Hemeroidy v těhotenství. Co pomůže?

bublina95
24. bře 2021

Holky potřebuji pomoct udělali se mi hemeroidy těsně před porodem ale ty vnější okolo konečníku poradíte co pomůže aby se zmírnili nebo úplně vytratili? Děkuji za odpověď.

luhana
24. bře 2021

@bublina95
Taky je mam. A to jdu v patek rodit 🥴 Mazu jen gelem z dubove kury a potom si zrejme vytlacim jeste vetsi problem 🤣 Tezko rict co by pomohlo, jestli nejake cipky a zda se vubec muzou v tehotenstvi. Snad poradi nekdo znalejsi.. 👍

bublina95
autor
24. bře 2021

@luhana no právě taky mažu dubovou kůrou ale strach je fakt u toho porodu co všechno ještě někdo nevytlaci 🙈 budu muset ještě asi do lékárny a zeptat se jestli náhodou jsou nějaké čípky pro těhotné jestli poradí 🙂

luhana
24. bře 2021

@bublina95
No to prave nevim, zda se cipky muzou po porodu. Jinak jsem slysela chvalu na mast i cipky faktu, premyslim zda si je koupit uz do porodnice po porodu. Jsem si ale jista, ze neco potrebovat budu 😊

rickym
24. bře 2021

@bublina95 řešila jsem teď ve 28tt. Krém Preparation H, mycí gel s dubovou kůrou, sedací koupel z dubové kůry a zavolej si obvodní, ať napíše Detralex. To mi určitě pomohlo nejvíc a zatím je jím dál a chci, aby mi je napsala zase. kamarádka si teď u porodu vytlačila obrovský, že sedět nemohla.. tak doufám, že ten detralex takto dopředu pomůže..

rickym
24. bře 2021

@luhana kamarádka dostala i kapačku, byla hotová bolestí. Čípky jí tam dali. Ten Detralex jsi neměla? A teda do porodnice radši vzít kruh na sezení...

bublina95
autor
24. bře 2021

@luhana no budu muset něco 🙂
@rickym dobře zavolám a zeptám se jestli mi předepíše 🙂

rickym
24. bře 2021

@bublina95 za 4 dny se to po Detralexu zlepšilo...

luhana
24. bře 2021

@rickym
Detralex jsem kdysi uzivala jako prevenci proti krecovym zilam a byl opravdu dobry. Asi si jej necham predepsat, ale az po porodu. Ted uz to asi nema smysl. Dekuji 👍

rickym
24. bře 2021

@luhana Já bych ho asi nasadila klidně hned.. u mě to působilo v těch čtyřech dnech.. Bolelo to tak, že se toho u porodu fakt bojím:(

garpova
24. bře 2021

Brala jsem už v těhotenství Detralex a mazala mastí Preparation H, stejně i tak někdy dost svědily. Po porodu jsem je měla dost vytlačené ven, což se pak celkem díky mazání spravilo.

dodor
24. bře 2021

Ahoj, mrzí mě, že máš takové trápení už teď. Po porodu se to určitě ještě zhorší , protože kontrakce a tlak hlavičky udělají svoje. Já to měla nejhorší u 3.ditete. nemohla jsem ani chodit, byly jako pěst. Už jsem brečela bolesti a na stolici taky nešlo jak to bylo zúžené. Popravdě je to skoro 4 roky od porodu a pořád mám problémy. Detralex jsem měla už po porodu a nezabral. Faktu mast taky ne. Výrazně se to lepšilo po týdnu strašných bolesti kdy jsem si každý večer zavedla čípek - je jedno jakou si vybereš značku.. namazala dubovou kůrou a dávala záložky z papírových kapesníku. ..aby to bylo v suchu. Ten čípek když si zavedeš tak musíš tak po první článek ukazováčku , pomalu zavádět až cítíš že se tam jakoby vcucnul. No a pak ležet, jinak to vyteče ven. Detralex je dražší .. je i jiný lék na stejném principu a levnější ale teď si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje.

Držím palce a snad se ti brzy uleví.

vhanka
24. bře 2021

Já teda byla normálně v chirurgické ambulanci. Nemohla jsem si tenkrát ani sednout. Cosi mi s tím udělali a byl pak klid až do porodu. Říkali,že je to běžné, vůbec nevadilo,že jsem došla. predstava,že se tak trápím ještě pár týdnů..no fuj. Pak jsem měla jako prevenci dubovou kůru nebo protoglyvenol a podobný přípravky.

bublina95
autor
24. bře 2021

@dodor no nikdy jsem to neměla ale doufám že to zmizí po porodu 🙏 tak budu mazat a mazat i ty čípky zkusím 😊jinak děkuji 😊
@vhanka no dubovou kůrou to budu mazat i cipky vyzkouším tak uvidíme 😊jinak děkuji 🙂

dodor
24. bře 2021

@vhanka tak ti to asi rozřízli

amazonkajanik
24. bře 2021

@bublina95 rozhodně si kup sedací kruh,mě ho chlap přivezl až na poslední den. Mám hemeroidy od 16let,kdy se průběžně ozývaly, zkoušela jsem na ně kde co a u mě to už bude na operaci. Ale po porodu jsem si fakt užila. V noci po porodu jsem si došla na sesternu,aby mi něco dali a dostala jsem Faktu čípky, ale víc pomohla mast. A pak je důležitá vláknina, aby šlo vyprazdňování lehce

veronyque
24. bře 2021

Mně u obou těhotenství pomohly čípky Preparation H, a to mi hemeroidy i krvácely. Druhý den bylo po krvácení a po týdnu jsem nevěděla, že jsem nějaké hemeroidy měla.

tynka9
24. bře 2021

Mě po prvním porodu skoro zázračně zabraly hemagel čípky a dubová kůra v gelu. Ty čípky jsou fajn, ze jsou hodně hojivé a nevytékají, snižují i bolestivost. Jsou dražší, ale za mě se to vyplatí. Teď už je mám preventivně koupené taky, za 2 měsíce mě čeká další porod a z tohoto mám taky strach

bublina95
autor
25. bře 2021

@amazonkajanik dobře ten se určitě pořídím přítel už mi taky o něm říkal 🙂 a čípky jsem si tedka koupila alfalex tak jsem zvědavá jestli to zmírní 🙂

malanoha
25. bře 2021

@bublina95 Tesne pred porodem uz nepomuze fakt nic. A porodu se to jeste dost zhorsi.. Ale nezoufej, po porodu pomuzou studene obklady na konecnik, mast z dubove kury, Faktu cipky a uplne top je Detralex. Je na teda na predpis a muze se i pri kojeni. A i kdyby ani to nepomohlo, odstranuji je dneska v soukromých zarizenich laserem. A taky to chce cas, necekej zazraky na pockani. Me se po porodu stahly tak do pul roku..

bublina95
autor
25. bře 2021

@malanoha dobře 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru