Insolvence + ponechaný úvěr u Hypoteční banky, jde to?

zorrinka
19. únor 2015

Ahoj Všem maminkám. Už si moc nevíme rady a tak zkouším založit diskuzi, než mi někdo vezme tlf v bance... Jsme v situaci, kdy jsme byli nuceni podat insolvenci - máme úvěry, které jsme před 2 lety kvůli ztrátě obou zaměstnání nebyli schopni včas splácet, ale to je teď vedlejší... V pondělí budeme mít návrh podaný, avšak máme ještě hypoteční úvěr u Hypoteční banky, tam máme závazek v pořádku, splátka v pořádku a včas odchází a my by jsme chtěli tento úvěr ponechat a splácet dál... bylo nam sděleno, že se musíme domluvit s bankou, ta je schopna nesesplatnit úvěr, ale my se snažíme do banky dovolat, psali jsme i e-mail, ale zatím nám každý jen odpovídá stylem všeobecných informací, ale nikdo nám nedává informace k našemu konkrétnímu případu. Jsme už zoufalí, buď mi dají číslo, ale tam nikdo nebere, nebo každý mele na infolinkách pořád to samé... osobně prý není možné.... Tak už nevím... Setkal se s někdo s timto případem, kdy podal návrh společný k insolvenci a bnka pak ponechala hypoteční úvěr? Třeba komerční banka prý přímo vystaví doklad, že nevstoupí do insolvence a dá nové podmínky, kdy si bude jista splácením... ale ta hypoeční ? :( to je začarovaný kruh... nebo neznáte či nepracuje někdo na právním oddělení v konkrétní bance? Děkuji Všem, kdo přečetl až sem...

texetka
19. únor 2015

@zorrinka Já bych vzala všechny doklady a nakráčela do banky za vaším bankéřem. Ten vám dá nejlepší odpověď. Osobně není možné - to bych je hnala ... Prostě tam jděte - nevyhodí vás.

chris11
19. únor 2015

ahoj, s manzelem jsem loni prochazela insolvencim rizenim (nebyli jsme jeste svoji, takze se to meho prijmu netykalo). Insolvencni navrh jsme podavali kvuli exekuci, ze rucil "kamaradovi" a byl z toho prusvih.
Druhy dluh mel u Komercky s byvalou manzelkou - hypoteku na byt, ktery se dal splacel a splaci se v poradku dal. Jenom je problem, ze musi byt uvedeno, ze tu hypoteku splaci exmanzelka, ne on. Jinak by to bylo zvyhodneni jednoho z veritelu, coz neni mozne.
Nemaji nekde pobocku, ze by ses dosla zeptat? Pomahal vam nekdo s podanim navrhu? Nebyl by ten nekdo schopny poradit, co s tim?

zorrinka
autor
19. únor 2015

@texetka Nejde... my smlouvy podepisovali v Poříčí, tam jsme volali a tam prostě jsou jen, když se podepisují smlouvy :(( Nemáme žádného poradce :( ve smlouvách je více lidí a ty se o tom bavit vůbec nechtějí.. vvždy nás odkáží na e-mail... nechápu, měli jsme předtím hypotéku i u ČS a tam jsme měla přímo paní, která s náma celou dobu vše řešila :(

zorrinka
autor
19. únor 2015

@chris11 Ten někdo je na černý listině v bance jsme se dozvěděli :( Ale manžel mu zkouší volat, že by nám sehnal přímo čísla, ale nejhorší je, že oni nám ani neberou telefony... :( Mám číslo na paní, co se tím zabývá a aještě mi od rána nevzala telefon :(

chris11
19. únor 2015

@zorrinka tak to ti bohuzel nedokazu poradit.
ale zkusila bych dorazit na jakokouliv pobocku, ze s nima o tom chces mluvit.. nemuzou te poslat pryc

zorrinka
autor
19. únor 2015

@chris11 My už jednou byli a stejně nás pryč poslali, že si máme poslat e-mail, že oni tam tuto situaci neznají atd atd...že to musí řešit právní oddelení apod....

lv
19. únor 2015

Když s vámi uzavírali smlouvu, to se o svou provizi hlásili, to je hnus. Myslím ty zprostredkovatele.

texetka
19. únor 2015

@zorrinka Tak to nevím ☹ Co zkusit nějakou občanskou poradnu , zda by vám neporadili jak věc řešit ?

zorrinka
autor
19. únor 2015

Tak jsem se konečně dovolala!! Neskutečný!! A paní mi řekla, že když jsme oba ručetelé a oba jsme do insolvence, že banka je povinna ten závazek speněžnit :( achjo... jakto, že v jiné bance to jde se domluvit a tady ne :(

marcinek
19. únor 2015

@zorrinka to není mozny, ze vam nedali na sebe kontakt nebo na nejakeho pracovnika. Ja jsem resila zmenu hypo s jednou pani a i když to nakonec dopadlo dobře, tak nam celou dobu házela klacky pod nohy a chtěla nam naúčtovat další nesmyslne poplatky, tak jsem požádala nakonec o jiného pracovnika a dostala jsem tel. i maila na další 2 pracovnice bez problemu.

zorrinka
autor
19. únor 2015

@marcinek Oni nám je dali, ale přehazopvali si nás jak horký brambor... :(

texetka
19. únor 2015

@zorrinka zkuste tu poradnu, třeba najdou nějakou cestičku jak na banku . Každopádně chce to osobní schůzku. Popřípadě bych podala doporučený dopis na banku s popsáním skutečnosti, okopírovanými výpisy plateb a pořadavkem písemné odpovědi .

zorrinka
autor
19. únor 2015

@texetka Já se obávám, že když májí v bance takové pravidla, že s tím nikdo nic neudělá :( řekla mi jasně, bud ještě spoludlužníka přidat nebo se já vyvázat z insolvence... :/

chris11
19. únor 2015

@zorrinka bohuzel je pravda, ze kdyz oba jste v insolvenci a resi se zajisteny zavazek (nemovitost), tak ma banka pravo na prodej nemovitosti a tim si uspokoji tu svoji pohledavku :( jinak by to si myslim opravdu zvyhodneni jednoho z veritelu a to nejde :( ale chtelo by se to zeptat nejakeho pravnika.
Manzelovi pomahala s podanim insolvencniho navrhu spolecnost Abivia a se vsim nam pomohla.. kdyz bylo neco spatne, tak jsme nakontaktovali pani a poradila nam 🙂 hodne stesti a pevny nervy!!

zorrinka
autor
19. únor 2015

@chris11 My vyhrádně podáváme insolvenci na ostatní věřitelé, hypotéku jsme schopni splácet, máme ji bez problémů :( achjo..pomáhá nám s tím taky právě jeden právník, ale s bankou musíme komunikovat my, oni už by mu nic neřekli vůbec... Tak bohužel se nedá nic dělat :( Což o tom, my v domě nežijeme, pronajímáme ho, ale chtěla jsem hypotéku použít na novou nemovitost, ve které žijeme :( Ae právě vím, že v jiné bance ta domluva jde, aby nemovitost nespeněžili, i když se jedná o manželé :(

chris11
19. únor 2015

@zorrinka tak to jsem nevedela.. 🙂 treba to nejak pujde, kdyz dal splacite a je to "bez problemu". drzim palce, at to vsechno vyjde.. neni to sranda, ale stoji to za to 🙂