Mimoděložní těhotenství - co mám dělat?

5kopretina
20. led 2017

Ahooj prosím vás nemá někdo podobný případ, jsem celá nešťastná. dne 16.12.2016 jsem měla první den poslední menstruace s manželem jsme chtěli miminko tak jsem na to hupli. 3 den po té mě boleli prsa a měla jsem tlak v podbřišku jako bych měla dostat menzes. Ale věděla jsem, že to je daleko tak to bude těhule. Udělala jsem si po 2 dnech vynechání menzes tzn. 14.1.2017 těhotenský test a huráá byly tam 2 čárky, v úterky 17.1.2017 a zase 2 čárky tentokrát sitější. Byli jsme nadšení, tak jsem se rozhodla z důvodu svědění v pochvě že v pátek navštívím gyndu protože on tam je pouze PO a PÁ. Nastal pátek 20.1.2017 což je dnes šla jsem z práce se osprchovat a najednou ze mě vyplavilo něco co vypadalo jako váček jako embrio. Ale nekrvácela jsem nic, ale byla jsem si jistá že to byl potrat. Rozbrečela jsem se a jela k lékaři smutná. Protože jsem prvorodička tak nevím co vše obnáší. Lékař mi řekl, že na ultrazvuku vůbec nic nevidí, že jestli opravdu jsem měla pozitivní test, říkám ano 2x byl pozitivní a mám pořád tehotenské příznaky, tlaky v podbříšku pořád na pravé straně u vaječníku, a bolí mě prsa a on to je divné, děloha je čistá tady není vůbec nic, žádná bublina nic. Vzali mi krev stím že v pondělí mám zavolat na výsledky prý se může jednat o mimoděložní těhotenství. Jsem cela v depresí, do pondělí to nevydržím, co když mám mimoděložní těhotenství? co když do pondělí mi to praskne a začnu krvácet a umřu? Moc se bojím, a potom jsem četla že se chodí na zákrok, kde se vejcovod odebere a už nemusíte nikdy otěhotnět co mám dělat? Stálo se vám to někdy? pomozte jsem zoufalá moc se bojím

pet359
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lea212
20. led 2017

@pet359 proč troll?

lucie1001
20. led 2017

Naprosto chápu Tvé obavy a pocity. Já jsem v roce 2014 otěhotněla (měla jsem už 7měs.miminko). Klasické příznaky, pozitivní test. Jedno těhotenství jsem už prodělala, takže jsem věděla co se s tělem přibližně děje, bylo mi zle, jen co bylo jiné, že mě bolelo břicho - někdy víc, někdy míň, ale třeba když mě malá nechtěně při přebalovaní kopla, tak to bylo urputné. K lékaři jsem zatím nešla, prostě jsem to brala, že jsem těhotná a že to vše k tomu patří a byla jsem šťastná, že jsem těhotná. Byla jsem už asi v 7.týdnu, když přišlo krvácení, no a to mi bylo ihned jasné, že se jedná o mimoděložní těhotenství. To krvácení bylo hodně silné, opravdu, víc než hodně silná menstruace. Ihned jsem jela k lékaři, který mé obavy potvrdil. Bolesti ale nijak výrazné nebyly, jen když mě prohlížel lékař a zmáčkl břicho, tak jsem vyjekla bolestí. Ještě ten den mě brali na zákrok, ale nebylo to ještě akutní, ještě prý nic - naštěstí neprasklo (vzhledem k délce "těhotenství" mě to až překvapovalo). Takže pokud je to u vás takto, do pondělka to určitě vydržíte, nebojte, lékař vás viděl, akutní stav by zaručeně poznal. Spíš mi to připadá, jako by to bylo u vás samovolné přerušení... a pokud to bylo v počátku, bylo to natolik malinké (na ultrazvuku se ukazuje opravdu taková černá bublina,která zezačátku je jakoby "prázdná", takže třeba to bylo malinké a proto nic dr.neviděl. Každopádně, kdybyste začala silněji krvácet, nebo měla bolesti, tak nečekejte na nic a jeďte na pohotovost. Mně při zákroku odebrali vejcovod a nyní čekáme další miminko, otěhotněli jsme bez sebemenších potíží a velkého snažení. Nebojte, máte vyzkoušeno, že otěhotnět dokážete bez problémů, důležité je si věřit. Věřím, že vám vše dopadne dobře, budete zdravá a dočkáte se, držím palce!

