Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

fumaran
14. dub 2010

Holky, které jste po ET, musím pak opravdu ležet jako lazar? A jaké léky berete? Já jdu zítra. To mé trio to vydrželo, tak doufám...

misanda
14. dub 2010

fumaran : já bych to s tím ležením nepřeháněla. Děloha se taky potřebuje prokrvovat. určitě klidovej režim, ale ne ležení 24hodin denně 😉 . jinak já jsem měla akorát utrogestan a prednison.

Tak držím palečky..necháš si zavést všechny tři??? 🙂

fumaran
14. dub 2010

Přemýšlela jsem o 2, uvidím, co mi řekne Mudr.

misanda
14. dub 2010

tak to já bych si tam asi nechala dát všechny tři... 🙂

veverka.dada
14. dub 2010

jooooo a mě taky na ty největší bolesti pomáhalo šoupnout utěrku nebo ručník na chvilku do mikrovlnky a takovou příjemně ohřátou (vařicí ne!) si jí šoupnout pod triko na bříško 🙂 to vám bylo labůžo 😀 většinou do deseti minut bylo po bolesti 😉

paja23
14. dub 2010

veverko-průchodnost je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer, tak to už jste doma natěšení na výrobu mimiska, ne 🙂

chanel-operovalli mě 2x , protože se mi cysta po léčbě analogy vrátila. Mně nejvíce vadil ten přístup, honem zeptejte na to nejnutnější, máme plnou čekárnu. Jsem tam chodila do poradny.Další laparka kolem mě také pořád krouží, mrcha jedna. I proto si moc přeji aby to zítra vyšlo a na testíku byly dvě čárky. Mám hrůzu z toho co by jinak bylo. Tak ten doktor by Ti udělal laparku a odstranil srůsty?

bobule, veverko, olive- ať se vám orgánky brzo vydovolenkují. 🙂

Na bolest většinou radí Ibalgin, jednou když to bylo moc strašný tak mi obvoďačka dala ibalginový kapky+čípky do prdelky. To zabralo. Jinak já měla vždy spočítaný, že musím vyydržet 3hodky a pak to bylo lepší. Největší kamarád byl gumový teplák s horkou vodou. Určitě se bobule zeptej doktorky.

paja23
14. dub 2010

fumaran-tak to je krásné, že máš tři. Já bych se poradila v caru a rozhodla se dle kvality embryek. Já mám 9.den po ET a vydržela jsem ležet tak dva dny. Jinak chodím na kratší prochajdy a trochu i něco doma dělám. Jen nic fyzicky náročného 🙂

A zavádím si utrogestan a baštím Ethinylestradiol, prý proti předčasnému krvácení....

misanda
14. dub 2010

veveruš, já to takhle dělala vždycky se sprchnou...horkou sprchu na břuško a byla to mega úleva 🙂

misanda
14. dub 2010

paji a zítra teda je tvůj velikej den, jo? že nám hned písneš a prosím prosím, prolom tu smůlu tady!!!!!! 🙂

bobbule09
14. dub 2010

misando,mě teplo právě dobře nedělá, většinou začnu ještě víc krvácet a bolesti nepoleví. A algifen mi taky nezabírá, jen jsem z něho pěkně namotaná 😀
No prostě jak říkám, jsem exot co má pořád nějaké potíže 😝

paja23
14. dub 2010

misando-jojo, jsem z toho velkého dne zase nespala. Už se mi o tom testování i zdá. Pořád na sobě hledám nějaké příznaky těhu, ale ono nic. Mám strach že embryjka jsou už v čoudu. Budu snažit hned písnout, tak v6h testuji a pak hned frčíme na krev do caru.

bobbule09
14. dub 2010

pajo,strašně moc držím palečky. Ráno v 6 hod vstávám,tak na tebe budu mooooooc myslet,ať to dobře dopadne. Moc dobře vím, jaké to je, když to nevýjde 😢
Já jsem měla všechny příznaky těhu a nic z toho nebylo ☹ Ale tobě to určitě vyjde 🙂

misanda
14. dub 2010

paji, tak já tě potěším...chodím ještě do tématku čekání na IVF podruhé a jedna holčina tam psala to samý, že je to v tahu, že nemá příznaky atd...pak teda udělala test a byly tam // 😀 příznaky dorazily asi za dva dny 😀 😀 😀

jinak já taky vstávám v šest a budu myslet!!!!

