Endometrióza

endometrioza
7. říj 2016

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zdali je tu nějaká maminka co trpěla nemoci Endometriozi? :( Trpím Tim už rok a čtvrt a pravděpodobně mě nemine třetí operace :(( Snažíme se o druhé miminko a nedaří se. Můj gynekolog nás posila na inseminaci, jinou šanci nám už nedává :( tak jsem se chtěla zeptat jestli to tu taky někdo tak měl a jestli se to na poprvé povedlo? Děkuji za odpovědi

lucie7411
8. říj 2016

Dobrý den, já se jen přidám k tématu jestli nevadí....do úterý jsem nevěděla co to je endometrioza :( jenže už několik týdnů mě trápí ukrutné bolesti podbřišku, střílí mi to do zad, pořád mám nutkání na malou :( jenže na utz není nic vidět, ale krev dopadla špatně. Doktor mi řekl že si myslí že to je endometrioza že musím co nejdřív na operaci, ale je prý možnost že je to něco jiného (asi nádor) vůbec nevím co mám čekat :( Brala jsi po tom ty hormony? Mluvil o nějakýcho hormonech na půl roku, ale já žádné nechci, chtěla bych se snažit hend otěhotnět...

endometrioza
autor
8. říj 2016

Hormony jsem brala vždy po operaci. Ale i přesto se mi to vrátilo. Každého pul roku skoro.... po poslední operaci jsme dostali šanci pouze tři měsíce na otěhotnění. Nezadarilo se a endometrioza se vrátila. Já příznaky mam tedy jine, nemůžu poradne na WC a při pohlavním styku to hrozně boli vlastně to ani nejde a tak vždycky poznám, že je to z pět.

endometrioza
autor
8. říj 2016

Hormony se brát musí, tělo je potřebuje a těmi hormony by to melo odeznit ta nemoc. Ale není to 100% bohužel Já mám tu smůlu, že se toho nemůžu zbavit. A ani otěhotnět, abych Tim těhotenstvím a vysokými hormony v těhotenství endometriozu dostala ze sebe pryč

maly_kukolar
8. říj 2016

ahoj, ake "hormony si brala?? ja som po prvej operacii (6cm endometriom + loziska kde kade v brusnej dutine) vyfasovala od byvalej gynekologicky klasicku antikoncepciu, novy 4cm endometriom som mala po 2m na prvej kontrole...po druhej operacii som uz dostala vissane (od novej) a endometrioza sa nevratila. brala som tabletky skoro 3/4 roka a zadarilo sa nam na prvykrat 🙂 takze nezufaj..ak beries klasicku hak tak by som si pytala liek priamo na endo, mne to obycajna antikoncepcia neudrzala..teda pribrala som asi 10kg ale tak teraz cakam dieta, takze to za to stalo 🙂

lucie7411
8. říj 2016

Já ty hormony brát nechci, nikdy jsem žádné nebrala a ani brát nechci :( věřím v to, že po operaci se pdoaří otěhotnět, dáme tomu půl roku a pak bychom zkusili rovnou ivf, inseminaci nechci, mám hromadu kamarádek co byly na inseminaci a nic, až pak ivf se podařilo. Jinak já mám bolesti až u orgasmu, to mě tak zatrne v podbřišku, že bych muže v ten moment nejradši kopla :(

lucie7411
8. říj 2016

maly_kukolar moc gratuluji !!! otěhotněla jsi přirozeně?