lea212
20. led 2017

Já u mimoděložního těhotenství neměla ani bolesti ani krev, ani na ultrazvuku dr. nic pořádně neviděl. Jen byl pozitivní test a vysoké hcg.....
co se týče dalšího těhotenství, záleží z jakého důvodu k tomu mimoděložnímu došlo. Pokud "jen tak", tak se nic neděje a otěhotníš, u mně šlo o endometriózu a musela jsem brát léky....

ester_ka
20. led 2017

neboj, mimoděložní těhu to být nemusí, jen je třeba těhotenství ještě moc "mladé" a proto dr. na utz nic nevidí...jinak i kdyby to bylo mimoděložní, můžeš otěhotnět druhým vejcovodem a nebo požádej doktory, ať Ti vejcovod neodebírají, ale snaží se ho zanechat (tzn. zaseklé embryjko ve vejcododu pouze odsají). Mimoděl. těhu se stejně zjistí až tak po 6ti dnech od první kontroly krve dle rostoucího hCG.
Jinak já byla na laparoskopii s mimodělož. těhu v 7. týdnu (6+6) a v poho, nic mě nebolelo, nic neprasklo, jen hCG nerostlo tak, jak by mělo....

marti1977
20. led 2017

já jsem u mimoděložního (rok 2013) krvácela, ale ne normálně a když už to trvalo deset dní ženský v práci si dělaly srandu, že jsem těhotná a test pozitivní byl, ale na UZ nic, jen krevní sraženina. A taky nic, nevolnosti, bolesti vůbec nic. Tak jsem nastoupila do nemocnice a ležela tam skoro týden, pořád mi brali krev kvůli HCG a když už to bylo nad 1000, tak udělali UZ znovu a ve vejcovodu Mudr. viděla. Vzali mi vejcovod. A sestra říkala, že tam jsou ženský kdy s mimoděložním těhotenství lezou po čtyřech v bolestech. Nic prostě ještě neměl svůj čas. A teď máme skoro dvouletýho kluka.

5kopretina
autor
20. led 2017

No a co to bylo, v té sprše co že mě vypadlo? Myslíte že to byl váček a i přesto můžu mít mimoděložní těhotenství? Právě jsem se chystala na gyndu a při sprchování vypadlo něco malinkého jak slunečnícove semínko ale krvácení nebylo můžu pořád být v ohrožení mimoděložního těhotenství? V pravé straně mě pořád tak tlumeně bolí snad to do pondělí vydržím s bude to dobré.

bledulka84
20. led 2017

@5kopretina podle terminu posledni ms bys byla 5+0, to opravdu nemusi byt na utz nic videt, zvlast pokud bys mela ovu pozdej, jen zvysena sliznice. A sice nevim, co z tebe vypadlo, ale pokud se uz neco zahnizduje, tak kdyby to slo ven, tak i se sliznici a tim padem i krvacenim. Zbytecne nestresuj a pockej na dalsi utz.

bajuliss
20. led 2017

Ahoj 🙂 ja byla na kontrole 4+2 a nebylo videt vubec nic..az ve 5+0 sel videt maly cerny flicek...jinak v 6+2 pri sprchovani ze me vypadl taky kousek.(omlouvam se, pokud to nekomu prijde nechutne). Vypadalo to jak plankton, nebo prusvitny silikon, nebo neco takoveho...hned druhy den jsem s obavama bezela za doktorkou...a ona mi rekla ze je to normalni a pro jistotu udelala i UZ...a uz krasne tukalo srdicko 😍 takze neboj, urcite je vse v poradku 😉 drzim palecky, at vse dobre dopadne 🍀

netopejr
21. led 2017

@ester_ka Nevis, proc se o ten šetrnější postup, se zachováním vejcovodu, nesnázi vždy když je to možné?
Protože pokud se to zopakuje za nolnosti, kdy ten druhy, oak už jediný,zachránit nepůjde,nebo se mu stane cokoli jiného, je zenq v háji. Nehledě na to, ze nikdo nevi, jak to majo vaječníky mezi sebou, kdy kterej funguje, jal se střídají nebo ne, a muze ses stat, ze funkcno, ovulující atp. Je jen jedna strana, a to zrovna ta, kde zrovna došlo k problemu, takže pokud ho vezmou, je ro zase v haji.... A navíc, už z principu,proč brat vic, nez je nutné? Vždycky je lepsi nechávat pojistky, rezervy, nez smahem všechno fiknout pryč.

