Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
6. črc 2009

kaci: nevím o ní nic a myslím, že už to má za sebou 🙂
teda UTZ mi dělají po týdnu v nemocnici kam chodím na KO.
Hned jsem klidnější a váží mi tím i kluky pravidelně.

Tak zítra púísni co na KO já jdu v pá.

kacatko000
6. črc 2009

jojo napíšu a taky zkusím obvolat pár gynekologů tady v okolí bydliště jestli by mě udělali UTZ když si to zaplatím a za kolik, nebudu čekat tak dlouho, pro můj klid, že je vše O.K.

lenulinka21
6. črc 2009

Kaci: tak je zkus na té KO zítra požádat at ti UTZ udělají, že chceš
mít jistotu že jsou kluci v pořádku.Za pokus to stojí.

Mě ho v nemocnici dělali posledně taky na mou prosbu. A vyhověli mi. Tak
zkusit to můžeš. 😉

luzza
6. črc 2009

lenul
tu smetanu má skoro každá mamina 😀 ,neboj 😉 😀 vždyť moje babča byla kojná 😀 😅
kačí
když budeš chtít ultrazvuk a oni ti nevyhoví,stačí když řekneš,že cítíš nějak méně pohyby... 😉 😉 a bude 🙂

veruleg
7. črc 2009

ahoj holky

drzim pesti Mysce at vse dobre dopadne a jen same dobre zpravy. 😉

Kacatko : rekni si o ten ultrzvuk rekni......nikdy nevis.Jak pise Lenulinka, rekni ze citis min pohyby, tak Ti to udelat musi. Nebo uved jako priklad nas 😔

Luzzi : nej pocit je kdyz Viky po piti odpadne a ma naducane tvaricky, pusu od mlicka a spokojene si pomlaskne....za ten pocit se nic neda vyrovnat 😵 akorat mame problem s odrihnutim...moc se mu nechce

adrosek
7. črc 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny,tady je nějak zataženo tak bude asi pršet nebo nevím,takže dneska ven asi nepůjdeme
-no my jsme šli po delší době ven,pač nám aj dr.říkala že až budou mít ces tři kila,ale stejně sme šli drřív už,holky nabírají tak sme šli,Adélka má už 3.16 a Sára už bude mít brzy tři kila taky,dávám tomu tak jeden den
-Luzza a co vám pomohlo na prdíky,no taky evím jestli ten Sab zabírá,ale masírujeme jí ještě bříško a cvičíme,ale večer docela bojujeme se spaním,tedy než usne pak vnoci je to už ok,to se napapká a spí naštěstí
-jéé myska už bude taky maminou tedy,tak je ráda myslím že si vydechne konečně že?
-jinak já taky neodsávám a nedokrmujem už,holky si už pěkně nabírakí tak jim to stačí co spapají,leda že by mi hubly nebo mi dr.řekla že nabírají málo
-jinak všechny zdravím moc 🙂

veruleg
7. črc 2009

Leni : tech kil se neboj. Ja mela 19kg navrch a nechala jim tam 14kg. Myslim na Tebe, drz se 😉

zanetik
7. črc 2009

Ahojda tak se jdu jen rozloučit a v noci vyjíždíme, máme kupu práce a po 18h si chceme jít lehnout, tak se mějte krásně, Myska to snad zvládla v poho a ostatní taky pááá

kacatko000
7. črc 2009

Ahoj holky zpráva od Mysky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Myska píše:::: DNES 7.7.2009 K VÁM LETÍ ZPRÁVA, ŽE NÁS DNES NAVŠTÍVILA VRÁNA. NECHALA NÁM V UZLÍČKÁCH, DVĚ KRÁSNÁ ZDRAVÁ SLUNÍČKA. ŘÍKÁME JIM MATHIAS (VÁŽÍ 2.62 KG, MĚŘÍ: 49 CM, ČAS NAROZENÍ 8:47) A CHRISTIAN ( VÁŽÍ: 2.70 KG A MĚŘÍ:47 CM, ČAS NAROZENÍ 8:49). KOMU SE TO NELÍBÍ, AŤ JIM PLENKY POLÍBÍ. UŽ SE NA VÁS TĚŠÍME, TED VŠAK SPINKAT BĚŽÍME. MATHIAS, CHRISTIAN, MAMKA A TATKA 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kacatko000
7. črc 2009

tak mysce moc moc gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Lunulinko už jen my dvě 🙂 🙂 🙂

Holky tak jsem dnes byla na KO, nejdříve jsem šla na monitory, pak do poradny, monitory dopadly dobře a když mě doktor prohlížel, tak mi řekl, že se ještě ani neotvírám, tak že to dlouho vydržíme, né že bych nebyla ráda, ale však víte. požádala jsem ho o ten ultrazvuk, říkala jsem mu jak mi je furt zle a že potřebuju pro svůj klid vědět, že jsou děti v pořádku, že mi přijde že B cítím nějak mín, ale on mi odpověděl, že podle monitorů jsou oba v pořádku a že UTZ dělaj jen jednou za měsíc, prý tam maj nával. takže mě to fakt nakrklo, nebyl tam totiž ani ten můj doktor, ten má dovču. Tak jsem zkoušela hledat tady v okolí nějakou gyn ambulanci, že bych šla jako samoplátce ale spousta doktorů má ted dovču ☹

Luzzi díky za odpovědi 🙂

adrosek
7. črc 2009

-tak mysce moc a moc gratulujeme taky,hlavně at se opatruje 🙂
-zanetik tak si to uzijte v Polsku

lenulinka21
7. črc 2009

MYSKO: tak až máš to za sebou přijmi od nás VELIKOU GRATULACI 🙂 🙂
hl.zdraví tobě a oběma vašim uzlíčkům. 😉

Kacatko: to je teda blbý ☹ a ještě blbější dr. co tam zrovna byl. U nás v Opavské nemocnici
je taky narváno (vždycky) ale UTZ mi vždy udělají. Nechápu o co jim jde 😠
Zkus jiné gynekol.ambulance a použij stejný argument třeba to vyjde 🙂

sorbona13
7. črc 2009

VELKÁÁÁ GRATULACE MYSCE, VÁHY NAPROSTO ÚŽASNÝ, JSTE SKVĚLÍ!!!!
Kacatko: já se chystám příští týden zajet na smíchov, tak můžeme dát sraz nebo se můžu zastavit za tebou, budu mít 1,5hod. čas mezi kojením. S tím UTZ je to fakt naprd ☹

luzza
7. črc 2009

VZKAZ OD ARTEP!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂
JSTE HODNÝ,ŽE NA NÁS MYSLÍTE.MY SE MÁME FAJN,VE CTVRTEK NEBO V PATEK JDEME DOMU,TAK SE NEMŮŽEM DOČKAT,HLAVNĚ JÁ 😀 .DĚTI JSOU SKVĚLÉ,PAPAJÍ A PŘIBÝVAJÍ.AMY MÁ 2110 A MIKULDA 2160 G.JSOU HODNÉ,SNAD JIM TO VYDRŽÍ AŽ DOMŮ.MOC ZDRAVÍME VŠECHNY NA MK.MĚJTE SE KRÁSNĚ.PA ARTEP A PRCCI

GRATULUJI MYSCE A JEJÍM KLUKÁNKŮM 😀 😀 😀 😀 😀 😲 😲 😲 😲 😲

luzza
7. črc 2009

jinak
my máme tatínka na montáži a vrátí se nám až v pátek...a Dominika si vzal můj brácha na chalupu...takže jsme samy tři baby v baráku...

