Inofolic a Inositol, zkoušely jste je samy kombinovat?

mar91
12. dub 2015

Ahoj máte prosím některá zkušenosti? Mám brát inofolic 2x denně ae ta cena je děsná. Nezkoušela jste si to některá nakombinovat sama? Ja našla Inosol samostatnaně pouze od jedné firmy a žádné recenze ta mám strach si to kombinovat sama, když mi lékař doporučil INOFOLIC. Mám PCO, žádná ovulace, žádná MS a umělý hormony nechci. Děkuju 🙂

alkuska
12. dub 2015

Ahoj, mám stejný problém, brala jsem nejřív inofolic ale lezlo to časem do peněz, tak jsem si objednala inositol samotný z ebay z británie. Velké balení, 2 kila prášku, dávkuju si to od oka na lžičce 🙂 I s poštovným to vyjde opravdu výrazně levněji. Zaplatila jsem celkem 3450 Kč, z toho bohužel skoro 1000 dělá poštovné, ale i tak, nemám žádné známé v británii aby to šlo doručit tam. Dvě kila inositolu mi vydrží na 500 dní když budu brát ty 2x2 gramy denně. Za stejnou dobu bych potřebovala 25 balení inofolicu, při ceně řekněme 380 Kč by to bylo skoro 10 000! Na to bych se mohla...

Jen pozor, nesmí se objednávat z ameriky nebo kanady (mimo EU), pak ti to zastaví celníci a budes muset zaplatit clo, musí to být britský ebay. Bohužel mi to nedošlo když jsem takto objednávala poprvé, přišlo mi to z kanady a clo mi tu cenu zas dost zvedlo. Listovku už jsem si k tomu dokoupila za pár korun v lékárně.

mar91
autor
12. dub 2015

A jak dlouho uz ho beres? Pomaha?? Jinak dekuju ale ze zahranici se bojim nakupovat 😀 spis jsem premyslela nad timto http://nutricni-doplnky.heureka.cz/nutristar-in... a k tomu kys. Listovou. Pry jeden sacek idpovida 4 praskum. Jenze nikde zadny recenze tak se toho bojim....

mar91
autor
12. dub 2015

@alkuska A jak dlouho uz ho beres? Pomaha?? Jinak dekuju ale ze zahranici se bojim nakupovat 😀 spis jsem premyslela nad timto http://nutricni-doplnky.heureka.cz/nutristar-in... a k tomu kys. Listovou. Pry jeden sacek idpovida 4 praskum. Jenze nikde zadny recenze tak se toho bojim....

alkuska
12. dub 2015

@mar91 Já jsem brala inofolic od lonskeho kvetna do rijna, pak jsem objednala inositol z te kanady, to bylo mensi baleni a ted mám ten velký balík jak jsem psala cca od pulky unora. Beru u toho jeste metformin a drzim dietu s omezenym podilem sacharidu. Podarilo se mi prave v unoru otehotnet, ale potratila jsem. Tak doufam ze se brzo znova zadari, loni jsem vubec neovulovala a na clomifen jsem nezareagovala dobre.

Ten pripravek cos poslala nemam vyzkouseny. Je tam 500 tablet, mela bys brat denne osm, tak ti to vyjde na 62 dni, to je jak tri baleni inofolicu. Tak trochu na tom usetris, ale je to 8 kapsli na polknuti. Já jsem se taky bála platit takovou cástku do zahranici ale prislo vsechno v poradku.

ria88
12. dub 2015

@mar91 Swanson ma tiez cisty inositol, ja objednavam zo slovenskeho e-shopu. davkovala som 3 tobolky denne a bud si tu listovku das alebo nie. to je individualne 🙂

mar91
autor
12. dub 2015

@alkuska @ria88 moc dekuju. Nakonec to asi nakombinuju vsechno dohromady. Koupila jsem si 3 baleni inofoliku, k tomu b komplex, kys. listovou a jeste asi koupim ty tablety Inosolu samostatne. Snad se vysledek dostavi. Kdyby aspon mensi zlepseni. Ted jsem brala 4mesice gynex a vubec nic tak jsem skepticka... :(

alkuska
12. dub 2015

@mar91 Tak drzim palce, kazdemu zabere neco jineho. Ja to porad zkousim ale zazrak na pockani se teda nekonal. Je ale fakt ze potrebuju zhubnout, vazit o 20 kil min, taky to jde urcite snaz. A taky jsem zapomnela zminit, ze jeste zobu zinek a selen a chrom, ale to spis tak kdyz si vzpomenu, ne nejak pravidelne.

