Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
1. bře 2010

mama vzdy rika, ze 2 plzne ji pomuzou od tydenniho brani antibiotik, no skoda, no. I kdyz 😎

adrosek
2. bře 2010

-ahojda mamky,to máme hezkdy dneska zase že
-no snad to bude těma zoubkama,uvidíme kdy se zase rozjedí potvůrky moje,spíš mám strach aby nezhubly

sorbona13
2. bře 2010

Ahoj holky, Kuba už je naprosto v pohodě, jen ho občas odsaju, ale už je toho málo. Chci kluky naučit na Sunar, abych mohla večer taky někam vypadnout, ale absolutně ho odmítají, nechtějí ani Nutrilon, Bebu, prostě nic ☹

Luzzi: jedna malá plzeň by mu určitě neuškodila 🙂 Ty si to teda umíš vybrat všechno najednou ☹

adri: mně taky Kuba poslední dobou stávkuje s jídlem, tedy jenom s mlíkem, všechno ostatní jí s velkou chutí.

adrosek
2. bře 2010

-no tak uvidíme jak to bude,dneska to bylo o něco lepší,ale ještě nepapkají tak jako dřív
-tak třebas se to upraví až budou v židličkách a budou mít rozhled

jankatr
autor
2. bře 2010

Sorbi - taky mám stejnej problém - kluci nechtějí pít nic jiného než moje mlíko a jen ode mě - když zkusím flašku, tak když jim ji podržím tak vůbec a když jim ji dám t s tím dělají spíš kraviny. I když je fakt že posledních pár dnů už sem tam něco i vypijí tak snad už pomalu začínají chápat k čemu ta flaška je..

sorbona13
3. bře 2010

Ahoj holky, noc katastrofa, ve 3 se vzbudil Honzík a hrozně chrochtal, tak jsem ho šla odsát, ve 4 zase Kuba na kojení a v 5 zase Honzík. Nevím, co s ním je, chrochtá nosem, ale moc toho neodsaju a v noci měl zvýšenou teplotu.

janka: tak to máme naprosto stejné a pijou ti aspoň vodu nebo čaj? Mně se trošku napijou z hrníčku na pití, ale žádný zázrak, spíš si s tím hrajou.

adrosek
3. bře 2010

-ahojík mamky,přeji všem hezký a slunečný den konečně 🙂 🙂 🙂 teda aspon tady unás
-sorbonka tak to byla teda noc,to věřím,snad se to brzy upraví zase 😉 a taky hlavně aby se brzy uzdravili kluci,ta rýma je otravná a ztoho je otravný aj Honzík že
-jinak dneska už dopoledne papkaly holky lépe,měly jogurt tak snad se to vrací opět do normálu,ale myslím že jim tam rostou zase zoubky někde tak aj ztoho možná nechtěly papkat
-odpoledne se chystáme na výlet,když je tak hezky tak se těším
-jo taky luzza sem si všimla že jsi psala,že se vám odsunula ta operace té kýly že

sorbona13
3. bře 2010

holky, jak se projevuje růst zubů? Honzík nechce vůbec spinkat, na rýmu to nakonec nevypadá, je takovej umrmlanej, nevím, co s ním je. V kočáru dopoledne usnul asi na půl hodiny, což je u něj teda nezvyk, normálně si dáchne dopoledne 2 hodinky.Co pomáhá na zuby? Dneska vyrazím do lékárny.

