Konečník po porodu. Máte zkušenost? Co pomůže?

marketka_m
15. lis 2019

Holky...povzbudte me...slzi mi tu oci..jsme po porodu a vyhrezlej konecnik z tlaceni..jekolik bulek venku..nejake cipky davam a mazu dubovou kurou..ale ja si nesednu..k jidlu..k malemu...☹️vse v leze nebo ve stoje..mel nekdo?zahojilo se to?za jak dlouho..strasne se bojim ze budu kuset na chirurficky zakrok...cetla.jsem ja netu

lucifux
15. lis 2019

Měla jsem po prvním, zahojilo se mi to samo asi 6 měsíců po porodu. Brečela jsem na záchodě. Vždy když jsem musela, tak jsem to fakt oddalovala co nejvíc to šlo. Bašti hodně luštěniny, ovoce, zeleninu a fakt hodně pij aby stolice byla měkká. Teď po drihém porodu to mám znovu i když už zdaleka ne tak bolestivé. Ale praskají mi, takže to hojení je mazec. Hlavně po potřebě umýt, ne utírat wc papírem.

marketka_m
autor
15. lis 2019

@lucifux 6 mesicu???? ty brdo... to sis celou dobu nesedla?

lucifux
15. lis 2019

Sedávala jsem na nafukovací kruh do vody.

amazonkajanik
15. lis 2019

@marketka_m mela jsem pred a po porodu ještě horší. Muzskej mi koupil kruh na sezení z lékárny, jinak bych to taky nedala. Malému je 5měsíců, ještě trochu odroste a jdu na koloskopii, už mám i doporuc.od obvodaka. Mám vnitřní i vnější, takze kazda velká obrovske utrpení a krev. Nic nepomáhá, max projímadla,aby to nenutilo konecnik se roztahnout, ale to jsem zamítla. Ale jak jsem psala na začátku, měla jsem je uz pred porodem a problemy byly hlavně v zime

nik1
15. lis 2019

Mně doporučili v porodnici sirup na změkčení stolice Laktulosa. Funguje, tak zítra, až mě pustí z porodnice, hned si ho pořídím. Tvůj problém to sice neřeší, ale třeba se ti ten tip bude hodit. Hlídat si stravu je s mimčem dost náročný. Ať se to brzo spraví.

jannym
15. lis 2019

@lucifux ano nafukovaci kruh je genialni vynalez po prvnim porodu jsem diky nemu mohla sedet

monaaaaaa
15. lis 2019

@marketka_m Soucítím s Vámi. Zakusila jsem neuvěřitelnou bolest, 4 třešně. Lékařka mi napsala Paralen, opravdu od bolesti pomohl, Detralex 2-0-2, dubová kůra krásně chladila a lepší jak čípky v akutním stavu je mast. Ale je to risk si ordinovat sama, nutné aby viděl lékař, praktik stačí. Dokonce po porode za mnou dojela domu. Trpěla jsem týden.

zuuzav
15. lis 2019

@marketka_m doporucuji tablety psyllium nebo psyllium ciste zamichat treba do jogurtu. Hodne mi to zpocatku pomohlo. Vim, co popisujete. Ja mela hrozne nasledky po prvnim porodu, ktery byl zakonceny klestema. Nemohla jsem chodit, natoz sedet. Po druhem porodu (a i pri tehotenstvi) se problemy ozvaly znovu. Ted se odhodlavam k operativnimu zakroku, ale porad si nejsem jista. Neznam nikoho, komu by se to po operaci nevratilo:(. Jinak po kojeni mi pomohly tablety HemoStop Probio.

amazonkajanik
16. lis 2019

@zuuzav měla jsem kolegyni, které se to vracelo, jelikož jí to jeden místní chirurg odrezaval ( spíš řezník). Pak objevila nějakou kliniku v Praze a tam to udělali laserem. Cítila mírný tlak, ale domů mohla odjet za pár hodin a v sedě. Pred tím byla týden mimo. Navíc se tam zhrozili, jelikož pan "doktor" jí tam způsobil hroznou paseku. Takže si ji chci odlovit a zeptat, kde to byla

zuuzav
16. lis 2019

@amazonkajanik tak to mne take zajima. Kamaradka byla take na laseru a po ctvrt roce ma stejne problemy. Kdyztak mi prosim pisnete adresu kliniky treba do zpravy, omrknu to🙂. Diky

amazonkajanik
16. lis 2019

@zuuzav to musím nejdřív tu zenstinu odlovit. Jsem pár let odstehovana a i když do rodného města dojizdim k lékaři, ne a ne se potkat. Ale určitě napíšu. Péče o konecnik by se měla zavést do poporodni praxe 😁

marketka_m
autor
16. lis 2019

diiiiiky....me desi to..ze to uz zustane...jedine operace...mazec

juliet84
17. lis 2019

Po porodu jsem je měla také a pomohli čípky a mast Preparation H. A homeopatika. Teď po 6 letech se objevili zase a horší. Teď nepomáhá nic. Hlidej si stravu na vlákninu a pozivej vlhceny toaletní papír s dubovkou.