Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

kristaly
19. lis 2011

@crca nestraš mě prosím, jsi první člověk, o kterém slyším, že mívá laryngitidu v dospělosti 😢 , to teda nejsou dobré vyhlídky, fakt koukám. Navíc v těhu to musela být opravdu "paráda" se vším všudy.... 😒.
Nezkoušeli jste pořizovat zvlhčovač vzduchu, nebo inhalátor pro tyhle případy?
Nám dr. řekla, že v tom až takovou výhru nevidí, že prý se dítě stejně dostane do kontaktu se suchým vzduchem venku nebo v obchodech atd. a doma stačí prý mokrý ručník na topení. Ale stejně o tom uvažujem.... Ten prednison pomůže hned?

@jankatr dobré znamení, že Matýsek řádí 😀 , mě se teda vždycky uleví, když vidím kluky zase lumpačit, je to známka jejich zdraví 😉 . Sámo má zlobení své meze, resp. my jen jedny nervy, tak ať vám to klape a už jste ok 😅 .

crca
19. lis 2011

@kristaly no trpím na to pořád,sice to není tak horlivé,u mě je výhoda v tom,že jsem dospělá a hned to zaléčím i bez Prednisonu a vím jak mě je,ale u toho dítěte nevíš jak moc se mu ulevilo 😒 Ten Prednison je lepší,ale ty čípky Rectodelt taky fungujou rychle,jenže ten čípek dávám až když se vlastně dusí a čekat opravdu nikdy nebudu jak zabere 😅 Když mě chrčí a troubí už přes den,tak večer dám půlku Prednisonu a pohoda,pak dám třeba ještě druhý den a končím a je to v pohodě,pak nasadím jen kapky na kašel a nikdy se nám to už nerozjelo v noci 😉 Takže jsem radši když se mu to projevuje už v průběhu dne......Taky pak dávám mokré plíny do pokojíčku,ale od těch dob jim tam moc netopíme,takže tam mají chladno na spaní 😉 😉 No není to prča,člověk touží po miminku,jaká to bude super doba a postupně zjišťuje,ty všechny nemoce co toho prcka ohrožujou a já jsem o 20let starší 😀 Naštěstí je mám pojištěné na nemocnici,takže aspoň tím jsem posychrovaná,ale jak já říkám,radši budu platit a platit a budou zdraví,než trnout hrůzou a pak za to mít 2000kč ☹

crca
19. lis 2011

@jankatr to je dobře že je líp 😉 ,nekdy je to zase obráceně a člověk si říká,zlatě když mají teplotu,to aspoň chvíli leží 😀

jankatr
autor
19. lis 2011

@crca
@kristaly
Asi tak nějak - myslím že by mi jako projev opětovného zdraví docela postačila vydatná chuť k jídlu 😀 😀 😀 rozhodně by mě to stálo míň nervů 😅 Ten janek malej už si mezi tím zas málem stihnul urazit ucho - skákal na posteli, nevybral to a skončil na sloupku postele (tím jak je to rozložená ta patrovka - tak tam vlastně čouhají nohy co mají pokračovat nahoru) - no má tam modřinu skoro černou. Prdloň jeden... 😠 😅

crca
20. lis 2011

Týjo tak děcka večer usnuli za vteřinu dvanáct 🙄 jsem sotva stihla seběhnout dolů na WC 😅 Už týden mě pobolíval žaludek a bylo mě chvílema šoufl,pak i jednou jakože břicho,ale dneska večer teda šlo ven nsad všechno za 10let,ale jen spodem 😀 Usínali,mě šíleně začal bolet žaludek,polilo mě horko až mžitky před očima,na blivno,pak to přešlo a pro změnu křeče do břicha a to už jsem věděla co bude následovat 😀 Snad to je jen nějaká jednodenní a děcka to nechytnou,jinak mě už nic není 😀

