Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
29. črc 2010

@adrosek ahojky, holky jsou velký šikulky, teď asi začal pořádný mazec, co? U nás se zatím chodí jen za chodítkem, nebo tlačí židli, taburet apod. Kubík občas udělá 2-3 kroky sám 🙂

Holky, budete kupovat vodítka na děti?

myska77
31. črc 2010

Ahoj holky,
tak jsme zase po tydnu v Praze.
Janka to nevis kam driv skocit, vid? Mit 3 kluky to musi byt parada.
Adri holky jsou sikulky. U nas je to jako u Sorbi, kluci uz prejdou pul pokoje, ale pak si kecnou. Taky vsude vylezou a je s nima sranda. Uz vic komunikujou, ucime je znakovani, tak je to bozi, kdyz prijde navsteva a oni se rozkecaji a navsteva jen vali oci jak ji rozumeji a odpovidaji 😀 😀
Jdu jeste vybalit a do vany, rano jedem na vylet kolem Berounky, tak dobrou

jankatr
autor
2. srp 2010

@sorbona13 Kluci jsou šikulky 🙂 😉

@myska77 no po pravdě řečeno někdy je to dost mazec.On Daník má to ADHD - Luzza ví o čem mluvím - a ty děti jsou nejen děsně aktivní ale taky dost hlučný - ale opravdu hlučný. A navíc mají většinou problém s uznáváním autorit což u nás platí na 200% 🙄 🙄 🙄 Někdy je to opravdu dost záhul.

sorbona13
5. srp 2010

Ahoj holky, tady je nějak mrtvo, jak je venku hezky 🙂
Kubíkovi rostou dvojky a je mega protivnej, dneska s námi spal v posteli, protože v noci plakal a chtěl, abych ho držela za ruku, takže jsem buď mohla celou noc sedět u jeho postele, nebo ho vzít k nám 😒 Nakonec spal do 5.30, vypil mlíko a v 6 vstával. Honzík běhá s chodítkem jak drak, umí si ho i otočit, takže už tak často neleze, kam může, tak dojde s chodítkem 🙂 Kubík už udělá dost kroků a chodí čím dál častěji, pouští se sám, když jsem na blízku, abych ho chytla nebo tam, kde si je jistej.
Dneska ráno si spolu hezky hráli, u stolečku dělali berany berany duc a pak si dali pusu 😵 😵 Pod stolkem dělali "kuk" a "baf" a strašně se tomu smáli, dvojčata mají prostě i nějaké výhody 😉

@jankatr: co je ADHD? Musíš toho mít dost, máš můj obdiv, já už bych na tvém místě asi visela na švestce

fajn
5. srp 2010

@jankatr já sem nepatřím ale někdy kuknu kvůli sorbonce ale my máme taky ADHD a je to teda mazec, Autoritu opravdu neuznává žádnou,prostě si jede podle svýho a nikoho neposlouchá ☹

adrosek
5. srp 2010

-tak nějaké málo foto našich holek,Adulka jaká parádnica s brýlkama a pak obě jaký mají letní sestřih,babička je ostříhala

jankatr
autor
5. srp 2010

@adrosek holky jsou kouzelný - moc jim to sluší 🙂 mají takovej šibalskej výraz 😅
@sorbona13 já to dost přesně neumím formulovat - tady je to tak nějak stručně popsáno http://www.janssen-cilag.cz/bgdisplay.jhtml?ite...

Ale můžu ti říct že je to mazec... - hlavně pak ve škole - od ségry starší kluk to má taky a je to dost boj... 🙄 🙄 🙄

sorbona13
5. srp 2010

adrosek: holky jsou úžasný, koukají jim z očí čertíci 🙂

Holky, to ADHD musí být mazec, jak to zvládáte? A kdy se to projevilo?

@fajn: ono to ADHD může být i k nedonošenosti, že jo? Mám pocit, že o tom v porodnici mluvili, že nás to možná nemine a je teda pravda, že kluci ani chvíli nevydrží v klidu, i při jídle v sedačkách pořád poskakuju a nakrmit je, to je někdy nadlidskej výkon...ale zase třeba Honzík vydrží i chvilku u knížky, když ukazuje zvířátka, Kuba ten jenom otáčí stránky a sem tam něco ukáže, ale dlouho ho to nebaví....nechci malovat čerta na zeď, třeba jsou jenom prostě hodně živý 🙂

fajn
5. srp 2010

@sorbona13 ahoj no tak Didka vydrží u knížky i dvš hodiny když budem sedět a povídat,ale jak má třeba uklízet hračky nebo obědvat tak je to ztráta času. Malování to ji nebaví vůbec ,prostě je taková roztěkaná a pořád v pohybu. Nám to diagnostikovala psych. asi ve 3 letech. A poslouchání o tom ani nemluvím,dnes ji dr. řekla že je paličatá koza a má pravdu.
V pondělí jsem s ní byla v Globuse a než jsem se otočila tak vylezla z toho autíčka a byla pryč. No si dovedeš představit ten šok už jsem šla do informací ji hlásit ,když tu ji vedl chlap z hraček. Kolikrát ji vyhrožuju že ju daruju za odvoz ,ale v tu chvilku mi teda do smíchu nebylo.

