Jak jste se vyrovnaly s pocitem, že nemůžete otěhotnět?

zabacmuk
21. zář 2017

Ahoj holky...chci se hzeptat, jak ste se vyrovnavaly s pocitem, když ste nemohly otěhotnět? :( všichni mi řikaj, ať na to nemyslim,ale víme své že.. :( diky moc

kaitinka
21. zář 2017

Ahoj. Vim ze je tezke na to nemyslet a proste to obcas nejde, ale zkus si najit nejaky konicek, ktery te ve volnych chvilich zamestna 🙂 Ja patrim take mezi snazilky a s manzelem se snazime uz dva roky a stale nic. Je ale pravdou, ze jsme tomu nechavali volny prubeh a nijak to neresili. Az ten mesic jsem se rozhodla zjistit aapon priblizne, kdy ze mam vubec ovulku 🙂 takze ted uz jen cekam jestli se povedlo nebo ne. Sice tomu uz moc neverim, ale ani se nevzdavam nadeje 🙂

kaitinka
21. zář 2017

A klidne pojd do skupiny Snazime se otehotnet, holky tam ti jiste rady poradi ;)

zabacmuk
autor
21. zář 2017

to je právě ono,koníček mam, myslet na to nemyslim třeba 3 dny a pak najednou okolo mě projde 5 těhotných maminek a sem v pytli :D u mě je to ještě komplikovaný tm,že sem neměla pul roku menstruaci,tak čekáme až se chytnou hormony,co mam od doktora :( tak přeju hodně štěstí, naděje nikdy neumírá 🙂

kaitinka
21. zář 2017

Dekuji moc, dnes zkusim test, i kdyz tomu moc neverim ze by neco ukazal, natoz aby se povedlo, ale jak rikam, nadeje umira posledni 🙂

kacik88
21. zář 2017

@kaitinka Nám se s manželem teda zadařilo hned na poprvé, ani nevíme jak :D....nicméně před tím jsem byla na mimčo hodně upnutá, pořád jsem myslela na to, že vzhledem kmé nemoci můžu být i neplodná, vyděla jsem to spíš černě. Po prvním pokusu jsem si dělala těhu test ale nic tam nebylo, tak už mě mamka chtěla hnát na injekci na vyvolání enzes, jelikož jsem měla už mít týden měsíčky a nic. Jelikož jsem byla čerstvě po konizaci děložního čípku, tak jsme to sváděly na ten zákrok. No tak jsme se s mužem domluvili, že na to teda kašlem a naplánovali jsme si na příští rok dovču v Bulharsku i s našima, pěkně letecky a ejhle, týden nato se mi udělalo blbě a na testíku byly 2 čárky. Chce si to opravdu dát jiný cíl a příroda ti to udělá naschvál :D....a jak říkáš naděje umírá poslední, tak já říkám naděje NIKDY neumírá ;)...hodně štěstíčka
👍

kaitinka
21. zář 2017

@kacik88 Dekuji moc 🙂 je pravda, ze ja to nijak nehrotim uz jen proto, ze se bojim dalsiho zklamani. Vis jak to chodi.. Clovek se na neco tesi a pak prijde podpasovka, kdyz se neco nepodari.. Ted si chci zkusit TT jen ze zvedavosti, ale moc velke nadeje si ted nedelam. 🙂 Proste jsem jako spravna zenska pekne zvedava 😂

kacik88
21. zář 2017

@kaitinka naprosto tě chápu, já si během tádne udělala asi tři :D 😂

kaitinka
21. zář 2017

Tak ja mam uz asi jen 3 dny do MS, takze si i myslim, ze pokud by se u nas ted zadarilo, ze by se mohlo uz neco ukazat 🙂 jsem dnes 26 DC, 9-10 DPO 🙂 Sice tomu moc neverim, ale 4 DPO me zacal docela bolet podbrisek a trvalo to asi 3 dny, pricemz ten treti den brzy rano to bylo nejhorsi, mela jsem az krecovite bolesti. Ale pak jak kdyz utne, preslo to a pak to bylo jak.na houpacce. Chvilku bolesti, pak zase ne a takhle porad dokola.. Podle jinych holek se u me mohlo jednat o uhnizdovani. Ale od te doby mi prave skoro nic neni, takze prave nevim co si mam myslet...😕

kacik88
21. zář 2017

@kaitinka Tak jako já jsem otěhotněla buťo týden před ms nebo den před ms, jelikož podle velikosti embrya jsem 7tt ale od poslední ms 10tt, a moje mamka s mladším bráchou otěhotněla 28 den cyklu a to to měla pravidelné, její gynekoložka jí to nevěřila a chtěla ji nahnat na porod o měsíc dřív...nikdy nevíš 😉

kaitinka
21. zář 2017

@kacik88 no uvidim.. Koupila jsem dnes TT,tak jak dorazim domu, pujdu ho zkusit, i kdyz tomu moc sance nedavam..

kacik88
21. zář 2017

@kaitinka tak přesně toto jsem říkala manželovi, když mi řekl ať si ho udělám... "stejně tam nic nebude"- moje slova...a bylo

kaitinka
21. zář 2017

@kacik88 a kdy sis ten TT delala? Ja mam cyklus 28-29 dni pokud se MS neopozdi.. Dnes jsem 26 DC..

kacik88
21. zář 2017

já měla menzes dostata 11 srpna, cca 15. - 17. jsem si dělala test a nic a až v tom dalším týdnu se mi ukázal duch.

kaitinka
21. zář 2017

Ja mam mit MS bud ted v nedeli nebo v pondeli.. Tak uvidim, ale nejak prestavam verit tomu, ze se to povedlo..

petulero
21. zář 2017

No tak nám trvalo skoro rok a půl než se povedlo. Oba jsme byli na testech a vše v pohodě. To, že jsem těhotná jsem zjistila měsíc po nástupu do nové práce. Chtělo to změnit klima, jelikož před tím jsem byla osvč a měla jsem hodně starostí a myslím si, že to byla ta příčina....

aklin
21. zář 2017

Z vlastni zkusenosti nejde na to nemysmet. Po 1,5 roce jsem uz byla v situaci kdy jsem se nenavidela, vinila jsem se sebe za neschopnost pocit dite, mela jsem na sebe vztek. Kazdou ms jsem probrecela. Hodne se toho behem rokh nabalilo, problemy v rodine a praci, do toho marna snaha pocit dite. Dopadlo to tak ze jsem skoncila v nemocnici. Tam me dali do kupy, mesic po propusteni jsem otehotnela.

sheala
21. zář 2017

"Nemyslet na to" je podle mě nemožný, ale mohlo by jít plánovat život dál, řešit kariéru a seberozvoj a koníčky, rozvíjet vztah, těšit se na dovolenou, přemýšlet o vánočních dárcích, prostě mít nějakej projekt. S manželem jsme se rozhoupali letos v červenci s tím, že nemám štítnou žlázu a možná to nepůjde tak hladce. První měsíc sem jsem se na to hodně upnula, druhej měsíc mi došlo, jaká by to byla komplikace pro práci a doktorát a další hromadu činností, navíc se objevili potíže v původní rodině a na nějaký mimčo nebyla kapacita. A samozřejmě jsem před pár dny zjistila, že jsem v tom... Vím, že se mi to kecá, když nám to šlo tak rychle, ale mám s tím i trochu zkušenosti od klientů. Moc držím palce!