jankatr
autor
20. lis 2011

@crca 😝 tak tohle nikdy není příjemný.... 🙄 tak hlavně at je zítra už dobře 😉

crca
21. lis 2011

@jankatr dneska v pohodě,ani žaludek nebolí,asi mě bolel od toho jak se to tam šprajclo ve střevech a jak to vyjelo,tak jak kdybych schodila 5 kg 😀 Musíme se pochlubit,Matýsek umí říkat R 😅 Ale je to takové divné,už to není ten malej prdelínek 😢 😀 Neříká to teda automaticky,když po něm chci něco říct s R tak ho neřekne,ale když mluví průběžně,tak ho řekne 😅

kristaly
21. lis 2011

@crca fíha, ještě, že jsi to tak krásně stihla na wc, musela to být velká prekérka 😠 a zároveň mega štěstí, že už děti usnuly 😉. Takže vaše děcka taky neusínají samy, nebo jsi to myslela jinak? Já kluky stále musím uspávat, resp. být u nich, než usnou...a nedaří se nám je naučit, aby začli usínat sami. Jinak s tou hoňkou, něco podobného jsem zažila v létě, ale bohužel mě to bralo celý den, takže jsme jeho většinu trávili (všichni 3) na záchodě 😖 , fakt nepříjemný, umím si představit, jak jsi se cítila ☹ . Tak je ale dobře, že jsi se pročistila a už je Ti líp, nemáš tucha, z čeho to bylo?
Blahopřeju k R-ku 😀 , Máťa je velikej šikula 😵. Fakt je neskutečný, že takový pokroky nás zároveň moc těší, ale taky trochu donutí zamyslet se nad časem, jak naše děti rychle rostou..... Mám pocit, že je to pár dní, co jsme si je dovezli z porodky a oni nám zatím už doma zavedli svůj pořádek 😅 a organizaci 😕 .

kristaly
21. lis 2011

@jankatr s tou boulí u Matýska mě to mrzí, to muselo být řevu 😠 , ale neboj, zažíváme asi všichni, i když jsem přímo u nich, nedaří se mi zabránit pádům a nárazům - často jde o milimetry 😠 a v té rychlosti nestihneš vůbec nic.
Naší poslední kuriozitkou je přiskříplý prstík u kapoty auta - manža přidával směs do ostřikovače a myslel si, že už jsou kluci pryč, jenže Pepíček to ještě stihnul 😖 . Před 2 týdny jsem zas já přiskřípla prst Fandovi do trouby.... my bychom mohli kandidovat na rodiče roku 😅 .

crca
21. lis 2011

@kristaly no právě,že u nich taky sedím a čekám až usnou 😀 a čekala a čekala až jsem se konečně dočkala 😀 😀

kristaly
21. lis 2011

@crca 😀 , raději si ani nepředstavuju, že by ses nedočkala 😲

crca
21. lis 2011

tak já bych se jich neptala,když musím tak musím 😀

jankatr
autor
21. lis 2011

@kristaly asi tak nějak - v takových chvílích si uvědomíš jak moc je čas relativní pojem - to se ti pak zdá i vteřina nekonečná když už vidíš že něco takovýho přijde ale stejně tomu nestihneš zabránit. 🙄

