Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
17. črc 2010

Ahoj holky,
vsechny zdravime, jsme porad na chate, kde neni net. O2 nam tam uz zrizuje pripojku, ale museji vybudovat celou novou linku, v okoli nikde net neni. U nas vse OK, Mates vcera udelal sve prvni 2 samostatne kroky, tak uz to za chvili prijde. Jdu vybalit a pak vas doctu, zatim pa

myska77
17. črc 2010

Ahoj holky,
muzu se zeptat na vase nazory? Uz 10 dni beru antibiotika na zanet mocaku a nejspis jsem tehotna (test byl sice takovy jeste ,,ducharsky", ale kdyby to vyslo, neovlivni to ten plod?

Sorbi, Ty si taky myslim mela nejaky zanet pri otehotneni, vid?
Ja brala Triprim a Ofloxin, obe ant.jsou samo zakazana v tehu a hlavne v prvnim trimestru. Dnes je to dva dny po vynechani a na testu se teprve ted neco ovjevilo. Ted nevim jestli, kdyby to vyslo nejit na potrat. Dalsi dite chcem, ale bojim se, aby se vyvijelo v poradku. Nechci nejake utechy, spis jestli nekdo nemate podobnou zkusenost. Diky moc. Budu tu do nedele vecer max do pondeli.

myska77
19. črc 2010

hmmm, tak z toho asi nic nebude, carky slabnou 😅 zase me reze v podbrisku, jen at to neni druhe mimodelozni, to uz bych si to hodila 🙄

luzza
19. črc 2010

mysi
já brala týden po ivf atb na zánět močáku... a vše bylo ok 😉 a byl to fakt velkej zánět! 😉

sorbona13
19. črc 2010

@myska77 Míšo, zajdi radši k doktorovi co nejdřív, moc na vás myslím a držím palce!!!!

myska77
19. črc 2010

No jo sla bych hned, ale kluky vzit nemuzu, sedacky ma manzel v aute a sama je stejne nenalozim a tema myma prackama, uz me to fakt stve jakej jsem chcipak a ted jeste tohle. Dneska jedem na chatu tak to musim vymyslet.

sorbona13
19. črc 2010

@myska77 a co se tam stavit cestou na chatu? Jestli je to mimoděložní, tak bys asi neměla váhat 😒 Nemáš nikoho, kdo by ti prcky chvíli pohlídal?

myska77
19. črc 2010

@sorbona13 na chatu jedem az po 6 vever az prijde David z prace a doktor je tam dnes jen do 1. Musela bych do Motola na pohotovost a zase tak urgentni to neni. Jeste to neni tak bolestive jako predtim. Jen me matou ty testy, chvili slabe carky, chvili zadne, tak to presne bylo i minule a v 5+3 me vezli na sal. Ted jsem teprve 31.den, takze 4+3 podle ofiko pocitani, jenze ja mam ted cykly tak 23 dni, takze uz je to dost od vynechani na to, aby ty carky byly tluste. Hlidani zadne nemam a nikoho kolem. Kdyztak tam zajedu kocarem, projdu se 1,5hodinu tam a to same zpet 😀

myska77
19. črc 2010

holky super, vezme me ve 2 tady doktor u nas na sidlisti, ted jsem tam volala. Asi si gyndare prehodim sem, tam muzu i s kocarem a bude klid. 🙂

sorbona13
19. črc 2010

@myska77 tak to je fajn, dej vědět, jak to dopadlo, myslíme na tebe a držíme palce!!!!!

myska77
19. črc 2010

@sorbona13 ta jsem tam byla, pichli mi vyvolavacku a na UTZ rekl, ze na 90%asi tehu nejsem, ale ze tam vidi vysokou sliznici a nic jineho. Tak bud se to ukaze jeste nebo prijde MS. Dal mi zadanku na krev, ale za chvili jedem na chatu, tak tam pujdu az ve ct, kdyz do te doby neprijde MS. Ale stejne si myslim, ze by byl test uz davno vic pozitivni, kdybych byla fakt tehotna. Docela jsem se uz zacala tesit, ale po tom co jsem dorvala kluky do bytu a omdlela z vedra v predsini me to teseni preslo. 3 deti rvat do schodu by bylo na provaz 😀

