Estrofem... Má někdo, prosím, zkušenost?

renulka162012
30. dub 2021

Ahoj...mel prosím někdo zkušenost s estrofemem?
Brala jsem 3,5roku antikoncepci minisiston v listopadu jsem prášky vysadila jelikož se s přítelem snažíme o miminko. Po vysazení ha, menstruace téměř nulová každý měsíc šílene, bolesti, migrény, zvracení a pak to mám jeden den a to jen špinění a konec, hned v lednu jsem na to uporoznila svého gynekologa s čím mi řekl že je to normální že se mi to srovná a nic neresil... Ted v dubnu jsem byla znovu na gynekologii že problémy stále trvají a že se snažíme o mimo jestli to může mít na to vliv že se nám nedaří, to tvrdil že ne že to s otěhotněním nemá co dělat... A napsal mi estrofem mám brát 21dni od začátku cyklu a po dobrani k němu na injekci... Po přečtení pribaloveho letáku jsem se úplně zhrozila.... Máte prosím někdo stejný problém nebo zkušenost? 🙈

piggy123
1. kvě 2021

@renulka162012 Estrofem je pro ženy v přechodu, ale hojně se využívá také při IVF, respektive KET, kdy blokuje ovulaci, folikul s vajíčkem nezrají, podporuje ale růst sliznice, která je pro KET důležitá.

Nedávno jsem také začínala s Estrofem na KET a také byla zděšená po přečtení příbalového letáku. Všechno ale proběhlo v naprostém pořádku. Ovšem v tvém případě nechápu doktora, proč ti to předepsal, když po Estrofem nezrají folikuly... Vypadá to, že asi tím chce nějak nastartovat a upravit cyklus. V tomto cyklu ovšem zapomeň na možnost otěhotnět, protože nebudeš mít zralé vajíčko....

renulka162012
autor
2. kvě 2021

@piggy123 moc děkuji za reakci 🙂
No upřímně teď si mi to nechce brát ještě víc než před tím.. Na úpravy cyklu urcite budou i jiné prášky🤔 nebo alespoň něco co mi nezastaví ovulaci kord když ví že chcem dite.. Cyklus pravidelný mám jen s tím rozdílem že MS mám pouze den a to tvrdil že ničemu vůbec nevadí

piggy123
2. kvě 2021

@renulka162012 Změň doktora, pokud k němu nemáš důvěru. Můžeš se samozřejmě zeptat i odborníků tady na koníku v poradně. Můj názor je pouze laický. Třeba je v tom ještě nějaký hlubší smysl. Bohužel víc ti poradit nemůžu. Držím palce 🍀

malanoha
2. kvě 2021

Nejsem doktor, ale taky jsem ho brala pred transferem embrya v caru.. Moji prirozenou ovulaci blokoval, ale zaroven po nem rostla sliznice, vhodna pro umele oplodneni... Ale jinak v pohode, zadne vedlejsi ucinky to na me nemelo.