Menstruační pokus. Co by pomohlo?

verunda18
16. srp 2020

ahoj holky ,
Chci se zeptat brala jsem hormonální antikoncepci leverete ,s přítelem jsme se rozhodli o mimi ,tak jsem antikoncepci vysadila .po vysazení prášku mám problém, mit menstruaci ,antikoncepci uz neberu 9mesicu, ale menstruaci poměrně nemám vůbec.
Musím chodit každý měsíc doktorce aby mi dala injekci abych mela cyklus ,a to mě moc nebaví ,každý měsíc chodit.
Nemáte někdo radu nebo zkusenost co dělat. Nebo dokonce co mu pomohlo .budu ráda za každou radu co napíšete.
Děkuji veru
Nebo co mu pomohlo

lenatko91
16. srp 2020

Mně osobně pomohla čínská medicína, ale pro začátek můžeš zkusit třeba Gynex kapky, případně kontryhel nebo drmek

andyskarsgard
16. srp 2020

Vyzkoušej kontryhel

verunda18
autor
16. srp 2020

@andyskarsgard a jaký kontryhel jste si koupila ,ono je víc značek.

andyskarsgard
16. srp 2020

@verunda18 já kupovala takové kapičky. Už je to delší dobu. 😳 Pak mi doktor začal predepisovat duphaston a s ním mi dochazela menstruace pravidelně. 😳 😳 Ale já neměla ovulaci, mám anovulacni cyklus, a pcos. Ale ty asi nic z toho nemáš, tak ten kontryhel by ti mohl pomoct.

amazonkajanik
16. srp 2020

@verunda18 já si kontryhel trhala na procházce a rovnou jedla 😉

majulkaa
17. srp 2020

@verunda18 S horm.antikoncepci nemam vubec zadnou zkusenost, ale na podporu ovulace (mela jsem velmi dlouhe a pravdepodobne i anovulacni cykly) dr. doporucil Nosifol. Tehdy to byla na nasem trhu novinka. Je to volne prodejny vitaminovy doplnek s kyselinou listovou, kterou je dobre brat uz pred otehotnenim (prevence vyvojovych vad). Nedarilo se nam otehotnet 4,5 roku, s uzivanim Nosifolu se behem 3 mesicu cyklus hezky rozjel, mela jsem pravidelnou MS a myslim, ze 4. nebo 5. mesic s Nosifolem jsme otehotneli. Uz jsme to pustili z hlavy, chtela jsem akorat dat do poradku cyklus, protoze i to mi prisla.takova znamka zdravi zeny.... A ono prislo miminko 🙂 Tak za nas takto 😉

leniczka23
17. srp 2020

Já bych se na to snažila jít přírodní cestou, protože tou injekcí ti píchne další nálož hormonů a jedeš na novo. Doporučuju kapky Gynex, kotryhel a mrkni na net co za bylinky, podle mě nemáš vůbec ovulaci. Ale ty injekce jsou prostě peklo. Držím palce.

martiniquest
17. srp 2020

Zacni se lecit prirodni cestou. Dobre jez, hybej se, muzes zkusit bylinky nebo hormonalni jogu. Hlavne si najdi nekoho, kdo ma s resenim takovych situaci zkusenost a neolacej do sebe bylinky, co te zrovna napadne a jak te napadne. Uz to ale proboha neres syntetickymi hornony. Podivej se na videa gynekolozky Heleny Maslove. Hormonalni antikoncepce je zlo. Mlade holky/zenske to zobou jak bonbony, a pak se strasne divi, ze nastane problem. Trva nekolik let, nez se telo od toho sajrajtu ocisti. To doktori, kteri HA predepisuji, nerikaji, co?

danulka04
17. srp 2020

@verunda18 Jak už někdo zmínil, zkus hormonální jógu, spousta žen si ji právě na tento problém chválí a cvičením se obecně asi nic nezkazí a nemusíš do sebe cpát žádné medikamenty 🙂

zrzeckas
17. srp 2020

Kamaradce pomohl chyropraktik/fyzioterapeut.... Ze mela blok v zadech a v miste, kde to ma ovlivňovat ženské organy. Holky, po jednom napraveni se ji treti den sama rozjela ms. Do te doby chodila na injekce a parkrat musela i dvakrat aby se ms rozjela. Mesic nebo dva od teto ms se ji podarilo konecne otehotnet (spravil se ji cyklus a hned se i zadarilo).... Nerikam, ze to opravdu tak funguje, ale za zkousku to stoji