@crca Matýsek je fakt šikula - gratulujem 😉 🙂

crca
21. lis 2011

@kristaly taky bych mohla kandidovat na rodiče roku 😀 Teď než šli spát tak jsem Máťovi přivřela prstíky do okna 😅 a to je taky jen to nejmenší-neuhlídáš prostě i kdybys sebevíc chtěla,ale je pravda,že nejvíc úrazů a karambolů se stává ve chvílích když nás je víc,to spoléhá jeden na druhého........
Holky dneska jsem se vydala do města s děckama s kočárem,ten velký byl funkční,sice jsem je musela mít přehozené-teda rukojeť,ale dobrý....Jedu,jedu,tlačím ho do brutálního kopce co vede na náměstí-jela jsem si vybrat peníze do bankomatu a krom toho zápalu plic co jsem myslela z toho tlačení do toho kopce,jsem byla spocená jak čuba 😀 😀 Jela bych autem,ale jednu sedačku jsme nechali v autě tchýně,ta je teď v lázních a tchán za ní jel ráno a bohužel nemáme klíče od garáže kde byla ta sedačka,proto ten kočár....dojedu uřícená,už otáčím kočár na bankomat a najednou křup a kočár v pr..i,lupla tam trubka-spíš šroub a nešlo s tím nic dělat,rukojeť mě propadala dolů a přední kolo mě šlo šejdrem a jen zatáčelo,jako by tam byla aretace 😠 😠 tak jsme čekali půl hodiny než pro nás přijel Michal,ještě,že to bylo v čase,kdy už jel z práce domů 😠 takže asi už máme fakt po kočáru 🙄
A zítra jdou s Michalem k zubaře 😒 😅 tak jsem fáákt zvědavá,hlavně na Máťu,Míša ta si je čistí relativně v pohodě a pěkně a i si nechá dočistit,ale Mates to je palice tvrdohlavá a jen to ošmrdlá a je to a nenechá se ani boha....,ale bonbonek to mohl pořád 😅
Míša dneska vytáhla ze skříně Michalův starej walkmen a při jejím výrazu očí a otázce"ťo ťo je?? 😕 😀 mě normálně při pokusu vysvětlit jí co to je popadl záchvat smíchu 😀 Při představě,až jí za 10let budeme vysvětlovat co to je.... 😀 dneska už se chodí s flaschkou,nebo s těma mini krabičkama 😀 😀 tak mě to nějak rozesmálo....

jankatr
autor
21. lis 2011

@crca teda ty máš furt nějaký "príma" zážitky 😀 - no ono to asi moc k smíchu není, ale když ty to vždycky tak pěkně popisuješt 😉 Fakt mě mrzí že jsme se k vám v tom srpnu nedostali - mohla bejt docela sranda 😀
My teda u zubaře docela v pohodě - až na Matese - tam to bylo teda s řevem ale nakonec se nechal ale Kuba to je hrdina - ani nemuknul a dokonce i naše malá hysterka Daník - ten si nechal i spravit zub. Naštěstí máme príma doktora a Daník má ještě větší hysterii z hmyzu jak z doktorů - takže když mu řekl že tam má červíka tak ani neprotestoval 😀 😀 😀 Navíc to je takovej mladej šikovnej doktor - řekl mu že musí toho červíka vypláchnout - vzal vrtačku bez vrtáku a pustil z ní jen tu vodu a nechal ho zkusit na ruku že to nic nedělá a tím ho uplně zklidnil - ten vrták tam pak nenápadně šupnul a bylo to. A taky je děsně maličkej - tak možná proto si s ním ty děti tak rozumněj - asi jim připadá jako bližší váhová kategorie 😀 😀 😀

Zato mi teď popisovala ségra jak byli u zubaře - synovec je o dva roky starší jak Daník a taky pěkná hysterka pokud jde o doktory - navíc choděj k nějakýmu staršímu chlapovi, ten se s tím nemazal a vůbec nic mu nevysvětloval prostě řekl že je tam a kaz a budou vrtat a šel na to - no samozřejmě to Honza neskousnul a začalo rodeo - ségra říkala že měla strach že mu ten doktor snad už i jednu liskne... - ono by ho to možná zarazilo a přestal by jančit - ale na druhou stranu - kdyby měl pro ty děti trošku pochopení a pokusil se mu to vysvětlit tak nějak jak ten náš tak si myslím že by to vypadalo uplně jinak.

