Miminko se nedaří, má vliv můj vřed a zánět dvanáctníku?

jamborecka
25. kvě 2015

Dobrý den s přítelem se snažíme 7 měsíců o miminko a stále nic.. Měsíc po vysazení HA jsem začala brát kys.listovou značky Elasti-Q 800 a stále nic.. Chci se Vás zeptat zda má co učinění můj zdrav. stav (Vřed na dvanáctníku a zánět dvanáctníku),když jsem se ptala doktora tak ten mi řekl že pokud neberu prášky na žaludek což neberu tak otěhotnět můžu. Nemáte někdo nějaké rady jak na miminko? Děkuju moc

rolfinecka
25. kvě 2015

@jamborecka Ahoj... Nám se podařilo miminko po 6měsících od vysazení HA, bohužel to ale nedopadlo... A teď se nám zadařilo po roce a půl... Tak doufám, že už bude vše v pořádku... Kyselinu listovou jsem brala pořád... Zkoušela jsem pár měsíců i INOFOLIC... A také to nepomohlo... Potom jsme zjistili, že manžel má špatné spermie, nebo jich má jen málo pohyblivých. Takže to mohlo být i tím... Ale spíš si myslím, že hodně dělá, že na to moc myslíme... Chce to jen vypustit z hlavy... A je to hned... Držím pěsti, aby se co nejdřív zadařilo...

elvira
25. kvě 2015

@jamborecka - pokud máš v pořádku cyklus, tak bych se do toho roka snažila neznepokojovat.
Těch sedm měsíců není až tak dlouhá doba, ač se to tak může zdát.
Držím palce. 😉

maudn
25. kvě 2015

dám ti radu, myslím,že pomůže- musíš se zaměřit na něco jiného - jinak se ukoušeš u trápíš- všechny to známe! Teď je tvým středobodem otěhotnění, jenže to může nastat zítra stejně jako za rok, ber otěhotnění jako příjemný bonus a překvapení,které přijde jednoho dne,kdy nedorazí ms... prozatím dělej, co tě baví,po čem toužíš, ber to tak,že s miminkem už to nepůjde tolik nebo vůbec. Já si založila chovnou stanici a chovala zvířata, začala jsem dělat "dekupáž", po roce přišlo smíření,že mimi asi nepříjde a vytěsnila jsem to nezdravé bažení po otěhotnění a hups- další měsíc jsem byla těhotná🙂))

lucinka58
25. kvě 2015

Ahojky, myslím si to, že vředem to být nemůže. A zkoušíš s ovulačními testy? Mnohdy je problém v tom, že i když se snažíte, tak se snažíte ve špatnou chvíli.... Jinak nám se povedlo první mimčo po 5 měsících (bohužel to nedopadlo) a druhé se pak podařilo prakticky hnedka - měsíc po revizi. Jinak já brala kyselinu listovou cca 2 roky zpětně před otěhotněním, protože jsem nebrala antikoncepci a s manželem jsem se chránili jen pomocí přerušované soulože, takže jsem nechtěla nic podcenit kdyby se zadařilo. Jinak k otěhotnění mi pomohly určitě ovulační testy (a u obou těhotenství hned napoprvé), protože jinak jsem zjistila, že jsme se snažili totálně jinde v cyklu 🙂

rolfinecka
25. kvě 2015

Je to tak, zrovna když to člověk nejmíň čeká tak to příjde...

linee
25. kvě 2015

@jamborecka také bych doporučila ovulacni testy, aby si vedela, kdy mas ovulaci a zkousela bych to především v době ovulace. Kyselinu ber nadále. Pokud by se nezadarilo do roka, zajdi k dr., at vas posle na nejake aspoň zakladni testy. Ale jak pisou holky, vacsinou to trva rok, rok a pul. A bohužel prastara pravda - snazit se myslet na něco jiného i když vime, ze to jde ztezka, ale hodne dela psychika.

