Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

crca
6. lis 2011

@myska77 máš to ale šikulky s těma piškotama 😀 😀
@jankatr je to boj co?U nás je zase naprd to,že mají pokoj v patře a záchod je dole,takže po pár dnech výletování na záchod jsem tam začala nosit nahoru nočník,jdeme spát,oni ještě jdou na ten nočník čůrat,dáme plínu a zalezou do postele. 😅 te´d mě říkají jestli mám dělat číty,nebo ne.Poslední dny spíš nechtěj,ale jak píšete,tak u nás je večer na stejné bázi Duracel 😀 Nechápu to 😲 Chodíme na ty tůry,příjdeme za tmy-kolem té 5-půl 6 a co oni ještě dokážou 😲 jak kdyby nikde nebyli 😠 ,ale zase si říkám,že je lepší,když řáděj spolu-ve formě běhání,vřískání,(i když někdy už z toho kraválu mám taky hlavu jak medvěd 😀 ),než když byli menší a řvali a řvali 😉 (myslím brečeli).zajímavé je,že mě teda Michalka usne za 10min,za to Matěj ten by si povídal snad ještě o půl noci 😀 ,ale třeba pro mě je nejhlavnější to,že už se Míša nebudí po hodině usnutí 😵 -Prostě jak usne tak spí a začne teda kvikat až třeba kolem 23hod.
Ale jinak je to teda te´d super období 😵 jsou kouzelný,chtěla bych s nima jet vlakem,jen tak někde dvě stanice,aby se projeli vláčkem,máme ho u nosu,koukáme na ně každej den,tak aby se i v něm projeli 😅
Jinak holky jak to máte se školkou?Jani,ty půjdeš znova k zápisu?Já z toho začínám mít normálně fobii 🙄 Poslední půl rok před náma.....nechápu jak to tak rychle uteklo 😝 ještě včera si ně plivala ty tvoje těhu bacily 😀 😀 a najednou je konec 😢

jankatr
autor
6. lis 2011

No copak o to já jim taky zhasnu - jenže jak máme ty postele kolem dokola tak jedna z nich stojí pod vypínačem - a není problém si rozsvítit. Takže když už dojde na to že to fakt nevydržím, sklapnu knížku zhasnu a odcházím, tak mi některej z těch prďuchů malej vzápětí zas rozsvítí... 😠 , dostanou na zadek - zařvou si a než zavřu dveře tak už se zas hihňaj a začnou na novo... - takový naše malý perpetum mobile... 🙄

jankatr
autor
6. lis 2011

@crca Jedno místo se nám uvolnilo a prý mám ještě počkat, tak uvidíme - bylo by to sice na palici ale i kdyby aspoň to jedno - přece jen hlídat jednoho už by nebyl takovej problém, ale zas by to bylo na prd - koho do školky a koho ne, tak tiše doufám že se fakt ´ještě jedno místo nějak uvolní. 🙄
Ale taky si to nějak dost dobře nedovedu představit - chodit z práce až někdy pozdě odpoledne nebo i večer, zvlášť když Daníka čeká první třída 😒 no bude to náročný, ale zas musím být ráda že se vůbec mám kam vrátit 😔

myska77
6. lis 2011

@crca
@jankatr nam skolka nehrozi, v dubnu se budem stehovat a tam je skolka plna, berou nejdri ty s odkladem, pak 5 lety a doplnujou 4 letyma, 4 roky po sobe nevzali zadne 3 lete dite. Takze bud chodit do prace a platit soukromou skolku nebo musim zustat doma ten 4.rok na pojistovnu a doufat, ze mi je vezmou ve 4 letech. Je to fakt na prd, taky si neumim predstavit, ze chodim do prace, pak letet pro deti a co kdyz onemocni, nikoho tam mit nebudem. Taky uz z toho mam depku uz ted.