crca
22. lis 2011

@jankatr Jani je to škoda no,že jste nedorazili,kdo ví,jak to bude příští rok 🙄 😅 Tak ono k smíchu to nebylo,ale já byla v klidu,nebylo to někde v jiném městě,bylo to u nás.V nejhorším bych ten kočár někam hodila a šli by jsme pěšky-to by došli v pohodě,jenže víc mě kadilo to,že jsem ještě potřebovala na poštu poslat balíček co měla paní zamluvený tady z MMB a ta pošta je na druhém konci města,proto jsem i brala ten kočárek protože to už by fakt neušli a hlavně jsem potřebovala aby byli trochu čistý,což při chůzi nějak nedopadá 😠 o všechno se otřou,všude prolezou,vlezou.... 🙄
U zubáka dobrý,ani necekli,spolupracovali 😀 dostali zase nějaká zvířátka a žvýkačku a šlo se 😅 Na ten uražený Matýskův zub neříkal nic,prý kdyby už z toho tekla krev,tak by se to asi i řešilo,ale že je šikovnej a uměl si ho urazit na jedničku 😀 Míša mě nezklamala,sice k tátovi nechtěla sednou,musela jsem já s ní,ale dr.mě ujistil v to,co mě napadlo-jelikož mě zase v noci kňourá a pobrekává,tak mě napadlo,jestli jí fakt neroste zoubek a taky jo a hned 3,prý to má naběhlé a zduřelé a prý ty další stoličkyjsou jak u dospělích když roste moudrák,takže to může víc bolet a i ta nevrlost a teplota se může objevit,takže ty noci jsou jasné 😅 ,ale jinak zdraví 😉 Ještě jsem skočila k mojí dr.ta je hned za rohem-teda ne k mojí,ale k dětské a jen jsem zkusila jestli má ten vyplněný papír na pojiš´tovnu a měla 😉 Tak jsem ráda,aspoň tam nemusím lítat zítra znova a rovnou pojedu do pojišťovny.Máme 2% popálení,takže 2000kč jsou doma-no je to sice radost,ale za tu cenu co to bylo,tak radši nic než tohle,ale když už to platíme a mají tu úrazovku 😀 A hned to teda zase pošlu dál a zaplatím další pojištění 😀

kristaly
22. lis 2011

@crca @jankatr občas si říkám, že bychom mohly sepsat knihu napínavých příběhů ze života dvojčat, které denně prožíváme 🙂. Aspoň pro děti by to byla zajímavá památka do budoucna, něco jako bonus k albu fotek 😀. S kočárem jsou to horké chvilky, nevím, jak ty vaše, ale my máme dorjan twin sport a ten váží kolem 22kg sám o sobě, takže když se rozjede, je to fakt jako tank. Min. týden nám sousedka půjčila jejich kočárek pro jedno dítě, ve kterém jel Pepča (že byl nemocný, tak jsem ho nebrala sebou na cvičení). Děda se s ním šel projít a nemohl si vynachválit, jaká je to pohodička jet s jednoduchým kočárkem 😀 , jak je lehounký, jednoduchý na ovládání, fakt si to už neuvědomuju, ale holky, my se taaak nadřem s těma dětma 😅 , my budem po MD taaaak vymakaný jak fyzicky tak psychicky 😀 . Už nás jen tak něco nezkolí 😉.

@crca vy jste se popálili? 😢

crca
22. lis 2011

@kristaly no nalil si z termosky vodu za triko 😒 a tam byla v té termosce nalitá vařící asi půl hodiny,takže jako čerstvá 😒 ,...ale jak jsem tu psala..ono byla normálně zavřená,je to ta nerezová s tím cvakátkem nahoře a nikdy jsem to nezkoušela a nikdy se mě to nestalo,ale jak tam naleju vodu,zavřu a otočím,tak z toho vyteče jakýsi přebytek 😠 a ten mu naštěstí jen ten přebytek zatekl za triko,ale má to dobrý,ani jizvička 🙂
Já mám-měla teda 😀 kočár Bambino Duo,je to taky ta těžká mrcha,která sama o sobě váží kolem 25kg a přeci jen oni taky už neváží dohromady 15kg že?? 😀 ,jen nechápu jak může být pro děti do 3 let a to nemluvím o tom,že jsme ještě jak nudle 😀 a pod průměrem dětí 3letých 😀
Hele my takhle jezdili od loňského jara s kočárem pro jedno dítko,mám dojem že to mám v albumu od 1roku,klasickej koženej,sice jsme jezdili jen naproti k babí,nebo jen kolem baráku,ale taky jsem si říkala,že je to super,jen mě chyběl ten mega roztah rukou na rukojeti 😀 😀

