Laparoskopie, jde požádat doktora o PN na delší dobu?

andrisek123
7. čer 2015

Dobrý den,
už nějakou dobu se s přítelem snažíme o miminko, teď jsem po diagnostické laparoskopii (měla jsem polycystické vaječníky) a měla bych být cca 3 týdny na neschopence.
A teď k otázce... je možné požádat doktorku o neschopenku na delší dobu (cca 2 měsíce)? Mám psychicky a časově náročnou práci a chtěla bych si aspoň na ty 2 měsíce odpočinout a doufat, že během té doby se mi podaří otěhotnět. Už jsem z toho, že se nám to nedaří uplně zoufalá :/

dmajdule
16. zář 2015

@andrisek123 ...už se snažím 10 let ☹ a neschopenku mám až teď, po odebrání vajíček. A přesto mi sestřička řekla, že neschopenku dávají až po embryotransferu (asi jsem náročná, že nechci do své stresové práce ani před transferem) a vycházky píšou až po 4 týdnech. Tak trčím poctivě doma, ale aspoň se nemusím v práci nervovat 😉

glimmer
16. zář 2015

@andrisek123 tak nakonec mě nechal doma do 17.8. ... řekla jsem mu pravdu, že se do práce ještě necítím a bylo to v poho. Nic si nevymýšlej a narovinu řekni co a jak ... pokud je mudr. normální tak to pochopí, doktorům zase tak o moc nejde ...

andrisek123
autor
17. zář 2015

@dmajdule
@glimmer
Holky tak mam davno po laparce a po ni me nechali mesic doma normalne i vychazky sem mela. A pak jsem hned prisla na to, ze jsem tehotna, tak me nechali dooma na rizikovym, ze se nam to po operaci povedlo brzo, tak mam mit klidovej rezim. Sem doma uz 4. mesic. Ale miminko se ma v bříšku cile k
svetu 🙂

glimmer
17. zář 2015

@andrisek123 tak moc gratuluji ... já také otěhotněla hned po laparoskopii a bylo vše ok. Držím palce.