Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

berkana
13. dub 2010

chanel: ale co psali, tak to není zaručený. spíš jen jako dočasná léčba (to těhotenství). tak to bylo aspon psané v nějakém odborném článku. vždy se ta mrcha může vrátit 😒

richt
13. dub 2010

chanel, je možné, že by to udělali třeba při té laparoskopii? Dělali mi totiž zrovna i průchodnost vaječníků

misanda
13. dub 2010

chanel, asi nehrozilo. ona asi nebyla tak veliká, víš...jinak je jasný že bych opět šla na laparo. já se toho docela zase děsim, když to tady čtu a to už jsem měla pozitivní náladu. asi sem přestanu chodit 😀 😀

chanel
13. dub 2010

tak Ty nebolesti při vám všem závidím! Ale u klasické prohlídky,mě to tak bolí, že se mi až navaluje,mám ji kolem děl. čípku,takže radost 😠 Ber: oni Ti ji při laparce určite odsáli!!! Mě ji tehdy našli na ultrazvuku, dva měs. pozorovali, nezvětšovala se,ale v krvi jsem měla hodnoty, odpovídající endometr., a dr. pak řekl, že ji musí okamžitě odstranit, kdyby praskla, mohla bych umřít.Přesně tohle mi řekl.Ještě se tehdy doufalo, že může odejít s ms....ale ne.

misanda
13. dub 2010

ale pokud se hned po porodu nasadí antiko a bude se baštit v kuse, tudíž menstruace třeba dvakrát do roka, tak jsou šnace na vrácení endo opravdu minimální...

misanda
13. dub 2010

chanel, tak teda s tim umřením co ti řekl doktor mi to přijde trošku ujetý....tohle neřekl ani nikdo mě 🙂 nevim jestli tomu teda věřit...tohodle se nebojim.

berkana
13. dub 2010

misanda: to snad ne 😀 😀

misanda
13. dub 2010

jo, jinak jsem četla, že ty cysty málokdy prasknou...že akorát prostě rostou...

chanel
13. dub 2010

Misando: neboj, bude dobře, pozitivní náladu si udrž, ty vlastně stimuluješ??? 😀 richt: máš operační protokol? Mělo by to tam být napsané. Obvykle se to dělá dohromady. V Tvém případě, je to důležitá věc! Ber: nikdo Ti nemůže nic zaručit 😔 . Mě laparkou taky vyhrožují, je pořád ve vzduchu,ale už jednu mám za sebou, no super zážitek

berkana
13. dub 2010

chanel: no nevim, mi nic neřekli takovýho. řikali, že mi tam pořádně nic neudělali, pač to tam má vše slepené (dělohu, střeva, vaječníky) k sobě tou endoškou, takže nevím jak tam všude je ☹
ale s tím, co ti řekl doktor, tak to je teda něco ......

jinak mě dr vzal krev, když zjistil, že tam mám tu cystu a že bude endometriozni, tak mi udělat testy, ale v krvi nic nenašel, tam o endošce ani zmínka...

chanel
13. dub 2010

Misando: přesně tak s tou antiko. Řekl mi to, zrovna jak mi včera řekl, že stimulaci mám brát sportovně a počítat,že to nikdy vyjít nemusí, optimista,že? Tak jsem si zašla i jinam do Caru a asi zůstanu tam.

chanel
13. dub 2010

a taky u toho pořád telefonoval a pak nevědel o čem se bavíme, tak 3 pokusy mám u něj vyčerpané, třeba už nejsem zajímavý pacient,to zamrzí 😅 . Ber: v Tvém břiše je to jak přes kopírák, jak v tom mém,poslepované co se dá, srůsty, adheze(to nevím co to znamená),endoška houby ovulace,bolesti při ms, levá strana neprůchodná,nechápu, proč mi neodstranili vejcovod,když je tam na nic.

misanda
13. dub 2010

chanel a kam chodíš? já ještě nestimuluju...dneska jdu na první zoladex a za měsíc bych měla rozjet dlouhý protokol, ale ještě jsem po prvním IVF nebyla na utz...takže se bojim a dneska si ho zkusim vydupat!

jj, teď jsem četla, že není problém že by cysta praskla...ale je problém že zalepí oblast malé pánve...ta krev...

richt
13. dub 2010

chanel, mám jen zprávu pro obvoďáka a tady není uplně všechno tak nevím. Budu se muset stavit na gyndě a nechat si to okopčit. Snad to tam bude

chanel
13. dub 2010

Ber: oni endometriozu nedážou podle krve zjistit, jen se to naznačí podle nějakých zvýšených hodnot,bohužel nevím,kterých

richt
13. dub 2010

dá se to zjistit podle hodnoty CA 125, aspoň tak mi to řekl můj dr.

chanel
13. dub 2010

Misko: jsem z Brna, Na Obilnák,státní kliniku,ale tu změním.Operoval mě sám profesor. Ten Zoladex,je v pohodě, zrnko rýže do pupku 😀 , budeš se trochu potit, tak po týdnu,ale jinak se snáší v pohodě,ještě jsem měla po něm žízen 😀 richt: papíry si okopči a hlavně,at Ti k tomu někdo zodpovědný všechno řekne

chanel
13. dub 2010

richt: CA.....aha, to znamená zánět v těle,vid? Těm lék. zkratkám,moc nerozumím.

misanda
13. dub 2010

chanel, já už zoladex měla na ty tři měsíce a moc hej mi nebylo...ty návaly byly strašný ☹ ještě že to mám teď jenom na ten měsíc...měla bych si rovnou říct o prášky na spaní 😀

richt
13. dub 2010

Chanel , já taky ne, ale asi to tak nějak bude. Švagrová je porod. Asistentka a tak mi to většinou vysvětluje.

chanel
13. dub 2010

Misando: Ty jsi po něm nespavá? Ale jo máš pravdu, taky mi stačilo 5 hodin spánku a pocetí a návaly byly, to je pravda.Ale zase jinak to šlo,to zvládneme že jo??? 😀 Pro miminko. Richt: Ty se máš, vysvětlení máš hned

berkana
13. dub 2010

chanel: přesně jak píše richt, měla tam být zvýšená nějaká hodnota, ale nebyla. Jinak fakt skoro jak přes kopírák, já akorát ovu mám, a docela dobrou, před laparkou jsem ji asi dva měsíce pořádně neměla, tak jsem právě šla k doktorovi, po laparce ji už mám zase dobrou (teda to jsem zjistila podle toho, jak si to zjistíš sama, že mám ten hlen takovej jak má bejt, že se jakoby táhne) a to jsem měla i předtím, když jsem chodila k dr, aby mi při ovu píchl nějakou injekci, aby poškodil trochu obal vajíčka, aby se tam spermošky mohly snážeji dostat, takže to teď poznám 🙂

richt
13. dub 2010

ale taky neví všechno. Je totiž na mateřské tak nějaké věci vypustila. Ale lepší než nic. Doktoři toho moc neřeknou

misanda
13. dub 2010

chanel...dáme to...jasně...ale jsou dny kdy tomu nevěřim. každopádně mám malou naději a radost že bysme si mohli příští rok zažádat o adopci. já tenhle kolotoč asi moc dlouho nevydržim...stárnu no...

berkana
13. dub 2010

richt: ti taky závidím, že vysvětlení máš hned🙂 mě můůj dr taky všechno vysvětlí, když se zeptám, ale člověk si na vše zrovna když je u něj nevzpomene 😝 Až budu po návštěvě u toho Apolináře, tak mám zajít k dr, abych mu poreferovala co mi tam řeknou. Je v pohodě a strašn ochotnej pomoct. 🙂 jsem ráda, za takového doktora 😉 🙂

richt
13. dub 2010

barko, tak to máš super, že poznáš kdy máš ovu. To mě dělá trochu problém. Ale koupila jsem si testy tak to zkouším přes mě. Měření teploty není moc na mě. Stávám totiž každý den jinak

chanel
13. dub 2010

Ber: po těch stimulacích se to možná rozhýbalo i u mě. Ale co s námi chtějí do budoucna udělat? Vždyt to postupem času může být horší a horší

berkana
13. dub 2010

misando: no no stárneš jo....a co bychom měly říkat my starší 🙂

richt: s tím měříním bych taky měla problémy...taky vstávám skoro pokaždé jinak a hlavně si na to vzpomenout, že prvně změřit a pak až se hejbat ( myslím teda, že se to musí dělat hned po probuzení) 🙂
testíky jsem měla taky a použila jsem asi dva z pěti, ale vždy jsem si ho udělala ve správný termín🙂

misanda
13. dub 2010

holky, já mám třeba při ovu hled a i mě bolí břuch jak se to dere ven 🙂 ale hlen mám tedy vysoce kvalitní 😀 😀 😀

nejhorší je, že ovulace může probíhat, ale víme prd, jestli v tom folikulu něco je, nebo neni...to je úděl endošky no...špatná kvalita vajec...

chanel
13. dub 2010

Tak já si taky zkusím ty ovu testy,ale ted už mě stejně bolí břicho na ms.Tak až následující měsíc