vyhrajou.... 😉 to je super ze je manza v ty prvni dny s vama doma 🙂

jinak ja nevim co to je dnes za den, ale tvrdnu jako beton.Zvysila jsem si dnes magnosolv, tak doufam, ze to pres noc bude klidnejsi. 😔

luzza
27. kvě 2009

adri
taky jsem plánovala jen společný kojení,ale pak se ukázalo,že mi to občas vyhovuje kojit je i zvlášť 😉

veru
jasně že vyhrajou 😀 ,jo jo,manža je už druhý týden s námi doma...v pondělí už pomaže do práce 😉 ale mám doma i druhýho pomocníka 😉 Nikyho 😉
taky vzpomínám na tvrdnutí 😝 tak ať máš v noci klid 😉

sorbona13
28. kvě 2009

Ahoj holky, v noci jsem měla kontrakce po 5ti minutách, buďte rádi, že jste rodily císařem, je to fakt síla. Ráno mi odešla hlenová zátka, ale zatím jsem otevřená stále jen na 3cm, budou mě během dne vyšetřovat a zatím nesmím jíst.

septim
28. kvě 2009

sorbonka drzte se myslime na vas. A kdyby nahou uz jste velci, a kluci to zvladnou. Moje kamaradka rodila holcicky 29 tyden jedna mela 1 500g a druha 1 600g. Byly pekne velke a vse zvladly na jednicku. 😉

adrosek
28. kvě 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím a přeji hezký den všem
-sorbonka neboj všechno zvládnete,kluci budou bojovat jak to jen jde,už sou velcí takže to bude ok,myslíme na tebe

veruleg
28. kvě 2009

Sorbi : drzim pesticky. Neboj bude to dobry, kluci uz maji urco pres kilo. 😉 Cetla jsem nekde ze ta Duchkova ci jak se jmenuje porodila ty jednovajecne kluky pry tri tydny pred terminem a jeden mel teprv 1,2kg druhy krapet vic apo necelem mesici uz je ma doma.....
neboj to bude dobry. Kontrakce Ti teda nezavidim. Ja vcera tvrdla strasne a pobolival me dost podbrisek...ale dnes zatim klid

adrosek
28. kvě 2009

-mě se spíš hrozně boulí poslední dobou,na jedné straně se mě to úplně vyboulí jako velbloudí hrb mám to břicho a dost to bolí tak nevím,bud jedny se tam rotuje a vystrkuje zadek či co,ale tvrdnutí břicha by to nemělo být ne

veruleg
28. kvě 2009

adrosku: boulovani taky mam.....sem tam jsou na brise tvrda mistecka 😀 asi nozky,zadicka. Kdyz mi to ztvrdne tak to ztvrdne cele bricho a nikde ani mistecko mekke 😔

myska77
28. kvě 2009

Sorbi: Ty si tedy uzivas, nemuzes mit chvili klid, vid. Po odchodu zatky to muze trvat klidne i tyden, no hlavne at Ti neodejde voda, to by bylo horsi s infekci. Ja prozivat to co Ty, tak uz snad jim reknu at je vyndaji. I kdyz je jasne, ze kazdy den je dobry. Tak se drz, myslime na Tebe.

Veru: Stepanka Duchkova je rodila v 37tt a meli jen male porodni hmotnosti, ale byli vyzrali. Ono pry nezalezi na vahach jako na te vyzrallosti. Ale Sorbi uz je taky za vodou, konec 29.tt je v pohode.

Holky ja dneska mela uplne zive sny o tom jak se se mnou hadaji o tom, ze mi nechteji udelat cisare, ze musim na normalni porod, a ze byly komplikace. Jsem uplne zbita po te noci. V 5 rano jsem tedy vstala, nasnidala se a pak znova padla unavou a spala az do ted. Uz je tu chci mit bobisky 😵

Holky co ste uz rodily, ma cenu psat si porodni plan, prihlizi k tomu dneska vubec nekdo? Kazda porodnice si stejne asi jede po svym a a prani rodicky kasle, co? Jak to vidite vy?

adrosek
28. kvě 2009

-jo to bude asi ono veruleg,ale boulí se co chvílu,až je to nepříjemné,možná tam už nemají moc místa tak se tak protahují nebo nevím

lenulinka21
28. kvě 2009

Sorbi: jak už jsem ti psala kluci mají přes kilo určitě a vy to určitě
všechno zvládnete. 😉 Držíme palec a myslíme na vás.