heduska82
21. led 2017

@netopejr no ono je tam totiz riziko, ze se neodsaje vsechna tkan a budes muset na sal jeste jednou. Jinak I v pripade, ze ti vejcovod vezmou, ten druhy prebira jeho funkci, takze hlavne klid.

lea212
21. led 2017

@netopejr
@ester_ka mně teda doktor řekl, že pokud je mimoděložní ve vejcovodu což je zhruba u 90 %, tak vejcovod zachránit nejde, že to je prostě technicky nemožné, že i kdyby ho tam nechali, tak bude stejně k ničemu...

5kopretina
autor
21. led 2017

Holky jste moc hodné že mě uklidňujete, já jsem ani pořádně nespala oči mám nateklé z brečení nemám chuť do života. To čekání do pondělí je mazec doufám že mi do telefonu neřekne něco špatného. Kéž by se stal zázrak a vše bylo v pořádku. Ale já mám pořád smůlu v životě tak to vidím černě.Jediné štěstí je jen můj manžel, snad budeme mít někdy rodinu spolu.A to mamka jste mladí je ti 24let na děti máte čas, a říkala jsem si oba jsme zdraví nekouříme,nepijeme to půjde hladce a první pokus a dopadne to takhle.Moc si přejeme miminko, kéž by jste měli holky pravdu a byla bych těhotná v děloze protože jinak se asi zhroutím, mimoděložní vím že není žádná Sranda.A jak píšete, že potrat je pouze jak se začne krvácet a to co že mě vypadlo nemuselo by být váček tak mi dáváte naději aspoň malinkou.Dekuji za podporu.V pondělí napíši co mi řekl doktor.

5kopretina
autor
21. led 2017

@bajuliss
No ze mě vypadlo takový červený malinký nevím k čemu přirovnat.Jakoby semínko slunečnicové malinké a střapaté. To se nedá popsat. Ale průhledný to nebylo.Snad to nebude nic vážného.

bajuliss
21. led 2017

@5kopretina tak to nevim, co by to mohlo byt... Je mozne, ze to bylo kvuli zahnizdovani.... Ja treba vysledky hcg mela jeste ten den (za 3 hodky) ... Nevim, proc te nechaji cekat tak dlouho.... A prijde mi, ze te dr zbytecne strasi....
Prijde mi, ze nekteri dr misto toho, aby podporili, tak spis zbytecne devastuji psychiku pacientek...znam tolik pripadu z meho okoli (pokazde jiny doktor) .

• kamoska ma nepravidelnou ovulaci - "no to byt vama, tak se objednam na kliniku a resim umele oplodneni"

• kamoska ma problem se stitnou zlazou (jinak cyklis pravidelny) - "jo slecno, to nepocitjte s tim, ze byste otehotnela" .... Otehotnela po 2 mesicich snazeni....

• kamoska na 1.screeningu mela hranicni hodnoty- " no tak to Vam nedam ani fotku z UZ, to nema cenu, to Vase tehu nedopadne na skoro 100% dobre, byt Vami, necham si to vzit .... Po dalsim testu se ukazalo, ze miminko je uplne v poradku, a taky ze se zdrave i narodilo.....

Chapu, ze neni dobre davat plane nadeje....ale trocha podpory myslim neuskodi kazdemu...pak jsou holky na tom akorat psychicky spatne a prenasi to na sve miminko....

Kazdopadne v pondeli napis, jak si dopadla 🙂 hodne stesticka 🍀🍀🍀

lea212
21. led 2017

@5kopretina určitě to bude v pohodě 🙂

astyna
21. led 2017

Díky uzv už se to nemusí nechat zajít tak daleko, že by se vejcovod - kvůli prasknutí např- musel odebrat. Dřív se to dělalo, protože nebylo jak to zjistit.

Záleží, kdy jsi tam šla. Pořád se všude píše, že nejlépe kolem 6.-8.týdne, aby bylo právě na uzv už něco vůbec vidět a i tak je to jen šmouha, nicméně se aspoň pozná, zda tam něco je nebo to putuje někde jinde.

