Clostilbegyt, lékař mě nevyšetřil, nechodím na UTZ

tess007
8. pro 2015

Ahoj holky, máte některá zkušenost? Po 3 měsících s duphastonem se mi nepodařilo otěhotnět, proto mi byl nasazen clostilbegyt. Zítra ho začínám brát. Jen mi je divné, že všude čtu o tom, jak by vás měl lékař nejprve vyšetřit a jak bych při užívání měla chodit na ultrazvuk, ale nic takového u mě neprobíhá....

terry1512
8. pro 2015

nemám přímo zkušenost já,ale ségra po nasazení clostíku byla na UTZ myslím jen jednou.každopádně vzala celkem asi 5 tabletek a těhotná byla brzo.Má trojvaječná trojčata. 😀

tess007
autor
8. pro 2015

@terry1512 Cožžžeee?🙂 Ty vado, mě by stačilo jedno 😀

terry1512
8. pro 2015

@tess007 No to jí asi taky,ale co už.Dneska už mají rok a jsou to úžasní parťáci.Můžeš mrknou je to yamato tady na koníkovy. 🙂

tess007
autor
8. pro 2015

@terry1512 Díky, mrknu...Já už jednoho fešáka mám. Další ti by byl pořádnej záhul.

terry1512
8. pro 2015

@tess007 To je jasný.No ona už taky jednoho prcka doma má.Takže teď jsou 4 děti.Přeji ať se brzo zadaří. 🙂

jujatko
8. pro 2015

Mne nepomohl. Ano, chodite na kontroly UTZ. Protoze u clostiku je jako jeden z moznych vedlejsich ucinku tvorba cyst. A take proto, aby dr videl, zda ma clostik nejaky ucinek a rostou Vam folikuly. Aby Vam pak pichnul pregnyl. Podle toho pak pripadne i urcuje davku clostiku. Ale hodne lidi si ho chvali. Drzim palce.

jujatko
8. pro 2015

Jinak na ty kontroly UTZ pak chodite treba obden, protoze folikul roste zhruba 2 mm denne a potrebuji min aspon 16 mm - to uz je docela hranicni. Nejlepe 20 mm, pak Vam pichnou ten pregnyl, aby se uvolnilo vajicko. Bez tech kontrol vi dr prd, zda ten clostik zabira atd. A je to tak trochu zbytecne se pak cpat hormonama.

tess007
autor
8. pro 2015

@jujatko To chápu....Příští měsíc se ho tedy na UTZ zeptám...

jujatko
8. pro 2015

@tess007 A jak dlouho se snazite?

martinkamoj
8. pro 2015

Já brala clostilbegyd od asi března do srpna každý 12-13 dc jak to vyšlo na UZ kde se koukali jak vajíčka rostou,bylo to ok...ale mimi se ne a ne nedařilo, když už jsem to vzdala právě v srpnu předposlední možnost užívání Clostíku tak se mimi povedlo.. jenže mimoděložní.. Teď jsem bez Clostíku a první cyklus od laparoskopie za mnou a vypadá, že ovulka funguje i bez clostíku jen s kontyhelem..Takže to zkusíme zatím bez něj a případně jdeme opět do něho.. Držím palečky ať se daří..

pety91
8. pro 2015

No aspoň na nastavení léčby byt o ty ultrazvuky chtělo, to bych se na tu gyndu vnutila 🙂

lenusaak
8. pro 2015

@tess007 ja brala clostík 3-5 den 1-1-1 a 6-7 den 1-0-1, na uzv jsem byla az 14 den cyklu aby mrkli na to jak velké folikuly jsou a reagovala jsem na nej dobře, tak mi pchli Pregnyl na vyvoáni ovu. Takže ja byla na UZV pouze jednou🙂 mužeš u toho mit slabe tahnuti , bolení břicha, je to pry normálí a ba naopak to znači spravnou reakci na clostík, ale nesmi to byt nic nepřijemného 🙂

tess007
autor
9. pro 2015

@jujatko Od března. Není to až tak dlouho, ale už s prvním děťátkem jsme měli problémy, takže nebylo na co čekat...

tess007
autor
9. pro 2015

@pety91 Zkusím se na to tedy zeptat až si půjdu pro další pilule. Vůbec jsem nevěděla, že se musí na ultrazvuk, jinak bych se zeptala rovnou....

tess007
autor
9. pro 2015

@lenusaak Takže kolem 14. dne by měla proběhnout ovulace... V ty dny musím být hodně sexy 😉

anetka1701
9. pro 2015

u mně to doktor udělal stejně - dal mi Clostil a nazdar... Když jsem tam pak volala a ptala se na UTZ, tak mně sestra poslala někam (slušně) že mám věřit lékaři a nazdar... Vyřešila jsem to po svém - objednala se do Pronatalu kam docházím na UTZ, tam mně vzali úplně v klidu a navíc to mám 10 minut cesty od domu (gyndu mám hodinu).

martinkamoj
9. pro 2015

@tess007 no ono je to individuální, kolem 13 dne ty vajíčka byly zralé ale u mě byla ovulka až kolem 17-19 dc takže si to zkus třeba projistotu pohlídat testíkama nebo měřením bazální teploty a zjistíš 😉

tess007
autor
9. pro 2015

@martinkamoj to radši ty testy....🙂

barboratov
9. led 2016

Nemate nekdo Clostilbegyt navic? Diky moc

tess007
autor
1. bře 2016

Holky,mate po clostilbegytu pravidelnou MS?

tess007
autor
1. bře 2016

@anetka1701 Tak jsem se taky objednala do Prenotalu do Kolína, tak jsem zvědavá, jaká bude diagnoza 😅