@jankatr s tim rozvecovanim, to kluci zkouseli taky, tak kdyz jsem odesla po pohadce, manzel vzdy povolil zarovku lustru a meli peska 😀 Pak si odvykli asi po tydnu a uz to delat nemusime.

jankatr
autor
6. lis 2011

@myska77 to není špatnej nápad 😉 akorát my tam máme ty bodovky na stropě - a to je na tohle kapku nepraktický - jednak jsou tam tři a ještě musíš na židli 😝 - a zas pak když se přihodí něco akutního (zvracení a pod. tak to je s baterkou docela na prd. 😅 No nějak to musíme dobojovat.
S tou školkou je to fakt mazec - ptala jsem se tady v jedné soukromé agentuře a když mi paní řekla že by mi udělala cenu a pak z ní vylezlo 12000 za měsíc tak jsem se otočila na podpatku a šla pryč... - to do té práce nemusím chodit. 😒 🙄
Na kolik tam tak u vás vyjde ta soukromá školka? Ale zas asi máte i ty platy trošku jinde co? No jak už jsem psala onehdá na FB - nejspíš se vyprdnu na práci, namažu si ksicht krémem na boty a budu dělat "cikána" a budem se mít dobře. Školku dostanem přednostně, navíc zadarmo, na sociálních dávkách bysme taky něco nahrabali s těma třema dětma... - no není jak jim.... 😠 😠 😠 😠

myska77
7. lis 2011

@jankatr Jani tady u nas i tam co budem se soukr.skolky pohybuji take kolem tech 15 000,- nekde s jidlem , jinde bez jidla, kazdopadne bez krouzku. Takze bych potrebovala 30 litru na skolku pro oba. Clovek by to nejak i vydelal, ale prijde mi to zbytecny to platit. Ja budu drit jak vul, abych ,,nevidela sve deti", budu to horko tezko koordinovat pri nemocech a takhle zatim muzu byt doma, zaridim aspon barak, deti si uzijou konecne zahradu, poznam sousedy a ve 4 letech mi je snad uz vezmou. Sice se mi doma uz moc byt nechce, ale zase to bude jine prostredi, tak to treba pujde.

adrosek
7. lis 2011

-ahojík mamky,všechny vás moc zdravím
-vidím že tad probíráte školky-no já se toho taky děsím jak to snáma dopadne,zvlášt když budem zase namateřské dál,mám tady v okolí 4.školky ta snad do jedné mi je vemou,jinak bude vesel teda pokud ne,no tady soukromé školky se taky pohybují kolem 12.tis.měsíčně takže krát 2 jako tak to opravdu nejde,je to prostě naprd stěmi šolkami 😠

crca
7. lis 2011

Ježíš co to je za ty pálky 😲 😲 ?To nemyslíte vážně?Já jsem z malého města,takže proto se tak divím 😀 No to je šílený,to by jsme s manžou vydělávali jen na ty školky 😀 Já se spíš děsím toho že budu řvát jak želva,až je tam povedu a budu se loučit 😀 😀

jankatr
autor
7. lis 2011

Takže to je tak úměrně tomu že jsme menší město když by to bylo 12000 za oba dohromady. Ale i tak je to hrozný 😒 😒 😒

@adrosek Vlastně to máš dobrý že budeš na mateřské - doma to nějak zvládnete a než skončíš rodičák s tím prckem tak tyhle už ti určitě vemou. Horší když se člověk potřebuje vrátit do práce a nemá ty děti kam dát... 🙄 🙄 🙄

adrosek
7. lis 2011

@jankatr to máš pravdu,že je mnohem horší když máš jít do práce a nemáš ty děti kam dát,ale aj tak bych byla ráda kdyby mi je vzaly nyní,ikdyž budu doma,určo jim to prospěje hlavně

crca
7. lis 2011

@adrosek to je pravda 😉 s tím,že by jim to prospělo....tohle je šílený,když tady na Koníkovi čtu,že musela dát mamina výpověď v práci kvůli tomu,že jí nevzali děti do školky(dítě),tohle by měli nejdřív zajistit 😠

jankatr
autor
7. lis 2011

@adrosek To je jasnačka že by jim to prospělo a i pro tebe by to byla úleva a mohla bys ten čas mezi ně líp podělit. O tom žádná, ale že tě až tak netlačí to jestli je vezmou hned ve třech letech nebo třeba až ve čtyřech.