Ony ty pozitivní testy můžou být i falešně - třeba když se to odečítá po limitu, hledáš nesmyslné duchy a pak jsi nervozní, když to nevyjde. Nějak mi to nesedí ani časově, že by jsi na sobě poznala příznaky dříve, než se vůbec vajíčko uhnízdí. To je zvláštní.

Nicméně budeš hlídaná a uvidíš, jak se to vyvine. Ale pokud tam nic doktor nevidí, tak tam nic nebude a tohle je nejlepší řešit co nejdříve. Nevím, jaký lékař má ultrazvuk, moje gynekoložka má super černobílý, takže tam je vidět všechno.

A to, že tě bolí u vaječníku není dobrý signál...

astyna
21. led 2017

A ještě mě napadá - moje teta měla mimoděložní, vejcovod praskl, infikoval dělohu, dutinu břišní, málem umřela. Je to ale přes 30 let zpět. I přes ty všechny komplikace porodila 3 děti. Náhradní vejcovod převzal funkci chybějícího. Ona ta příroda si fakt poradí 🙂

Mám spolužačku, která má bráchy dvojčata a to jejich matka měla jen půl vaječníku a jeden vejcovod 🙂

5kopretina
autor
21. led 2017

Holky já šla teď na záchod a mám na kalhotkách krev. V podbřišku mám tlaky jako když máte první den menstruaci. A test je pořád pozitivní krásné dvě čárky. Počkám do večera a když krvácení nepřestane pojedu na pohotovost doufám holky že to není nic špatného.V hlavě mám pořád že to je mimoděložní a že co když umřu.Manzel mě uklidňuje že to bude dobrý ale co to krvácení?Co to je.....A já nechci zbytečně plašit a jezdit na pohotovost abyi nezaklepali na čelo.

lea212
21. led 2017

@5kopretina mimodelozni s nejvetsi pravdepodobnosti nemas, protoze to bys v tomhle tydnu jeste zadne bolesti nemela....takze klid....

lea212
21. led 2017

@5kopretina spise jsou dve varianty, bud je tehotenstvi ok, daji ti utrogestan a budes mit klidovy rezim nebo tehotenstvi ok neni a dojde k potratu, to bys ale krvacele dele a hodne. Kazdopadne mamka ma pravdu, jste mladi, mate spoustu casu a pokud by se nahodou nepovedlo ted, povede se priste, hlavne klid...

bledulka84
21. led 2017

@5kopretina krvacis nebo spinis? Jak je to silne a jakou to ma barvu?

bajuliss
21. led 2017

@astyna .. ja mel priznaky uz par dni pred ocekavanou ms ( diteti jsme nechavali volny prubeh, takze jsem si nevsugerovavala priznaky).. tehu jsem zjistila ve 4+1 a ve 4+2 na UZ nebylo videt vubec nic... az v 5+2 sla videt mala cerna smouha... tak treba jeste tehu nemusi byt videt 🙂
@5kopretina a jaka je to krev ? tmava, nebo cira - cervena? pokud tmava, tak by melo jit o uhnizdovani.... ta cervena bymohla byt horsi a to bych jela radsi hned

5kopretina
autor
21. led 2017

Taková tmavá, a se špíněním. Budu vám věřit že to bude ok máte zkušenosti.Ja jsem teprv hloupá mladá nezkušená, která neumí posoudit co je správně a co ne.Ale si to bude ok.Chci vám poděkovat za podporu a rady bez vás bych byla asi s nervama někde.Děkuji

bezradna
21. led 2017

Ahoj, já měla mimo 2011, ze začátku to vypadalo jako normální těhu, u Dr.jsem nebyla... v 6tt jsem jednou ráno začala špinit hodně tmavou krví, byly to takový nárazy, ne souvislé krvácení. Byli jsme zrovna mimo republiku a byla neděle, tak jsme nikam nejeli, kromě toho špinění mi nic nebylo. Večer mě začalo tupě bolet břicho, vystřelovalo to do konečníku. V pondělí ráno jsem hned jela k Dr, na UZV nebylo nic, nabral mi krev na HCG a poslal mě domů!!!!!!! Břicho bolelo čím dál tím víc, už jsem chodila v předklonu a druhý den ráno jsem hned volala do ordinace, jaký je výsledek. Doktor vůbec netušil, někam to založili,tak to hledali... Sestra mi pak říkala 1200, tak jsem na nic nečekala a jela do nemocnice. Tam mě hned vzali na UZV, dokonce už to ve vejcovodu bylo vidět, šla jsem hned na operaci. Měla jsem to prasklé, krvácela jsem do dutiny břišní. K mému štěstí to prasklo na dobrém místě, nekrvácela jsem moc, ale i tak jsem prý měla namále, zachránila jsem se tím, že jsem přijela, kdybych čekala na doktora, tak by to nemuselo dopadnout dobře. Teď mám 2 krásné děti, otěhotnění bez problémů.
Takže už jen pro tvůj klid bych raději jela, v nemocnicích mají i lepší ultrazvuky a větší zkušenosti. Nevím, odkud jsi, já jela rovnou k Apolináři......

