Infekce po sexu. Máte někdo stejný problém?

terezka8967
30. bře 2024

Zdravím dámy, zajímalo by mě jestli to máte také někdo či zkušenost. Po přítelovi ejakulaci mám pokaždé infekci. Řešila jsem to antibiotiky , různými mastičkami ale nic nezabralo. Gynekoložka sama neví co s tím, poradila mi změnit spodní prádlo tak to jsem zkusila také , nepoužívám ani toaletní papír s vůní, kolem intimních partií nemohu ani s intimním gelem no stručně řečeno mi vadí úplně vše. Nejde mi ani otěhotnět a bojím se že mé tělo nepřijímá spermie. Chtěla bych zkusit to řešit přírodní cestou jako jsou nějaké vitamíny. Zatím to nechci řešit přes doktory, dost se bojím co bych slyšela. Tak mě zajímá jestli máte některá stejný problém nebo měla a vyřešilo se to. Moc děkuji❤️

kristyn86
30. bře 2024

A je vzdy prelecen i partner? Me pomohlo vymenit spodni pradlo za bavlnene,hygiena pred i po sexu,vycurat se. A intimni gel Lactacyd. Jiny nesnesu.

terezka8967
autor
30. bře 2024

@kristyn86 ano , taky ma krem po sexu ihned vycurat a umyt oba dva. Tak jsem zkousela tez a i po nem.

kristyn86
30. bře 2024

Aha,tak to vic neporadim. Me tohle prave pomohlo. Jeste by mozna stalo za to vyzkouset probiotika vnitrni na zavadeni do vaginy.

terezka8967
autor
30. bře 2024

@kristyn86 ty jsem dostala od doktorky 😩 a nic holt se s tim smirim

magdaveselkova
30. bře 2024

Já to měla také... Dr nám pak dala léky oboum a byl klid. Zjistila nám tehdy nějakou uro bakterií... už si to ale nepamatuju. Jen to že léky dostal i partner, neb to evidentně přenášel...

terezka8967
autor
30. bře 2024

@magdaveselkova take jsme měli, ja uz nevim jestli to neni tim vysokym PH ze si nesedime

terezka8967
autor
30. bře 2024

@magdaveselkova doktorka me uz i vystrasila jestli partner nechodi jinam🙈tak to mi taky moc nepomohlo😂

mishka87
30. bře 2024

@terezka8967 v Sama doma byl někdy před týdnem gynekolog a mluvili mimo jiné i o alergii na ejakulát partnera. Šlo tedy jen o tu tekutinu a otěhotnět šlo přes IVF. Záleží i na tom, jestli tenhle problém máte od začátku nebo až poslední dobou.

terezka8967
autor
30. bře 2024

@mishka87 Já měla tento problém v každém vztahu.

eressiel1020
30. bře 2024

@terezka8967 Asi budete mít alergii na ejakulát

mishka87
30. bře 2024

@terezka8967 tak to opravdu vypadá na tu alergii na ejakulát. Je to sice vzácné, ale stává se. Nicméně počít dítě jde, i když asi ne přirozeně. Zkusila bych navštívit reprodukční centrum.

lujhu
30. bře 2024

@terezka8967 máme taky něco podobnýho, může se zeptat jak se vám ta infekce projevuje? nevím jestli to mám taky ale vždy mám takovej zapáchající výtok směs ejakulátu s nečim hustým 🫣🤷

reeeza
30. bře 2024

Máte vaginální infekci nebo močových cest?
Jaké máte příznaky?

No a co si vybudovat lepší vaginální mikroflóru, existují na to vaginální čípky, pilulky atp...i přírodní, tuším Holland& Barrett atp..I když osobně si myslím, že to bude chtít spíš se podívat na celkovou imunologickou příčinu a řešit to pouze laicky by nemuselo být vhodné. Asi i doslova ztráta času.

Mohla by to být alergie na sperma, či zvýšená obrana těla proti spermiím. To by se muselo řešit na imunologii. A mohla by to být příčina problémů s početím. Objednala bych se do CARu a nechala si testovat imunologii. Pokud jste to měla i u jiných partnerů, testovala bych nejspíš jen vás ( zatím). Imunologické příčiny neplodnosti se léčí delší dobu, čili pokud chcete mimi tak už bych to začla řešit teď. Nebo se smířit s ivf.

terezka8967
autor
30. bře 2024

@lujhu ano, ale me jde barva do zelena a pak takove kusy no zvlastni🙈

jannym
30. bře 2024

Mela jsem to tak jedno obdobi, me pomohla zmena zivotniho stylu (mene stresu, vic pohybu) a po mesickach a po sexu cipek cicatridine

klika1881
3. dub 2024

Ja na to jeden cas take hodne trpela.. kazdy mesic sem to resila a pomohl mi menstruacni kalisek, misto tamponu.

lucka662006
3. dub 2024

@terezka8967 Ahoj, pokud chceš mimi, tak hned po sexu nevstávej se omýt, počkej chvíli.... jinak spermijky mají obtížnější cestu...

veronikav31
3. dub 2024

@terezka8967 zkus s doktorkou probrat možnost zda nejsi na partnerovi spermie alergická. To se stává a může to způsobovat problémy

terezka8967
autor
3. dub 2024

@lucka662006 ano ano ja vzdycky i davam nohy trosku nahoru a 20 minut jeste lezim v klidu, zkusili jsme to ted znovu , behem plodneho obdobi a pri ovulaci. Dostat to mam 6.4. Ale uz mam bolesti spise menstruacni tak asi zase nic

sorboni30
4. dub 2024

@terezka8967 řešila bych to přes kliniku.. kamarádka nemohla otěhotnět. Měla alergii na manželovy spermie. Ve výsledku jim nasadili oběma léčbu a pak sama přirozeně otěhotněla.. obyč gynekolog s tím nic neudělá. Na klinice se zaměřují na oba partnery. Proklepnou si jeho spermie, vyšetří tebe. Nečekala bych.. Nemusíte jít do IVF. Můžete zkoušet jen základ což je na klinice při ovulaci vložení jeho spermií..