Neočkované dítě do státní školky

umnataly
18. říj 2016

Ahoj, chtěla bych poprosit, jestli někdo znáte lékaře v Praze (ideálně Praha 3 a okolí), který by byl ochotný potvrdit přihlášku do státní školky neočkovaného dítěte, aby nás do školky vzali. Podařilo se nám sehnat místo ve státní školce teď na podzim, od listopadu pracuju a potřebuju rychle potvrdit přihlášku. Naše dětská doktorka mě odmítla. Jestli někoho znáte, pošlete mi prosím jméno doktora.

A netušíte, jak funguje "Udělení výjimky"? V případě, že by nám žádný doktor nepotvrdil přihlášku. Nevím, jestli je na to potřeba vyplnit nějaký formulář a jaká je úspěšnost přijetí?

Předem moc děkuji

panickatlamicka
18. říj 2016

To ti zadny lekar nepotvrdi. A pokud ano, tak si ho neocko rodice hyckaji a neprasknou ho na socialni siti.

editah222
18. říj 2016

@umnataly pochybuji, že si to nějaký doktor vezme na triko. Můj syn neměl naočkované vše (odkládala jsem co to šlo) a doktor mi potvrdil, že je očkován, ale pak si dal dost pozor na to, abych dítko opravdu doočkovala 🙂

Pokud vím tak udělení vyjimky jde, ale jen ze závažných zdravotních důvodů. Kamarádky syn má jen jedno očkování, měl po něm strašnou reakci a má od lékařů napsáno, že očkovat NE, do určitého věku. A do školky byl přijat.

katushka82
18. říj 2016

Žádný lékař si to na triko nevezme. To jsou ty "super" matky, které nechcou nechat očkovat, často ani neví proč snad jen proto, že to teď frčí a pak tu budou fňukat, že potřebují do práce a žádná školka nechce jejich dítě vzít. Nejspíš si budeš muset připlatit nemalé peníze a najít soukromou školku, ale ani tam nemáš 100% jistotu, že dítě vezmou.

panickatlamicka
18. říj 2016

@katushka82 rada te s nejakou takovou super matkou, co uz neockuje, seznamim. I s jejim ditetem postizenem po vakcinaci. 😉

umnataly
autor
18. říj 2016

Děkuju za reakce.

A milá katushko, velmi dobře vím, proč své dítě neočkuji a očkovat nebudu. Ale ty jsi asi bůh a znáš mé dítě líp než já. Poklona. Jsi vážně hvězda.

Neočkované děti do školek chodí, takže cesty jsou. A do soukromých školek mé dítě 100% vezmou. Vlastní zkušenost. Abys měla kompletní informace a neříkala nepravdu.

vetyver
18. říj 2016

Jako sorry, ale tohle by byl regulérní podvod, to si snad žádný doktor nevezme na svědomí. Já bych taky v práci nevydala potvrzení o nepravdivé skutečnosti.

panickatlamicka
18. říj 2016

@umnataly no do soukrome taky jak do ktere. 😉

ivular
18. říj 2016

@katushka82 Víš, já ti strašně závidím. Závidím ti, že nemáš na očích 24 hodin denně člověka, který má neurodegenerativní onemocnění - samozřejmě progredující a neléčitelné - tak abych se mohla rozčilovat na ostatní maminky, že neočkují a "ani neví proč snad jen proto, že to teď frčí ".
Není to ironie, nechci rozpoutávat žádné vášně, chci jen říct, že ti toto štěstí upřímně ZÁVIDÍM.

katushka82
18. říj 2016

@panickatlamicka pokud jste dobře četla psala jsem že ČASTO nevědí proč o tom že každá matka neví důvod proč neočkovat tam není ani zmínka. Znám stovky případů kdy matka neumí vypotit ze sebe pádný důvod nebo aspoň takový který by aspoň trochu dával smysl.

journals
18. říj 2016

Já tedy nevím, ale doktor, který to potvrdí musí být regulérní hazardér a milovník adrenalinu. Řekla bych, že to si žádný nevezme na triko... A pokud ano, tak se tím asi nikdo chlubit na internetu nebude...

