Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
11. črc 2009

-ahojík holky tak sem konečně našla chvílu a jdem vás pozdravit konečně 🙂
-tak my sme boli ve čtvrtek u té dr.na kontrolu té žloutenky a nezdálo se to dr.tak jim brala krev a ještě nás poslala do dětské na odběr,tak Adélka má zase vysoký ten bilirubi a Sáruška taky,ale né tolik jako Adélka takže sme dopadli tak,že musím odtříkávat moje mlíko a převařovat jej a pak jim jej teprve dávat,takže jej nesmím přímo kojit,takto to máme provádět až do úterka,kdy jdeme zase na kontrolu a zase je budou ty mé prdolky pichat chudinky,takže máme o zábavu postaráno ☹ ale vnoci jej aspon jednou nakojím nebot to nestíhám odstříkávat takže se nenudím,no hlavně aby se jim to zlepšilo a konečně se té žloutenky zbavili,jinak bychom museli tak na tři dny do nem.se zase zářit ☹
-no a jak vy se tady máte?

adrosek
11. črc 2009

-blucka to mě mrzí stím refluxem,ale snad se to upraví tedy

luzza
11. črc 2009

adrosku
tak to tě teda lituju... ☹ jsi dobrá,že to stíháš odstříkávat...
teda naše eliška je taky pořád dost žlutá,ale doktor řekl,že to může být...tak vážně nevím...krev holkám nebral

luzza
11. črc 2009

adrosku
to převařování mlíka jsem ještě neslyšela... 😕
a to odstříkáváš růčo nebo máš nějakou odsávačku?

adrosek
11. črc 2009

-může to být,někdo to má aj tři měsíce prý,ale raději jim vzala krev,ono to nesmí stoupat ta hladina na horu a nám vylezla od propuštění celkem dost
-no je to makačka jako,nic jiného nedělám a ani nikam nemůžeme ven,pač to nestíháme takže sme do úterka doma než půjdeme k dr.dneska to aj budem střídat s nutrilonem pač se to vážně nedá a aby nám to rychleji kleslo dolů ta hodnota,jen se bojím aby si holky nezvykly na flašku pač jim to dávám ces flašku pač sme to zkoušeli stříkačkou a to se nedalo vážně

adrosek
11. črc 2009

-ne koupila jsem si odsávačku,ručně bych to asi už vůbec nestíhala
-no ono se prý to mlíko těch hormonů,které taky to zvyšují ten bilirubin

luzza
11. črc 2009

adrosku
tak hlavně abys měla dobrou flašku s malou dírkou...aby musely tahat,aby jim to neteklo samo...to by pak prsíčko přestaly chtít...

luzza
11. črc 2009

aha
to jsem vůbec nevěděla 😕
tak hlavně že máš odsávačku...přece jen je to o malinko rychlejší...

adrosek
11. črc 2009

-jo máme malou dírku,jen se jim to zase občas zacpe ono se to mlíko pak trochu sráží totiž
-jo je to rychlejší stou odsávačkou

sorbona13
11. črc 2009

luzzi: mě práce baví, tak se snažím si jí aspoň částečně nechat a zatím to zvládám. Kluci jsou zlatíčka, Honzík už vypadá jak velké miminko v tom bodyčku a postýlce, Kubík snad půjde do postýlky příští týden 🙂

jankatr
autor
11. črc 2009

Adrosku - tak to ti teda vůbec nezávidím... - a proč se to vlastně musí převařovat? Ono je to nějak ovlivněné i mlíkem? To jsem vůbec nevěděla 😕 😕 😕

Sorbonka - kluci jsou šikulky 😉

My kyčličky máme OK akorát musíme ještě jednou na kontrolu - zatím nemáme jadýrka - ale na ty je prý čas. 🙂

luzza
12. črc 2009

sorbonko
tak to jo 🙂 jestli tě to baví 😉 já myslela,že musíš 😉 🙂

jani
já si uvědomila,že nelinka má pořád hlavu vlevo od té doby,co máme ty abdukční kalhotky 😕
před tím jsem jí totiž položila na druhý bok,zapřela dekou a ležela tím pádem střídavě...ale teď to nejde... v těch kalhotkách se dá ležet jen na zádech 🙄 a do kontroly nám zbývá ještě víc jak dva týdny 🙄

luzza
12. črc 2009

tak taťkovi se jeho holčičky v naušničkách moc líbily 😀 😀 byl z nich úplně vedle 😀 😀 pořád je choval,takže si to večer fakt užívaly 😀 pak se jim asi zastesklo po chování,páč dneska jedly už o půlnoci 😝 😝
teď jsou zase nakojený a spinkaj... 🙂 🙂
a mě přepadl hlad,takže už snídám 😅

luzza
12. črc 2009

jinak s tím převařováním mlíčka... já bych asi raději šla s nima do špitálu,aby je tam svítili... a k tomu bych je mohla normálně kojit...od lampy by měly bilirubin za chvíli nízkej...a bylo by...
tohle odstříkávání a převařování mi přijde hrozná dřina 😒 😒

veruleg
12. črc 2009

ahoj holky, zdravim pri nedeli 🙂

Viktorek ma porad taky trosku zloutenku. Nejhorsi to bylo 3-4 den v porodnici. Byl pod lampou celkem 43 hodin, ale naramne si to uzival...vypadal jak na Hawaji s brylema. Nez jsme odchazeli tak nam radili davat ho na slunicko, poodhalit ale neprehrat. Jeste ted ma trosku zlute belmo, ale snad to taky vymizi.

