Hemoroidy po porodu. Zmizí nebo jít k Dr.?

elis114
27. črc 2023

Ahoj holky prosím o radu už jsem zoufalá.. Jsem 7 týdnu po porodu.. Zhruba 14 dní po jsem zjistila že se mi udělali 2 hemeroidy které pouze svědí neboli nekrvaci.. Používala jsem masticky za 14 dní jsem měla pokoj a tet se mě objevili znovu.. Tak koupu v dubové kuře mažu.. Myslíte že můžou sami zmizet nebo mam radši zajít k doktorovi? Zmizeli vám někomu měla jsem dost komplikací po porodu a ještě zase řešit tohle děkuji za rady

marimanta
27. črc 2023

@elis114 jdi k lékaři a nech si napsat Detralex 😉

elis114
autor
27. črc 2023

@marimanta ten už beru asi týden tak doufám že mi pomuze

miryp
27. črc 2023

Za mě osobně je nejlepší variantou návštěva proktologie a zagumičkování uzlu, mazání z mé zkušenosti prostě jen zmírní příznaky, uzel se zatáhne zpět do konečníku, ale nevede to k jeho odstranění.
A přidala bych do stravy více rutinu a lněný nápoj a naopak žádný černý čaj, káva (což asi teď nepiješ), čokoláda, což jsou nejvíc dehydratující suroviny a to je u hemoroidů problém.
Detralex u mě na hemoroidy vliv neměl, ale je dobrý na posílení cévního systému jako celku...

marimanta
27. črc 2023

@elis114 pomůže, vydrž! Po každém porodu jsem si tím prošla, i na proktologii jsem byla. A Detralex a čípky vždy zabraly 🙂

elis114
autor
27. črc 2023

@marimanta a jak dlouho ti trvalo než to přešlo jesi se můžu zeptat

marimanta
27. črc 2023

@elis114 už si nepamatuju přesně... ale možná i čtvrt roku. A dalšího čtvrt roku se ještě občas ozval... A to jsem měla od dr. Detralex doma nachystaný a hned jak se ozval, jsem ho nasadila.

elis114
autor
27. črc 2023

@marimanta dobře ještě zkusím počkat a budu doufat že to pomůže moc děkuji

dyechampion
27. črc 2023

to ja s tim bojuju az doted (2 roky), sice min, ale je to otravny. Byla jsem na proktologii, me to nakonec nebyly hemeroidy, ale trhliny.

andelka
27. črc 2023

Měla jsem v těhotenství a po porodu. Detralex ani masti nezabraly,až Cyklo3 fort na předpis.

luhana
28. črc 2023

@elis114
Měla jsem také, trvalo asi dva měsíce než se vstřebali. Ani sednout jsem su nemohla. Mazala jsem jen gelem z dubové kůry a často sprchovala studenou vodou.