jankatr
autor
7. črc 2009

ahojky
tak nám se v neděli vrátil synek z Chorvatska - proletěl bytem - nechal si politovat rozedřenej puchejř, olíbal kluky a zase s babičkou vypadl - a když jsme ho chtěli vzít pak v pondělí domů tak s náma vůbec nechtěl jít - táhli jsme ho málem smykem... 😝 - ale zas na druhou stranu - ono je to potřeba - dědeček mu nechává dost volnou ruku takže není radno ho v jejich péči nechávat příliš dlouho... 🙄
Ale večer už byl pak v pohodě 😉

Bluci - já jsem teda kluky budila jen v porodnici - kvůli čárkám za kojení 😅 ale když už nás pak pustili domů tak jsem je nechala v noci spinkat - budili se tak po čtyřech hodinách - což bylo si myslím tak akorát. Jinak koukám že pořád vážíš - jestli nemáš problém s přibíráním tak se na to vyprdni - ono to je s tím jídlem jednou tak a podruhé onak - a zbytečně si z toho pak člověk dělá hlavu - tohle má smysl pro toho kdo má s kojením problém, nebo má málo mlíčka a děti špatně prospívají. 😉

Myska - moc a moc gratulujem akorát - já teda nevím - ale tady u nás nosí kluky čáp 😀 😀 😀 - ale je fakt že to by se špatně rýmovalo 😉 😅 -- každopádně jste šikulky - tak hlavně ať jste zdraví a brzo doma 🙂 🙂 🙂

Kacatkoo - s tím UTZ je to fakt na prd. Já mám naštěstí doktora který ho má v ordinaci a nikdy mu nebylo zatěžko pro můj klid ho udělat - byť jen kratičkej - jenom aby mi ukázal srdíčka jak pěkně ťukaj. Jsem ráda že chodím zrovna k němu - za prvé má perfektně vybavenou ordinaci a za druhé - a to hlavně - je to výbornej doktor a supr chlap, který má porozumnění a umí člověka podržet.

adrosek
8. črc 2009

-ahojík mamky,tak vás všechny zdravím dneska,počasí se snad trocha umoudřilo tak uvidíme jestli to vydrží
-já byla dopoledne s holkama venku se projít asi na hodinky a pak sem zase frčeli domů se napapkat,no je to snima občas pořízení,papkají tak 20.minut každá a někdy půl hodiny,pak usnou a pak je dám spinkat a za pět minut se proberou a brečí že chtějí zase tak nevím,jak kdy mám dojem
-já je už taky nevážím,občas jen ráno abych věděla kolik nám holky váží ale jinak už ne
-tak vás všechny moc zdravím a mějte se hezky
-zítra jdeme zase k dr.se ukázat,pač holky jsou ještě stále nažloutlé tak je chce zkontrolovat a zřejmě jim vezme aji krev aby viděla výsledek,tak snad to bude ok

veruleg
8. črc 2009

ahoj holky

Mysko : obrovska gratulace ke zdravim hosikum 🙂 🙂 🙂 🙂

Holky my dnes byli na kontrole a nedopadli uplne ukazkove. Viktorek pribral za tyden jen 70g coz je dost malo. Doktorka rikala, ze je to tim, ze kazda vaha vazi jinak, tak uvidime za tyden. Tak doufam ze to uz bude lepsi. Ono mi pripadalo ze pije docela pekne a ted zas zacne v clovicku vrtat cervik, jestli dela vse dobre.
Taky mi mudr rekla, at se vic hlidam co jim. jako ze i jabka si mam loupat at ho to nenadyma a zadne rajcata a papriky apod. To hlavni clovek vedel, no ale i tak.
Takze po dnesni navsteve mame 2570g. Jdu mu zase dat 😵

tady nase nova fotogalerie
http://picasaweb.google.com/vera.legutova

veruleg
8. črc 2009

adrosku a jakou mas vahu?

