Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
8. říj 2009

Sorbi ja doma zadny Nutrilon nemam. Mam plny mrazak sveho mlika c treba odstrikavam, kdyz v noci vydrzi 9 hodin spat, tak to jsou vlastne 3 kojeni. V kazdem prsu mam 150 ml, takze se mi zasoby fakt rozrustaji🙂 Kdyz nekam jdu, tak manzelovi pripravim lahve s timhle mlikem.

Ted jsme byli na poslednich kyclich a vse na jednicku, uz maji jadyrka, takze tam nemusime.

jankatr
autor
8. říj 2009

Tak my máme za sebou půl roční poradnu a druhý očkování. Kluci mají 8,64kg/67,5cm a 7,26kg/65,5cm 🙂 Takže už ubíráme plyn - už přibrali jen trošičku 🙂
Jinak jsou moc šikovní - Kubík už se začíná pohupovat na kolínkách a plazí se jak Meresjev 😅 - ale když něco potřebuje tak nasadí rychlost málem kosmickou 😀 😀 😀
Matýsek je sice trošičku pozadu - nicméně pečlivě sleduje a snaží se to dohánět. Taky už začíná tahat prdelku nahoru 😉
Teď zas ještě řeším očkování na pneumokoka - doktorka nám radí Synflorix - že má širší pokrytí jenže jsem teď zjistila že ta naše pojišťovna ho nemá na seznamu 😠 😠 😠 - tak teď nevím. Ještě taky zvažuju jestli teď v 7 měsících nebo až v roce. Zrovna třeba u toho synflorixu by to pak znamenalo o vakcínu míň - tudíž v našem případě o dvě. Tak nevím jak to nakonec pořeším.
Psala jsem teď ještě dotaz na mail jestli to třeba aspoň nemají v nejbližší době v plánu zařadit - tak jsem zvědavá jestli a co mi odpoví.

sorbona13
9. říj 2009

myska: já měla svýho odstříkanýho mlíka plnej mrazák, ale bohužel to nepřežilo stěhování, špatně jsme zapnuli mrazák a všechno mlíko se mi odmrazilo. Teď už neodstříkávám, kluci se mi i v noci vzbudí po max. 5 hodinách.

jankatr: to jsou ale chlapáci 🙂 s tím očkováním ti neporadím, my budeme mít asi prevenar, máme na něj nárok zdarma. A očkovat budeme až budou klukům korigovaně 3 měsíce, což je asi polovina listopadu.

adrosek
9. říj 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny
-no my jdeme na první očkování příští týden teprve,na tu hexa vakcínu a ktomu nám nabízela dr.další očkování,zřejmě ten prevenar

luzza
9. říj 2009

Ahoj holky 🙂
včera manža objednal NTB, takže už jen počkáme, až dorazí 😉

holkám bude v neděli pět měsíců 😵 😵 na rehabce nás moc chválej a sestřička říkala, že jsme ten vývoj tím vojtou nějak urychlili 😅 to otáčení na bříško prý stačí až v půl roce a holky to už zvládají tři týdny 😀 takže jsme s cvičením museli trochu přibrzdit 😀 😀 holky jsou převážně na bříšku a hrajou si se vším možným...
jinak holky spějí dvakrát dopoledne a dvakrát odpoledne...ale vždycky jen 45 minut... večer jsou tuhý v osm a vstávají v půl sedmé...to už trvá taky tři týdny,tak už asi najely na nějaký svůj rytmus...
s kýlou jsme dopadly dobře 😵 😵 na operaci zatím nemusíme 😝
v pátek jdeme na třetí hexu...
jen mi dělá trochu starost ta jejich váha... nela se už blíží k sedmi kilům a eliška má asi 5,30 😕 je o dost drobnější a kratší...takl snad to nic neznamená...
no a Domča měl včera večer 39,6 😖, tak doufám, že to nebude nic vážnýho...dnes vypadá líp...
myslím na vás na všechny 🙂 🙂 🙂 zatím pa pa