Sorbi : ty jsi blazen, ale hlavne kdyz Te to bavi. Mozna az budou kluci doma tak uz nebude tolik casu. Uplne cucim jak pribiraji 😉

Luzzi : nausnicky super 😵 Jinak s tim hladem, ja ho mam ted snad porad. To jsem dlouho nezazila 😨

luzza
12. črc 2009

veru
ten hlad je asi z kojení 😕
a to žlutý bělmo jim vydrží déle,než žlutá kůže,tak se nelekej 😉 to mizí úplně nejdýl 😉 holky jsou ještě teď jak zombice 😀

adrosek
12. črc 2009

-ahojík holky,tak vás zase zdravím na chvilku,holky jsou najezení tak snad budou chrupkat
-no je to dřina to je pravda,no oni nám řekli že máme vyzkoušet tohle a pokud to nepomůže tak pak bychom šli asi do nem.na pár dní se svítit,no taky už pak přistoupím v nejhorším na tohle pač je to mazec,hlavně se pak bojím že nebudou chtít ode mě pít,ale jednou za noc nebo dvakrát je kojím normálně at to nezapomenou,no v nejhorším pak budeme zase pro změnu bojovat s kojením
-jo jani,ono prý vtom mateřském mléku sou hormony ,které ten bilirubin zvyšují tak proto se to má převařit a tím se zneškodní

lenulinka21
12. črc 2009

čauki mamky 🙂 🙂

Sorbi: máš můj obdiv s tou prací- hl. je že tě to baví. 🙂 a taky koukám jak kluci rostou a přibírají

LUZZ: teda to jsou kočenky ty vaše princezny 😉

Já už stříhám metr 😀 😀 ted se to teprve táhne 😝 a mám pocit že mi prasknou
žebra. Oni kluci nakonec aby neměli kolem těch 3kg. No uvidíme necháme se překvapit ono to měření
bývá dost nepřesné, že jo?
takže 20.7. na mě zkuste myslet a všem pěknou neděli.

lenulinka21
12. črc 2009

hm ted koukám, že KACATKOO se dlouho neozvala. Tak snad je vše OK.

kacatko000
12. črc 2009

Ahojky holky moc vás zdravím po delší době

já jsem se neozvala páč máme byt jak po výbuchu, tak jsem měůa schovanej i pc. Ložnice co měla být hotová na konci května pořádještě není. takže nemáme ani postel ani skříně, spíme s manžou v pokojíčku na zemi, což je pro mě stím břichem fakt krutý 😒
Navíc celej pokojík je zastlanej našima věcma z ložnice, oblečením no prostě vším, takže jsem fakt už dost na nervy. Do toho sousedi předělávaj komplet byt, ted ho koupili a hodně let v něm žil dost divnej chlap, nakonec ho vystěhovali, jelikož ani neplatil nájem a prý ten byt byl hotová katastrofa, takže dělaj nové okna, rozvody, elektriku, vodu, topení, bouraj zdi no dokážete si představit, že od rána do večera je tam takovej randál, že kolikrát nemůžu doma ani telefonovat, navíc máme společnou šachtu a tou nám padá do bytu ten prach z cihel, takže hrůza. navíc na baráku začali dělat zateplení, takže nemůžu ani otevřít okna, za prvé strašnej kravál a za druhé prach a bordel. Jsem už fakt na mrtvici. V noci skoro nemůžu spát ale bohužel to nedoženu ani přes den, protože se to v tom kraválu nedá 😠
Dětský pokojík už byl připravenej ated je totálně zasranej prachem z cihel, všechno naše oblečení budu muset vyprat, i když jsme ho měli na zemi zabelené v dece tak se tam stejně ten bordel dostal, no děs, někdy se mi už chce i brečet ☹

Omlouvám se, že si tak stěžuju ale musím to někomu říct, já už tak docela trpím, bývá mi dost zle, ven už sama nemůžu, točí se mi hlava a tak musím bejt furt doma a když to kolem sebe vidím a slyším tak je mi nanic

blucka
12. črc 2009

Ahojte maminky...

