Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... 😞
holubing
17. říj 2013
ahoj holky, tak taky pridam svou radu.. hlavni je vyhnout se co nejvic ve strave sladkemu a bile mouce. pak se to hodne upravi. navic piju taky kontryhel a naopak mi doktor poradil ze je nejlepsi pouzivat tampony ale pouze probioticke, ze vlazka neni ok, ze v te krvy vlaste porad jsme.. NO ALE CO JE SUPER A JEDINEE POMOHLO JSOU KULICKY NA ZAVADENI SCARLTE STOJI PETO A JEDNA SE ZAVEDE NA 3DNY, jsou to opravdu jen cinske bylinky, mluvil o tom doktor v sama doma a me to po 2 letech!! jedine pomohlo! a to jsem investovala do cele rady drahych preparatu i babskych rad!! taze drzim palce.
jennyska
12. lis 2013
Ahoj @ivca47 @sofiesarah @camelinka @kettynka1234 @sexinka @pici @kacab @terinda @stazina @holubing @faflina @josefka @luca83 @marcajda a ostatní maminky 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s kvasinkovou infekcí, prosím, vložte je do http://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě snažilkám, těhulkám a maminkám k pomoci a radě 🙂
Je skvělé, že si takhle navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Janča

PS: Přispívat může každý - knihovnička je otevřený každému, vždy a neomezeně.
mamina37
15. led 2014
Všem dámám.... , od mládí trpím na mykózy...... Vyzkoušela jsem snad úplně všechno a téměř bez výsledku!!!!! Už jsem opravdu nevěděla kudy kam..... a pak jsem navštívila léčitelku.... Sama mi řekla jaký mám problém...., začala s úpravou jídelníčku...., úplně vynechat ocet, víno a veškerou potravinu, která kvasí!!!!! Dále bílou mouku a výrobky z ní..... Poté mi doporučila pít šťávu z červené řepy..., ale né kupovanou v obchodech, ta obsahuje ocet!!! Místo octa použít citron.... a i když to bude znít neuvěřitelně, řekla mi, abych si vkládala do pochvy cibuli jako tampon!!!! Přepůlit jí šikovně i s kouskem kořene, aby se nerozdělila, protáhnout nití, nebo něčím co jí nepřeřízne.... ale i když se tak stane, žádný problém.... šlo to vyndat poměrně hladce.... a vložit do pochvy jako tampon cca na dvě hod. v případě potřeba opakovat!!! Nevěřila jsem vlastním uším, když mi to říkala...., říkala jsem si, že je asi nějaký blázen... Ale věřte.... zabralo to a od té doby téměř nevím co mykóza je.... a když už se někdy ukáže...., ihned vložím cibuli a je po problémech!!!!!
lightblue
23. únor 2016
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda se může jenamazol déle než 3 dny? Jsou tam tři aplikátory, ale v lékárně mi řekli ,použít min 5 dnů, máte s tím zkušenost? Díky
ladyhacek
28. dub 2018
Obnovují diskuzi. Prosím jak je to s kvasinkami v těhotenství. Prý se na ně vše nemůže a léčbu předepíše DR ale je sobota a než se kmenů dostanu tak to bude 5 dní to nevydržím . Co jíst a jaká má být hygiena vím, jen přemýšlím jak s těmi čípky v lékárně mi poradi že ? Nemusím nutné k DR. Dnes právě jedeme pryč tak bych se tam rovnou stavila.
Jeste prosím kvasinky mají různé podoby tak jen zda to jsou vůbec oni 🙂. Zatím žádný výtok nemám. Malounko to svedi/pálí ( nepříjemný pocit) a "dole" jsem opuchla/ nateklá.
Děkuji
fandysek_1
28. dub 2018
@ladyhacek v lékárně ti poradí. Já měla clotrimazol tablety a masticku. Byla jsem asi v 7 tydnu.
misadan11
28. dub 2018
@ladyhacek volne prodejny jsou cipky Ginexid..jsou i na dlouhodoby pouzivani..doktor mi je poradil, pokud prave jsou tyto pocinajici priznaky.. a musim zatukat, ze uz jsem v 9 mesici..potrebovala jsem je 2x a obeslo se to bez dalsi lecby..tak snad uz to doklepu do zdarnyho konce nez nejaky divociny..
ladyhacek
28. dub 2018
@misadan11 děkuji u syna jsem měla také ale to jsou už 3 roky a beěhm té dobu ťuk ťuk nic a už si to nepamatuji 🙂. Co jsem se dočetla a nevěděla že za to může i obyčejné mléko a tento týdne jsem si ho tedy dopřívala 😞 > měla jsem chuť na kakao, ledovou kávu a měla jsem i 2 mléčné koktejly... takže to bdue možná i tím. Snad to bude vše brzo dobrý
misadan11
28. dub 2018
@ladyhacek jeste krom cipku doporucuju ten Ginexid penu..na kazdodenni myti a prevenci super..pouzivam cely tehu...
pucmelinka
28. dub 2018
@misadan11 pena je super, uz ji pouzivam mozna 6 let
pucmelinka
28. dub 2018
@ladyhacek ja pouzivala nekolikrat za tehotenstvi clotrymazol ty silnjsi tobolky, v baleni jsou tri, ale dle dr. stacily jen dve
ladyhacek
29. dub 2018
@misadan11 děkuji za typ intimní mýdlo mám Niveu ale už došla. V týdnu jedu nakoupit tak se poptam. Prodávají v lékárně?
misadan11
29. dub 2018
@ladyhacek ja nechci znit nejak kriticky, ty drogeriovy mydla urcite neskodej, ale tyhle "lekarensky" jsou o level jinde 😉 teda bohuzel i cenou....ale driv jsem pouzivala obyc lactacyd a proste me umyl...tohle fakt jako citim, ze udrzuje i 🙂 jinak jojo, lekarna...a stoji kolem 300, ale vydrzi hodne dlouho....
ladyhacek
29. dub 2018
@misadan11 lactacyd jsem měla také ale ta Nivea my vyhovuje více. Děkuji kouknu na to
fandysek_1
29. dub 2018
Intimní mýdla můžou během kvasinky i zhorsit průběh. Takže se spís poradit případně koupit raději něco v lekarne.
aidelina
29. dub 2018
Taky můžu vřele doporučit pěnu Ginexid. Sice je dost drahá, ale dlouho vydrží a opravdu drží kvasinky na uzdě. I teď během těhotenství velké zlepšení.

Začni psát odpověď...

Odešli