luzza
9. říj 2009

JINAK ELIŠKA SAMOZŘEJMĚ JEŠTĚ V NOCI ŽERE 😝 😀 TA BY DO RÁNA NEVYDRŽELA 😀 😀 😀
A NELA TAK STRAŠNĚ MAČKÁ A ŠTÍPE A KROUTÍ PRSEM,ŽE JSME TO MUSELI NATOČIT NA VIDEO 😀 😀 CHCE SI HO DRŽET JAK LAHEV 😀 😀 😀

adrosek
9. říj 2009

-ahojík luzza,tak tě zdravím po delší době,jak se máte co,tak to je dobře že je už pc.na cestě
-nám dneska dorazila ohrádka tak se těším jak ji poskládáme a holky budou mít víc místa na hraní aspon
-mě taky spí dopoledne tak 2x na chvilku a odpoledne taky tak po trochách a večer od 20.do 5.30 většinou a pak ještě tak do 8.hod.
-holkám se na bříšku zatím moc nelíbí,vydrží tak chvílu jenom,tak snad se to zlepší
-luzza to je dobře že nemusíte taky na operaci,my zatím taky ne 🙂 jdeme na kontrolu za půl roku až
-tak se opatrujte luzza

luzza
9. říj 2009

adrosku
my taky za půl roku 😉 😀
jinak my už v ohrádce pěkně řádíme 😀 😀 máme tu pro dvojčata,takže se tam vejdu s nimi 😀 😀
tak koukám to spaní mají tvoje kočinky podobné 🙂 jen noc máte asi lepší... mě elinka ještě vstává na kojo 😠

luzza
9. říj 2009

adrosku
tvoje holčičky jsou váhově stejně,že?

adrosek
9. říj 2009

-jojo luzza oni jsou stejně váhově,plus minus 200gr byly naposledy od sebe tak uvidím nyní
-taky máme tu pro dvojčata ohrádku tak jsem zvědavá,zítra ji budeme skládat

blucka
9. říj 2009

Ahoj kocky, vsetky vas zdravim 🙂
Dnes sme sa vratili zo Slovaca, kde sme vcera absolvovali ockovanie, nasu prvu hexavakcinu aj s prevenarom, bala som sa ako to kluci zvladnu, ale super, boli ok a aj v noci spinkali, akurat dnes v aute trosku vystrajali, ale neviem ci dolahlo ockovanie, alebo cesta nesadla....
U nas to vypada, ze nas u Sebika caka Vojtovka, moc sa mu nechce zapajat krcne svaly na pritahovanie hlavicky 😒 ..tak som zvedava co na to dr.tu v Prahe.
Chcem sa vas spytat, prislo aj vam po case pozvanie na kontrolu po ockovani na TBC?
A ozaj dr.nas pred ockovanim vazila a kluci maju uz 7050g a 7120g, na to ze uz mesiac mame rovnaku davku a bastime len 4x tak ma to docela prekvapuje 😅 .

rojcata
10. říj 2009

Ahoj holky,
tak vas zdravim, meli sme jet na vylet , ale vzhledem k tomu pocasi sedime doma ☹.
No my ockovani proti TBC ani mit nebudem, doktorka rikala, ze jelikoz sme to nestihli, tak prej az ve 2 letech.
Holky, kolik vam kluci papaj??????? My byli na preventivce a ani jeden mi neprospivaji. Tomu co kojim, mam pridavat nutrilon komfort po kazdem jidle. A tomu co je na flasce, sem musela zmenit stravu, protoze mi prestal uplne jist, meli sme nutrilon, tak sme ted zkouseli sunar, to nam moc nepomohlo, nevypije vic jak 80ml, tak jdu koupit bebu - je prej nejsladsi a nejvic chutna. Mam mu davat 150ml 7x denne. A tedka ctu ze nektere krmite 4x 5x denne, tak by me zajimalo kolik vam vypijou.
Jinak my mame korigovane necele 3 mesice a vazime 5kg oba. Tedka za tento mesic pribrali 370g - ten co je kojeny a 550g ten co je na flasce.