kristaly
23. lis 2011

@crca jeee, to bylo tedy štěstí v neštěstí, úrazy popálením jsou jedny z nejhorších, fakt měl velikou kliku 🙂 . No jo, člověk furt musí myslet dopředu a hlavně za prcky, co by je mohlo asi napadnout, jako že naši kluci už mají nápadů plnou hlavu jak pro Přemka Podlahu 😀 , jenže se jedná o samý kraviny. Už mi začli lízt i na sporák a čílej se, že to nejde.... Jenže to jsem si udělala sama, jednou jsem jim dovolila, abychom společně umyli nádobí a parádně jsem si tím nadělala do bot 😝 .
S místem v kočárku je fakt, že už když jsme ho kupovali, představovala jsem si v něm leda tak svou panenku z dětství, ale ne skutečný mimina. Jedinou "výhodou" u nás byl fakt, že se kluci narodili fakt pidi o tři měsíce dřív, takže se tam vešli naprosto pohodlně. Jenže po pár měsících už pěkně kynuli a dneska jsou z nich chlapáci, přetékající z kočáru (za chvíli snad i z postýlek 😀 ). Pepe má 13kg a Fanda 13,5kg.
Koukla jsem do Tvého alba a musím říct, že máte taky hodně zábavných foteček, je sranda pozorovat děti jak rostou, natož takhle dvojčátka holka-kluk 😅.

crca
23. lis 2011

@kristaly s tím naběhnutím to znám,jenže u nás to kazí manžel 😠 Já se jim půl roku snažím vysvětlit,že se na židli neleze,natož pak k sektorce,nebo ke dřezu a manža aby se jich pak "zbavil" aby měl klid tak je nechá a moje půl roční snaha je v riti 😠 pak se s nima zase žlučím protože nepochopěj,jakto,že je tam táta nechal a já ne 😠 ,ale třeba je to taky tím,že když u mě stojí jen jeden tak pohoda,jenže jak jsou oba,tak nevím co dřív s rukama a koho odhánět 😅 takže mít jedno taky bych ho nechala,ale se dvěma to prostě nejde 😅
Před pár dny jsem našla razítko s autíčkem a tak samozřejmě chtěli tiskat,tak jsem vzala houbičku na nádobí,v hrnku rozmíchala barvu na vajíčka,jen v trošičce vody a nalila to na tu houbičku 😀 no zábava na celé dopoledne,do toho pořád kreslej,vybarvujou,teď začali i vehementně stříhat,takže docela účinná zábava na dlouho 😀 Je dobrý,že ta barva je netoxická,takže když by to chtěli ochutnat-což taky samozřejmě zkusili 😀 -nezklamali 😀 tak je člověk v pohodě, 😉 ono to teda pak uschne třeba přes noc,ale stačí jen pár kapiček, zase polít a opět je to funkční 😉 a hlavně to jde dolů ze stolu a oblečení 😉 Taky jsme skládali z papíru čepičku a lodičku,ale normálně jsem nepřišla na to,jak se skládá ta raketa 😀 jak je člověk vygumovanej 😀 Taky jsem jim udělala z krabice domeček se záclonkama a koberečkem 😵 Začínáme nějak tvořit 😀

