Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
9. čer 2009

-no jedno mám na příč ces druhou a stejně mi říkal,že je velká ta jedna co má skoro tři kila takže u prvorodičky to nechce přirozeně,takže raději císaře
-chudák hanulka tedy,porod ok a pak toto tedy že

artep26
9. čer 2009

Adri tak to jo, u nás se rodí taky CŘ pokud jsou příčně něbo nějak podvivně. 😉
Moc na tebe budu v pondělí myslet 🙂

veruleg
9. čer 2009

Artep : no mas pravdu...v knihach pisou ze se dvojky daji prirozene kdyz jsou obe hlavickami nebo jedno hlavickou a druhe prdelkou. Neboj jeste doma vydrzis.....Nas pesan pozdravuje vaseho. Dnes se mnou byla skoro cely den 😅

kacatko000
9. čer 2009

Ahojky holky

já se dnes dříve nedostala a koukám, že jste toho nakecaly 😀

Androsku tvoje princezničky maj fakt super váhy, takže už máš jen pár posledních dnů...pak už budeš mít zlatíčka u sebe.

Bluci taky gratuluju k váhám a super, že tě konečně přijmou, klobouk dolů před tebou, si strašně daleko, já si to neumím ani představit a dětičky už půjdou třeba sami a dříve.

Mysko naprosto chápu jak ti je, mám to stejné, jen dnes jsem asi po týdnu spala v postely, jinak trávím noc v polosedě v křesle a střídavě na gauči, protože jakmile si lehnu je mi zle. Ale musíme ještě vydržet, my to zvládnem holka!!!!

Luzzi ty máš hodný holčičky, sice ted jedna princezna trošku plakala ale pokud vím, tak většinou píšeš že spinkaj, tak to je moc dobře. Já se bojím co ti naši šmoulové pak budou vyvádět, jestli budou po tatínkovi, tak už ted mi je špatně. manža prý jak byl malinkej, tak prořval celé 3 měsíce, trápili ho strašně prdíky.

Holky mě včera doktor napsal do papíru, že ....hrdlo 2 cm pro špičku, vedle část plodu A volně na vchodě...
nevíte co to znamená, nějak jsem se ho nezeptala.Jinak mi krev dopadla docela dobře, jsem sice na spodní hranici ale děti ven nemusí

veruleg
9. čer 2009

Kacatko : ahoj 🙂 tak to je dobre, ze ta krev tak dopadla. A co ta chut k jidlu....porad to nejde? Ani treba ted jahody se smetanou nebo nejaka jinaci mnamka? Zkus do sebe aspon neco dostat at Te kluci uplne nevysajou. Drzim pesti 😉

kacatko000
9. čer 2009

veru ahojky no chut k jídlu by byla ale kapacita žaludku je omezená a navíc je mi po každém jídlu těžko, tak to člověka hned přejde chut ale já jím, musím. Hlavně ujíždím na melounu, ten mám každej den.

A co ty jak to zvládáš???

adrosek
9. čer 2009

-no já stejně bych asi chtěla císaře aj kdyby boli obi dve hlavičkou dolů,nevím,bála bych se o to druhé mimi,aby tam nebolo nějak dlouho nebo tak něco,ale tak je rozhodnuto a je to císař tedy
-ahojík kacatkoo jak se máš jinak co

veruleg
9. čer 2009

Kacatko :jo ja jsem docela vpohde. Akorat me mimousi strasi, jak skor furt jen spi. V noci uz nevim taky jak si lehnout. S jidlem problem nemam...spis mam pocit, ze co vidim to snim 😠

adrosek
9. čer 2009

-no tak sjídlem taky nemám prblém,já mám dojem že mám stále hlad to je hrozný
-no a spaní vnoci ani nemluvím taky 😠

blucka
9. čer 2009

Artep, aj mna prekvapuje, ze ta nechaju rodit aj v pripade KP. ale asi to prve je najhorsie a to druhe sa zveze 😀 .
Kacatko a nezvladas ani male porcie a casto, aby si sa trosku vypapakala? 😉
Jooooj, s jedlom tiez nemam problem 😀, zbastim vsetko co vidim 😠