jamborecka
autor
25. kvě 2015

Holky děkuju za rady,přestanu na to myslet 🙂 Dám na Vás 🙂

petma112
25. kvě 2015

@jamborecka Hlavně buď v klidu.. Já už jsem chtěla začít stresovat, protože prášky neberu už 1 a třičtvrtě roku a nemusím stresovat.. Zítra jdu na kontrolu k doktorce a vrátit jí žádanku na spermiogram, protože se ukázaly 2 čárky na testu 🙂

linee
25. kvě 2015

@jamborecka presne jak pise @petma112. Mam několik pripadu ve svém okoli, které jsou nachlup stejne. Dokonce kolegyne zjistila tyden před terminem umeleho, ze je tehotna, a to se snazili 4 roky. A další 3 pary, které tesne před spermio, folikumetrii a podobne zjistili, ze cekaji potomka a to uz po roce opravdu vzdali.
Hlava dela svoje. Ale z vlastní zkusenosti vim, ze si tim musíš projit proste sama a sama zjistit, jak na to nemyslet. Je to tezke, ale zvladnes to a uvidíš, brzy se zadari!!! 😉

axelis
25. kvě 2015

Čím dál víc slýchám o problémech s otěhotněním a myslím, že je to tou dobou. No těm reprodukčním centrům se to jenom hodí do krámu, že označí pacienty za neplodné a pak jim mohou pomáhat, samozřejmě někdy je to nutné, ale spíš je otázka do jaké míry a kdy postačí zlepšit životní styl.

zzuzinda
26. kvě 2015

Náš první uličník nám "trval" 9 měsíců, než se zadařilo. Už jsem chytala nerva, v práci jsem si domlouvala vyšetření (pracovala jsem v IVF centru). A pak jsme šli s kamarádkou a její rodinkou na vnobraní, tam jsme se všichni 4 dospělí pěkně picli burčákem (jejich synek byl nadšený 😉 ) a ten den se nám povedl Adámek 😉 Ještě si ze mě kámoška dělala srandu, abychom neměli vinouška 🙂
@axelis Trošku se ohradím 🙂 My v práci doporučovali i změnu životního stylu - kolikrát to bylo to první, co jsme doporučovali. Ale ne vždy se to setkalo s dobrou reakcí. Do IVF centra dorazí pár, který se kolem roku snaží, je už celý nervní a chce pomoc a my jim řekneme, ať změní životní styl - upraví stravu, zařadí pohyb, třeba zhubnou.... Většinou to nebylo to, co chtěli slyšet 😉 Samozřejmě se to nedá generalizovat.

veronika182
26. kvě 2015

Ono je to těžký, každý lékař ti řekne, že rok je normální a až pak se bude něco řešit. Mně osobně by asi kleplo, kdybych měla rok čekat. Čekala jsem neclé dva měsíce a i to bylo na mou psychiku dost. Mám kamarádku v mém věku, která se snaží už přes půl roku, doktor to neřeší. Což bych asi pochopila, půl rok není po vysazení HA nijak dlouhá doba..ale ona chudák ani neví, kdy a zda má ovulaci, prostě nic. A to je to primář - někteří lékaři si s pacientkami prostě nepovídají.

g_m
26. kvě 2015

Já bych třeba ovulační testy nedoporučila, protože to člověka nutí ještě víc nad tím dumat a přemýšlet. Zkoušela jsem je jeden mesíc a pak se na ně vykašlala, protože každý den jsem musela přemýšlet nad tím, že mám teď míň pít, aby nebyl výsledek zkreslený a hlavně nesmím zapomenout se něčeho vyčurat, hned jak dojedu domů apod.

@jamborecka už jsem psala i ve snažilkách a těžko říct, jestli je to to, co mi pomohlo, nicméně někde na internetu jsem se dočetla, že stahy dělohy při orgasmu pomáhají doputovat spermiím do dělohy, tak jsem tomu po sexu pod peřinou pomohla a teď tam mám bublinku v 8. týdnu... 🙂

lucifereeek
26. kvě 2015

nám se první mimčo nedařilo více jak rok a to jsme byli oba v pořádku, pak jsem brala listovku a otěhotněla jsem - bohužel jsem potratila ale po menší pauze se nám to povedlo po 4měsících a máme holku a další mimčo vyšlo dokonce na druhý pokus a máme teď čerstvě chlapečka 🙂 hodně dělá i psychika, pokud bereš vitamíny tak tím líp, začala bych to hrotit až by se to po více než roce stále nedařilo - to už bych šla pro radu k dr.