bachovy_esence_poradna
18. říj 2016

@umnataly tohle je dost ošemetná otázka, protože represe u neočkování se dost zvýšily...

očkování lze
- odložit a doočkovat později (např. z důvodu zdravotních potíží nebo silné reakce na očkování předchozí) - to je asi varianta nejjednodušší a pokud máte takříkajíc "na co to napsat", tak ji zkuste využít... je to takový kompromis - očkováno dítě je, ale s většími rozestupy, aby to tělo lépe zvládalo

- očkování odlehčit - např. dávat kde to jde jednotlivé vakcíny nebo si uhradit šetrnější variantu apod. Pozor také, že se stává, že lékaři tvrdí, že je některé očkování povinné, ale nemusí být (stává se to i u jiných věcí ve zdravotnictví, je prostě jednodušší vše prezentovat jako povinnost než vysvětlovat xkrát výjimky a možnosti). Věci si můžete ověřit na ministerstvu zdravotnictví nebo např. přes Rozalio

- očkování úplně odmítnout v celém rozsahu - tam je pak potřeba řešit to alternativně - např. soukromou školkou, dětskou skupinou, vzájemným hlídáním mezi maminkami, prací z domova po určitou dobu apod. ... přesně jak tu padlo - pokud někdo má kontakt na lékaře, který podepíše, že dítě je očkované ač není, tak jde pro lékaře o velké riziko a lidé si kontakty nepředávají, je to z důvody ochrany takového lékaře

Dávali jste nějaké očkování nebo vůbec žádné? Pokud žádné, tak by asi pediatr upozornil, že může nastat potíž ve státní školce. Tedy předpokládám, že jste o tom komunikovali...

katushka82
18. říj 2016

@umnataly Tak proč ho rovnou nedáš do soukromé když ti ho tam 100% vezmou a chceš ho cpát do státní?

bachovy_esence_poradna
18. říj 2016

jinak osobně znám děti, které nebyly nikdy očkovány...
některé z nich jsou už dospělé, nejstaršímu je asi 30-33 let...

nevím o žádném problému zdravotním který by z toho vznikl...

já osobně nestojím vyhraněně ani na jedné straně (zastánci versus odmítači očkování)
myslím, že by to mělo být na zvážení rodičů, protože jde o rizika a to v obou případech, při očkování i při neočkování...

jinak můj názor je, že i kdybychom očkovali proti všem vážným nemocem (a to není možné, to by náš imunitní systém neunesl), tak se objevují pořád další nemoci...
některé nemoci jsou tedy vymýcené.... a místo toho se potýkáme s doslova epidemií např. rakoviny apod.

astyna
18. říj 2016

Holky, ony ty informace jsou na internetu tak úžasné, až se jim s manželem občas i smějeme 😠 udělejte si rozbor vody, co pijete, pak vás nějaká vakcinace nechá v klidu.

Autorce nepomohu, já očkuju, protože patřím do té menšiny, která v tom vidí plus pro své dítě. Ono se i tak dostat do státní/městské/podnikové školky je fuška...

bachovy_esence_poradna
18. říj 2016

@umnataly ano, neočkované děti do školek chodí, také o tom vím

faktem je, že např. v mém okolí byly případy černého kašle a dostaly je děti očkované... 😕 takže bych se obávala o účinnost očkování, zdá se, že některé vakcíny jsou slabé nebo zastaralé

panickatlamicka
18. říj 2016

@katushka82 stovky pripadu? Clovece, ja jsem tedy dost spolecensky tvor a i celkem ctu v diskuzich o ockovani..ale STOVKY peipadu, kdy maminky nevedi duvod, proc neockovat? Jestli ty tak trochu nefantazirujes...

achjonetusim
18. říj 2016

@umnataly Jestli chceš dát dítě do státní a ne do soukromé z finančních důvodů tak si nepomůžeš, on ten doktor co ho seženeš (jestli ho seženeš) to zadarmo neudělá 😉 Úplatek je vzhledem k riziku co může ztratit v řádech desítek tisíc.