kristaly
23. lis 2011

@crca no já se dětí nechtěla tím mytím nádobí zbavit, prostě mi přišlo, že je to bude bavit, ale nečekala jsem, že až tak... 😀 . Pořád něco musím vymýšlet, sice si umí hrát sami, ale musí na to mít vhodnou náladičku, že. Je dobře, že tvoříte, s tiskátkem je to super nápad, bych mohla zkusit taky. A domečky už taky stavíme, teda spíš bunkry pomocí deky a skluzavky 🙂 , ale na velkou hezkou bednu s okýnkama to samozřejmě nemá. Nejdřív ji musíme sehnat 😉 . Jinak mi ale kluci stále strkaj věci do pusy, takže pastelky jsou někdy katastrofa a vodovky, nebo modelínu zatím raději ani nevytahuju, ale těším se, až přijde ten čas a oni u toho snad vydrží. S nůžkama teda Míša s Máťou uměj dobře? Pro stávající čím dál delší večery budu ráda za každý tip, jak ty naše draky zabavit 🙂. Dneska je u nás hooodně velká zima a už zas skoro tma.

crca
23. lis 2011

@kristaly můžu tě ujistit,že ve dvou letech mě Míša ty pastelky taky kousala,teda hlavně ty tuhy 😠 takže jsem to schovala a až teď v těch 2,5letech je to v pohodě,taky měli tu PlayDooh modelínu,ta je taky super,chci jim koupit k Vánocům nějakou už tu sadu,minule jsem jim dala kynuté těsto,když jsem dělala dukátové buchtičky a jak si s tím vyhráli 😀 😀 a taky teda snědli no 😀 ,ale zase je to nezávadné,max.prděli že byli nafouklí 😀 😀 Co se týče nůžek a vůbec manuálních prací tak je v tom šikovná Michalka,Máťa jde přes hlavu 😀 Ten je zase bystrej,vnímavej,ale teda na ruce je trdlo 😀 Míša stříhá nůžkama normálně,jak se má,ale Máťa ten to drží oběma rukama a kam stříhne tam stříhne 😀 Míša ta si i nechty stříhá sama(teda teď to ber s nadsázkou,ale umí 😉 )U Máti bych měla strach-teda respektive trnu,protože samozřejmě,že chce taky sám 😀 ,ale včera si rozstříhl nové punčocháče-to mu jde 😠 😅
Dneska jsem přivezla kočárek pro Míšu k Vánocům 😵 dala mě ho kaamrádka-no nic světoborného,je tam i dírka na stříšce,ale příjde mě zatím zbytečný kupovat nějaký fungl nový za 600kč,když to stejně zlikvidujou 😅 ale jinak je krásnej,je fialový šusťák s myšičkama,je po její dceři,které je už teda 17let,takže nic nového,ale jsem teda spokojená 😵 Už se i těším an Vánoce,ještě tomu Máťovi něco vymyslet 😒 Příjde mě,že pro holčičky toho je spousta,ale pro kluky teda samí auto.... 😒

jankatr
autor
23. lis 2011

to jste stejně dobrý
@kristaly
@crca to jste stejně dobrý že máte s tím velkým kočárem takovou výdrž - já s ním přestala jezdit když byl klukům rok - a to měl "jenom" 18 kg - měli jsme toho Patrona Duplex - byl lehčí ale zas nevýhoda že měl v předu ty malý kola. No a hlavně jsem dost brzo sehnala bazarovej golfáč ARIA TWIN - kterej vážil neuvěřitelných 8kg !! takže už když byly klukům 4 měsíce jsme s ním pomalu začali občas jezdit, no a pak čím dál víc - a ten velkej jsem pak vytáhla akorát na zimu a tím jsem s ním skončila 😅