adrosek
8. črc 2009

-ahojík veruleg,tak tě zdravím moc,kukla som fotky hezký,neboj to doženete určitě,jak často mu dáváš papkat co a budíš jej na jídlo?
-já mám digitální váhu a už máme obě dvě ces tři kila 🙂

veruleg
8. črc 2009

adrosku: Viktorek ji co 2-3 hodiny.Vzbudi se sam a zacne knourat a intenzivne si strkat prsty a nekdy i celou ruku do pusy. Tu vahu mas primo specialni detskou nebo kuchynskou....ja asi uvidim do te pristi kontroly. On mi prijde po tom piti max. spokojeny a tim se zatim ridim 🙂

adrosek
8. črc 2009

-já taky tak krmím,co 2.5 nebo 3.hodiny aj v noci,taky začnou knourat jedna nebo druhá
-ta váha je dětská si teda myslím,máme ji půjčenou od známých,kteří ji taky používali na mimčo tak asi bude dětská
-tak když je spokojený tak to je dobře ne

luzza
8. črc 2009

adrosku
naše eliška je ještě pořád žlutá... krev jí nebrali....doktor říkal,že to může být...tak nevím,jestli mám mít strach 😕

luzza
8. črc 2009

veru
PŘEKRÁSNÉ FOTKY 😀 😀 😀 je to cukroušek 😀 😀 😀

luzza
8. črc 2009

veru neboj,příště nabere víc... 😉 😉 budeš koukat 😀

adrosek
8. črc 2009

-no taky si říkám a aj jedna známá je taky už měsíc a něco po porodu a taky má klučíka stále žlutého,tak snad to bude ok

blucka
8. črc 2009

Ahojky maminky....
Tak mi sme dnes dostali doporucenie pre Adamka na vylucenie refluxu ☹...
Janka, nevazila som, ale nebola som si u Adamka ista kolko vypije, ked po kojeni plakal a cmulal rucicky tak mi dr.dala vahu na tyzden aby sme vazili ale pije dost tak dnes sme s vazenim skoncili.
Veru, dolezite je ze je malinky spokojny a uvidis, ze na dalsej kontrole pribere viac. Ja som citala, ze pokial tieto potraviny nerobia problemy maminke tak v "normalnom"mnozstve moze vsetko, ja zatial papam vsetko aj ked malo a kluci prdia o 106, tuk, tuk, snad sa to nezmeni...
Adrosek, mne tiez obcas kluci breci po papkani, ale plakali aj ked vypili 120, co mi prislo, ze im musi stacit, oni to asi skusaju aby sme ich stale chovali aspon tie moje zlaticka. 😉
Myske, moc, moc gratulujem... 😵 😵
Kacatko, tak to aby ti este porod nevyvolavali 😉 , mimcam sa nejak nechce 😉.
Lenulka, boli hlavickami dolu, sekcia bola planovana, sla som preto, ze mam znizenu panev a nebola som presvedcena o normalnom porode....obcas kojim sucasne, podla toho aku maju naladu, aby mi prsa nezuzlali.Ale teraz papkaju tak 15min, tak to ide kazdy zvlast.
Luzz, uz sa trochu ta bolestivost zlepsila, ale vcera som mala az hrce.Asi sa mi tvori hodne mliecka....pozdravuj Artika.

luzza
8. črc 2009

holky
miminka si cumlají ručičky i když jsou přepapaný 😉 🙂 oni prostě rádi sají... uklidňuje je to... takže nemějte strach,že mají hlad 😉
a taky je to moc baví u prsíčka 😀 😀 neznají lepší pocit,než žužlat mámin cecek 😀 😀 ale ne rozhodně kvůli hladu 😉 😉 😉

blucka
8. črc 2009

Luzz, to si krasne napisala, su to certici... 😀 😀

luzza
8. črc 2009

bluci
s největší pravděpodobností mít reflux nebude 😉 a kdyby přece...většině dětem sám časem vymizí 😉 takže neměj obavy 🙂 nebude to nic vážného 😉