Mimoděložní těhotenství - co mám dělat?

5kopretina
20. led 2017

Ahooj prosím vás nemá někdo podobný případ, jsem celá nešťastná. dne 16.12.2016 jsem měla první den poslední menstruace s manželem jsme chtěli miminko tak jsem na to hupli. 3 den po té mě boleli prsa a měla jsem tlak v podbřišku jako bych měla dostat menzes. Ale věděla jsem, že to je daleko tak to bude těhule. Udělala jsem si po 2 dnech vynechání menzes tzn. 14.1.2017 těhotenský test a huráá byly tam 2 čárky, v úterky 17.1.2017 a zase 2 čárky tentokrát sitější. Byli jsme nadšení, tak jsem se rozhodla z důvodu svědění v pochvě že v pátek navštívím gyndu protože on tam je pouze PO a PÁ. Nastal pátek 20.1.2017 což je dnes šla jsem z práce se osprchovat a najednou ze mě vyplavilo něco co vypadalo jako váček jako embrio. Ale nekrvácela jsem nic, ale byla jsem si jistá že to byl potrat. Rozbrečela jsem se a jela k lékaři smutná. Protože jsem prvorodička tak nevím co vše obnáší. Lékař mi řekl, že na ultrazvuku vůbec nic nevidí, že jestli opravdu jsem měla pozitivní test, říkám ano 2x byl pozitivní a mám pořád tehotenské příznaky, tlaky v podbříšku pořád na pravé straně u vaječníku, a bolí mě prsa a on to je divné, děloha je čistá tady není vůbec nic, žádná bublina nic. Vzali mi krev stím že v pondělí mám zavolat na výsledky prý se může jednat o mimoděložní těhotenství. Jsem cela v depresí, do pondělí to nevydržím, co když mám mimoděložní těhotenství? co když do pondělí mi to praskne a začnu krvácet a umřu? Moc se bojím, a potom jsem četla že se chodí na zákrok, kde se vejcovod odebere a už nemusíte nikdy otěhotnět co mám dělat? Stálo se vám to někdy? pomozte jsem zoufalá moc se bojím

astyna
21. led 2017

@bajuliss

To je strašně brzo, bez testů bys to ani nepoznala a třeba, kdyby to odešlo, brala bys to jako opožděnou ms. Já byla až v 8.týdnu a to už byl plaváček vidět hezky.

bajuliss
21. led 2017

@astyna u me podle 4+2 videt nebylo nic, proto mi nabrala krev a za 3 h jsem si volala na vysledek 🙂 ... to mi rekla, ze podle hcg i toho 4+2 by to tak odpovidalo, a ze mam prijit na kontrolu za tyden... tam uz sla videt ta smouha 🙂

akorat jsem pak mela jeste jeden problem, ze mi rikala, ze je tam mala smouha a uplne miniaturni smouha... tak ze mam prijit za dalsi tyden, a podle toho uvidi, jestli se zvetsi a budu cekat dvojcata, nebo zmizi a budu cekat jen jedno...nakonec zmizela ( syndrom mizejiciho dvojcete)

ester_ka
21. led 2017

@lea212 jasný, nic ve zlém🙂 mně jeden taky odstranili...

5kopretina
autor
22. led 2017

Tak holky si představte, že večer mě manžel odvezl na pohotovost asi 10x jsme uvažovali a říkali jestli jet a nebo nejet. Po celodenním špínění jsem začala krvácet a bolelo mě v pravém podbřišku taková tupá bolest. V nemocnici na utz nic nenašel, děloha čistá opět, z moči těhotenský test už byl negativní, vzali mi krev a hospitalizovali na pokoj. První oddělená noc bez manžela byla strašná vůbec jsem nespala.Dnes byla ráno vizita.Z krve zjistili že jich bylo pouze 12, mimoděložní to nebude už mě nic od rána neboli, a pořád krvácím už hodně jako menzes. Doktor řekl že tohle je nejčastější případ, že se potratí dřív než se stihne otěhotnět jako uhnízdit, nechali si mě tady ale ještě na pozorování kdyby náhodou ale sám říkal že rozjela se mi teď klasická menzes. Je to smutné ale jsem šťastná že to takhle dopadlo, snad zítra mě pustí to mi znovu vezmou krev. A snad druhý pokus vyjde. Ale tady to je na zblazneni jsem sama na pokoji a je zákaz návštěv naštěstí sestřičky byli hodní a nachvili mi tu manžela pustily.

5kopretina
autor
22. led 2017

Ale teď je dlouhý den kde je zítřek....? Ale je mi trapně si řeknou, že nějaka mladá pipinka tu večer budila lékaře kvůli blbosti.A mám strach zítra jsem měla ve 2 zavolat svému gynekolovi jak dopadli testy ale mám tam volat? Když to dopadlo takhle..?Co když mi nadá, že jsem zbytečně hysterický byla pohotová on není zrovna 2x nějaký mírumilovný...

mruk
22. led 2017

@5kopretina Buď v klidu, takhle prý dopadne spousta těhotenství a do budoucnato nic neznamená, Hlavně že to takhle dopadlo, že to nebylo mimoděložní, nemusela jsi na revizi ap. Doktorovi určitě zavolej a řekni mu co se stalo. Upřímně, na doktora se vyprdni a za nic bych se neomlouvala, on je tam od toho abys za ním mohla jít při jakýchkoliv problémech.
Hlavně ať jsi v pořádku, to je nejdůležitější ;)

5kopretina
autor
22. led 2017

Nebo jsem uvažovala, že bych osobně po cestě z nemocnice tam zajela ukázala propouštěcí zprávu a řekla že prostě jsem nezkušená, poprvé jsme se o to pokoušeli tak člověk neví a radši zajít a udělat blbce ze sebe než pak litovat.V dalším pokusu budu chytřejší a nebudu panikařit když se mi tohle stane.Manzel říkal co má říct doma, říkám řekni pravdu všem my totiž pořád bydlíme s rodiči než dostavíme domeček snů. A v práci nevím co řeknu asi si vymyslím, že to byl slepák ale rozehnal se sám ....

bledulka84
22. led 2017

@5kopretina to je mi lito, ze se nezadarilo. hele normalne svemu gynekologovi zavolej a rekni mu to a pokud z nej nemas dobry pocit, tak ho zmen, ono i to, ze je obecne potreba hlidat mimodelozni tehu a nebo zenskou naprosto vystresovat je taky rozdil. Jak jsem psala driv, bohuzel to, ze se tehu neuhnizdi nebo se neobjevi srdicko je hodne caste, ale urcite to nijak neovlivni vase nasledne snazeni. Do priste drzim palce ❤

lea212
22. led 2017

@5kopretina nemas se nikomu za co omlouvat, takze klid 🙂 mrzí mne, ze to nedopadlo, ale priste to určitě vyjde. To je dnes takove osidne, ze si muzeme delat testy hodne brzy a pak jsme zklamane..

katka865
22. led 2017

@5kopretina kdyz v tehotenstvi krvacis a mas bolesti tak proste musis hned k doktorovi - bud ke svemu nebo na pohotovost, takze jsi vsechno udelala spravne a skutecne bych se zamyslela nad zmenou doktora pokud ti rekne cokoliv jineho. Me doktor vzdycky rika ze pokud cokoliv tak mam prijit k nemu nebo rovnou do nemocnice. Kazdopadne me mrzi co se ti stalo a drzim pesti at se brzy zase zadari a vse probehne bez komplikaci

mruk
22. led 2017

@5kopretina Opravdu si nic nevyčítej a pokud nemáš z doktora dobrý pocit, tak si najdi radši jiného. Já mám zdravotní problémy a tak s ním konzulutuji vlastně všechno a sám mi říkal, že když jsi těhotná a máš jakékoliv problémy nebo i jen pochybnosti tak to hned říct a nenechávat si to pro sebe. Já mám manžela doktora a tak jsem si domluvila v nemocnici ještě kontrolu mezi kontrolami u gynekologa a nikdo na mě jako na blázna nekouká, tak se neboj. A kdyby jsi příště nedejbože měla příště nějaké problémy tak se neboj se na doktory obrátit. Lepší je častěji "otravovat" než si pak vyčítat, že kdybys zavolala tak by to třeba dopadlo jinak... ;)
Já byla před pár měsíci na revizi dělohy a i po dvou dnech jsem měla stále velké bolesti (což nebývá), tak jsem taky radsi do nemocnice šla - nakonec to bylo normální, ale je fakt zbytečný něco riskovat ;)