Marky - vy už stříháte? to jste šikulky nějak mě zatím ani nenapadlo svěřit těm našim rakeťákům nůžky do ruky ale asi se po nějakých dětských poohlédnu -asi už by to i chtělo ... 😕

kristaly
24. lis 2011

@crca @jankatr různé bastlení budou mít rády asi všechny děti, fakt už se těším, ale např. ty nůžky je pro nás asi ještě hodně vzdálená budoucnost 😉, díky za uklidnění, že Míša strkala taky pastelky do pusy, občas si říkám, že jen my máme dvouletý mimina s 😅.
Pokud byste měly zájem, od kámošky jsem dostala recept na domácí modelínu (tzn. jedlou), prý funguje krásně a dají se do ní šikovně vmačkávat např. knoflíky, rýže, čočka atd.

My máme teď doma novou zábavu, si představte, v pokojíčku jsme včera klukům postavili stan a nafoukli do něho i lehátko, oni si tam nanosili spousty hraček a vydrží v něm hodně dlouho - to je panečku domeček ! k 😀 Je tam i bez breku přebaluju... Takhle my doma kempujem 😀.

Jinak s kočárem to u nás celkem jde, spíš si to neumím představit bez něho, golfky sice máme taky (zděděný po bratránkových dvojkách), ale silnice a chodníky v našem městě se s těmi 12 chatrnými kolečky nějak moc nesnesou 😀 , mám taky pocit, že i klukům se to v tom velikém kočáru líbí, že jsou výš, mají lepší výhled a jsou ve větším teple (z mého pohledu). @jankatr jste začli s golfkama tedy hodně brzy, to máte asi pohodlnější. My veliký kočárek (trojkombinaci) užili fakt hodně dlouho - nejdřív dlouho hluboké korbičky, kluci začli sami sedět totiž až skoro na roce.

jankatr
autor
24. lis 2011

@kristaly No v těch čtyřech měsících to bylo spíš když jsme se někam potřebovali dopravit autem -na to běžný každodenní užívání až tak od půl roku. Ale ony ty Aria jsou dobře polohovatelný - skoro do lehu takže to bylo v pohodě. Ale hlavně ten desetikilovej rozdíl je zatraceně poznat. 😉

kristaly
24. lis 2011

@jankatr věřím, váha kočárku je fakt rozhodující, golfky taky často kvůli tomu tahám např. u nás do sokolovny, kde je potřeba vyjet dost schodů už při vstupu, s naším tankem bych tam mohla taky někoho zabít 😀.

kristaly
28. lis 2011

@crca @jankatr Ahoj holky, jak se máte s rodinkama? Dlouho jste se tu neukázaly, tak doufám, že jste ok a hlavně všichni zdraví. Kupovali jste už dětem nářadí na sníh jako např. hrablo atd.? Známí mají tříleťáka a už před rokem hodně pomáhal odklízet sníh, moc ho to bavilo. Tak my letos klukům asi taky něco takového pořídíme k Vánocům 🙂 . A ještě jeden dotaz: jdete s dětma letos na Mikulášskou, nebo zvete si Mikuláše s čertem a andělem domů? Zvažujem, jestli nezjednat aspoň nějakého hodného Mikuldu na doma, aby neměli trauma z čerta 😀 . Přeju co nejpohodovější první advent 🙂 .

jankatr
autor
28. lis 2011

@kristaly no s tím zdravím tak nějak bojujem - koncem týdne už jsem se děsila že bude mít Kuba angínu - pořád plakal že ho bolí krček - byli jsme v pátek u Dr. ale nic nenašla tak prej akorát kdyžtak nurofen od bolesti. No v sobotu už jsem to nevydržela protože pořád plakal a budilo ho to i v noci, tak jsme jeli odpoledne na pohotovost - a výsledek? žádná angína ale afty - a podle toho co psal dr do zprávy že je tam nějaký velký ohraničený atd.... si myslím že už to tam muselo v ten pátek být (stěžoval si už od čtvrtka) - takže kdyby ta nádhera líp koukala tak si Kuba ušetřil dva dny trápení a stálo nás to o devadesát korun míň 🙄 - ale čert vem prachy - hlavně že pan doktor uhodil hřebíček na hlavičku a že se mu ulevilo - spravila to vodička za za třicet kaček 🙂