adrosek
3. bře 2010

-u mě,měly teda Aduška stále ruku v puse,ale pořád a tak si tam pořád jezdila,já nakonec nedávala nic na to,zvládla to aj bez něčeho,ale vím že existuje Calgel myslím,ale nevím jak pomáhá

myska77
3. bře 2010

Sorbi: u nas se zuby nijak neprojevovaly, aspon jsem to nezpozorovala. Kazde dite je jine, ale muj nazor je, ze se na zuby svaluje zbytecne mnoho priznaku. Na netu jsem cetla, ze napr. spatne spani a plac vubec neni nasledkem rustu zubu, ze deti to svedi ci tlaci, ale rozhodne pry nijak desive neboli. No ale jak rikam, kazdy to muze vnimat jinak. Kluci mi ted taky uz nespi dopol.2 hodky jako jeste pred tydnem, ale uz jen hodku, proste si upravuji rezim a starnou, takze to beru tak, ze nemuzou spat porad stejne dlouho. Ale uvidis, jestli se kluci vrati opet k delsimu spanku. Ten Calgel funguje, segra ho pouzivala, chladi to detem ty dasnicky, takze eliminuje svedeni a ty neprijemne tlaky.

luzza
3. bře 2010

ahoj kočky...
tak apo - brusinky a urologický čaj zabraly 🙂 tak aspoň něco 🙂

nelince vyrostly v 6. měsících 4 zuby téměř najednou...hodně slintala a měla pořád prsty v puse... přes den byla protivná a pobrekávala... v noci ji to naštěstí nebudilo a spala...
elišce vyrostly první dva zuby nedávno... ta byla moc hodná, nebrečela vůbec...ale měla dva dny horečku a děsnej průjem!!! jak se zoubky prořízly,tak ji to hned přešlo...

myslím,že zoubky všem vyrostou i bez calgelů a podobně... 😉 já zkoušela gel,když rostly zuby nikymu a taky homeopatika...a myslím,že to vcelku nemělo efekt žádný 😒 😕

chce to hlavně klid a trpělivost 😉 🙂 a za chvíli budou všechny naše dětičky zubatý 🙂 nebojte 🙂

luzza
3. bře 2010

sorbonko
já myslím,že už ti klučíci začnou spát méně... jsou už veliký na takový leháro 😀 😀
mě holky spěj už jen půl hodiny dopoledne a hodinu odpoledne... 😅
ale noci jsou parádní...dnes trhly rekord a vstávaly až v půl 8!! 😅 😅 ale to je vyjímka 😉 jinak vstávají v 7hod

adrosek
4. bře 2010

-ahojda mamky,přeji hezký den všem,dneska trocha pod mrakem ale snad nebude aspon pršet
-mě taky holky už moc nespějí ces dena,ale spinkají celou noc,sice ted se začínají budit před 6.ale i tak dobrý

sorbona13
4. bře 2010

Ahoj holky, byli jsme u doktorky a Honzík má zadní rýmu, takže jsme prevenar nedostali ☹ Určitě to chytnul od Kuby. Dnešní noc katastrofa, Honzík se vzbudil ve 23.30, nakojila jsem a nezabralo to, nechtěl usnout, řval jak tur, tak jsem ho zkoušela odsát, ale skoro nic jsem z něj nedostala, nakonec dostal nurofen sirup a pak hned usnul. Potom se vzbudil ve 4, 5 a v 6 vstávačka 🙄

luzzi: ono je klukům korigovaně 7 měsíců, tak by ještě měli spinkat asi víc, ne? Dneska dal Honzík ráno asi půl hodinky, Kuba hodinu a odpoledne asi půl hodinky cestou od doktorky.

sorbona13
4. bře 2010

a ještě jsem zapomněla, můžeme začít s bílým jogurtem a těstovinami.

myska77
4. bře 2010

Ahoj holky,

Sorbi: to je pech, ze to Honzika porad trapi, snad to brzo polevi. Mela si teda silenou noc, to Te fakt lituji, bylo to tim nachlazenim nebo se proste budil hlady ci z jineho duvodu? A nechces zkusit tu metodu, myslim si, ze i korigovane na toi maji vek a Ty si potrebujes uz taky dachnout. A co se tyce spani, tak bych rekla, ze se koriguje jen motoricky vyvoj, ale jejich telo uz je starsi a dokaze veci pomalu jako deti ve svem veku. A pokud si spani sami upravili, tak asi opravdu uz nepotrebuji tolik spat.