A s tim gynexem... rikala mi pani co to prodava a dela vubec takovou "lecitelku", ze se nema jen tak koupit a uzivat, ale ze by se mela udelat cela kura procisteni organismu a gynex je az na konci cele te procedury, takze i kdyz ho holky kupujou, nemusi jim vlastne vubec zabrat. Nevim jestli tomu mam verit, nejsem moc na homeopaticke pataky a podobne veci, ale tohle mi proste rekla.

mar91
autor
12. dub 2015

@alkuska a ty mas taky PCO? Ja se umelym hormonum branim co to jde proto ten gynex. Ted jsem ho zas dobrala a uz druhy mesic citim pobolivani v podbrisku a rekla bych ze se to lepsi ale v utery jsem byla na kontrole a sluznici mam pry tak 3mm takze nic necekam :(
A ja prave i dost zhubla takze ty muzsky hormony se mi upravily ale jakysi jiny se neupravily 😄 je to slozity. Beh na dlouhou trat. Ja zatim na tehotenstvi nespecham je mi 23 ale chtela bych abych si to dole nejak srovnala az kdyz bych nekdy chtela byt...

emisekkk
12. dub 2015

@alkuska s tim gynexem mas pravdu. Nejdriv procistit treba regalenem a pak gynex. Tak mi to rekla poradkyne v jejich centru. a je to logicke. Jinak Nosifol (stejny princip jako Inofolic) mi k tehu nepomohl...

radiz
12. dub 2015

Inofolic a Nosifol jsou v podstatě vitamíny a kys. listová. K samotnému těhotenství myslím nepomohou.

ria88
12. dub 2015

@radiz nepomozu, ale pokial je tam zdravotny problem, ktory dokaze inositol dat aspon trosku do poriadku, je tam urcite vyssia sanca na otehotnenie. ono to nezabera vtedy, ked je zena zdrava = nema co upravovat.
takisto ako vsetky ine vyzivove doplnky, aj lieky na predpis. bud je dovod a zaberie to, pomoze. alebo tadial cesta nevedie a mozeme toho zjest aj na kila. v najhorsom pripade nam to rozhodi organizmus.

mar91
autor
13. dub 2015

@emisekkk @radiz noo jak jsem psala, tehotenstvi v nejblizsi dobe neplanuju nemam ani pritele takze zatim se chvi nejak nastartovat aby az to hudu chtit planovat do sebe nemusela cpat horrmony:( snad se spravi aspon ta sliznice!! A snad se do tfe doby tou kys. listovou nepredavkuju...:D

mar91
autor
13. dub 2015

@ria88 taky myslim, kazdymu zabere neco jinyho. I kdyz teda doufam ze organismus mi to nerozhodi, nemam silu spravovat dalsi casti tela :D 🙂

ria88
13. dub 2015

@mar91 si o vysadeni HAK alebo mas taketo problemy dlhodobo? este by som zvazila vysetrenie na endokrinologii. neuskodi ani B6 (pyridoxin), mozes na zaciatok prve 3-4 cykly uzivat od 5DC do dalsej MS 60-80 mg denne. je to tie beh na dlhu trat, ale na organizmus ma lepsi ucinok ako inositol v tom zmysle, ze B6 posobi priamo na nervovu sustavu, podporuje cinnost stitnej zlazy. a dopln to B-komplexom. listovka nie je nutna, v inofolicu/nosifole je len preto, aby snazilky nemuseli sucasne uzivat viac doplnkov, takto to maju v jednom. inak mne sa po listovke zlepsila plet, tak obcasne vyberiem 1 balenie od Naturvity. ale kludne to mozes doplnit samotnym inositolom. hladaj tabletky, kde je v jednej obsiahnute co najviac inositolu 😉

mar91
autor
13. dub 2015

@ria88 Dlouhodobě. V 17 jsem začla brát antiko ale i před ní jsem MS měla třeba jednou za 4-5měsíců... Doktor mi ji napsal bez vyšetření s hodně hormonama - puvodně na plet vydedukoval že mám PCO. A přestala jsem ji brát na přelomu 2011/2012 po tom jsem měla MS tak 3x a ted už tak dva roky ne. Měla jsem hodně mužských hormonu, ale ted na posledním vyšetření mám mužský v normě ale pokles nějakých hormonu v hypofýze a k tomu (nebo kvuli tomu?) nízká sliznice. Na endokrionologii chodím pravidelně ptž moje máme měla problémy se štítnou žlázou, ale já ji mám naštěstí zatím v pořádku. B komplex taky beru, asi třetí den zatím a k tomu listovku a čekám než mi přijde ten inofolik...

alkuska
13. dub 2015

@radiz
@ria88
Holky ten inositol se dává proto, že bylo zjištěno že snižuje inzulinovou rezistanci a jeho dostatečné hladiny jsou nutné pro správné vyzrávání vajíček. Ovlivňuje glukozový metabolismus ve vajíčcích a vůbec metabolismus cukrů v celém organismu. Čili řeší přesně ten problém který je u PCOS. Kromě toho, neví se proč, ale ženy s PCO mají hladiny inositolu snížené ve srovnání se zdravými ženami, takže suplementace je zcela na místě. Listovka je jasná, je nezbytná pro tvorbu DNA v dělících se buňkách.