Adrosku, tiez som netusila, ze to takto ide s prevaranim mliecka, tak dufam, ze bili rychlo klesne az je vsetko zase v"starych"kolajich.Musi to byt fuska.
Lenu, ja som si myslela, ze tiez je to odhadom a u mna vaha mimin bola dost presna. 😀 a 20.7:jasan,ze budeme mysliet.
Musim tie nase zlaticka pochvalit, mame za sebou druhu super noc, budili sa po 4hodkach a po papkani hned zaspinkali, takze tuk, tuk...len nech to vydrzi. 😵 😵
...pekny zvysok vikendu...

kacatko000
12. črc 2009

Sorbonko vy už máte fakt bezva váhu, za chvilku pomažete domů 🙂 je úžasné jak jsou kluci šikovní, ty to moc nepřeháněj s tou prací, vím, že tě to baví ale šetři i síly 😉
Doufám že se ještě uvidíme, než si odvezeš kluky domů, pak už tak moc příležitostí nebude

Ahoj veruleg, moc tě zdravím 🙂

Luzzi už máte naušničky?? tak to je super 🙂

Androšku to je mi líto, že máte takové trable, člověk jako kdyby to s těma dvojčátkama neměl i tak dost, ještě starosti navíc..tak budu držet palečky at to co nejdříve pomůže...a ty se drž holka

lenulinko ty už máš termín porodu?? To je super, to ti závidím. Toho 20.7. budeš přesně kolik prosím tě???
Já bohužel termín nemám, doktor nechce ustoupit a bude mě trápit co nejdéle, ale jelikož manžel jde od 27.7. do práce a absolutně už by nemohl být u porodu ani za mnou moc jezdit do porodky tak jsem napsala na radu mysky do toho kladna a čekám na odpověď...tak uvidím

Zítra jdu na KO ale zase jen monitor a poradna, bez UTZ takže vůbec netuším kolik kluci maj 😒

lenulinka21
12. črc 2009

Kacatko: jj už mám termín a jsem za něj ráda 🙂 Sami mě ho tak naplánovali v pátek
když jsem byla na KO. Ted v pá tam nastupuji i s taškou a v po to je toho 20.7. budou KLUCI na světě. 🙂 🙂

Možná to bylo tím že mi na té Ko řekli že čípek už je jen 0,5cm a KLUCI mají hopdně solidní váhy a
já jsem jim i řekla že už fakt dost trpím tak mi dali termín a bylo.Jo toho 20.7. budu 36+6 jako ty, né?

lenulinka21
12. črc 2009

Jo a jsem ráda za naši nemocnici taky mi dali na výběr jestli císař nebo normal.porod ale volím císaře.
Je to bezpečnější pro kLUKY. A beru spinál.anestezii.
Zkus jinou porodku a třeba tio vyhoví jako mě. 😉

kacatko000
12. črc 2009

tak to je super, že jste se tak domluvili, jojo my jsme stejně, no já jsem psala do toho kladna kde je myska tak čekám na odpověd.

Jinak myska vás moc zdraví, nemá čas jít na MK i když tam má pc. pořád kojí, mlíčka má dost a kluci jsou moc šikovní.

lenulinka21
12. črc 2009

Kacatko: jedině že bys sis k tomu dopomohla sama 😀 trochu více pohybu(ikdyž to je mazec)
ale já třeba začala normál.uklízet jako by NIC chodím i do obchodu atd.

Stejně ikdyž ležím tak to bříško bolí takže to vyjde tak na stejno. Nechápu proč tě tak
dlouho chcou potrápit a taky proč ti nedělají UTZ častěji-nejlépe každý týden.My jsme rizikový
tak by to tak měli i brát a dělat více KO a hl.UTZ.

kacatko000
12. črc 2009

no to já taky ted dělám vše, žehlím, peru, věším prádlo, vařím ale akorát jsem pak unavená a jinak nic, tak uvidím zítra na KO co mi řekne, třeba se už taky začínám otvírat. Znova ho požádám o UTZ a pokud odmítne, tak zítra odpoledne jdu kousek od baráku na nějakou gyn ambulanci a tam mi ho za 300 udělaj, tak jsem moc moc zvědavá na váhy kluků a možná že i podle toho kolik budou vážit se rozhodnu jestli změním porodnici. Moc by mě mrzelo kdyby manžel nebyl u toho a viděl je až na pár min večer ☹

lenulinka21
12. črc 2009

Kači: hodně bude záležet na zítřejším nálezu.Podle toho se rozhodne.U mě to tak
bylo. čípek jsem měla už jen 0,5 pak i váhy KLUKŮ velké na můj týden a bylo rozhodnuto.
Jinak průtoky byly OK.
Pokud to ale budeš mít ještě jakž takž v pohodě tak tě budou trápit do toho 38tt

adrosek
12. črc 2009

-lenulinka tak budem držet pěsti moc a at už to máš za sebou

lenulinka21
12. črc 2009

adrosku: moc děkujem 🙂 a ty jsi měla taky spinál.anestezii? Jak to probíhá?