bledulka84
21. led 2017

@5kopretina v prvnim tehu jsem mela prvni "slabou MS" asi 3-4 dny, neresila jsem, protoze me jeste nenapadlo, ze jsem tehu a vse dopadlo dobre. Ted spinim co chvili a jsem v 15tt a vzdycky mi reknou, ze prcek je ok a jen mam dodrzovat klidovy rezim. Takze se fakt hlavne uklidni, stejne to neovlivnis, zacatek je bud a nebo, uvidis na dalsi kontrole (mozna i později, pokud byla pozdeji ovulka). A riziko mimodel. tehotenstvi ja pry cca 0.5% , zatimco normalni samovolny potrat nebo zamlkle tehu se uvadi kolem 15%, ale cislo muze byt mnohem vyssi, protoze spousta zenskych hned netestuje a pak to bere jako zpozdenou MS. To je zivot, snazite se chvilku, my se o druhe snazili pres rok, z toho dvakrat jsem potratila hned v pocatku, pockej na dalsi kontrolu. A stejne, pokud ted pobezis na pohotovost, tak to s nejvetsi pravdepodobnosti stejne nechaji na prirode.

ester_ka
21. led 2017

@netopejr no doktoři přistupují k tomu tak, že pokud ve vejcovodu je mimoděl. těhu, tak rostoucí embryjko (i když roste pomaleji, než kdyby bylo v děloze) vejcovod poničí a i když nepraskne, můžou s ním být potom problémy, tak preventivně ho odeberou rovnou...já měla mimoděl. těhu dvě, v obou vejcovodech, a o ten druhý jsem se prala, ať mi ho zachrání, jinak by klidně vzali i druhý a normálně mi několik dr. do očí řeklo: Tak půjdete na umělé, no....vrchol, fakt...někteří doktoři jsou tak nadšení svojí schopností zapojit se do procesu zplození dětí, že v poklidu Ti zruší přirozenou fertilitu a neřeší to...ale zase musím říct, že když jsem je žádala o zachování vejcovodu, snažili se🙂

ester_ka
21. led 2017

@lea212
to je blbost🙂 , někdy to určitě jde, sama jsem příkladem, vejcovod naříznou, embryjko odsajou a je to...jako vejcovod je pochroumaný, ale je a tak je šance, že zafunguje tak, jak má

marketa11112
21. led 2017

myslim, ze by to nemuselo byt mimodelozni tehotenstvi.. a někdo na zacatku tehotenstvi opravdu spini.. slychavam to často, někdo ma dokonce i menses normalne.. jedna znama mela az do 5. mesice a vůbec nevedela, ze je tehotna.. coz sice moc nechapu, ale je to tak...
jiak ja jsme na sobe poznala tehotenstvi, nebo tedy , ze je něco s telem jinak, uz po peti dnech od styku... a to u prvního i u druhého tehotenstvi... jsem hodne citliva.... pohyby u prvního dítěte jsme citila uz po 15. tydnu tehotenstvi, td dokonce uz po 13. tydnu.. a opravdu vim, ze jde o pohyb miminka a ne o streva a pod..... uz to zazivam podruhe, tak vim....

kazdopadne ja bych také jela na pohotovost.. pro jistotu , at je jasne, ze je vse v poradku... a uvidíš... vim, ze je to stresujici, když si mimco moc prejes.. ale jsi opravdu ve skvelem veku a pokud by s e to nepodarilo ted, podari se za chvilicku znova... ale verim, ze to bude ok i ted..... drz se a napis, at vime, ze jsi ok..

lea212
21. led 2017

@ester_ka tak jsem koupila, tak prodávám 🙂 mně ho odstranili..