Neočkované dítě do státní školky

umnataly
18. říj 2016

Ahoj, chtěla bych poprosit, jestli někdo znáte lékaře v Praze (ideálně Praha 3 a okolí), který by byl ochotný potvrdit přihlášku do státní školky neočkovaného dítěte, aby nás do školky vzali. Podařilo se nám sehnat místo ve státní školce teď na podzim, od listopadu pracuju a potřebuju rychle potvrdit přihlášku. Naše dětská doktorka mě odmítla. Jestli někoho znáte, pošlete mi prosím jméno doktora.

A netušíte, jak funguje "Udělení výjimky"? V případě, že by nám žádný doktor nepotvrdil přihlášku. Nevím, jestli je na to potřeba vyplnit nějaký formulář a jaká je úspěšnost přijetí?

Předem moc děkuji

astyna
18. říj 2016

@kajalka

kamarádka je ale subjektivně zainteresovaná. Mě se třeba zdálo včera, že syn hodně kašle - našla jsem si na youtube video dávivého kašle, přišlo mi, že to má stejné. Doktorka ho prohlédla a zjistila, že má v jícnu vlas. Takže mé subjektivní zjištění bylo úplně mimo.

Pokaždé co čtu takové případy, tak se ptám, jak vypadalo dítě předtím. Zda bylo OK, nemělo min. měsíc žádné příznaky virozy, nemělo teploty, průjem, nikdo v rodině nebyl nemocný, je dítě donošené, nemá autoimunitní onemocnění, alergie, jí přiměřen, pije přiměřen...a pokaždé mi odpoví, že tam něco z toho bylo....Já mám syna komplet naočkovaného i nepovinným, nikdy neměl žádné reakce. Jasně, tohle se může stát, ale pořád za to dítě zodpovídá matka a jak píšeš ty, tak ona za to může, že dítěti někdo píchl živou/mrtvou vakcínu.

kika_21
18. říj 2016

@bachovy_esence_poradna Asi je dobré uvažovat i kde se dítě pohybuje-jestli třeba se rodiče nestýkají s cizinci z rizikových oblastí-u nás se takto nechával malý naočkovat proti TBC, abychom potom nemuseli řešit, jak ho TBC zbavit.

kajalka
18. říj 2016

@astyna Aha, hmm. Tak ať jednou i ty nejsi subjektivně zainteresovaná.. mnohým lidem by to velmi prospělo v jejich zaslepenosti, bohužel to odnášejí především děti. Tady je taky jedna mírně zainteresovaná maminka:

https://www.youtube.com/watch?v=5KMo2-ZlbM0
astyna
18. říj 2016

@kajalka

víš, já mám muže ve farmacii 😀 Takže mám zdroj přímo doma... to video znám a odkazuju k tomu, co jsem psala výše.

panickatlamicka
18. říj 2016

@katushka82 ja je tva profese, prosim? Doufam, ze nejsi pediatr.

panickatlamicka
18. říj 2016

@katushka82 jinak ja co znam neocko maminy, tak to fakt nejsou zadne pipiny, co nevi, ktera bije. A tech, co jsou nezkusene a informacemi nepolibene, je nemnoho a popravde na me takove dotazy srsici naivitou pusobi skoro az provokativne. Zrovna jako ted tve prispevky. 🙂

bachovy_esence_poradna
18. říj 2016

@kika_21 ano, určitě je dobré to zvážit... i když dnes je svět víc propojený, ale přece jen je větší riziko pokud se víc cestuje třeba po světě s malým dítětem apod.
je také dobré myslet na to co budu dělat pokud dítě danou nemoc dostane...
případy, které znám, jsou často děti, jejichž jeden z rodičů pracuje v medicíně nebo alternativní medicíně a to dlouhá léta, mají tedy rychlejší přístup k prevenci i řešení

osobně musím říct, že neznám nikoho kdo by se k neočkování nebo omezenému očkování rozhodl "jen tak", na základě něčeho z internetu, hodně lidí to konzultovalo na vícero místech, vč. u lékaře... volbu každého je třeba respektovat, všechny maminky děláme to co považujeme za nejlepší pro své dítě 😉

součástí kampaně pro očkování i proti němu je samozřejmě určité přehánění informací... každý rodič si musí zvážit které informace mu jsou blíž, kterou cestou půjde..

lajla
18. říj 2016

@katushka82 jak Vy paní vševědoucí můžete vědět,zda dítě autorky netrpělo nějakými závažnými reakcemi po očkování? Myslíte že se s tím každá chlubí!?
Moje dítě ano... neprala bych Vám to zažít...a víte co páni doktoři? Že mám dítě vzít a očkovat pod dohledem v nemocnici,ze v případě...můžou resuscitovat...pokud Vy byste k tomu svolila, je ta Vaše rozhodnutí, ale za své dítě jsem zodpovědná já sama a vím co je pro něj nejlepší...
Děkuji že se prostě zamyslite, než vypustíte další nejapnou poznámku

achjonetusim
18. říj 2016

Holky nechcete se jít dohadovat jinam prosím? Kdykoliv je to téma k očkování brodíme se tu v bahně invektiv. Otázak byla jasná, víte/nevíte a ne co si myslíte.