adrosek
9. čer 2009

-no já taky ne tedy stím jídlem
-kacatko tak zkus po troškách a častěji jak píše blucka

artep26
9. čer 2009

Veru já doufám, že doktoři vědí o čem mluví a že mají tudíž s porody dvojek a KP zkušenosti a nebudou komplikace 😕 😕 😕 A naše pesanka taky zdraví toho vašeho bafana, manža jí na odpoledne sundal ten krunýř z hlavy, tak byla šťastná jako blecha, že se může podrbat. V pátek jí budou vytahovat stehy, tak pak už snad krunýř ani nebude muset mít. Jen aby se ta operace povedla, manža s ní byl na KO a docela prý dobrý, jen jí praskl jeden steh, ale prý se to zatáhne. Kéž by .... 😒 🙂 🙂 🙂
Kacatko na špičku znamená že je hrdlo prostupné na špičku prstu, tudíž jsi trošku otevřená (já jsem na prst celý tak neboj 😉 ) a volně na vchodu podlě mě znamená, že hlavička je sestouplá dolů ale nenaléhá na hrdlo a tudíž neohrožuje hrdlo (mně hlavička na hrdlo naléhá). Hezky papkej, alespoň něco málo, ale myslím že melounem se zrovna moc nezasytíš a děti z něj asi taky nic moc nemají, ale to je jen můj názor 😉
Já toho do sebe taky moc nedostanu ale jím normálně, až teda na tu dietu co mi napsali na cukrovku .... 🙄 🙄 🙄

myska77
9. čer 2009

Artep: to ses ptala jake vahy maji moji prckove? No min.tyden ve stredu ve 32tt meli A 1856 a B 1936gr. Tak ted uz budou kolem 2kil. To uz mi prijde OK, i kdyz zalezi jak jsou vyzrali.

veruleg
9. čer 2009

Artep : no ja ted jukla do posledni zprav co jsem dostala pred tremi tydny a tam taky stoji pro prst 😲 😲 😲 no ale doktor mi o tom nic nerekl, dokonce jen to ze nemusim jen lezet at neochabnu....Takze asi stejne jak Ty, no a hlavicka volne naleha...a hrdlo sakralne, polotuhe.
Ja jsem teda nakonec rada ze jsem tu zpravu nezkoumala driv 😕 to bych se ted stresovala...do ctvrtka vydrzim a pak se uvidi co noveho 😉

blucka
9. čer 2009

Kocky, ono mozno vzhladom, ze na hrdlo naliehaju dve mimca je taky nalez normalny...ja mala nieco podobne tiez napisane pred 3tyzdnami, nejak velky klud nedodrziavam a som stale 3v1 😉 .Tak je lepsie vediet, ze sme ok 😀 .

veruleg
9. čer 2009

jojo 😀 😀 😀

artep26
9. čer 2009

Mysko tak to máš cvalíky, ti mí špunti měli ve 32 tt 1577 a 1648 g ...
Holky já mám nějaké malé dětičky, ne?? Jsem z toho jelen, doky říkal že jsou o týden menší než by měli být, ale radši bych kdyby byli větší ... nějak jsem z toho vedle ☹ ☹ ☹
Veru taky myslím že je to OK, já byla na prst v 31tt tak proto mě radši šoupli do FN na kapačky, aby se to nerozjelo 😉

blucka
9. čer 2009

Artep, je to hrozne indivdualne a hlavne sa to musi brat s rezervou, ja som v 33+5 mala asi 1900g, keby sa to bralo na tvoj tyzden tak by mali priblizne velkosti, vraj teraz priberaju asi 250g za tyzden co by tak nejak odpovedalo aj dnesnemu UZV.Tak sa nestresuj... 😉

veruleg
9. čer 2009

Artep : ja byla na te posledni kontrole 30tt+5dni a to byl ten prst, mimina mela 1600 a 1650 g tak uvidim co ta kontrola ve ctvrtek to budu 33tt+5 dni a pocita ze b mohli mit pres 2 kila. Me si tam nechteli nechat,neb cipek dle ultz byl 3,9cm a nechavaji pry pokud je min jak 2,5cm