Holky my dneska meli den. Dostala jsem opustak misto cviceni jsem se rozhodla vyresit ten svuj zanet slach v zapesti a jela do Motola. Davit s klukama jel k rodicum a v 1 jsme se meli potkat u detske na 8 mes.prohlidku. V Motole jsem byla od 8 do 12:15, kdy me vzali na radu, mam rozjety zanet a pry uz je to po pul roce chronicke a operace me asi nemine. Pak nas vydesila detska, ze Christikovi vpadava hrudnicek pri dychani, a ze ma podezreji, ze ma utlacene plice, tak jsme jeli do Motola znova a od 14 tam byli do 18:00, fakt super den. Christouskovi nic neni a mame to jen hlidat, kdyby dostal infekci. Jsme uplne mrtvi. Jdu do vany a chrupkat. dobrou.

myska77
4. bře 2010

Jo jinak kluci na 8 mes.prohlidce vazi 8 kilo a meri 69 a 71cm, dostali 3.Prevenar a Mates kortikoidy na vyrasku pod kolenem, za uchem a pod krkem, uz to ma sileny a nic nefunguje.

adrosek
4. bře 2010

-jé sorbonka tak to je pech stou nocí ☹

jankatr
autor
4. bře 2010

Teda holky - zážitky "samý lepší" 🙄 tak hlavně ať už je brzo líp

Sorbi - oni ze lžičky nebo z hrnečku v pohodě ale odmítali flašku - ale teď už asi dva nebo tři dny s ní docela začínají spolupracovat tak snad už to bude v pohodě.

Jinak Kuba už běhá jak čamrda 😅 a Maty dnes taky udělal první dva krůčky - takže už to začne 😝 😝 😝

Jinak na zoubky Calgel - ale ten teď nějak není k sehnání - aspoň ne tady u nás - tak potom Kanistad - nám to docela zabíralo oboje - přes den jsme to nemazali ale když to kluky budilo ze spaní tak to pomohlo.

adrosek
5. bře 2010

-ahojík mamky,hezký den přeji
-myska hezké váhy a snad to brzy zabere na tu vyrážku
-no my včera objevili 3.zub u Adélky na hoře a Sárinka nic a nic ☹

sorbona13
5. bře 2010

Dobré ráno, u nás noc trochu lepší, sice nechtěli večer usnout, což se tedy už hodně dlouho nestalo, ale zato spal Kuba až do 5 a Honzíka jsem jenom ve 2 odsála a nakapala Nasivin do nosánku, špatně se mu dýchalo. Oba jsem v 5 nakojila (doktorka říkala, že to ranní kojení bych jim ještě měla nechat, že můžou už mít hlad) a spali do 6.30. Až budou oba zdraví, tak je zkusíme dát do dětského pokoje a uvažuju, že jim za čas vezmu to kojení v 5.
Takhle mají vlastně v 5 snídani, v 8 ovoce a v 9.30 si trochu cucnou z prsa a ve 12 mají oběd, pak kojení okolo 15hod. a ještě někdy dorazí ovoce, co zbylo z rána. V 17.30 mají kaši a v 19.30 kojení před spaním.

Dneska je pěkná zima, u nás padá sníh, tak zase musím vytáhnout kombinézy.
Jo a Kuba se dneska pořád staví na kolínka a pohupuje se dopředu a dozadu, někdy poposkočí 🙂 Pořád tady něco krámujou, největší hit jsou u nás psí misky, kytka a vysavač. Jo a taky pořád honí psa, chudák si s nima Ketty ještě užije 🙂
Zapomněla jsem včera napsat váhy, Honzík má 6,500g, Kuba 6200g a měří 67cm 🙂 Rostou teď hlavně do výšky, asi budou dlouháni po tátovi 🙂

janka: to jsou kluci rychlíci s tím chozením, teď se pořádně naběháš 🙂 s tím pitím je to u nás už taky lepší, Honzík pije v pohodě, Kuba si jenom tak cucne, ale oni na to přijdou. Doktorka včera říkala, že pít by měli od 8. měsíce korigovaně, pokud pořád kojím. Přes den je nemám v kojení omezovat, tak mají asi dost tekutin ode mě.