bachovy_esence_poradna
18. říj 2016

u očkování je složitá ta míra zodpovědnosti... pokud se dítě nakazí, případně nakazí někoho jiného, jak vážné to je?
versus pokud dítě bude mít následky a ty jsou také reálné, není to bohužel žádná chiméra...

stát tu přímo omezuje rodičovská práva... což je do určité míry potřeba, aby měl kontrolu a aby např. všechny děti uměly jednoho dne číst apod., ale otázka je pak kdo nese zodpovědnost, když se neočkuje a něco se stane... a když se očkuje a něco se stane...

panickatlamicka
18. říj 2016

@achjonetusim ale no tak 😀.. Hele ja za chvili valim pro kluka, takze jen neco olajkuju a davam tomu cas do vecera 😀.

hz
18. říj 2016

Me jen udivuje, ze deti do skolky vseobecne ockovani mit musi a pritom pri vstupu do ZS uz to nechteji. to je asi ta nadrazenost zakona nad vyhlaskou..
Jinak ucitele nejen MS, ZS, SS taky nevi jiste, zda nejake protilatky vuci detskym nemocem na ktere se ockuje maji, nikdo je nekontroluje ani nejsou povinne preockovani. Co kdyz treba prave oni jsou prenaseci..

kajalka
18. říj 2016

@hz No to už přeci není zájem státu, zda to funguje či nikoliv, ba naopak i škodí, zájem jsou jen prašule, prašulky..

lajla
18. říj 2016

@katushka82 Vy jste ockovana proti černému kašli? Víte že se máte očkovat i v dospělosti?

tahejhula
18. říj 2016

@umnataly Prijeti na vyjimku muzes zkusit, ale na 99,9% ti dite neprijmou.

lajla
18. říj 2016

@umnataly přijmou v lesní a soukromé školce, která není dotovaná statem

tulikiss
18. říj 2016

@hz a jeste vetsi nesmysl bude az pude posledni rok skolky povinny, to uz to neockovany dite bude moci i do skolky 😀 😀 😀
jinak teda radsi nebudu komentovat snahu o obchazeni pravidel, protoze by me asi zablokovali... 😀 😀 😀

tahejhula
18. říj 2016

@hz Co kdyz nema zadne protilatky ani to ockovane dite, ze jo? Vzdyt tu efetkivitu nikdo nekontroluje. Je to proste bordel. A od pristiho roku ma byt povinny rok skolky pred skolou, tudiz budou muset brat neockovane. Stejne se v MŠ nakonec sejdou ockovane i neckovane deti.

kika_21
18. říj 2016

A neplatí tam zákony? To asi ne.Spousta věcí není dotovaná a zákony tam platí. U nás tedy očkování vyžadují. Asi bych tu HEXU nějak rozdělila-je toho moc na 1 imunitní systém. No ale nejsem výrobce-ani tak chytrá jako výrobce a doktoři.

tahejhula
18. říj 2016

No oni to udelali vycurane, deti budou muset byt prijaty, skolky a jejich zrizovatele z obliga a tlak bude vyvijen na rodice. Takhle to vymysleli a to bude jeste prca.

lajla
18. říj 2016

@tahejhula to už platí teď ne?

tahejhula
18. říj 2016

@lajla Ten povinny rok bude az od skolniho roku 2017/18.

lajla
18. říj 2016

@tahejhula jo recht...už jsem.zase popredu😂 nám to vyjde akorát

tahejhula
18. říj 2016

@lajla Copak pro tebe, vy jste za vodou, tech 20000 zaplatite, ale spousta rodicu na to treba nebude mit.

tahejhula
18. říj 2016

Ja mam tedy deti ockovane, nikoli dle ockovaciho kalendare, individualne. Ale tenhle hon nechapu. Jsem pro plnou dobrovolnost.

lajla
18. říj 2016

@tahejhula u nás soukromá i lesni stojí 6000 ale každá koruna dobrá , v Pze možná 20...

tahejhula
18. říj 2016

@lajla Ono jde o pokutu. Chteji tvrdeji pokutovat rodice. A kazdy rodic muze dostat 10000.

kika_21
18. říj 2016

Holky , nemyslím si, že lesní a soukromá bere neočkované děti-nezdá se mi to.

tahejhula
18. říj 2016

@kika_21 Berou.

lajla
18. říj 2016

@kika_21 já si to zjišťovala...a Segra nemá očko a chodí do lesní, já chtěla pro svou neocko soukromou a vzali by