5kopretina
autor
22. led 2017

Děkuji za podporu. Já doufám že mimoděložní je nereálné při hodnotě 12.Ale jsem v šoku já tak šíleně krvácím to jsem nikdy takovou menzes neměla pokud to je ono teda, úplně tmavá spoustu já už i postel zašpinila jsem se musela celá převléct a i samé tmavé sraženiny krve a zase se blíží većer a jat zase tu pravou stranu cítím takové štípání tlakové to asi se pročišťuje ten pravý vejcovod myslím si to..

bledulka84
22. led 2017

@5kopretina to je normální, ze to krvaceni je mnohem silnejsi a hodne bolestive (s beznou MS se to srovnavat neda). Idealni je sprcha/vana, abys nahrala podbrisek a pomohla tomu ven. Doporucovala bych pak po vycisteni (az nebudes uz ani spinit) zajít na gyndu, aby utz zkontroloval, ze je vse v pohode.

astyna
22. led 2017

@5kopretina

před půl rokem manžel "ujel" a já měla 2 týdny zpoždění, test jsem si nedělala, ale pak dostala takovou menzes, že jsem co hodinu měnila tampony, tak jsem přešla na ty obyč vložky a musela jsem 2 dny ležet, jak mi bylo špatně. Ono to čištění dělohy je fakt síla.

5kopretina
autor
22. led 2017

No to se mám na co těšit a manžel mi přivezl jen jeden balík vložek... Jestli to nevyjde do zítřka to bude trapaaaas. Ale nechápu jak můžu tolik sraženin a krve ze mě téct odkud? Když tvrdili že v děloze nikde nebyl. ...Tak když jsem potratila tak kde bylo to Mimi že tolik špíny že mě teče

astyna
22. led 2017

@5kopretina

Ta děložní výstelka je i tak silně prokrvená, mělo dojít k oplodnění, ale došlo jinde. Pokud máš pochybnosti, zajeť na pohotovost.

bledulka84
22. led 2017

@5kopretina si kdyztak rekni sestrickam o porodnicke vlozky, ze silne krvacis a ony ti urcite nejake daji. Ona staci ta zvysena sliznice a krvaceni je proste mnohem silnejsi.

5kopretina
autor
22. led 2017

No doufám, že kdyby náhodou tak budou mít protože jak jsem ti nastoupila tak tu nic nebylo ani WC papír, mýdlo , ručník nic a já nic neměla ze sebou já myslela že kukne a pošle mě domů.😀 ještě že papírové kapesníčky jsem měla a sestřička že nemaji WC papír ale zkusi se podívat tak měla od jedné paní co to tam nechala jak odcházela.Ale dnes manžel vše přivezl vzorný ho musím pochválit vše dostatek no až na ty vložky ale to nemohl tušit...😉. Ale škoda, že to nevyšlo na poprvé, chtěli jsme to dat tchánovi jako dárek k narozeninám že jsem v tom ale osud to chtěl jinak....Tak příště to už půjde.

marti1977
22. led 2017

@lea212 mě taky. A doktor mi rekl, ze se jeste nesetkal za svoji praxe s tim, aby se to opakovalo.

marti1977
22. led 2017

@5kopretina určitě ano. Držím palce.

frufrunka
22. led 2017

@pet359 Nějak nechápu ten komentář, na to se dá vážně umřít, já jsem měla 2x namále a 2x mě tahali hrobníkovi z lopaty...