adrosek
8. lis 2011

@jankatr no tak to ano jankatr,netlačí mě to,nemusím být na nrvy ztoho,že musím do práce a děti nemám ve školce že,ale je to děs v dnešní době,vymýšljí tolik různých kravin,ale aby zařídili dostatek školek to j nenapadne,ale řitom chtějí ay matk chodily brzy o práce že,jako proč ne,ae kdo mě má děti hlída kdyř do důchodu se codí pomalu až bůhví kdy že tak nejsou babičky na hlídání poto,no ěs vtomto našem státě

adrosek
8. lis 2011

-jsem psala nějak bez písmen tak se omlouvám

jankatr
autor
8. lis 2011

@adrosek písmenka nepísmenka - je to tak jak píšeš 🙄 🙄 🙄 Já sice mám to štěstí že jsem ze tří holek nejmladší a mamce se ještě odečítaly ty roky za děcka, takže šla do důchodu poměrně brzo, ale i tak po ní nemůžu chtít aby je všechny hlídala každej den. Vypomůže když může, ale taky mají svoje zájmy a svoje starosti.

crca
8. lis 2011

Ahoj holky 😀 pořád koukám co koupím těm capartíkům k Vánocům 😒 a pořád nevím 😒
S tím hlídáním je to k prdu,já sice mám tchýni taky už doma,ale od té doby co byla loni na té operaci s kolenem,tak je vlastně bez mé asistence nějak neměla,protože za nima nemůže tak běhat 😅 -no tchán je sice o.k-taky v důchodě,ale jemu bych nesvěřila ani kočku 😠 Pořád má před známejma keců,jak s nima bude všude chodit po výletech,pořád něco plánuje,ale když vidím.........tak s ním samotné oba bych nepustila ani v největší krizi 😠 je hodný o to ani nejde,ale on si myslí,že když jim něco řekne,že nesměj,tak to pochopěj a víc nereaguje,než aby zvedl zadek a šel se kouknout co kde dělaj,tak na ně bude radši půl hodiny volat a nadávat kde jsou 😠 Když k nim příjdeme,tak čučí na televizi,pořád sport a sport,on to vidí na jednom programu,ale musí na to za púl hodiny čumět i na druhým a pořád"počkej,ten to bude,počkej kolik vyhrál.... 😝 v tomhle je blbec 🙄 Chce s nima jezdit na výlet,ale ani neví jak přidělat autosedačku,když jsem mu řekla,ať se kouká,tak mě řekl,že to nepotřebuje,že to tam vždycky dám,tak mu říkám,ale když s nima chceš jezdit,tak je musíš umět i zapnout....prej nikam jezdit teda nebude no 😅 -to je vůl-ale jinak je teda hodný 😅

jankatr
autor
9. lis 2011

@crca Taky to máš zajímavý... 😅 😅 😅

kristaly
10. lis 2011

Ahoj holky, prosím o radu. Máme dvouleťáky kluky a stále s plínama. Jak jste řešily nočník? Zatím nás teda i na neurologii doktor uklidňuje, že na to nemám spěchat, že to vidí tak na další léto pěkně venku na travičku, nojo, ale my bydlíme v paneláku a např. letos bylo celkem studený léto, tak to nechci nechávat jen tak. A na nočníku mi sice kluci občas i vydrží sedět někdy i 20min., ale skutek utek - lépe řečeno, asi to ještě nechápou. Přitom když jim ve vaně řeknu, vyčůrej se, tak se většinou vyčůrá. Díky moc.

adrosek
10. lis 2011

-ahojík mamky,všechny zdravíme
-
@kristaly no já to řešila ces léto ato sme se aj naučili-nechala jsem je volně bez plín doma,zkoušela je dávat častěji na nočník a když se zadařilo tak byla odměna,skákaly sme kolem atd.to mám od jankatr a zabralo,no a ven sem chodila se zásobou kalhotek a gaí,když se počurali tak pak sem jim to zkusila nějak vysvětlit že to nesmí,že nemáme plinku,no po čase sme se to naučili ae taky nám to trvalo