veruleg
9. čer 2009

ono taky se mi stalo ze na predposledni zprave stalo ze jsem 36tt a jeste neco....oni jak ti doktori to prepisujou na rychlo z neci zpravy co zrovna maji v pocitaci tak tam obcas muzou zustat blbosti a clovek pak cuci co to je 😕

artep26
9. čer 2009

Holky díky, já se strašně bojím aby se nenarodili malincí, vím že jsem pošuk, co by měla říkat třeba Sorbi.
Moc jí obdivuji že takhle všichni bojují, ale ono prostě nic jiného nezbývá, že?? 😒
Já budu zítra 32+5 tak jsem zvědavá, myslím že mi zase bude dělat UTZ a přeměřovat, páč UTZ a měření probíhá už prakticky na všech kontrolách. Jsem ráda, že jsou pod dohledem a doky je sleduje.
Já měla čípek myslím 3cm ale za týden se zkrátil o 1cm, k tomu jsem kontrahovala a to otevření na prst ... na jednu stranu jsem si tam strašně odpočinula, poctivě ležela. Teď se taky snažím, ale prostě to ne vždy jde, jen ležet. Však víte. 😉

artep26
9. čer 2009

Veru a mně v 16tt zapomněl z předešlé zprávy umazat : POHYBY CÍTÍ 😀 😀 😀
A přísahám, že jsem v 16tt nic necítíla 😀 😀 😀

artep26
9. čer 2009

Veru a ty chodíš pořád na KO po měsíci?? Já chodím už docela dlouho po 14 dnech a teď už stopro budu chodit po týdnu 😉

artep26
9. čer 2009

Berunky jdu ležet, bolí mě vše, záda, nožky, bříško tvrdne a teď se ještě přidal čípek, cítím jak mě tam dole dloube 😠 😠 😠
Zítra poreferuji jak KO, držte palec 😉
Dobrou dobrou a zítra pa 😉 😵

blucka
9. čer 2009

...drzime palce a daj vediet ako ste dopadli..
Dobru noc

veruleg
9. čer 2009

Arti :dobrou....no ja co jsem zpet v CR jsem choodila k mudr co 2 tydny. Pak me poslala k te hospitalizaci, kde si me nenechali a konrola byla za tyden a pak za tyden. No a pak mi doktor v te rizikovce rekl ze az za 3 tydny....byla jsem z toho jelen.
Drzim pesti na zitra.....

uz taky zalezu pod perinu...jinak vse co tu pisu tak je vleze na levoboku, tak se omlouvam za preklepy 😔

adrosek
9. čer 2009

-tak přeji taky všem hezké sny a pokud možno klidnou noc,pokud se bude dát chrupkat,já se děsím že zase nebudu moci spát jako dneska ☹
-já si jdem dát sprchu a pak ještě chvíli koukat na telku

kacatko000
9. čer 2009

no já právě jím po malejch dávkách a častěji asle i tak mi přijde že už mě tlačí každé sousto. Ale jím poctivě, mimča potřebují výživu.

Androsku docela to jde jen mi někdy přijde že už to nevydržím, hlavně v noci ale pak se mi udělá zase líp a já mám hned lepší náladu. Tobě se to pěkně přiblížilo, uteklo to jako voda, pamatuju si jak jsme se potkávaly v ivf říjen listopad a ted už půjdeš rodit. Toto letí. Tak at hlavně vše dobře dopadne.

Taky si jdu lehnout, nebo spíše pololehnout a uvidím jestli se mi podaří usnout a nebo to bude zase jisti televize až do rána.

Tak papa

jankatr
autor
9. čer 2009

Holky - podržte se - výsledek dnešního vážení - Kubík 6080g a Matýsek 5090g 😝 😝 😝 to se pak nemůžu divit že je sotva vytlačím do schodů 😀 😝 😅 když mají tohle ve dvou měsících a pěti dnech - tak se už docela děsím kolik budou vážit v roce. Jen tak pro srandu jsem se dívala na Daníkovi přírůstky tak ten měl při kontrole ve 3 měsících 6370g a to se narodil 4kilovej !!! Takže ho Kubík docela slušně válcuje 😅 😅 😅

luzza
9. čer 2009

jani
psala jsem ti už na ivfky 😉 😀 😀 😀 😀

přeju všem dvojmamkám sladké sny 🙂