jankatr
autor
6. srp 2010

no někdy je to fakt těžký - u nás to bylo taky tak kolem toho třetího roku, on Daník má i potíže s mluvením - jak říká dr. má línou pusu, neohebný jazyk takže s tím dost bojujem, a byli jsme v ped. psych. poradně kvůli doporučení do logopedické třídy. Tam nám to tak nějak přiklepli. Ono ne že by ty děti nevydržely u ničeho - ale jen u toho co samy uznají za vhodné.
Běda jak má dělat nějaký úkoly - to pak s ním není vůbec k hnutí a když je ochotnej odpovídat - tak u toho aspoň musí "stát na hlavě" obrazně řečeno - prostě pořád se kroutí jak žížala. Není absolutně schopnej udržet myšlenku - pokud chci aby si šel uklidit hračky, najíst se a převlíct, tak mu to musím říkat po jednom a ještě nad ním stát aby tu jednu činnost opravdu dokončil. Neexistuje mu dát nějaký pokyn složený ze dvou činností.. 🙄 atd... A představa že má vydržet chvíli potichu je pro něj taky nadlidskej výkon - byli jsme na EEG a když jsem mu řekla že tam má být potichu tak z toho byl chudák uplně bez sebe - že on to nevydrží - ale to si nedovedete představit jak z toho byl vyjukanej - on se vůbec nebál toho že jde na nějaký vyšetření ale byl až skoro histerickej že to nevydrží nemluvit....

luzza
10. srp 2010

zdravíme všechny dvojmamky 😵 😵 😵

luzza
10. srp 2010

Dominik nám oslavil 12 😉

luzza
10. srp 2010

holky s tátou 🙂

jankatr
autor
11. srp 2010

@luzza Ta poslední fotka je fakt božííí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 S těma palmičkama jim sekne 😉 no a s bráchou samozřejmě taky. My teď máme s Daníkem bohužel období kdy se fotit nechce 🙄 a když už ho tam dostanu tak dělá hrozný ksichty . Docela mě to mrzí páč kluci mají fotek milion a on skoro žádnou - takže to tak trošku vypadá že všechna pozornost se upírá jen na ně, ale není to tak.

luzza
11. srp 2010

jani
tohle ksichtování znám...myslím, že to patří k jejich diagnoze...byla jsem z toho na mrtvici...začal to dělat k tomu 6.roku...všude se tvářil jak ichtyl ☹ ale v tom školním období ho to přešlo 😉

luzza
12. srp 2010

holky
ségra je opět pod vodou 🤐 😔 (bydlí v markvarticích)
já jela odpoledne pro jirku, v autě holky...a zpátky už jsme se nedostali...bydlíme v jílovém u děčína a rozvodnil se potok a utrhl se břeh i se silnicí...takže sme museli jet zpátky...ale v ústí se vylilo labe, takže jsme jeli směr sněžník, abychom se dostali nějak domů...dorazili sme domů po sedmé hodině večer...ted jirka venku dělá opatření proti vodě se sousedama...děs..

adrosek
12. srp 2010

-jé luzza tak at všechno dobře dopadne ježiši
-ty povodně jsou fakt strašné!!
-jinak fotk moc super,holky princezny

luzza
17. srp 2010

tak takto vypadá cesta od našeho domu...a to jsme na tom oproti sousedům výborně...

luzza
17. srp 2010

takže jinak než zekiwou s velkými koly se projet vesnicí nedá...

sorbona13
17. srp 2010

Ahoj holky, mám konečně chvilku klidu vám napsat, máme tady od min. týdne kamarády, tak pořád něco podnikáme, výlety na kole apod. Kubík se krásně rozchodil a už přejde půl obýváku, dělá při tom paci paci 🙂

luzza: to vypadá hrůzostrašně, jak jste to zvládli? A fotečky z oslavy moc pěkný 🙂

luzza
17. srp 2010

sorbi
to je kubík šikulka 🙂 však honzík to od něj odkouká 😀
povodně jsme přežili...zatopený jsme měli jen sklep a část zahrady (a to bydlíme na kopci!!) spíš to odnesla infrastruktura 😒
ségra na tom byla hůř 😒 měli půl metru vody v přízemku...přišli o pračku, ledničku a vysoušej auto... obouchávaj omítky...no super dovolená...

luzza
17. srp 2010

🙂

luzza
17. srp 2010

jinak aktuální váhy holek jsou : Eliška 11,500 a Nelinka 12,150 takže se od sebe zase trochu vzdálily 🙂

jankatr
autor
21. srp 2010

ahojda - jdu jen rychle nakouknout abyste taky věděly že ještě žijem 😅 😅 😅 - nějak to teď přes ty prázdniny nezvládám 😝 😝 - babička nám pořád někde jezdí takže mám tu smečku na povel sama a je toho až až 😝 😝 😝 Už aby byla zase školka 😀 😀 😀