cherie24
17. srp 2020

@verunda18 mě se cyklus vrátil až po víc jak roce, bylo to teda dost nepravidelně, někdy po měsíci jindy po 2 a půl měsících, když nepřišla do 3 měsíců, tak injekce. Moje dr mi tenkrát chtěla předepsat nějaké hormony na ustálení cyklu, ale když jsem se dozvěděla, že mi to nezajistí ovulaci, ale jen to, že to pravidelně dostanu, tak jsem to odmítla brát (braní hormonů už mi stačilo). Já tomu teda pak nechávala volný průběh, ale kolegyně si nechávala na problémy přímo namíchat bylinkovou léčbu a hrozně jí to pomohlo. Ale stálo ji to asi 1500 na 3 měsíce. Přijde mi teda zvláštní chodit na vyvolávací injekce každý měsíc,. Fakt takto chodíš? 😱 někdo má i cyklus přirozeně delší. Já už pak i přemýšlela nad tim, jestli vůbec budu moct mít děti a pak bum jedna náhoda/nehoda a mám zdravou krásnou holčičku, tak snad se vám poštěstí taky až se z toho tělo srovná 😊 až po vysazení mi pak došlo co to je za svinstvo, já k tomu teda měla těch zdravotních problémů víc a moje dr by to nejradši předepisovala každému ...

verunda18
autor
17. srp 2020

@cherie24 už nechodím na té injekce .neříkám jako injekce pomáhá, ale nechce se my chodit furt pro injekci a čekat, pomůže to a další měsíc můžu tam lítat znova .
Proto jsem napsala jestli někdo nemá zkušenost, nebo radu ,co komu pomohlo .
Nedávno jsem si koupila ještě gynex kapky ,to tu taky někdo psal ,ale mě to nepomohlo.jsem ztoho docela nervozni když nemám ten cyklus..ale všechno marně.

cherie24
17. srp 2020

@verunda18 no pomáhají ... Jen to člověk dostane, ale nenastartuje ovulaci. Můžu zkusit zjistit od kolegyně, jak se jmenuje ta paní, co jí míchala bylinkové kůry, kdyby jsi měla zájem. Jí tenkrát pomohla, když jí vypadaly vlasy a doktoři neměli vůbec ponětí proč se jí to děje a jak to zastavit. U mě pomohl čas, ale trvalo mi to opravdu víc než rok než se tělo z těch hormonů vzpamatovalo 😐

verunda18
autor
18. srp 2020

@cherie24 to by bylo fajn, kdyby jste to zjistila

cherie24
18. srp 2020

@verunda18 Podhorná - bylinky naděje 🙂 prý jí člověk napíše co má za problém, jak dlouho a co by od léčby očekával a ona napíše co si o tom myslí, jaký by navrhla postup a kolik by to stálo a pak se člověk může rozhodnout jestli jo nebo ne ☺

kvetuska145
18. srp 2020

@verunda18 Já taky měla po vysazení dlouhé cykly. třeba jednou za tři měsíce ms. Potom jsem od dr dostala duphaston na srovnání cyklu. Měla jsem ho 5 měsíců a poslední měsíc, kdy jsem ho nebrala, tak se zadařilo i otěhotnět (nedopadlo to), do toho jsem pila jeste nosifol nebo fertipronu. Myslím si, že mi trošku nahodil cyklus. Dalšího pul roku jsem ho nebrala a když jsem měla cykly zase kolem 40 dní, tak jsem objednala gynex, kapala 2X denně sedm kapek a do tří dnů se ms dostavila. Ted se mi cyklus ustálil na nějakych 35-40 dní. Což už tak je pro mě velký úspěch. A po ovulaci, většinou kolem 20
dc mám ted druhý měsíc zase nasaděný duphastom, ale to je kvůli tomu, že mám slabou ms a popřípadně na udržení mimi. Já zkoušela pít i kontryhel a myslím, že to bylo díky němu, že se podařilo otěhotnět. Takže neházej flintu do žita, a musíš sledovat svuj cyklus. Mně to trvalo skoro dva roky než jsem na to přišla. 🙂 Držím palce🍀

verunda18
autor
20. srp 2020

@cherie24 děkuji, hnedka jsem tam napsala, tak uvidíme.