maly_kukolar
8. říj 2016

@lucie7411 co znamena ze krv dopadla spatne? brali ti onkomarkery? aj mne vyslo skutocne velmi vysoke markery pre nador vajecniku a skutocne na sone sa endometriom a nador nedaju velmi rozoznat (ja som mala cysty, nie len loziska), ale ono to je dost nespecificke, casto su zvysene ked sa proste "nieco" deje v brusnej dutine. ja som nastaste po znamosti sla ryhclo na magenticku a potrvdil sa endometriom a myslim, ze pokial nic nevidi na sone, je to na 99,999% endometrioza, nadory vajecniku sa diagnostikuju neskoro a v dost pokrocilom stadiu (bohuzial), to sa neda nevsimnut ;)
len teda nechapem odpor k hormonom...teda, ja by som hormony dobrovolne nebrala, ani ako formu ochrany, ale v pripade pol rocneho uzivania kvoli liecbe trocha nechapem tvojmu postoju. mas nejaku predispoziciu na vysoku zrazanlivost alebo ako? ono niekedy aj ta pol rocna terapia pomoze a uz sa endo nevrati...operacia samostatna ti len odstrani loziska, navyse castokrat nie dokonale, proste potrebujes hormony aby si to trocha podrzala a tvoje vlastne hormony sa ukludnili..ja by som v tomto pripade vobec nespekulovala a nehrala sa na anti-liekovu a proste pocuvla doktorov...radsej sa snazit az po pol roku ako roky chodit po operaciach..ono pichanie pri sexe je neprijemne, ale ked ti to pokroci tak, ze sa rano zobudis na tak ukrutne bolesti ze sa este rovno v posteli povracias a stupnuju sa tak ze stracas vedomie a volaju ti sanitku (moj pripad :D ) tak si rozmyslis, ci sa ti s tou chorobou chce patlat a skusat stastie alternativne :D

maly_kukolar
8. říj 2016

@lucie7411 ano, prirodzene a skor teda nahodne, az tak skoro sme to ani necakali, prave kvoli endometrioze, povodne som sla na kontorlu, ci visanne zabrala a po vysadeni a prvom menzese nemam nahodou dalsiu cystu...:D no a nemala som 🙂

lucie7411
8. říj 2016

ano ty onkomarkery vyšli hodně vysoké, já mám ted již několikáté anitbiotika, mám stáel streptokoka a musím se prvně zbavit ho a pak hned na operaci. Upřímně bolesti mám takové že nedokáži pomalu ani vstát z postele :( ae to až poslední týden, předtím jsem nějak fungovala, ale ted :( jsem proti hormonům z důvodu mé nadváhy, předpokládám, že bych ještě dál přibrala....četla jsem hodně diskuzí a hodně holek hormony odmítlo a pa otěhotněli přirozeně, tak se to ve mě pere, já nikdy žádné hormony neměla a stála jsem si za tím že ani chtít nebudu, uvidím po operaci ....já měla nitroděložní nehormonální tělísko, celou dobu vše ok ale až mi ho vytáhl tak to vše začalo...

endometrioza
autor
8. říj 2016

@maly_kukolar Ahoj, brala jsem Visanne půl roku, během toho se mi to o pět vrátilo, po další operaci jsem se brala jen dva měsíce, doktoři mi dali na otěhotnění čtvrt roku a hormony jsem musela vysadit.. a nezadarilo se.. A teď to mam z pět, jsem na lekach a další týden se dozvím co dál. Zdali další odstranění nebo zkusit jinou cestu jak otěhotnět..

lucie7411
8. říj 2016

takže hormony nepomohly???? :( moc držím pěsti at ti to dobře dopadne!

hance89
8. říj 2016

Ahojky jestli mužů, tak se přidám
Já taky trpím endometriozou a ještě Mi doktor zjistil, ze spermie neprojdou pres hlen, jelikož je z ničím, taky nás poslal na inseminaci do Caru a hned první se zdařila .
A to nám snizil procento úspěšnosti prave kvůli te endiometroze.
Bohužel jsem, ale v 5.týdnů o to přišla. Ale podle me to bude mit jiný důvod, jelikož už to je druhy potrat. Tak chci jen říct, že i s endiometrozou to jde 🙂

nita1984
8. říj 2016

Taé mám endometriozu... za sebou 2 inseminace, ani jedna nedopadla... teď to necháváme na přírode. Už mám těch hormonů po krk ☹

endometrioza
autor
8. říj 2016

@lucie7411 Hormony nepomohli, bohužel ☹ Děkuji snad se zadaří, rádi bychom k dveří ještě prcka 🙂

endometrioza
autor
8. říj 2016

Dceři

lucie7411
8. říj 2016

tak to máme stejné, máme také dcerku, má už 10 let, jde na ni puberta a já bych si ta přála tu pubertu přečkat s miminkem ....musíme v to věřit !!! já uvidím co ukáže operace, pak tomu dáme půl roku a pak zkusíme rovnou ivf..sám gynekolog mi řekl, že po operaci mám jít rovnou na umělé...

endometrioza
autor
8. říj 2016

@nita1984 Ahoj a mužů se zeptat jak je to finančně náročně? Nějak jsem se neinformovala, celou dobu jsem tak nějak doufala, že se nám to podaří ☹ Možná hrála aj psychika hodně, když Vam někdo na ultimátum na to mit miminko ☹

endometrioza
autor
8. říj 2016

@lucie7411 My máme tři letou a sourozence potřebuje jak sul 🙂 No me po první operaci řekli, že s hormony to zmizí a když jsem přišla po druhé, nevěřili, že je to z pět a ted když jsem přišla minuly týden znovu, hned mi doktor řekl, operace a uměle... Tak ted cekam co bude... ☹ Budu moc držet palce ať to vyjde 🙂

khpeta
8. říj 2016

Ahoj, přidám svoji zkušenost. Při laparoskopii mi zjistili endometriózu a odstranili ložiska. Brala jsem rok hormony (nejdřív nosní sprej Synarel, potom Visanne), poté jsme dostali půl roku na snažení. Pořád jsem na to myslela a samozřejmě to nešlo. Tři týdny před svatbou jsme vyrazili na víno, to mi nějak zachutnalo, takže jsem byla pěkně v náladě. Na nic jsem nemyslela, neříkala si "jestli teď už se to povede" a povedlo! Čekáme miminko, po pěti měsících snažení. 🙂 Trochu se bojím, že se mi to po porodu vrátí, ale snažím se nad tím nepřemýšlet.

nita1984
8. říj 2016

@endometrioza IUI je hrazena pojišťovnou. Až pak IVF se částečně platí, ale do toho my nejdeme.

endometrioza
autor
8. říj 2016

@khpeta Taky jsem se snažila na to nemyslet, ale vydrželo mi to snad jen měsíc ☹ Podle toho co mi Můj gynekolog říkal, tak těhotenství tu nemoc přebíje a mela by zmizet.. Tak snad se Vam to už nevrátí a budete Mít klid 🙂 gratuluji a přeji hodně zdravíčka 🙂

endometrioza
autor
8. říj 2016

@nita1984 Děkuji za info 🙂

hance89
8. říj 2016

Já za iui platím 1000 :( pojišťovna mi to nehradi

nita1984
8. říj 2016

@hance89 jak to?

endometrioza
autor
8. říj 2016

Mě tedy říkali, že první inseminaci hradi pojišťovna.. Ale raději se informují tady, abych nebyla pak moc překvapena 🙂

hance89
8. říj 2016

@nita1984 no moje pojišťovna to nehradi , ted si nejsem ale jista jestli nehradi nic a nebo jen část .

nita1984
8. říj 2016

@endometrioza Obvykle hradí pojsťovna 6 pokusů ročně. Alespon VZP.

endometrioza
autor
8. říj 2016

@nita1984 Aha, tak to je dost a fajn, mám VZP, ale snad to nebude tolikrát potřeba 🙂 Děkuji za informace 😉

hance89
9. říj 2016

Já mam právě VZP, tak pak nevím :/

endometrioza
autor
9. říj 2016

Tak to je zajímavý... :-/