frufrunka
22. led 2017

@5kopretina Diskusi čtu trošku pozdě, už nemám moc čím přispět. Snad jen tím, že Tvůj gynekolog Ti na tohle nemůže říct ani ň! A pokud náhodou ano, tak by zasloužil.... Mám za sebou mimoděložní těhotenství 2x a ani jednou to nebyla sranda, opravdu šlo o minuty a o život. Poprvé ho MUDr. nepoznala na ultrazvuku, poslala mě domů s tím, že těhotenské testy prohlásíme za falešně pozitivní a že mám přijít na kontrolu za pět dní. Místo toho jsem za 5 hodin ležela na operačním stole s břichem plným krve a prasklým vejcovodem. Podruhé to bylo něco podobného, "jen" s tím, že před tím následovala riskantní revize a pak chemoterapie... A také boj o život a málem vykrvácení... Kašlu jim na poučky, že při momoděložním může hCG být max. do 800.... Já měla poprvé přes dva tisíce, podruhé přes tři! A jen díky tomu, že jsem byla neodbytná a nedala se, tak jsem dneska mezi živýma - a co víc, od té doby mám další dvě děti... 🙂 Takže žádné pocity viny, žádný strach, jak to říci doktorovi. Jednala jsi naprosto správně! Lepší plašit zbytečně, než aby pak bylo pozdě... Ono potrat sám o sobě není na psychiku nic moc (ten mám za sebou ještě před těmi dvěma mimoděložními, takže o tom něco vím) a ještě další stresy kvůli nějakému názoru jednoho doktora? Ani omylem! Držím palce, ať se z toho brzy dostaneš... A pak už bude jen líp, věř mi... 🙂 Jsem se trochu rozohnila, ale vím, co občas laxní lékaři a nebo strach z jejich reakce dovedou... ☹

pet359
23. led 2017

@frufrunka taky jsem to nemyslela na to....ale to vyjadřování, ten sloh a vůbec ten styl, jak je to psané....prostě mi to přišlo divné. toť vše. Ale každý jsme nějaký, proti gustu žádný dišputát....Omlouvám se.

5kopretina
autor
23. led 2017

Holky jsem doma, utz v pořádku a krev hcg klesl na 9 což se super lékařka říkala že nečekala že za 1den to hcg tak klesne.Moc dobře se mi tělo pročišťuje mám radost velikou že to tak dobře dopadlo.Sice jsem prišla o to ale bylo to v začátku další pokus snad vyjde.Ale hlavní je že se to samo přírodně vyčistilo a mám pořád dva funkční vejcovody. Jsem odnesla papír propouštěcí svému gynekolovi a on se tak hnusně na mě podíval a řekl a vám brali tam krev? Jsem si myslela že si dělá srandu říkám ani máte to v propouštěcí zprávě a on a vy jako co... Máte už menstruaci? A já četl to vůbec?Zajímá se o mě? Říkám já začla krvácet od víkendu vždy vše tam máte napsané... Přijde mi že mu to je vše jedno vzal mi papír a odešel. Manžel říkal co to máš za divného doktora.Zvažuji jestli nemám si hledat jiného.Po zkušenosti z nemocnice....Tam mě vyšetřoval jak muž tak žena a byli úžasní, vše mi ukázali, vysvětlily nebála jsem se...A jak jsem svého gynekologa uviděla zamračeného tak jsem zase byla celá nervózní.....I ta sestra nabroušena a v nemocnici všichni tak hodní... Řekli mi co se stalo, proč se to stalo, proč to nejde vidět na utz jak postupovat vše, tohle bylo profesionální a tak si to představují a ne že můj gynekolog se podíval a jen vystraší a nashledanou s přípominkou že proč my mladé tak šíleně se bojíme.C nemocnici mi řekli, že jsem postupovala správně a že můj gynekolog je divný.

5kopretina
autor
23. led 2017

Dále chci ještě jednou všem poděkovat, jak jste mi pomáhali po celou dobu, dávali mi zkušenosti a uklidňovali. Teď zase jsem zkušenější už i já. Ale jedno vím jistě, pokud bude kdykoliv jakýkoliv problém hned jet k lékaři a nebát se. Dobrý lékař pomůže. Teď doma odpočívám a budu na hcg krev chodit 1tydně tak dlouho dokud nebudu mít nulu. Měj tě se krásně a přeji hodně úspěšných zdařilých pokusu. Ať máme všichni krásná a zdravá miminka, a těm co se stalo podobné i horší případy tak přeji aby se už to ošklivé nestalo.Snad už budeme mít štěstí a konečně to vyjde.