Hemeroidy po porodu - zkušenosti s chirurgickym zakrokem

carika
19. čer 2018

Ahoj holky, jdu si k vam pro radu😞 po porodu (2,5 roku) trpim na hemeroidy 😞 zkousim masticky, tabletky. Vzdy se to na chvili uklidni,ale pak je to zase zpatky😞 nejhorsi je to vzdy po stolici, to boli a krvaci😞 jedna se o vnejsi hemeroidy. Byla jste s tim nektera i na chirurgickem zakroku? Diky moc za vase odpovedi.

krutak1fle
20. čer 2018

Ahoj, ja byla. Cca 2 roky po porodu. Po porodu totiz muj zadek dopadl katastrofalne. Sestinedeli jsem nemohla sedet, lezet, chodit, nic. Nemohla jsem se poradne postarat o dceru. Mela jsem 3 vnejsi hem.velikosti svestky a mezitim neco maleho. O nastrihu jsem ani pres tu bolest nevedela. Bylo to jak tisic ziletek do konecniku. Znicilo mi to na nekolik mesicu vztah k dceri a hodne se mi to podepsalo na psychice. V porodnici nikdo neresil, jen mi byla po porodu doporucena navsteva proktokliniky. Vzhledem k narocnosti dcery jsem byla schopna to resit az dva roky po porodu. Mezitim se mi to vracelo v ruzne intenzite. Pouzivala jsem jen masti. Hodne jsem o tom cetla a na klasickou operaci bych nesla. Sla jsem na soukr.kliniku, kde ksem za jeden zakrok platila 4 tis. Zatim jsem byla na 4. Nejdrive mi laserem odstranili vnitrni. Mela jsem jich asi 8, ale nevedela jsem o nich . To byla celkem pohoda. Uvnitr nejsou nervova vlakna, takze jen chvilka s "vibratorem" v zadku. Citila jsem neprijemny tlak, ale ne bolest. Akorat jsem nesmela mesic na kolo, na kone apod. A dalsi tri navstevy bylo orezavani duplikatur (vytahane kuze kolem konecniku, zpusobene vnejsimi hem. a uriznuti vnejsich). Vzdy odstrihli kousek kuze, zasili a poslali do laborky. Nic prijemneho. Pichli do toho mista lokalni umrtveni, odsmikli kousek a zasili par stehama. Dost to palilo a oprudil se mi potom i zadek. Pokazde to bylo cca na 14 dni. Na tom jsem byla trikrat. Brali to postupne po kousickach a cekala jak se to zahoji a kolik toho jesze zbyde. Trapny mi byly hlavne kontroly, kdy klecis na 4 a roztahujou ti pulky. Nekdy se mi dovnitr tim roztazenim dostal vzduch a pak jsem "bublala". No trapne mi bylo. A jeste bych tak dvakrat potrebovala. Neco tam porad zbylo.. Jenze jsem mezitim otehotnela a ted trnu hruzou jak to zase dopadne. Jsem v 36tt a obcas se neco ozve. Momentalne se snazim vybojovat cisare. Moc se na to doktori netvari, ale snad to dopadne. Je to pro me mnohem mensi zlo.

krutak1fle
20. čer 2018

Zhodnotili to jako III.stupen. Ale dalo se to zvladnout. Nebylo treba ani lezet. Jen to pali. Do klasicke operace v narkoze bych nesla nikdy. Lidi pak trpi strasne a dlouho. Jsou min.na 6 tydnu vyrazeni z provozu.

veronikao87
23. únor 2020

@krutak1fle ahoj,mohu se zeptat kde jsi byla? Jsem 7 tydnu po porodu a momentalne dost trpim☹

krutak1fle
24. únor 2020

@veronikao87 ja jsem byla v Tabore v Chir-Media
u Dr.Bendy. Delal mi to na vickrat, ale dost setrne. Nic extra prijemnyho, ale proti tomu, co jsem si prozila, to nic nebylo.
Jeste ten samy doktor operuje v celk.narkoze v soukr.plasticke klinice v Chotovinach.