Jinak u nás jako tradičně - opět marodíme - Maty má horečky už druhý den kolem 39-39,7oC 😢 🙄 ale i když doktorka pořád říká že se zuby přeceňujou a že takový horečky od zubů nebývají, tak si myslím že my to od nich máme. Jinak mu totiž vlastně nic není - ale lezou mu najednou horní špičáky a dolní dvojky 😝 🙄 🙄 No uvidíme když to ani zítra nepřejde tak tam radši zajdeme ať nám překontrolují moč a CRP 😕

Luzzi - s tou vodou je to děs... 😔 😔 😔 Chudák ségra - nedovedu si to vůbec představit - už takhle máme problém když potřebujem něco pořídit natož ještě pořád dokola opravovat a shánět nové věci... 😕 🙄

Všem přeju pěkný zbytek prázdnin a samé sluníčko 😵 😵 😵

lenulinka21
23. srp 2010

Tak se hlásím po hodně dlouhé době. 🙂 🙂

Naši kluci už oslavili svůj 1 rok života a tak trochu se chci
pochlubit že Pavlík(ten o 1minutu starší) už nám chodííííí 😀
Jinak má 10 zoubků je to obrovský jedlík sní snad všechno což
dokazuje i jeho váha- 11,8kg!!

Tomášek má na všechno čas je to takový klidas pravý opak bráchy.
Chodí stále jen za ručičky a bojí se pustit je to takový maminčin mazánek vážící
10kg.

Jinak spínkájí jednou za den a to po obědě cca 2,5hod pak jsou vzhůru až do večera kolem osmé
kaše a do hajan. At máme s tatkou taky čas na sebe.

Všechny Vás moc zdravím a nebojte už neuteču ted už jsem ONLINE napořád 😀

jankatr
autor
23. srp 2010

Leni tak to jsou šikulky 🙂 a jinak koukám že to je skoro jak u nás - Kuba (taky ten větší) je taky pěknej jedlík a i dřív chodil a vůbec je to takovej "drsoň" a Matýsek to je mamánek 😀

luzza
24. srp 2010

jééé ahoj leni 😅 😅 😅 no konečně online 😅 😅 😅 to jsem ráda 😵 😵 😵 (i když to tu přes prázdniny trochu vázne 😀 ,ale myslím, že se to koncem léta zase rozjede 😉 )
u nás teda víc baští ta menší Eliška 😀 😀 když ona je spíš do šířky než do výšky 😀 nelinka je o dost vyšší ale hubenější...
holky spěj ještě dvakrát denně, ale docela mě to štve 😒 nedá se tak pořádně nikam jít... vstávají v půl sedmé ráno a už v půl desátý jsou tuhý ☹ pak choděj ještě kolem půl třetí... takže pak si něco naplánuj 😅

lenulinka21
24. srp 2010

Ahojky no u nás je fakt Pavlík strašně dominantní
chudák tomášek Pája mu všechno bere a když jí tak řve plácá
po něm že chce taky.

Jinak u nás ted frčí zapínání a vypínání TV máme ještě starou klasic. bednu
takže na jí jsou ty čudlíky a to je pro ně něco.
Ale to jim brzy skončí na ježíška bude nová TV a ta příjde na zed a šmitec 😀

Holky jak jste na tom s nočníkem??Já je vysazuju ráno po snídani
a vždycky tam něco vyprodukujou 😀 tak je s tím seznamuji a říkám jim co právě
udělali.

myska77
24. srp 2010

Ahoj holky, hlasim se, ze zijem, doctu vas pozdeji. Prijeli jsme a sousedum zacali odrezavat topeni flexou, deti zacali rvat, tak jsme zase sli ven, no fakt idilka. Ten panelak maji dodelat az v listopadu. Jinak kluci chodej po bytu, venku v botach trochu min, uz umej na motorce v byte a radej jak cerna ruka. Lezou na komody, gauce a zase slejzaj dolu, no fakt zabava 😀

@lenulinka21 vitej po dlouhe dobe. Nocni oddaluju co to jde, s tema myma zanetama slach si nedokazu predstavit je X krat denne vysadit a zase dat plenu. Chci to pak udelat vse z jedne vody a odnaucit komplet az na to budou ready. Mates si uz zacina rikat a hlasi, kdyz cura a nekdy i EE 😎, tak s nim zacnu jako s prvnim, ale az v 15.mesicich. Kdyz pry clovek zacne moc brzo a deti nejsou pripravene, tak se to oddali znacne. A abych jim 2 mesice stridave davala pliny a honila s holyma zadkama po byte, na to nemam cas ani naladu 😀 Takze tak to mame my, vy ste holt sikulove. Nocniky mame jinak ty klucici od Chicca.

myska77
24. srp 2010

Holky, nase posledni fotky🙂), mame novou trampolinu 😎
http://picasaweb.google.cz/10883659688468082537...