veverka.dada
14. dub 2010

paji, taky zítra v šest vstávám, takže budu moc myslet a držet svoje a pro jistotu i mého ještě v tu dobu spícího přítele palečky 😀
jj...už jsme natěšení oba až skončí injekce a začnem zkoušet...pokusíme se z toho neudělat nutnost a najít způsob, aby to snažení bylo co nejpříjemnější 😵 pokud se to nepovede, máme se prý do půl roku obrátit na car, ale já myslím, že tak dlouho to asi nevydržím...max tři měsíce...

misando, takže víš o čem mluvím 🙂 já si totiž vzpomněla, jak jsem jednou byla u babi na návštěvě, ještě jako puberťačka a chytlo mě to tak, že jsem fakt bulela bolestí...a babi mi dala na břicho nahřátou pokličku a já do deseti minut usnula jak nemluvně 😀 takže teploučko mi fakt zabírá 😵
zazy, jsi tu někde? nebooooj, pro tebe platí to samé co pro paju!!!! 😉

pavelka
14. dub 2010

Fumaran zkoušela jsem ležecí i neležecí režim a nikdy to nevyšlo. Takže v tom to asi není. Jednej podle sebe a podle toho jak se cítíš. Netahej nic těžkého jinak můžeš dělat skoro vše 😉 Hodně štěstí 😵
Pajo taky držím palečky...
Holky závidím vám, co vám od bolesti pomůže ibalgin a teplo. Na malou chvíli mi to teplo zabere, ale to je zanedbatelný ☹ Ibalginy bych musela vzít tak 3 najednou aby to mělo nějaký efekt. Až pojedu k MUDr tak se s ním chci poradit, co na tu bolest. Protože ten Novalgin a Nimesil co teď mám mě pěkně omamujou (a to musím být denně fit, protože jezdím autem do práce):-
|

paja23
14. dub 2010

díky moc, holky. misando jsi mě přesvědčila, jojo určitě jsem taky ta výjimka 🙂

bobbule09
14. dub 2010

pavelko,to znám moc dobře. Ibalgin trochu zabere,když si dám dva naráz. Nimesil a pod. mě jen omámí,jsem po nich jak sjetá,ale bolesti trvají. Se zítra toho mudra musím zeptat, co s tím.
paji neboj, zítra tam budou krásné // 🙂

misanda
14. dub 2010

pavelko, já si beru za celou MS maximálně jeden brufen. takže já fakt neporadim...

veverka.dada
14. dub 2010

holky, ještě ohledně toho ibalginu...taky jsem kolikrát brala dva na ráz...ale je lepší vzít si jen jeden, alespoň půlhoďky počkat a pak teprve vzít druhý...je to pak mnohem účinnější 😉

veverka.dada
14. dub 2010

misando, šťastná to ženo 😝 😀 žádné bolesti při ms, při sexíku a už vůbec ne jen tak...fakt závidim 🙂

misanda
14. dub 2010

veverko, ale mám stejně endošku 🙂 😝 takže neni co závidět 😝

fumaran
14. dub 2010

Tak to já jsem snědla za den i celé plato Ibalginů 🙂 a efekt nikde. Tak jsem si pak začla svařovat červené víno a vypila ho za ten večer i klidně 0,7 🙂 Jedině můžu ještě doporučit, pár dní předem pít heřmánkový čaj (ale hektolitry). To jsem pak měla jen bolesti, ale neomdlévala jsem ani nezvracela.

veverka.dada
14. dub 2010

misando, tak tu ti nezávidim páč jí mám taky 😝 😀

bobbule09
14. dub 2010

To mě ještě pomáhá,když si dám ibalgin a na to panáka alkoholu. Sice to zabere, ale do auta si pak sednout nemůžu 😒
veverko,já taky při sexíku bolesti nemám, jen při ms a teď asi kvůli té cystě. Jinak si ani na nic nestěžuju, člověk se s tím naučí žít 😕

veverka.dada
14. dub 2010

fumaran, a kdybys nakombinovala to svař.víno s ibalginy, určitě bys zvracela, ale bolesti by zmizely 😀 😀

fumaran
14. dub 2010

Veverko, to tu mají všichni, ne? 🙂)))

misanda
14. dub 2010

holky, takže je to jasný, musíte se vožrat 😀 a bude vám hej 😀

fumaran
14. dub 2010

Veverko, kombinovala jsem i horší věci a nic... smůla. ☹

fumaran
14. dub 2010

Spíš jde o to , že je člověk v totálním útlumu a nějaké bolesti tímpádem moc neřeší 😀

bobbule09
14. dub 2010

Tak už mě to břicho bolí i na druhé straně, že by to byla ovulka? Já ani nevím,jaké to je, mít ovulaci. No to jsem z toho jelen 😀