adrosek
10. říj 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny,no dneska je počasí teda pěkně naprd,ale tak sedět asi doma nebudeme a pojedeme někam do obchodáku se aspon kuknout,sice nic moc,ale přeci aspon trochu holky unavit
-jinak blucka nás čeká očkování příští týden tak jsem taky zvědavá jak to holky zvládnou
-dneska sme jim poskládali ohrádku tak už si hrají vní,mají tam aspon hodně místa konečně
-jinak rojcina tak to mě mrzí tedy,ale tak určitě to doženete tedy všechno

myska77
10. říj 2009

Ahoj holky,

Rojci: tak to me mrzi, ze mas takovehle trapeni s jidlem. Ja tedy kluky kojim, takze prehled nemam, ale vim, ze v kazdem prsu mam tak 150ml, takze vetsinou si to vytahnou. Jinak my mame taky 3 mesice, korigovane 2 a tyden (byli jsme ve 37.tt) a vahu bychom meli mit neco okolo 5,5 kilo ted, uz jsme se dlouho nevazili, k doktorce jdem az za 14 dni na ockovani. Drzim palce at zacnou pribirat.

Bluci: Sebikovi se to po Vojtovce rychle spraci, ta metoda je zazracna.

blucka
10. říj 2009

Ahojky maminky, u nas pocasie tiez nic moc, my sme boli len na chvilku vonku, ale je tam zima...bola som juknut na nejake zimne vecicky a fusaky...
Rojci, my budeme mat za 7dni 4 mesiace a kluci piju 3xpo 180ml, to nie vzdy vypiju a vecer sa riadne nadlabnu a to niekedy vypiju aj 300ml, ale to spia celu noc. Vacsinou tak 850ml za 24 h.Dr.je spokojna. Docela si neviem predstavit ako ti budu pit 7xza den. 😒

adrosek
11. říj 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím a přeji hezký den všem,no dneska se snad to počasí trochu umoudřilo a bude hezky,teda aspon slunko na chvílu se ukáže
-my jsme dneska s holkami sami doma,tatka je vpráci až do zítřka
-blucka ty je jen kojíš nebo jak,že víš že ti vypijí 180ml nebo je vážíš po jídle a nebo je krmíš s flašky

rojcata
11. říj 2009

Ahoj, tak vsem preji peknej zbytek vikendu.
Tak Domiskovi na koliky zabral nutrilon comfort, takze sme opet pri chuti a kojime. Tak ted uz, aby i Tedik byl v poradku a bude zase fajn 🙂. Dneska uz pije 70 ml co 3,5 hod bez vetsich scen, tak je to fajn, je to sice furt malo, ale sem rada i za to. Akorat nam tedka po tom tydnu vylezli zebirka ☹ a mame uplne spenatovou stolicku. Ale uz nsme zacali papkat a jednou dneska dokonce zvladl i 150 🙂 🙂 🙂, tak snad uz to bude ... (radsi to nebudu ani psat 😉 )
Androsek - a co dela manzel, ze ma takove smeny?? At ti to tedy jde dneska pekne od ruky a holky at moc nezlobi

adrosek
11. říj 2009

-ahojík mamky,taky přeji pěkný zbytek víkendu
-rojcata tak to je dobře že už papkáte tedy,tak jen tak dál tedy,no já se dneska taky trochu zlobila se Sárinkou,nechtěla moc jíst,spíš ona by tak papkala po trochách a pořád
-ted už holky spinkají od 20.hod tak je klid,jinak manžel dělá doktora,takže má občas tyto služby

adrosek
12. říj 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny a přeji hezký den
-no počasí zase nic moc,ale tak hlavně aby nepršelo
-copak provádíte mamky dneska

blucka
12. říj 2009

Ahoj holky,
u nas pocasie nic moc, teraz prestalo prsat, ale je tam pekna zima. Bobani nachvilku zaspali...
Adrosek, ja davam z flasky a moje mlieko dostavaju max1/denne, uz ho mam malinko a aj to koli zahusteniu davam z flasky.
Rojci,tak snad sa pekne rozpapkaju 😉 .
Holky, mam otazku, robia vam deti pri vecernom papani cirkus? U nas je to niekedy sila, cely den su naspapanie a vecer....ked ich polozim do postielky revu kym nejakym sposobom nevypiju celu vecernu davku mliecka, uz skusame vselico, ale nic moc....

adrosek
12. říj 2009

-blucka jak si poznala že jej máš málo,plakali ti po kojení nebo jak

blucka
12. říj 2009

adrosku, ja viac neodstreknem aj ked sa snazim v pravidelnych intervaloch ako jedia kluci.

adrosek
12. říj 2009

-takže si ještě zkoušela pak odstříkat tedy po kojení,možná se ptám nelogicky tak promin

adrosek
12. říj 2009

-tak já se sholkama jdem vypravit ven do té zimy,trochu se vyvětrat aspon

blucka
12. říj 2009

adrosku, ja vobec neprikladam k prsniku, musim vzdy odstreknut, zahustit a dat z flasky a teraz uz odstreknem velmi malo, niekedy to neni ani na ten1/denne. Neprikladam od 1mesiaca, skusala som to aj s odstupom casu ale ani som ich nestihla zdvihnut na odgrgnutie a vsetko vyvratili, maju potvrdeny reflux.

adrosek
12. říj 2009

-aha tak to potom ano,asi sem to nějak nezaregistrovala tady pokud si to psala
-tak holky už leží a usínají tak je konečně klid zase

sorbona13
13. říj 2009

Ahoj holky, jak válčíte? Kubík má asi růstový spurt, chce pít každé 2 hodiny i v noci, takže to dělám tak, že když se vzbudí, tak si ho vezmu do postele, strčím mu prso a u toho spím, za další 2 hodiny se vzbudí zase Honzík, ale to už je beru na gauč a kojím najednou. Už jsem se začínala bát, že mám málo mlíka, tak jsem kluky převážila a přibrali za 4 dny docela dost, Honzík 105g a Kuba 85g. Podle pediatričky by měli přibírat těch 150g týdně, to je naprosto ideální, takže to asi splňujeme. Holt musím vydržet a pořád kojit. Honzík už má o 280g víc než Kuba a je to hrozně znát, aspoň si je dobře poznám 🙂

rojcata: to máš trápení s tím jídlem, držím palce, ať se to brzy zlepší. Mají pít 150ml/kg/den, takže když váží prckové 5kg, tak je naprosto dostačující, když vypijí 750ml/den, což je při krmení 7x denně dávka 107ml. Takže se rozhodně nestresuj, když ti nevypijou pokaždé 150ml 🙂

adrosek
13. říj 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny dneska
-sorbonka tak to máš teda záhul vnoci ti řeknu,mě tak chtějí holky ces den co 3.hodiny,ale naštěstí vnoci ne a spinkají skoro do rána,tak snad jim to vydrží
-počasí je zase nic moc že,tady svítí slunko chvilku a během minuty se to otočí a prší zase 😠

artepa
13. říj 2009

ahojda, všimla jsem si, že tu taky dáváte dětem železo. My dostali aktiferin. Jak vám ho děti snášejí? Dávám ho od neděle a Eliška má od dnešní noci asi nějaké bolení. Podežřívám právě ten aktiferin. Strašně řve, má hlad, ale když jí dám flašku, tak řve ještě víc a vůbec si jí nepřisaje. Zkoušela jsem si jí přiložit k prsu, tak se sice přisála, ale odmítá polknout. Teplotu nemá. Už 3 jídla byl strašnej boj, abych do ní aspoň něco dostala. Teď spí a není k probuzení. Domísek už je dávno najezenej, to je budu mít pěkně rozhozený. Pokud to takhle bude pokračovat dál, tak si asi hodím mašli 😒 . Nemáte s tím někdo zkušenost????

adrosek
13. říj 2009

-ahojík artepa,my taky jíme železo Aktiferin-teda sme jedli,holkám dělal zácpu šíleně,tak ode dneška budeme mít maltoferm nebo tak nějak,ale takový vyrvajz jako ty píšeš unás nebyl stím železem,ale je možný že ti to blbě snáší,tak zkuste něco jiného at vám dr.napíše