Dárek pro právě narozené miminko. Poraďte
Jaký dárek by vám pro vaše právě narozené miminko udělal největší radost????Za pár týdnů budu poprvé tetou 🙂 🙂 🙂 .
Já dostala po narození Josefínky peníze.....mě to příjde takový neosobní 😎 😎 😎 .Co udělalo radost vám,nebo co by vás potěšilo ?
Švagrová je trošku jiná než já,ale i přes to se na..... asi synovečka těším.
Stručné shrnutí
- Nejčastěji doporučované praktické dárky pro novorozence jsou peníze, balíky plen a vlhčené ubrousky, protože rodiče si za ně mohou koupit přesně to, co potřebují.
- Plenkový dort je považovaný za originální a funkční dárek; obvykle obsahuje plenky, deku, žínku, dudlík a někdy botičky.
- Pamětní a „trvalé“ dárky, které rodiče oceňují jako vzpomínku, zahrnují medailonek s datem a hodinou narození, naušničky a fotoalbum nebo poukaz na profesionální focení.
Nejčastější otázky
Q: Co je nejpraktičtější dárek pro novorozence?
A: Nejpraktičtější jsou peníze, balíky plen a vlhčené ubrousky; konkrétně byla v diskuzi opakovaně zmiňována značka Pampers a potřeba plen ve větší velikosti (3–4).
Q: Je plenkový dort vhodný jako dárek?
A: Ano; plenkový dort bývá označen jako hezký a využitelný dárek, typicky obsahuje plenky, deku, žínku, dudlík a někdy botičky nebo hračku, a lze jej koupit například na darek.cz.
Q: Co koupit jako památku pro miminko?
A: Jako památku se doporučují medailonek s hodinou a datem narození, postříbřené/pozlacené dudlíky nebo naušničky (např. dětské náušnice z bílého zlata uvedené na nausnice.cz) a fotoalbumy typu Anne Geddes.
Q: Jaký dětský teploměr koupit?
A: V diskuzi doporučovali teploměry Hartmann Thermoval, konkrétně Thermoval duo scan a Thermoval kids / Thermoval kids flex; odkaz na nabídky byl zmíněn přes Mall.cz a porovnání na Heureka.cz.
Q: Jaký malý praktický doplněk pomůže při bolestech bříška?
A: Doporučován byl pytlík s třešňovými peckami z DM, cena do 100 Kč, který se nahřívá v mikrovlnce jako nahřívací polštářek.
Q: Co dát, když si nejste jistí, co rodiče potřebují?
A: Doporučené možnosti jsou dárkový poukaz do dětského obchodu nebo poukaz na focení; v diskuzi byla zmíněna možnost poukazu do Next nebo obecné dárkové poukázky.
Q: Má smysl dávat oblečení jako dárek novorozenci?
A: Oblečení může být nevhodné kvůli špatné volbě velikosti nebo vkusu rodičů; doporučuje se raději ptát na konkrétní velikosti nebo volit větší velikosti na pozdější období.
Závěry z diskuze
Shoda
- Většina diskutujících doporučuje praktické dárky: peníze, plenky, vlhčené ubrousky, hrací deku s hrazdou nebo poukaz na focení.
- Plenkový dort je obecně považován za originální a zároveň užitečný dárek.
- Před koupí oblečení je lepší se zeptat na velikost a preference, protože často se netrefí.
Sporné názory
- Někteří považují peníze za nejlepší a nejpraktičtější dárek; jiní považují peníze za neosobní a preferují pamětní předměty jako medailonek nebo naušničky.
- Někteří oceňují postříbřené/pozlacené dudlíky a mincovní suvenýry jako památku; jiní je označují za kýč nebo nevyužitelný předmět.
- Preference plen: část diskutujících doporučuje jednorázové plenky (zmíněna značka Pampers), jiní preferují látkové/eko plenky nebo značky jako ImseVimse.
Otevřené otázky
- Jakou konkrétní značku a velikost plen preferují rodiče v jednotlivých rodinách (značka/velikost zůstává individuální volbou).
- Do jaké míry rodiče preferují peníze vs. věcné dárky jako trvalou vzpomínku (odpověď závisí na rodinných preferencích).
- Které „pamětní“ dárky budou rodiny skutečně chtít vystavovat nebo uchovávat (např. pozlacené dudlíky vs. fotoalbum)?
Zmíněné značky a firmy
Pampers, Fisher-Price, Lamaze, Bright Starts, Tiny Love, Thermoval (Hartmann), Anne Geddes, Modrý koník, Darek.cz, Ovečkárna, Olivový obchod, Next, DM, Heureka, Mall.cz, nausnice.cz, ImseVimse, Bebedeparis.cz, Amplion (amplion.centrum.cz)
Zmíněné produkty a metody
plenkový dort, hrací deka s hrazdičkou, plenky (velikosti 3–4), vlhčené ubrousky, Thermoval duo scan, Thermoval kids, Thermoval kids flex, třešňové pecky (nahřívací polštářek, DM), BEATITUDO SIKKER elektronická manikúra pro děti, mušelínové plenky ImseVimse, vlněný fusak (Ovečkárna), dárkový balíček s olivovými produkty pro miminka, poukaz na profesionální focení, deníček dítěte, fotoalbum Anne Geddes, dětské náušnice z bílého zlata
Místa a osoby
Anne Geddes, Modrý koník, Ovečkárna, Olivový obchod, DM, Heureka, Mall.cz, Next, Kréta, Darek.cz, nausnice.cz, Bebedeparis.cz
Já mohu doporučit nějaké originální dětské body, třeba i vyráběné na míru. 🙂 Např. s údaji o narození miminka nebo se jménem. V té nejmenší velikosti je to pak úžasná památka. 😵
Pleny. Určitě je využijou, třeba bílé pampersky jsou nejlepší, jde to neskutečně do peněz pomůžou..
Když to vezmu zpětně, tak dárek pro právě narozené miminko je tak trochu i dárkem pro rodiče. Peníze mi také přijdou neosobní, ale co třeba praktický dárek, který mamince i miminku (a tatínkovi samozřejmě také 🙂 ) ušetří nervy, když zrovna nebude miminko ve své kůži - mám na mysli digitální teploměr. Při pořizování základní výbavičky jeho nákup většinou rodiče odkládají - my ho také koupili, až když bylo dcerce 18 měsíců. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Thermoval duo scan - nyní ho mají dokonce v dárkovém balení https://www.mall.cz/detske-teplomery/hartman-th... Tak ať něco hezkého vyberete, a dárek potěší 🙂
Já všem kamarádkám vozím kvalitní plínky a vlhčené ubrousky. To na 100% použijí a vždy to kvitují s povděkem, že je vidět, že jsem praktik (3 děti). Hraček a oblečení dostanou vždy dost a hlavně si mnohé chtějí sami toto vybrat. Plínek není nikdy dost.. 😝
Ahoj. Já jsem za praktické dárky. Pořídila bych dětský digitální teploměr. Kvalitní jsou od Hartmannu. Thermoval kids, ten má pevnou špičku, nebo s ohebnou špičkou Thermoval kids flex. Koukni na heureku na popisky a recenze. Tady: http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Thermoval+kids+flex Doporučila bych ten s ohebnou špičkou, co je bezpečnější a pohodlnější u opravdu malých miminek. Dá se použít i klasicky pro starší děti a dospělé. Je voděodolný a má i paměť pro uchování poslední naměřené hodnoty. A k tomu nějakou miminkovskou drobnost, třeba dupačky, nebo chrastítko. 🙂
Ja bych uvitala poukaz na foceni od nasi oblebene fotografky, protoze to stoji dost penez a ja bych se nejradsi s rodinou fotila co ctvrt roku 😉 Fotky jsou pro me nejlepsi pamatka 😵
Sestra čeká v lednu a koupila jsem jí pro malou tento vlněný fusak: http://www.oveckarna.cz/detsky-fusak.html. Je ale pravda, že jsem se jí předem zeptala. Jinak taky spoustu hadříků a album na fotky, kam se dopisují různé události v životě dítěte. Mně udělala největší radost ručně dělaná postýlka od manžela, ale je mi jasné, že to není klasický dárek...
