Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
7. únor 2011

-jé janka tak at ste taky brzo fit,no a ještě neštovice teda,to je pech
-no já to chytla taky jako poslední a nakonec mě to zlomilo ☹
-pak nám dej vědět jak ste dopadli u dr.

myska77
7. únor 2011

@jankatr Chudak Danik, dej mi na to Imazol, ten je super na Nestovice, krasne to vysusi a samo to odpadne a nebude mit jizvicky. Hlavne at to nechytnete vy ostatni, u dospelych to ma blby prubeh. Chudatka prtata, zase kasel a ryma. Ja to musim zaklepat, my zatim dobry. Otuzovani asi nese sve ovoce. 😀
@adrosek at to mate jen ze zubu ty teploty, az se vyklubou, bude zas lip.

Holky dneska bylo dopol. tak nadherne, byli jsme venku od 9.30 do 13:00 a nemohla jsem je dostat domu. Ted jedem koupit s klukama helmicky na kolo a chci s nima jezdit venku uz na motorkach, to bude sranda 😵

Jinak jdeme do staby baraku, jsme se asi zblaznili, ale vidim jak by kluci zahradu vyuzili. Pristi rok v lete chcem uz bydlet. Ted resime projekt a dispozice a pak to nekonecne papirovani s uradama. Jdu vzbudit kluky, servala jsem je dopoledne a porad jeste chrapou 😀 Taky mate s detma takovou srandu, ja je proste zeru, pytlici mali 😀 😀

jankatr
autor
7. únor 2011

@myska77 jéé tiše závidím - kdyby na to bylo hned bych šla někam do baráčku 🙂
Jinak k těm neštovicím - my s Robkem jsme je naštěstí už měli, a kdyby si to odbyli i prťata tak budu jen ráda. Čím menší tím lepší a navíc teď jsem s nima doma a nemusím řešit jak s hlídáním nebo nějakej paragraf.

adrosek
7. únor 2011

-děkujeme myska,no uvidíme sčím nás zítra dr.překvapí a co si na nás vymyslí,taky at vám to brzy vyjde stím domečkem,no my sme v domku a já bych brala aji byt,ale možná tím že nejsem zvyklá bydlet v domě že sme bydleli vždy v paneláku,na mě je to hrozně velikýýý

,-

lenulinka21
7. únor 2011

@myska77 😀 😀 mluvíš mi z duše ano máááme taky s něma SRANDU 🙂 🙂 někdy fakt
nechápeme, kde se to v nich bere 😀 taky jsme je dneska provětrala ti se naběhali a nachodili 😝

HOLKY ajéééj je mi líto Vašich marodů ☹ hold tohle počasí nahrává bacilům a šíří se to jako mor 😠
U nás v Opavě řádí spála a chřipajzna je snad všude, my se jí zatííím úspěšně vyhýbáme tuky tuky KLUCI
jsou OK.
Tomáškovi leze posůlední ZUBEK a má to za sebou chudáček uplakaný. Fakt si ZUBY vyžral.

@jankatr prý platí pravidlo, že čím dříve u dětí tím snad i lépe. Kamarádky ROBINEK je chytl v 6 měsících a OKA.

jankatr
autor
7. únor 2011

@lenulinka21 No právě 😉 proto se taky dost často setkáš s tím že dost často maminky schválně chodí s dětma k těm nakaženejm aby to chytli 😅 - my se o to snažili před vánocema a to se nezadařilo tak jsem ráda že si to z té školky donesl. Přece jen už budu doma jen rok a řešit to až budu v práci.... 😒 Já teď zas posílám Daníka aby se muchloval s klukama a dával jim pusinky 😀 aby to určitě chytli taky 😀 😀 😀

jankatr
autor
7. únor 2011

Jo a švára to dostal asi v 35 a to byla fakt hrůza - děsný horečky a puchýřek vedle puchýřku.... 🤐 😕 fakt mazec 😒 😒 😒

lenulinka21
8. únor 2011

@jankatr jj je to tak 😉 my když s bráchou byli malincí tak jsme šli k sousedce se NAKAZIT 😀 😀
za holkama 😀 a měli jsme to zaráááz.
A je fakt že raději ted než to pak řešit až bude člověk v práci 😒

luzza
8. únor 2011

my jsme teď hodně venku...takže net moc nestíhám 🙂 holky už opět objevily kouzlo pískoviště a drandíme na motorkách...
nějakým zázrakem se nám zatím vyhnuly všechny rýmy, kašlíky i chřipky, takže nás nic neomezuje...poslední a jediná rýma byla loni v zimě..od té doby nic..fakt musím zaťukat 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐
holky si začaly hrát hodně spolu, takže je to už paráda 🙂 choděj spolu za ruku, objímaj se, honěj se, dělaj kolo kolo, hrajou si na psy, na kočky, na mimino, vařej, nakupujou, choděj do práce 😀 😀 😀 a každou chvíli se chechtaj nějakýmu slovu, kterýmu nerozumim 😀 😀 dneska to bylo slovo "céché" 😨 😅 furt to opakovaly a měly záchvaty smíchu až se zalykaly 😀

jinak máme problém s cucáním palce u Elišky 😖 ☹ nic nezabírá ☹ dudlík nechce, náplast sundá ☹ a už jí roste křivě zoubek 😒 zubařka říkala, že ji to máme odnaučit ☹ ale jak?? rve mi to srdce 😔 venku poslechne a vyndá ho, ale doma, když ji nikdo nepozoruje se dudá jak divá..Nelča už ví, že Elišku napomínáme, tak jí taky hlídá 😀 😀 😀 křikne : Elíjo!! Pajec!! a vytáhne jí ho z pusy 😀 😀 ale je to fakt větší problém, než jsme mysleli 😒

luzza
8. únor 2011

k těm neštovičkám tady... 😉
pamatujete si, že je náš Domča chytil v době, kdy jsme měli jít s Eliškou na tu kýlu??? 😅 😅 😅 Tak nám zrušili termín a o cca 2 měsíce to odložili 😠
no a to byl očkovanej tou drahou vakcínou 😅 😠
a janku chápu, že bude ráda, kdyby si je odbyli všichni klučíci, dokud jsme na mateřský a není třeba řešit hlídání 🙂

adrosek
9. únor 2011

-ahojík mamky,hezký den všem přejeme 🙂 🙂
-luzza tak to se máte,že se vám vyhnuly všechny nemoci,holky jsou super jak to tak sleduji,to je bezva jak si už vyhrají spolu,no a stím palcem, teda,no jak odnaučit že,to se ji lehce řekne dr.,my si cucaly palec když byly malinký tak natěstí ted už nic tak snad to ani nepřijde
-janka-aspon to budete mít za sebou ty neštovice,všichni zaráz ne
-jinak my boli včera u dr.tak máma atb.nasazené u Sárinky tak uvidíme,no naštěstí od včera už nemáme horečky tak snad už to bude jenom dobré,tak bych chtěla jít už ven snimi,pač sme už 2.týden zavření v baráku a je to fakt děs,jak sme šli včera k dr.tak bylo tak krásně že to byla lahoda jít po venku aspon na chvilku 😉
-jinak my stále bojujeme stěma nočníkama,ani za nic tam nechtějí sedět,no a když je tam zkouším dávat tak se mě pak postaví a vyčurají se mimo opice jedny 😠 ,tak sem zkoušela je dát aji na záchod rovnou tak tam se jim taky moc nelíbí ale asik to zkusíme rovnou tam se naučit a bude nebo nevím už,snad to vlétě doženeme

lenulinka21
9. únor 2011

@luzza tak i nám se rýmy a podobné neduhy zatííím vyhýbají 🙂 😉 denně jsme venku na hřišti
a máme nevěsty 😀 😀 včera tam byli i HOLKY 14-ti měsíční takové panenky tak kluci hleděli, jak DVA puci 😀
Asi si mysleli, že jsou jediní na světě, co mají stejné oblečení 😀 😀
Kluci si spolu taky hrají, ale nemluví ☹ ☹ neoslovují se myslím, že mají mezi sebou takovou tu dvojčecí
řeč 😀 které nerozumíme...
Luci s tou Eliškou TO přejde ono to nebude na dlouho. časem jí to omrzí a pak jsi ani nevzpomene.Ale je fakt, že
jí asi ¨budeš muset častěji napomínat 😒 neznám větší šikulky než jste vy a v tom co HOLKY umí tiše zááávidím 😀 😔
My neumíme ani zdaleka polovinu 😔 kluci mají na všechno asi čas tak si to snažím vsugerovat...

myska77
9. únor 2011

Holky my uz taky venku jezdime na motorkach, uz mame i helmicky a kluci s nima delaji ,,duc" o zem a zdiu a libi se jim, ze to neboli 😀 Museli jsme jim nejak vysvetlit, k cemu jsou 😵

myska77
9. únor 2011

@adrosek To je pech v tak krasnem pocasi. Snad bude Sarus brzo lip. S tim nocnikem to nehrot. dcerka segry nosila pleny do 3 let, 2 dny pred skolkou si sama sedla na nicnik, druhy den chtela na velky zachod a den skolky byla bez plen a bez nehod. Takze zahodili po 1 dnu nocnik a mala chodi na zachod. Ono to prijde samo.
@luzza To jsem netusila, ze z cucani palce muzou byt i krive zoubky, to je fakt blby. No na netu je spousta rad, ale ono se to radi, ze? Kazdy je jiny. Ja bych treba zkusila fintu at neco nosi v te ruce, ze treba Medvidek je nemocny a potrebuje chovat, takhle jsem odnaucila Christika se porad futrovat. Musel mit v rukach porad kus zvance. Tak nosil 2 dny medvidka a pak si na jidlo ani nevzpomnel 😀

adrosek
9. únor 2011

@myska77 -jo snad se to nějak upraví stím čůráním a půjde nám to jinak nevím co snimi s opicema 😉

jankatr
autor
9. únor 2011

@luzza No jo Luzza - vy jste totiž otužilí 😅 vlastně byste měli těm z elektrárny poděkovat jak vám pěkně otužili dětičky že ani nemaroděj 😀 😀 😀 - Máte fakt štěstí 😉 🙂 že jste zdraví, a holky jsou opravdu děsně šikovný - jak říká Leňulka - tiše závidím 🙄 😵 😉
naši si spolu taky občas hrajou ale mám pocit že se spíš víc perou 🙄 a přijde mi že Mates už se naučil kapku i vydírat tím svým věčným kňouráním 😠 😝

Hele k tomu palečku - nepomohlo by natřít jí to takovým tím šůvixem co se dává proti kousání nehtů??? Prodávají to v lékárně vypadá to trošku jak lak na nehty ale je to spíš taková vodička (jen se to stejně natírá) a má to nějakou ošklivou pachuť. Možná by to zabralo.