panickatlamicka
18. říj 2016

@astyna ne, stale je ockujicich vetsina. Ja tez ockuji, ale s rozmyslem. I kdyz jak se to vezme. Mmr davat nebudu, dcera ma pediacel. Tacinam byt spatna z toho, ze nevim, do ktere skatulky patrim. 😀

astyna
18. říj 2016

@bachovy_esence_poradna

Já se ho osobně také bojím - umřela na to moje sestřenice před asi 20 lety. Nejsem přeočkovaná z puberty, mám jen základ jako kojenec.

astyna
18. říj 2016

@panickatlamicka

Z MMR jsem upřímně taky nesvá. Ale mám syna. A tam jsou očkovací živé látky příušnic, takže kdyby to chytil, nebylo by to jen zdravotní hledisko, které mě trápí, ale i možnost, aby měl děti do budoucna. Spolužačka třeby nyní marodí s příušnicemi 😠

kajalka
18. říj 2016

@katushka82 Stovky? Wau.. Tak to znáš skoro všechny z těch zhruba 3-5%, co neočkují..

kajalka
18. říj 2016

@astyna U nás teď proběhla epidemie příušnic, převážně mezi středoškolákama, co očkovaní byli. Tohle je cíl? Hmm?

astyna
18. říj 2016

@panickatlamicka

Ono si stačí projít místní diskuze - jedna paní povídala, moje kamarádka někde četla, pediatra mi nutí apod. Všechny lékařské zprávy jsou shozeny ze stolu, takže kamarádka, se svými chabými zkušenostmi často podkreslenými subjektivním hladiskem, má větší váhu. Ono budiž, ale pak nebrečte na diskuzích...

astyna
18. říj 2016

@kajalka

3-5% z 100.000 je více než sto 😠

kocicinka
18. říj 2016

@umnataly "udělení vyjímky" je možné pouze v případě kontraindikace, která musí být doložená. Jinak nevím tedy, ale ty chceš, aby kvůli tobě někdo lhal? To ti připadá fér? Neočkované děti do státní školky nechodí, nevím o žádném takovém. Lékaři, který by napsal, že dítě je očkované a přitom není hrozí vysoká pokuta a stejně tak i školce, která by takové dítě vzala. A to si nikdo kvůli tvémi dítěti nevezme na triko.Ano, v naší školce vzali na základě zfalšovaného potvrzení jednu holčičku do školky, ale když to prasklo, tak ji ze dne na den vyhodili, a to dítě to neslo dost otřesně. A rodiče byli popotahováni sociálkou.Takže i tomuto bys chtěla své dítě vystavit? Jinak pokud víš, že do soukromé školky dítě vezmou, tak proč jí chceš dát do státní? Nepřijde ti to trochu nefér vůči ostatním dětem, které očkování podstoupili?
A jen tak na okraj, každá školka, která je akreditovaná MŠMT, musí vyžadovat očkování. Takže jedině dětská skupina, tam je to možná jinak. A to se ještě nebavíme o školách v přírodě.

panickatlamicka
18. říj 2016

@astyna no tak ja na diskuzich nebrecim. A sve stanovisko k ockovani mam hlavne na zaklade cetby knih a zkusenosti skutecnych maminek.

astyna
18. říj 2016

@kajalka

Ségra se nechala očkovat proti chřipce kmenu X, dostala kmen Y 😠 bohužel nic není všemocné, ale když můžu snížit pravděpodobnost... A taky se musíme zeptat, zda byli středoškoláci přeočkováni, že...

astyna
18. říj 2016

@panickatlamicka

Tebe taky nemyslím 😀

kajalka
18. říj 2016

@astyna A kdo zná své dítě líp, než máma? Kamarádky syn skončil na JIP do pár hodin po očku, měsíce se z toho dostával na neurologii. Závěr lékařů - není to z očkování, souhra náhod.. Kamarádka je asi teda úplně blbá a všechno si vymyslela.

katushka82
18. říj 2016

@panickatlamicka ty společenský tvore já nemluvím o nějakých diskuzích, ale stovky případů z praxe kdy matky melou ani neví o čem a zamotávají se v tom. I já znám spousty matek které neočkují a neví proč. Když se jich na to zeptám tak důvod je Já jsem slyšela...., Kamarádka mi říkala.... a nejlepší je NEOČKUJU PROTOŽE TO TAK DNESKA DĚLÁ SKORO KAŽDÝ. 😀