crca
10. lis 2011

@kristaly opravdu nedělej si hlavu,my byli ve 2 letech totálně na plný úvazek na plenách,(jsou dubnový),od května kdy bylo hezky,jsem je začala dávat bez plen,běhali nahatý a světe div se ,do konce prázdnin neměli plínu ani na spaní odpoledne 😉 během týdne i pochopili,to čůrali kde mohli,ale postupem času se to zlepšovalo a teď když jim mám dát na noc(to ještě máme),tak mě to už příjde divný a začínají i bojkotovat,ale na tu noc jim to budu dávat dokd jí nebudou mít aspoň týden suchou,což ještě dlouho asi nehrozí,protože jsou kolikrát durch už ve 23.00hod 😅 Takže opravdu to nehroť,nenuť,oni sami ti dají na jevo 😉
@jankatr-hurá máme zimní boty 😀 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50164646&tab=1 akorád jsme je koupili u nás jsou to sice ťamani,ale nás přišli na 258kč a vypadají slušně,jen jsem jim vzala teda už 27 protože ty 26 mě přišly teda tak tak,nic moc místa na víc 😅 ,ale choděj v tom krásně,takže jim to evidentně padne 😉

jankatr
autor
10. lis 2011

@crca Jééé Marky - tak to máte uplně stejný jak my 🙂 🙂 mě se taky zdály docela fajn - a hlavně si říkám že vyloženě ve sněhulých celou zimu chodit nebudo - mám k tomu ještě ty kozajdy a to jsou boty z kamennýho obchodu, tak snad jim ty nohy nějak nezhuntuju 😕 😔 ale jako fakt na to abych koupila troje boty po tisícovce jaksi nemám... 🙄 🙄 🙄
A to jste ještě ušetřili - nás stály 299,- 😉
@kristaly tak jak napsala Adrosek - holej zadek přes léto, odměny, velká sláva za každej úspěch a taky na ně celkem platilo chodit čůrat s tátou "jako chlapi" 😅 😅 😅 Ale taky bych to teď nehrotila - i když jsme byli celkem úspěšní - odpoledne spíme už bez plín, ale přece jen nehody jsou, takže teď ven chodíme bez plíny fakt jenom když jdu někam kolem baráku. Protože je to teď komplikovanější, když se počůraj, co s nima, kde je převlíkat navíc teplý oblečení je o dost objemnější - dvoje tepláky a slipy se v batohu ztratí, ale mít náhradní punčocháče, teplý kalhoty... tak už tam nic nedám. Navíc kolikrát je to počůrání jen kvůli tomu že to nevydrží než ho vymotám z toho všeho oblíkání. Zkoušet dál doma, radovat se z každýho úspěchu a na jaře shodit gaťata 😅
Jo a taky ještě u těch mých paličáků se dost osvědčilo právě to že jsem je nechala doma bez kalhot, jenom v ponožkách a dlouhým triku (mají staršího bráchu takže zásob je dost 😅 ) a nočník po ruce. Dokud jsem se jim do toho pletla tak to sabotovali, ale jak šlo o to že jdou "sami" tak to najednou šlo 😉

kristaly
11. lis 2011

holky, moc díky za vaše zkušenosti 🙂, líbí se mi, jak jste to zvládly, jste šikuly a vaše děti taky 🙂. Zkusím zavést ty odměny aspoň občas doma na nočníku a hlavně se už těším na jaro, jak nám to půjde ;) ;). Momentálně má Pepi virozu, takže je to u nás doma trochu hard core, chce se totiž pořád nosit a chovat, neudělám skoro nic jiného :(, chudák Fanda, je závislej na babičkách, kdo ho vytáhne odpo ven aspoň trochu na vzduch. Asi to všechny znáte 😉. Každopádně teď nočník hrotit nemůžu ani kdybych chtěla 😉. Koukala jsem, že jste se bavily i o zimních botkách. Letos jsem využila akci v Lidlu a vzala jim tam zimní boty, celem pěkné za 300,-. No snad vydrží, vy jste pořizovaly dětem každému dvoje? Právě zvažuju, jestli investovat do dalších... Kámoška radila goretex, že prý se jim vyplatil hlavně do té zimní žbrajdy, ale to jsou šílený pálky, tak ještě uvidím.