sorbona13
19. črc 2010

@myska77 a jak je možný, že ten test byl vůbec pozitivní? 😕 Z toho bych usuzovala, že těhotná budeš, aby se to třeba tou vyvolávačkou nepokazilo 😕 Ale zase nemáte kam spěchat, jestli chcete třetí mimčo, může přijít i později, aspoň budeš mít čas trochu rozdýchat dvojčata 🙂 Já bych do třetího nešla, obdivuju luzzu a janku, že 3 děti zvládnou....a nesnáším názory typu: buď ráda, že máš dvojčata, máte to aspoň najednou, někdo to bude musít prožít všechno ještě s druhým dítětem 😠 Ty lidi vůbec netuší, co je to za masakr, někdy mám pocit, že si to nemůžu ani pořádně vychutnat, všechno je v hrozným kalupu ..... teď budeme jezdit s Honzíkem na injekce každý ráno, Kubu musím vzít s sebou, nemám hlídání, takže je zase budu tahat oba dva, někdy mám ruce jak opice, občas v nich mám takový třas po ránu a dost to bolí ...... nebo třeba doma, vezmu si knížku a chci jim ukazovat obrázky, oni se začnou o tu knížku rvát, tak dám každýmu jednu a rvou se stejně dál, protože ta bráchova je vždycky lepší 🙄 Navíc, když jsou třeba nemocný nebo mají zrovna blbej den, mám toho někdy plný zuby...ale zase je hezký, když si spolu hrajou, dneska spolu dělali berany berany duc 😵 Nebo se pusinkujou, honěj se po baráku a pořád na sebe volaj 😵

sorbona13
19. črc 2010

@myska77 a jak je možný, že ten test byl vůbec pozitivní? 😕 Z toho bych usuzovala, že těhotná budeš, aby se to třeba tou vyvolávačkou nepokazilo 😕 Ale zase nemáte kam spěchat, jestli chcete třetí mimčo, může přijít i později, aspoň budeš mít čas trochu rozdýchat dvojčata 🙂 Já bych do třetího nešla, obdivuju luzzu a janku, že 3 děti zvládnou....a nesnáším názory typu: buď ráda, že máš dvojčata, máte to aspoň najednou, někdo to bude musít prožít všechno ještě s druhým dítětem 😠 Ty lidi vůbec netuší, co je to za masakr, někdy mám pocit, že si to nemůžu ani pořádně vychutnat, všechno je v hrozným kalupu ..... teď budeme jezdit s Honzíkem na injekce každý ráno, Kubu musím vzít s sebou, nemám hlídání, takže je zase budu tahat oba dva, někdy mám ruce jak opice, občas v nich mám takový třas po ránu a dost to bolí ...... nebo třeba doma, vezmu si knížku a chci jim ukazovat obrázky, oni se začnou o tu knížku rvát, tak dám každýmu jednu a rvou se stejně dál, protože ta bráchova je vždycky lepší 🙄 Navíc, když jsou třeba nemocný nebo mají zrovna blbej den, mám toho někdy plný zuby...ale zase je hezký, když si spolu hrajou, dneska spolu dělali berany berany duc 😵 Nebo se pusinkujou, honěj se po baráku a pořád na sebe volaj 😵

myska77
21. črc 2010

@sorbona13 tak jsme prijeli z chaty. Ten test nevim proc byl pozitivni, dneska byl zase a nejvic co kdy byl. Ta vyvolavacka tehu nepokazi, MS prijee, kdyz ma, jinak injekce tehu pry posili. Zitra to bude 5.tt a jdu na krev, tak uvidim. Minule jsem v 5+3 sla na tu operaci mimodelozniho a v tuhle dobu mi taky jeste nic nebylo, tak jsem zvedava na tu krev. Co se tyce dvojcat tak s Tebou souhlasim, je to mazec i krasa zaroven. Jdu vybalit. Jinak kluci uz vylezou na gauc, maji oba 6 zubu a udelaji par samostatnych kroku, takze ted zacne ten pravy mazec 😀

myska77
21. črc 2010

@sorbona13 s jaky injekce Honzik potrebuje, clovek toho ma plny brejle, kdyz bere obe deti, vid? Ja zed u gyndare taky mela kluky az primo u toho kresla, nechtela jsem, aby delali bordel, kdyz jsme tam byli poporve, takze jsem porad mluvila na ne a chvili na doktora, vsechno ve spechu. Na ty ruce je o zaprah, me ted boli zase kolena, neudelam drep a nezvednu se z nej hlavne, tak z toho tahani jich.