Jinak - jelikož bydlíme v paneláku, a je tu člověk který má zaplaceno za to že se stará o úklid domu, i sněhu kolem - tak hrabla nekupujem 😅

A co se čertů týče - tak k nám přijdou - hoši mají smůlu v tom že mají staršího bráchu - ale i na Daníka chodili od mala - a žije 😉 na nás taky když jsme byli malý.
Samozřejmě že jsme tu neměli žádné hororové masky - spíš vždycky jsem odchytla nějaký malý děcka na kterých bylo v podstatě vidět že jsou to jen převlečený děti - ale na efekt to stačilo.

crca
28. lis 2011

Ahojky 😀 zrovna jsem si říkala,že musím dneska už napsat 😀
@jankatr ty afty nezávidím,doufám,že se vám to nerozleze ☹ jako nám a měli jsme z toho tu aftozní stomatitidu,kedyžtak koukej na dlaně a chodila malého,pokud tam bude mít takové pupínky-puchýřky,tak je to příznak ☹ a klidně mu můžeš dávat Tantum Verde,jsou to buď bonbonky,nebo sprej...,my měli ty bonbonky,vždycky jsem je rozčtvrtila a cucali a to nám hoodně zabralo 😉 Jde to hezky rozkrojit i když jsou tvrdé 😉
No jinak teda asi nám fakt rostou zuby-co nám potvrdil zubař 🙄 Míša opět v noci 5x za noc vzhůru,Máťa je taky nějakej protivnej,ale jinak je to oproti jiným časům pořád pohodička 😅 jsme pořád zdraví 😉

@kristaly s těma čertama pořád váhám,já z toho mám přiznám se trauma do teď,mám z nich respekt a divnej pocit 😒 a jelikož jsou děcka tak trochu víc citlivější tak nevím,ale kouknout půjdeme na Mikulášskou co bude na náměstí a asi letos pojedeme i Mikulášskou jízdu vláčkem 😉 Loni se odjíždělo z nádraží až v 1 odpoledne-jenže to mě spali,takže jsem to nehrotila,ale letos se jede už v 10 dopoledne a návrat ve 13.00hod což je časově super a hlavně už nejsou nějak malí 😉 tak uvidím.Teď o víkendu jsme byli na rozsvícení stromečku na náměstí,pak byl i ohňostroj a děcka v pohodě,teda te´d myslím co se týče chování,ale začal ohňostroj a Míša se otočila ke mě a nekoukala,se bála ☹ ,Máťa teda taky otočil hlavu,ale jak jsem komentovala,jak je hezká,červená kytička tak začal koukat a vydržel,ale z toho ohňostroje taky nemám dobrý pocit,jako malá jsem se toho taky děsila a ani prskavku jsem do 10let nevzala do ruky 😅 Takže asi tak 😀
No hrabla....taky je chci koupit,ale nějak to nehrotím,uvidíme,ještě ani nenasněžilo 😀

adrosek
29. lis 2011

-ahojík mamky,všechny zdravím po delší době,nějak to tady zanedbávám,ale přes den neí mocčasu a večer se mi u nechce,jesm uplně ko
-jak s máte šechny,koukám že jankatr se trápí s aftíky tak hllavně aby to už bylo rzy ok,muselo jej to pořádně bolet chuda malé jedno
-vidím že řešít hrablo na sníh-my jej holkám kupujeme navánoce teda babička,před barákem máme vždy kopu sněhu tak se alespon zabaví a budou mi pomáhat
-už máte taky pokouené dárky pro ěti,já vůbec nevěděla o vymýšlet letos,tak je nějaké blbosti dokud ztoho ješt nemají rozum