Holky ohledně Duchcové tak mě docela naštvala četla jsem jeden časopis
ve kterém doslova řekla že by v životě nešla na umělé oplodnění že by si nechtěla
mordovat tělo injekcemi apod. Psala:
radši bych šla do adopce než tohle. No nevím, ale mě to naštvalo. 😠

veruleg
28. kvě 2009

myska : jo o te vyzralosti vim, ale prece jen mi ty porodni vahy prisly dost nizke 😨
jinak na porodni plan kaslu.....at delaji jak umi, hlavne at vse dopadne v pohode. Nechci doktorum do toho nejak kecat. Navic my s dvojkama si nemuzem moc volit (jako treba do vody apod)
Moje exkolegyne kdyz rodila (je ten typ co vi vse nejlip) tak byla nabiflovana z predporodniho kurzu a doktorovi a porodnim asistetkam do vseho kecala a remcala. Az bylo po vsem tak ji doktor rekl, ze te energie co dla do toho poucovani mela radsi dat do tlaceni a mela by to davno za sebou.... 😨

hanulka3112
28. kvě 2009

Ahojky holky tak dnes me na ktg vytáhli už před 7h 😅 a malí se tam pěkně probrali 😀 ted mám sobě kapačku, ráno mi ji nově napíchávali a asi po 10min mi začla ukapávat a zjistila jsem, že ji sestřička špatně dotáhla, tak jsem ji zavolala a ona, že to zpraví a šup vyletělo to úplně, takže jsem na zemi udělala pěknou kaluž krve 😅 až na notas stříklo pár kapek 😅 už at mám od toho pokoj, jsem celá rozpíchaná ☹

veruleg
28. kvě 2009

Leni : a videla jsi jak je na fotkach drzela ? Jako morcata...a pry ze si je strasne plete ikdyz maji vic jak kilo rozdil a jednoho uz mela tyden doma.....skoda mluvit 🤐

adrosek
28. kvě 2009

-jo já to taky četla o té Duchcové,jo držela je jako morčata taky sem na to hleděla
-hanulka tak to je už otrava co,tak vydržaj ještě,za chvílu to už budeš mít taky za sebou neboj
-já pojedla polívku a ted čekám než se mi upeče kuřátko,mnam a už mám velký hlad nějak

hanulka3112
28. kvě 2009

Ver, jsem včera četla, že má nějakou laktační psychózu, ale znáš bulvár 😖

blucka
28. kvě 2009

Ahoj kocky,
teda Sorbonka,ja by mala nervy naprasknutie, si statocna ako to zvladas.
My sme si dnes pospali, vstala som o 5, sla so psom von a potom chrupkala az do 10 😅 .
K tej Duchkovej,mna tiez strasne prekvapili vahy, ved ten jeden mal len 1,2kg, co mi na 37tt pride malo....
Lenul, no tak to som necitala, to by ma tiez nastvalo, toto moze povedat niekto kto otehotni bez problemov a nevie vobec o com hovori...
Veru, vraj ma laktacnu psychozu, preto sa jej pletu mena 😀, ale ona si nevedela spomenut ani na vahy pri narodeni 😝...
Adrosek, vcera muselo byt asi nieco vo vzduchu 😀 , ti moji sa tiez bulili jedna radost, uz som nevedela kde sa mam chytit a hrozne som im citila hlavicky dolu........
K tomu porodnemu planu...ja si ho pisat nejdem, myslim si, ze u nas vsetko zavisi od danej situacie a tiez to necham na doktoroch.

blucka
28. kvě 2009

Hanulka, ona to povedala sama v nejakej relacii v telke...

adrosek
28. kvě 2009

-já si taky nebudem psát porodní plán,nechám to na dr.
-jojo včera se bouleli osto šest a dneska se taky dost vrtí,asi se tam mačkají chuděrky

blucka
28. kvě 2009

...to jo uz moc miesta tam nemaju, ale aspon vieme, ze su ok 😵

adrosek
28. kvě 2009

-jojo to teda ano

myska77
28. kvě 2009

Lenul: o tom IVF jsem to necetla od ni, ale to by me take nadzvedlo, vzdyt co na tom je? Kdyby po detech tak moc touzila a neslo to prirozene, tak by jeste prstickem hrabala, aby na to mohla jit.

Veru: je fakt, ze ty vahy me taky sokovaly na 37.tt a jak je drzela, taky jsem se divila, ani nemela autosedacky. No nic, kazdy at si to dela po svym.