sorbona13
22. črc 2010

@myska77 moc držím palce, aby to hlavně nebylo mimoděložní!!!! A kluci jsou šikulky, za chvíli je nebudeš muset nosit 🙂 naši chodí tak, že před sebou tlačí všechno možný, židli, taburet ... tak jsem vyndala chodítko, s tou židlí to bylo nebezpečný, minule jí Honzík málem převrhl na Kubu, jediný štěstí, že jsem u něj stála a chytla jí ....chodítko máme jedno po sestřenici, co má taky dvojčata, ale naši kluci se o to perou, budu muset koupit asi ještě jedno...a do prostoru udělají max. 2 kroky ke mě, ale za chození to nepovažuju, občas stojí sami bez opory....Honzík bere injekce peniciinu, v sirupu mu ten penicilin nezabírá, naše doktorka to podcenila a minule mu ho vysadila brzy a jemu se ta angína vrátila ☹
Ta manipulace s nimi je čím dál horší, když jsou ukňouraný a chtějí se oba chovat, tak někdy nevím, co dřív...
Tak jsem si tady poztěžovala a je mi líp 🙂

myska77
22. črc 2010

@sorbona13 jo tak to nasi tak pred sebou tlaci vsechno mozne, vozi se i v tatrovce navzajem, je to sranda 😀 Mates me dostava tim jak vsude uz vyleze, uz se bojim jit i na zachod. Chudera Honzik, blbej penicilin a jeste ho brat v injekcich, tak snad uz to ted zabere a bude v pohode. Ti doktori jsou nekdy na pytel. My jdem zitra na ockovani Meningokoka. Rano jsem byla na te krvi a ve 2 budou vysledky. Ted jedu na nehty trochu si odpocinout tak dam vedet jake je HCG. Doktor rikal, ze deloha neni vubec zvetsena, a ze by mela prijit MS. Uz chci, aby se neco delo, to cekani je desne.

sorbona13
22. črc 2010

@myska77 tatrovka u nás taky vede, pěkně se navzájem vozí 🙂 Honzík už taky umí vylézt na gauč, Kuba naštěstí zatím ne, i tak je někdy mazec je uhlídat 🙂 A u kamarádky měli autíčko 3v1 od Chicca, strašně se jim to líbilo, navzájem se vozili a ještě u toho troubili 🙂

myska77
22. črc 2010

tak test negativni, no skoda. Uz aby teda prisla MS, uz je to 14 dni po vynechani.

sorbona13
22. črc 2010

@myska77 to je mi líto, však se jednou dočkáte dalšího mimča 🙂

myska77
23. črc 2010

@sorbona13 jojo, casu dost. Ted jsme byli na ockovcani meningokoka a priste v 15.mesicich jdem na ty nestovice, spalu atd. Bude to prvni ziva vakcina, tak jsem na to zvedava.

Super, ze dneska prsi, konecne je prijemne. Poustime si zpivanky s klukama a tancujem 😀

sorbona13
23. črc 2010

@myska77 taky doma takhle blbneme, nejradši mají maxim turbulenc, Honzík se teď naučil vykopávat nohou při tančení, to vypadá, jak kdyby cvičil aerobik 😀

dneska jsme byli na kontrole v Krči, Kuba bude brát ATB do pondělka, Honzík do středy, pak už snad bude pokoj...koupila jsem jim osciloccoccinum na podporu imunity a lactobacily....dneska tam byla strašně milá a mladá doktorka, podala mi ruku a hned si začala povídat s klukama, Honzík jako koketa samozřejmě hned úsměv od ucha k uchu, ani mu nevadilo to vyšetření, byl z doktorky úplně fascinovanej....prohlídla ho důkladně a napsala naší doktorce doporučení na sono toho hemangiomu, prý může být i ve vnitřních orgánech a mělo by se to sledovat.....Kubovi se doktorka taky líbila, nechal si v pohodě i prohlídnout krk, byl tak konsternovanej, že měl pusu otevřenou ještě když jsem ho oblíkala no a nakonec oba mávali, když jsme odcházeli, kéž by všechny doktorky byly takhle příjemný, jako tahle 😵 😵

jankatr
autor
23. črc 2010

ahojky - jen v rychlosti nakukuju - podlahy jsou hotové, a je to mooooooccc pěkný - viroza nám tu opět oběhla kolečko - jak už tomu u nás bývá - naštěstí už to nikdo neměl tak jak Kuba - dál už to byli tak jedno-maximálně dvoudenní záležitosti - a mě se to naštěstí vyhlo uplně. Jinak nevím co bych s těma prdolkama dělala páč mamka byla pryč.
Už jsme všichni zdraví a pomalu zpracováváme ten chaos co tu byl. 😅

myska77
24. črc 2010

@sorbona13 jojo, kez by vsechny doktorky byly tak zlate. Snad uz budou kluci v pohode az to doberou a sono dopadne dobre. Dej pak vedet az tam pujdete.