crca
11. lis 2011

@kristaly my máme dvoje,jedny teď ty nové,huculky vysoké fakt do sněhu,nebo mrazu a mám ještě kotníkové,ty nosí už teď ty jsem kupovala na MMB,oboje mě vyšli na nějakých 300kč i s poštovným,jsou sice zimní,ale ten kožíšek je přeci jen sešlapaný,tak je používáme už teď a stačí to,jak se tu píše......nemám na to kupovat jim boty za litr 😅 ty sněhulky naimpregnujeme ještě voskem co má Michal(manžel) na moto kalhoty a bundu,odpuzuje to vodu,tak třeba nakonec ještě budou lepší než ty z loňska,kdy mě jedny boty přišly na 600kč a stály za ho..o 😀 a to byly z normálního obchodu 😝

@jankatr já jsem si říkalaže to jsou asi ony 😀 Míša má žluté logo a Máťa zelený a jak řekl Michal,když nevydržej,tak se jim koupěj jiný-za tu cenu.... 😀 Jinak teda dneska zase den D 😠 to co předváděj 😠 už mě asi picne 😅 asi máme klidové období za sebou 😀 Na mě něco asi leze,Míša ta taky prská a smrká....no divím se že Máťa je ještě o.k 😀

jankatr
autor
11. lis 2011

@crca No aspoň to nebude takovej malér když jim povyroste noha - vem si že bys jim koupila na podzim boty za tisícovku a oni z nich do jara vyrostli 😝

@kristaly akci v lidlu jsem taky chtěla využít - ale přišla jsem tam až odpoledne (první den akce) a neměli vůbec nic a paní u pokladny mi pak povídá... "boty - jo přišly ale to už tady byla fronta v sedm ráno " a to jaksi fakt není pro mě... 🙄 🙄 🙄
Jinak my to měli loni tak jak Crca - jedny botky nový, a k tomu z mimibazaru náhradní. Škoda žes tu nebyla dřív zrovna nedávno jsem po kamoškách rozprodala sněhulky 24 který jsme měli dvakrát - bývaly by vám možná byly.
No a letos to vyšlo tak že jsem koupila u ťamanů ty sněhulky a ty druhé - tak jedny podědil Mates ty Kubovy loňský (má menší nožičku - vlastně je vůbec celej menší 😅 ) a Kubovi jsem dokoupila stejný co měli loni a zas ve slevě takže mě místo 599,- stály jenom 199,- 😵

jankatr
autor
11. lis 2011

@crca Kuba má ty zelený a Matěj červený 🙂

crca
11. lis 2011

@jankatr oni by jim asi fakt stačily ty 27,ale mě přišlo když došláply,že to mají tak na půl cenťáku což mě nepřišlo nijak moc,ale je fakt,že že se to blbě měří,nejde to zmáčnout tak abych cejtila palec,ale hlavní je,že v tom uměj chodit,i když teda včera když si to ještě večer nasadili a upadli,tak v tom vstávali jak v lyžákách 😀 😀

jankatr
autor
11. lis 2011

@crca Marky my máme jedny 28 a druhý 29 😅 😅 😅 to je jejich číslování je fakt pro srandu králíkům 😀 😀 😀

kristaly
13. lis 2011

@kristaly díky za nabídku botek, jen máme větší tlapky 😅 , ale jinak bych sámo byla radši další botky pořídit takhle po někom, tak kdyby něco, příště jsem tu 🙂. 24 a 23 mají kluci doma sandálky a zjišťuju, že jim budem muset zas pořídit větší, nějak nám rostou hihi. Ty zimní jsem pořídila 25 a 26. Takže si myslím, že po Vás dědit nebudem moct ani za rok 🙂. Lidl máme naštěstí kousek od domu, tak jsem se v den akce vydala s kočárem hned dopoledne a světe div se, ještě jsme vybrali 😉.

kristaly
13. lis 2011

@jankatr můj poslední příspěvek patřil samozřejmě Tobě 😅 , už mi docela hrabe, že píšu sama sobě 😀 .

jankatr
autor
13. lis 2011

@kristaly 😉 tak to kluci teda taky nejsou žádný mrňata co? 😅