Zubař. Máte s tím zkušenost?

6. únor 2023

Ahoj je povinnost abych se prehlasovala k zubari, pokud mi má vzít dítě? Nemůžu sehnat detskyho, zítra budu volat na pojišťovnu, ale vždycky to je- vezmeme dítě ale musíte k nám i Vy. A to já nechci, jen nevim jestli je to povinnost (to by se nedalo nic dělat a proste bych šla) nebo “výmysl lékařů” - bez urážky. Jen nevidim důvod proč mi nemůžou vzít jen dítě a musím se prehlasit taky, nikde jsem na internetu takhle nic nenašla, tak vlastně nevim jak to je. Díky za odpovědi

tasimia
6. únor 2023

Za mě není. Kamarádka má zubaře tady ve městě a jeji malou, jsme jely společně hlasit do vedlejšího města. Tam kde chodí moje malá a já ;).
A není to, ze bych dr nebo sestřičce něco říkala, prostě se otevírala nová, zubní klinika tak nabírali.

hojda
6. únor 2023

A tvůj zubař tvoje dítě nevezme?

marketa1218
6. únor 2023

Myslím, že povinnost to není, mně třeba vzala malou moje zubařka k sobě. U tebe to nejde?

autor
6. únor 2023

Mám zubarku ale chodím tam narazove - rok mi spravovala zuby, bylo to drahy, vždycky když jsem měla, tak jsem šla, hledala jsem někoho dobryho a to ona je takže jsem si u ni nechávala zuby spravit. Jenže mi dítě odmítla protože jsem nechodila pravidelně. Napsala mi ze když se zase objednam já tak mi pak dítě vezme (asi, prej je bere jen výjimečně) jenže jsem na rodicaku a platím si zubaře sama a kdybych teď měla dat trojku za zuby tak proste nemám. U dítěte to bereme ze společných peněz takže tam tohle řešit nemusím a nebojím se ze bych neměla peníze na ošetření.

michaela666
6. únor 2023

Jsi jedna z těch šťastnějších. Já hledám zubaře už skoro rok a v dostupné vzdálenosti nebere absolutně nikdo. Dospělé i děti bez šance.
Asi to není povinnost, ale co jsem zjišťovala, tak ve většině případů berou zubaři pouze děti svých pacientů.

daruna
6. únor 2023

Momentáleně jsou tu tři diskuse na tema zubař a vypadá to tak, že zubaři jsou fakt stát ve státě a nikdo s tím nehne a ani nechce.

anakolut
6. únor 2023

@daruna Mám podobný pocit.

tasimia
7. únor 2023

@michaela666 a odkud jsi? U nas v MSK se bude otevírat nová zubní klinika.. budou ve velkém nabírat.

syslounek
7. únor 2023

A zubař otce dítěte nebere? Nemusí to být jen váš zubař.

g_m
7. únor 2023

Takze kdyz reknes manzelovi, ze potrebujes dat dohromady zuby, protoze mas nejaky problem, tak ti rekne, ze mas smulu a mas si je nechat zkazit, kdyz na to peníze nemas???? Asi nechapu deleni na moje/tvoje/ spolecne. Zijete SPOLU dohromady, ne?

michaela666
7. únor 2023

@tasimia Na sever od Olomouce a nepojízdná. Každopádně pokud bude mít smlouvu s pojišťovnami, už jsem asi ochotná udělat z návštěvy zubaře celodenní výlet.
Můžeš prosím poslat kontakt do zprávy?

marketa1218
7. únor 2023

Tohle je fakt divný, že si nemůžeš nechat opravit zuby, když jsi na rodičaku a máš chlapa 🙈. Já jsem taky na RD a tohle by mi manžel teda nikdy neřekl.

tasimia
7. únor 2023

@michaela666 poslano ;))

michaela666
8. únor 2023

@tasimia Děkuji

ninive211
8. únor 2023

Je to bohužel běžná praxe dnešních zubařů, že dítě zaevidují, pokud se zaregistruje aspoň jeden z rodičů. Děti pro ně totiž nejsou rentabilní, víš, plomby do 18 let v základu proplácejí pojišťovny, tak z nich (kromě rovnátek) většinou nic moc "nekape". No a zubařů je málo a většina je soukromá, takže si diktují podmínky, ber nebo nech být...😒

kakba
8. únor 2023

A proc je takovej problem se prehlasit? Byla bych vubec rada, ze ti nabidli prestupu. Nekdo toho zubare nema vubec.

autor
8. únor 2023

@kakba nechci přestoupit, protože jsem zubařů vystřídala vážně hodně a až ta moje přišla na to co se děje. Takže když je dobrá, chci si ji držet. Já se ale jen ptala na to, jestli je to povinnost, což jsem z komentářů přišla na to, že není a to mi stačí.🙂

jijulka
9. únor 2023

a nebylo by jednodussi zacit chodit pravidelne na prevence, aby ti tvoje zubarka to dite vzala? Mozna bys pak nemusela narazove tolik utrácet za zanedbanou prevenci 😉