Možná bych v rámci originality zkusila i balení eko plenek - jako na zkoušku. http://amplion.centrum.cz/36539-sada-eco-plenek... - tady jsem je teď viděla ve slevě, líbí se mi a cena se mi zdá také rozumná. Ale nejsem v tom zkušená a neporadím, jestli jsou právě tyto ty pravé...
z toho, co ještě nezaznělo, mi jako fajn menší dárek přijde prací přebalovací podložka - zespoda má nepromokavou PUL vrstvu, zeshora flís. Je bezva na cesty, jen tak na ležení, do kočárku, případně venku v trávě se na ní dá sednout, aniž by si člověk namočil zadek 🙂
něco takového:
http://www.prdelkavbavlnce.cz/www-prdelkavbavln...
Mě by třeba potěšily nějaké látkové plenky(AIO nebo kalhotovky), ale to je otázka osobní preference, toho kdo používá jednorázovky by to asi moc nenadchlo. Na druhou stranu kvalitní čtvercové bavlněné plenky se šiknou všem - třeba mušelínové Imse Vimse, ty barevné, jak jsou v balení po 4 kusech - na utírání, na blinkání, pod hlavičku.
Případně třeba nějakou hodobožovou péřovou zavinovačku nebo fusak - ten od @magdalenasvo je luxusní!!! ten by se mi teda taky líbil 🙂
Krasny darek je plenkovy dort. Muzes tem dat cokoliv. Bud pampersky nebo latkove. Usinacka, dudlik, backurky, nahrivaci polstarek...
souhlasím s tebou, dort z plenek je super dárek, všem se to líbilo a vše co bylo v dortu se dalo použít. A bez hřejivého plyšáka malý adam ani nejde spát.
Mne se tedka taky narodil synovecek,ptala jsem se zda maji nejaky prani a nemaji. Takze jim koupim v nunu nana velky obraz ve kterem jsou ramecky na fotky a pak nejakou drobnost,treba latkovou knizku a mamince samozrejmne kytku. Myslim,ze i mamci si neco zaslouzi 🙂
Tak pokud bude kojit, tak kojicí čaje, z oblečení bych přivítala body ve větších velikostech s dlouhým rukávem, pokud bude používat pleny a nemá mega zásobu, tak třeba ty ve velikosti 3-4, látková přebalovací podložka, mně třeba hračky potěšily, protože ty jsme vůbec žádné nekupovali, nebo třeba třešňový nahřívací polštářek.
Nás rozhodně nejvíce potěšil poukaz na focení miminka, to byl asi nejlepší dárek, co jsme dostali a potom plenky dostali jsme zdobené látkové i jednorázovky a to jsme vážně plně využili...jinak já osobně dostala pro malou nádherné věci na oblečení od kamarádek, ale toto je podle mne hodně o náhodě, jestli se trefíte mamince do vkusu, nebo jestli vůbec využije, takže osobně bych do toho asi nešla...rozhodně jsem tedy nechtěla žádné prachosběrače, to bych určitě neocenila a naštěstí nikdo tak blbý nápad neměl, potom malá dostala velmi drahé zlaté náušnice, které má schované, protože jsme jí nenechali propíchnout uši, takže také nedoporučuji 😀.
Otázkou je, co už svagrova mají pořízeného. Fajn je dárkový poukaz do dětského obchodu, at si vybere, co potřebuje, nebo třeba kvalitní deka, tech není nikdy dost, je to neobvykly darek,ale podle me se fakt hod, plus k tomu něco ještě . Nakupovala bych oblečení, to co jsem dostala třeba trička s kratkym rukávem, pro miminko, to jsem vůbec nevyuzila
Mně udělal největší radost dárek od sestřenice, kdy jsme pro malu dostali krásné naušničky, takže když teď někdo z blízkých čeká holčičku, tak mám s dárkem vždy jasno 🙂
me osobne by nejvetsi radost udelali pleny (vetsi cislo, pokud je pouziva,tech malych je vetsinou nakoupeno dost), ty pleny dost mizí a stojí to dost penez, ostatni darky- hracky a bodycka nam byli vzdy na prd
Naušničky jsou super nápad a ten výběr všude jůůů 🙂
Poukaz na focení v domácím prostředí je pěkný dárek, ale do toho bych šla jen s ověřeným fotografem, aby jsem vědela, že bude rodinka spokojena případně mě nejvíce teď teší dárky které jsou třeba už pro větší miminko, protože pro novorozeně mi dává každej :D
Taky se příkláním k darování poukazu. Pokud přesně nevíte, co chybí, popř. co udělá radost mamince 😉 je dárková poukázka na nákup oblečení, potřeb pro miminko atd. ideální.