Jsou to sice vitamíny ale to neznamená že nemají žádný podstatný efekt, jsou naopak velice potřebné.

alkuska
13. dub 2015

@mar91 Ano, mám PCOS, ale já už bych právě otěhotnět chtěla, v létě mi bude 33 ale nejde to.

ria88
13. dub 2015

@alkuska ja an nehovorim, ze je to hlupost. pri akychkolvek doplnoch, ako aj liekoch, treba najskor zistit, kde je problem. ja napriklad nemam PCO/PCOS, ale mam nizke AMH. a tiez bud moze byt kvalita vajicok znizena, dokonca v naoko ovulacnych cykloch je v skutocnosti folikul prazdny.
za mna - treba uzivat cokolvek naozaj len vtedy, ked je pre to opodstatnenie.
ale napriklad mi pride uplne zbytocne, aby ho uzivali zdrave zeny - cyklus v norme, ovulacia prebieha, ziadne problemy v lutealnej faze a podobne. ale tak to je uz na tmu biznis vo farmaceutickom priemysle 🤐

alkuska
13. dub 2015

@ria88 A tak to je samozřejmě pravda, já to myslela tak že u PCOS je to vhodné užívat. Jiné diagnózy jsem nebrala v potaz 🙂 .

ria88
13. dub 2015

@alkuska ma to urcite viac vyuziti. aj to, ze je to primarne na PCO zistis az po hlbsom studovani internetu. casto citam, ako to proste len gyn odporuci, je mu jedno, ci je zena zdrava alebo ma nejake gynekologicke ci ine problemy. masivne to podsuvaju zenam, viac sa nestaraju 😒

alkuska
13. dub 2015

@ria88 Hele ale on to je opravdu vitamin, v nadbytku ničemu nevadí a protože se ví, že je pro plodnost důležitý, doporučit to klidně můžou. Už jen proto, že má ta ženská aspoň pocit, že pro to něco dělá. Spíš mi přijde opravdu pitomé že ten inofolic/nosifol je strašně předražený a v ČR si nemůžes moc vybírat co si koupit. Reálná cena inositolu i listovky je úplně jinde a oni to jenom nacpou do sáčků a vydělávají majlant. Ale tohle není problém doktorů. Ostatně proto jsem si to objednala odjinud, příčilo se mi takhle vykrmovat farmafirmu.

mar91
autor
16. dub 2015

Asi blba otazka ale rozpoustite ho v tepke nebo studene? Me se to v te studene moc bechce rozpoustet ale s tou teplou je to zas nechutny, piju dnes druhy den na lacno a teda... :/ a kolik dcl vody davate?

alkuska
17. dub 2015

@mar91 Ahoj, já rozpouštím ve studené a stačí i malé množství (používám malý kalíšek, cca 1 dcl), spíš že to tam musíš chvilku nechat. Takže třeba ráno vylezu z postele, namíchám to, jdu na záchod, pak to ještě jednou zamíchám a už to většinou je, nebo kdyžtak ještě chvilku počkám. Rozpustí se to beze zbytku.

mar91
autor
17. dub 2015

@alkuska ok dekuju 🙂

kominar
19. čer 2015

@ria88 Ahoj ria .Ja chcem objednať Myprotein Inositol v prášku 500g nakoľko mám AHM 0.30 tiež mi zistili nedozreté vajíčka folikuly prdne 7Ivf neúspešne tak skúsim Inositol uškodiť nemôže budem rozvažovať4g za 16rokov sme skúsili veľa

ria88
19. čer 2015

@kominar na nizke AMH to urcite skus 🙂

kominar
19. čer 2015

@ria88 Ďakujem ria veľmi skúsim aj zázraky sa dejú no nie mám 37rokov o 2 mes 38 r

emisekkk
19. čer 2015

@kominar nezoufej,ja sve treti dite porodila skoro v 39 letech!

kominar
20. čer 2015

@emisekkk Ahoj emisekkk naša mamka v 37 porodila 4 dieťa ja zaostávam manžel 8krát na Ivf nechce tak skúšam čo sa dá bola som u bylinkárky ta mi naordinovala 2 týždne bez cukru a mäsa vydržala som os váha 55 teraz mi vyhodila aj rajčiny slaninu ktorá mi chuti mala som si kúpiť superfolín tak som kúpila 2x ja som si objednala inositol na AMH 0.30 snáď pomôže

emisekkk
20. čer 2015

@kominar držím moc palce!