sorbona13
5. bře 2010

Asi mi dneska praskne hlava, Honzík se naučil žvatlat a od tý doby nic jinýho nedělá, leze taky po zemi a neustále žvaní BLA BLA BLA, BA-BA-BA, BÁÁÁ-BÁÁ, vydrží to klidně 2 hodiny v kuse, když má dobrou náladu, nevím, po kom je tak ukecanej 😕 😅 😵

myska77
5. bře 2010

Sorbi tak to moji kluci opet opisujou, dneska mame stejny proslov 😵 taky mi z toho uz sibe, ale je to pekny 😎

luzza
5. bře 2010

ahoj dvojmamky 🙂
posílám malou ochutnávku z plavání 😉
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

sorbona13
5. bře 2010

myska: my až se někdy sejdeme, to bude koncert 😀

Holky, užijte si víkend, snad bude hezky. Možná s manžou vyrazíme za kulturou, tchánovci dneska krmili kluky kaší a ti dlabali jak o život, tak nám bylo nabídnuto hlídání, mám obrovskou radost, že se konečně s manžou někam dostaneme společně 🙂 Bude to pro mě trochu nezvyk, ale v nikoho jinýho nemám takovou důvěru, že by si s těma našema raubířema poradil, takže si to určitě parádně užijeme 😵

sorbona13
6. bře 2010

luzzi: tak to je bomba fotka 😵 😵 😵

adrosek
7. bře 2010

-ahojka mamky,tak přeji hezký zbytek víkendu a pokud možno slunečného 🙂 sice je zima jako hrom

myska77
7. bře 2010

Ahoj holky,

kde ste vsechny, ze tu nikdo nepise. U nas teda taky nic noveho, jen v patek jsem klukum sebrala mantinely v postylkach, prislo mi, ze uz je nepotrebuji, a ze jsou na ne velci a oni normalne meli silene zachvaty revu a hysteraky, asi se bali tech stinu ci veci v pokojicku. Tak jsem jim ty mantinely dnes vratila a behem sekundy spali, fakt neuveritelne. A ja jim to chuderkam beru, jsem teda matka M 😀 Mates se dnes nemohl vynadivat na toho sveho slona na mantinelu az z toho usnul 😀 😀

adrosek
8. bře 2010

-ahojík mamky,přeji hezký den,víkend ste si snad všechny užily a aj statínkama co 🙂
-já tady měla na víkend sestry tak jsem měla trocha oddych od holek,se jim pěkně věnovaly tak to bylo ok 🙂
-já jsem myska taky uvažovala nadtím,že jim ty mantinely oddělám,pač Aduš je má různě odvázané,pokrčené a vůbec snima dělá věci až hrůza,takže je tam má taky na nic,ale tak jim je ještě taky nechám na chvilku,dělají spíš snima kraviny než aby je chránily proti otlučení 😉

sorbona13
8. bře 2010

ahoj, tak víkend zase utekl jako voda, samá návštěva, manža měl svátek, takže malá oslava 🙂 Kluci byli zlatí, jenom Honzíka ještě trochu trápí ta rýma, ale kromě toho, že potřebuje odsát, tak se na něm nemoc teda neprojevuje, živej je až hrůza. Dneska se vytáhl rukama na květináč a koukal dovnitř, pak hrábnul dovnitř, vytáhnul hlínu a rozházel jí po kuchyni a když jsem to uklízela, tak drapnul za kmen palmy a celý ho ohnul ☹
😅 Taky pořád žvatlá, repertoár rozšířil na ma-ma-ma 🙂 😵

myska: taky jsem chtěla klukům mantinely sebrat, protože mi otrhali šňůrky a taky se je snaží pořád rozvazovat, ale nakonec jsem je ještě zašila a dala zpátky, abych nelovila dudlíky věčně po podlaze.