@adrosek U nás nočník taky nic moc. Sem tam Kubík když si vzpomene a začne sundávat kalhoty, ale nehrotím to - kluci ještě v podstatě skoro vůbec nemluvěj - maximálně tak hačí, ham a oslovení máma táta dáda deda bába... jo a ještě papat džiče(lžíce) - samý důležitý slova 😀
Ale že by chtěl čůrat to neřekne - tak to nechávám až na léto až je budu moct nechat na holo.
Akorát Mates teď pěkně prudí - věčně se vyslíká (a to i v noci v postýlce) Vyvlíkne se i ze spacího pytle a pak se vysleče a sundá plínu a vegetí s holým zadkem. Ale na nočník ho nedostanu 😠 😠 😠

adrosek
10. únor 2011

-ahojík mamky,hezký den všem 🙂

@jankatr -no já si to taky nechávám až na léto že na to pořádně naběhneme,ale zkouším to nyní občas a bez úspěchu teda ☹

lenulinka21
10. únor 2011

@jankatr 😀 😀 jsem stejného názoru, že pořádně na TO najedem v létě jakmile bude teplo.
sice Pavlík už ví že se do něj čůůůrá ale máme i nehody 😀 😝 takže to tak už nehrotííím, seznámeni s nočníkem
jsou takže léééto je naše. 🙂 😉
Jo a naši kluci taky moc nemluví ale mají čas.

luzza
10. únor 2011

pereme...pereme...pereme... 🙂

luzza
10. únor 2011

k tomu palečku - no já si taky myslela, že to je jen pověra, že z toho rostou křivě zuby, ale zubařka říkala, že palec je mnohem tvrdší než dudlík, takže krom zubů dokáže zdeformovat i patro!! ☹ a to už rovnátka nespraví.. a u elišky je to na zoubkách už bohužel vidět 😒 😒 tu jednu horní jedničku má kratší a trochu ven 😒 takže s tím musíme něco udělat 😒
ten hořký lak už jsme zkoušeli...sice se jí zvedá žaludek, ale ocucá tu vrchní vrstvu a pak dudá vesele dál ☹ ☹

@myska77 fotečky jsou super 😀 😀 😀 hele oni mají kluci jeden světlý a jeden tmavý oči?? 😅
@jankatr slíkací Matýsek mě fakt pobavil 😀 😀

jankatr
autor
10. únor 2011

@luzza Tak pak už teda nevím.... 😒 Jinak ale pradlenky jsou kouzelný a modelky taky 😉 mě jen fascinuje jak jsou pořád spolu - já když je vyfotím nějak slušně pohromadě tak je to fakt úspěch a ještě na to padne tak padesát fotek než se zadaří - ještě že máme ten digitál 😀 😀 😀

jankatr
autor
10. únor 2011

@luzza Jinak dneska ráno byl Mates opět s holým zadkem - a ještě tam měl uprdnuto 😠 😠 😠

luzza
10. únor 2011

@jankatr 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adrosek
10. únor 2011

@jankatr to mě pobavilo 😀 😀 😀

luzza
10. únor 2011

@jankatr jo jo, jsou pořád spolu...až chorobně 😅

myska77
10. únor 2011

@jankatr Tvuj Mates to slikani okopiroval od naseho Matesa, toho jsem vzdy nasla naheho v posteli s plenou pod posteli a prochcanou posteli v tom lepsim pripade. Obcas si tam i nadelal, kdyz se sliknul az rano. Takze jsme mu tu plenu zacali prelepovat normalne kobercovkou a jak zjistil, ze to nejde odtrhnout, tak toho nechal a uz se ani neslika.
@luzza to jsou teda pradlenky 😀 Nasi to taky miluji a pomahaji. Jinak jojo, Mates je blondak s modryma ocima a Christik ma hnede oci i vlasy.

luzza
10. únor 2011

dnešní koupajda...

luzza
10. únor 2011

@myska77 to je krásná kombinace 😉 🙂 jako u janky 🙂

adrosek
11. únor 2011

@luzza mooc hezké šikulky,ty jsou tak veliké,to tak letí šíleně

jankatr
autor
11. únor 2011

@myska77 No my mu teď přelepujem izolepou kolem dokola spací pytel - aby ten zip nešel roztáhnout. Zrovna včera jsme se tady tomu chechtali - co by na to asi tak řekla sociálka 😀 😀 😀