Je možné během menstruace otěhotnět?

denca15
5. bře 2017

Ahoj holky, mám otázku.

S kamarádkou jsme se bavili jestli je možné během menstruace otěhotnět. Kamarádka tvrdí že otěhotnět nemůže, ale já si myslím že může. Když máte menstruaci a do toho pohlavní styk, je možné že můžete otěhotnět? Děkuji za odpověď. 🙂

leymea
5. bře 2017

Ne nemuze se otehotnet, ale nekdo tvrdi, ze pres MS otehotnel, ale to by mi zajmalo vysvetleni, protoze k otehotneni je potreba vajicko, ktere se Ti neuvolni pri MS, ale cca v pulce cyklu.

majaaa82
5. bře 2017

@denca15 no, je to spis nemozne. Otehotnet lze pouze v pripade, ze probehla ci velmi brzy probehne ovulace. Tedy onen okamzik a tak dva dny pred a den po. Menstruace dojde tehdy, kdyz neni vajicko oplodneno, klesne hladina progesteronu, ktere vyrabi zlute telisko. A s krvi odchazi i vystelka delohy. K ovulaci muze dojit i tesne pred menstruaci, ale to jsou spise nahody, poruchy cyklu. Ale v prubehu menstruace urcite ne.

stratilikova
5. bře 2017

@denca15 keďže ovulácia môže nastať bezprostredne po menštruácii, tak áno, zo styku počas menštruácie je možné otehotnieť, keďže spermie si počkajú aj 3-5dni

junkka
5. bře 2017

Tak ciste teoreticky, pokud by byl sex treba ctvrty nebo paty den menstruace a ovulace na to treba za dalsi 4 dny, tak ano. Zalezi proste jen na tom, kdy nastane ovulace

flamarion
5. bře 2017

Řekla bych asi totéž co holky přede mnou...Pokud by hypoteticky došlo ke styku třeba až poslední den menstruace (některé holky ještě pár dní "došpiňují", je to už spíš takový menstruační dojezd) a ovulace se v dalším cyklu rozjela nečekaně brzy, možné by to bylo, protože ta životnost spermií se prý opravdu pohybuje kolem těch 3 dní...Ale nepokládám to za nějak pravděpodobnou možnost. Spíš by to byla obrovská shoda náhod...

blecha94
5. bře 2017

Ano, je to možné. Uvolnění vajíčka je zcela individuální věc, někdo ovuluje týden po skončení MS, někdo 14 dní, někdo 2 dny po skončení MS. Životnost spermií je 2-5 dní, takže jsou to celkem jednoduchý počty. Pokud mám nechráněný styk 3. den od začátku MS a tedy i cyklu a ovulace bude 6. den cyklu, je stejná pravděpodobnost otěhotnění, jako kdykoliv jindy.

Nutno říct, že žen ovulujících v prvním týdnu cyklu moc není, takže takových případů je málo, ale možné to zkrátka je.

flamarion
5. bře 2017

@blecha94 Schválně jsem si na toto téma "vygůglila" názory gynekologů na toto téma a ti se vyjadřují v tom smyslu, že je to velmi nepravděpodobné...Což ovšem není totéž co nemožné. 😉

blecha94
5. bře 2017

@flamarion Nepravděpodobné je to proto, že 6. den cyklu ovuluje 1 žena z 100 000. Pokud se žena, která neví, kdy ovuluje a neví to ani ten gynekolog, zeptá, zda je možné, že by otěhotněla ze styku, který měla během menstruace, tak jí gynekolog logicky odpoví, že ta šance je zanedbatelná, protože předpokládá, že se žena co se ovulace týče pohybuje v té drtivé většině, která ovuluje cca 14. den cyklu.

Pokud by ale tuhle otázku vznesla žena, která by si ovulaci sledovala a věděla by, že ovulovala dva dny po skončení menstruace, přičemž styk měla den před jejím skončením, tak by jí gynekolog odpověděl jinak - a to tak, že šance tu je a není zanedbatelná.

Jde jen o tu ovulaci. A jak už jsem psala, žen, co ovulují v prvním týdnu cyklu, jsou setiny procenta, takže velmi málo. Proto je ta šance obecně "velmi nepravděpodobná".

leymea
5. bře 2017

Ovulace 6DC? To folikul roste teda sakra rychle. Vy tady pisete, ze ty spermie vydrzi. Ano vydrzi, ale v idealnim prostredi, kdyz mate tzv.plodnej hlen, ale kdyz krvacite tak si nedokazu predstavit, ze ty spermie prezijou, jeste k tomu 5 dni? Je to proste nepravdepodobne.

flamarion
5. bře 2017

No samozrejme, vsechno je zavisle na ovulaci, to je logicke...Proto jsem nikdy moc neverila na nejake pocitani plodnych a neplodnych dnu a k symptotermalni metode jsem pomerne skepticka, protoze na lidske telo pusobi x faktoru, ktere mohou tu ovulaci posunout...Samozrejme zena, ktera mesice meri bazalni teplotu a bedlive se pozoruje muze leccos sama poznat. Ale na treba vim prd, kdy a jestli mam ovulaci, dokazu ji zjistit jedine testem, coz s mymi dlouhymi a nepravidelnymi cykly neni zadnej div. 😀

blecha94
5. bře 2017

@leymea Nepravděpodobná je horda věcí. Třeba to, že ti v jeden den praskne kondom a selže i Postinor. Ale i takové věci se dějí. 😉