@jankatr tak vy ste si zase uzili uz zabehlou klasiku, vid 🙂 , hlavne, ze uz ste v poradku

Tohle pocasi je super, uz by se nemuselo ani oteplovat 😀

myska77
24. črc 2010

@sorbona13 jo, jinak dneska jsem to dostala po 6 tydnech, a je to fakt hustyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, takovou bolest jsem v zivote jeste nemela pri MS, nechapu proc se to tak zpozdilo, ale jsem rada, ze uz se to vyresilo, asi si dojdu pro nejakou antikoncepci.

sorbona13
24. črc 2010

@myska77 vůbec nevím, kam nás na to sono pošle, ale jsem ráda, že to budou hlídat, netušila jsem, že se to může objevit i na vnitřních orgánech 😒 A s tou menstruací to je děs, já při kojení to dostala po 10měs a mám to pravidelně, během kojení jenom málo a bez bolesti, tak jsem si říkala, kéž by to takhle bylo už napořád .... ale jak jsem kluky odstavila, tak to přišlo v plné síle jako dřív, ale antikoncepci brát kvůli štítné žláze nemůžu 😒 Takže to řeším brufenem...

A počasí se mi taky líbí, po těch vedrech je to příjemný, i kluci jsou dneska zase po dlouhé době strašně hodný, vůbec nekňourají a pořád jsou vysmátý....dneska měli poprvé k obědu guláš, Kuba to málem snědl i s talířem ...pomalu je převedu na běžnou stravu, jen budu míň kořenit.

adrosek
25. črc 2010

-ahojda mamky,tak jen nakukujem,jak se máte všechny
-myska tak jsi ráda že to takhle dopadlo ne,hlavně že je všechno vpořádku no a tu bolest teda nějak přežij
-jinak my se máme dobře,holky stále blbnou a vymýšlejí blbiny
-mo vás zdravíme a opatrujte se hlavně

jankatr
autor
25. črc 2010

@myska77 možná tam fakt něco bylo... - je možný že šlo o spontnánní potrat 😒 podle těch testů, a síly a bolestivosti MS by to tak docela vypadalo 😕 😕 😔

jinak u nás už všechno v pohodě - kluci jsou čilí jako rybičky - někteří až moc - Mates - ta naše ještěrka se hned naučil vylézt na tu patrovou postel - takže jak se mi ztratí z dohledu a je podezřele hodnej tak si můžu být víceméně jistá že trůní nahoře v patře.... 😲 🙄 😠 což je docela mazec. Jenže oddělat ten žebřík nemůžem - potřebuju aby si Daník získal jistotu než ho tam přestěhujem a to nebude dlouho trvat.

sorbona13
26. črc 2010

@jankatr přejeme Kubíkovi vše nej k svátku 🙂 S tou postelí, tak to je teda síla, to abys měla oči i uši na šťopkách 🙂

jankatr
autor
26. črc 2010

@sorbona13 Nejen na šťopkách ale ještě i za rohem 😅 😅 😅

adrosek
29. črc 2010

-ahojda mamky,všechny vás moc zdravíme
-nějak není času na konika,ale to tak sleduji u všech že
-no počasí střídavě oblačno takže sme bud venku stále nebo občas doma a nebo jen někam vyrazíme se pokukat at nesedíme doma,ikdyž je škaredě
-no nám se holky rozchodily,Adulka už dobře chodí sama a Sárinka,když ji viděla tak se naučila během 10.minut snad taky sama chodit,občas ještě spadne na zadek,ale jinak ji to jde moc hezky šikula jedna
-jinak je to už sranda snima teda,zvlášt když sem snima venku a dám je na zem chodit tak mám co dělat,pač jedna jde tam a samo ta druhá na opačnou stranu že,taky to tak máte že,ikdyž Sárince to ještě moc nejde,ale zase nechce at ji držím za ruku,no prostě sama chce
-tak se opatrujte mamky