Otázka zněla, zda JE to možné, nebo NENÍ. Odpověď je jednoznačně ANO, JE. Že je ta pravděpodobnost u valné většiny populace zanedbatelná a musí se sejít spoustu faktorů, které jsou samy o sobě velmi nepravděpodobné, na to už se nikdo neptá.

leymea
5. bře 2017

@blecha94 kdyby byla ovulace sesty den cyklu tak je pravdepodobne, ze menstruacni cyklus bude kratky, coz kratka bude i MS. Folikul denne roste cca 2mm. A praska cca od 20mm. Vetsinou praskne nad 20mm. Proto neverim, ze 6DC bude folikul tak velkej, aby prasknul a doslo k ovulaci. Chapu, ze nekomu folikul roste pomalejs a ma ovulaci dyl, ale ze by nekomu vyrostl tak moc rychle mi proste prijde divny.

leymea
5. bře 2017

@blecha94 dobre, ja zas odpovidam, ze to mozne neni. 🙂

blecha94
5. bře 2017

@leymea Bylo by zábavné říct to do očí někomu, komu se tohle přihodilo... 😅

stratilikova
5. bře 2017

@leymea napríklad ja mávam krátky cyklus a ovulácia 10DC je pre mňa úplne bežná...Naopak MS mám aj 5-6dni, takže u mňa je otehotnenie zo styku počas menštruácie resp.z jej záveru, možné. Takže vyhlasovať to, že je to nemožné, je dosť trúfalé.

leymea
5. bře 2017

@blecha94 neni problem 😀 proste tomu neverim 😀

leymea
5. bře 2017

@stratilikova mam svuj nazor. Mozna to je troufale, ale ver, ze kdyz budes krvacet tak ty spermie neprezijou. Neni to proste pro ne vhodne prostredi.

flamarion
5. bře 2017

Holky, mozne je vsechno a nema smysl se kvuli tomu prit. Ani gynekolog by si, jak vidno, netroufal oznacit neco takoveho za zhola nemozne. Je to krajne nepravdepodobne, ale stat se to za urcitych okolnosti muze. Ostatne - existuji i "opacne" pripady - jsou zeny, ktere v prvnim trimestru tehotenstvi jeste menstruuji...takove oripady dolozene jsou. Take se to jiste stava minimalne a za urcitych specifickych okolnosti, ale deje se to...

leymea
5. bře 2017

Jo, ja se tu nebudu hadat 🙂 kazdej na to ma svuj nazor, ja mam takovej, vy takovej. Ja si do svych 22 let myslela, ze otehotnim kdykoliv behem cyklu. Nejaka ovulace mi nic nerikala 😀 😀 a hned prvni mesic jsem manzelovi tvrdila, ze jsem urcite v tom 😀 naivka 😀

junkka
5. bře 2017

@leymea no tak treba já jsem teď těhotná a ze sexu 4 dny před ovulací, jsem si tím 100% jistá 😅

junkka
5. bře 2017

@leymea ale mas pravdu, že to bylo v prostředí cyklu, jen trochu překvapivé 😀

flamarion
5. bře 2017

@junkka Manželovy spermáci jsou holt kabrňáci, když vydrželi tak dlouho čekat na pozicích. :D

adusku
5. bře 2017

Má neteř je důkaz, že lze i při ms otěhotnět... rozhodně ms neslouží jako spolehlivá antikoncepce 😀

leymea
5. bře 2017

@junkka 4 dny mimo menstruaci jsou normalni 😉 pravdepodobne to bude holka 😀 holcici spermie jsou vetsi drzaci a pockaj si 😀

leymea
5. bře 2017

@adusku pro me spolehliva je 🙂 pri MS nesoulozime. Prijde mi to nechutny 🙂

adusku
5. bře 2017

@leymea
Tak to je asi každýho věc.... v ložnici si může kdo chce dělat co chce 🙂

leymea
5. bře 2017

@adusku samozrejme 🙂

flamarion
5. bře 2017

Tak pro mě osobně jsou ty první 3 dny menstruace, kdy je krvácení dost silné, taky pro sex jaksi "neprůchodné"... :D Naštěstí k tomu máme s přítelem stejný postoj (nebo on ten můj alespoň respektuje). :D Nicméně je to každého věc, chápu ty, kterým se sex během MS ekluje a nijak se nepohoršuji nad těmi, kterým to nevadí. Pokud jsou na stejné vlně oba dva z páru, tak proč ne.

andysek1235
10. bře 2017

ja při ms otěhotněla pokaždé poprvé ztoho je moje dcerka a po druhé stoho bily dvojčata to ale bbohužel nedopadlo ... ale je oravda že to spíš bilo ke konci ms než na začátku 🙂

absintka19
10. bře 2017

Otehotnet lze vzdy v plodne dny aby se stihla ovulace, takze klidne nektera pres menzes, jina na zacatku jina ke konci cyklu 🙂 jednoduse, pokud je ovulka a spermie tak klido pido 🤰

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru