Musím na kontrolu po šestinedělí?

lastovenka
11. črc 2019

Ahoj holky
Gynekologa mám v Praze nicméně tam od porodu skoro vůbec nejsem. A už před dvěma týdny mi skončilo šestinedělí a měla bych na kontrolu jenže logisticky to nemůžu nějak dát. Nejsem řidič a jsem závislá na muži, který si ale teď nemůže vzít volno a dovézt mě tam. Autobusem to nedám, je to moc daleko. Takže si říkám že na kontrolu zatím kašlu. A chci se zeptat, jestli jste i vy někdo tuhle kontrolu "zazdil"?díky

gruyerre
11. črc 2019

@lastovenka nikdo tě samozřejmě nemůže nutit, ale asi nikdo ti nedoporučí se na to vykašlat 🙂. Není to jen kontrola po porodu, ale zároveň i normální preventivní prohlídka vč. stěru, která se správně dělá každý rok. Ty nechodíš ani na prevenci?

journals
11. črc 2019

Bylo by to asi vic nez vhodne...

olga_
11. črc 2019

@lastovenka Doporučuju nějak si to ošéfovat, kontrolu absolvovat a pak hned přesun gynekologa do místa bydliště (včetně dalších doktorů). Nebo zkusit rovnou kontaktovat v místě bydliště, jestli by ti tu kontrolu neudělali tam.

korneliusa
11. črc 2019

Nemusíš na žádnou kontrolu. Není to tvoje povinnost, je to prevence.

lastovenka
autor
11. črc 2019

@gruyerre chodím pravidelně ale prostě jsem si říkala že má tu kontrolu po šestinedělí budu muset až dyl no......

zavodnice
11. črc 2019

Šla jsem po 13 týdnech. Obtíže jsem necítila a fakt jsem měla jiné starosti, než litat po doktorech. Doktor ani nic neříkal.

jajulin
11. črc 2019

@lastovenka pyšná na to nejsem, ale po čtvrtém porodu jsem absolvovala kontrolu po šestinedělí až za cca 8 měsíců. Ze stejných důvodů jako ty - gynda daleko, já bez auta atd. Ale kdybych měla pocit, že něco není u mě 100 %, tak to samozřejmě nějak udělám a objednám se hned. Jsem ráda, že na gyndu chodím jen 1x ročně na preventivku, jinak bych doktorku kvůli té vzdálenosti asi musela vyměnit.

olga_
11. črc 2019

@lastovenka Tak třeba Žilková někde říkala, že když šla asi po dvou letech na kontrolu po šestinedělí, tak jí doktor rovnou potvrdil další těhotenství. 😀

lastovenka
autor
11. črc 2019

@olga_ to je dobrý 🙂

wampzee
11. črc 2019

Šla jsem aznpo čtyřech měsících a škoda, že jsem nešla dřív... v miste šití se mi udělal polyp...a byl už docela velký.. takže odstraňování zrovna nic moc...

pe_tu_ss_ka
11. črc 2019

@lastovenka mě třeba doktor zjistil, že mi i po revizi zůstal kousek placenty v děloze.. Takže já bych si třeba nelajzla nejít.. Ale každopádně to je na tobě..

ahyt
11. črc 2019

@zavodnice doktorovi je to naprosto jedno je to vaše zdravi a zalezi jen na vás jak s nim nalozite Mne kdyz pacient xx let neprijde na kontrolu a pak ma zavazny zdravotni problem tak mne je to jedno.Proc se trapit s lajdakem???

katushenka
11. črc 2019

šla jsem až po roce...prostě nějak jsem to nedávala 🙂

puhelin
11. črc 2019

My jsme doma vsichni meli 5 tydnu po porodu strevni chripku, tak jsem sla az 8, mozna 9 tydnu po porodu na prohlidku. Ale nenapadlo me nejit, prece jen porod byl dost jina situace oproti beznemu zivotu a telo melo uplne jiny rezim. Nepodcenovala bych to.

lachtanice86
11. črc 2019

@lastovenka no tak já šla až 8tydnu po porodu, ale byla jsem tam tak objednaná. Ale nenapadlo by mne nejít. Švagrová šla později a ještě že šla. Měla nález na čípku a musela na plastiku. Obtíže necítila

terkapali
11. črc 2019

@lastovenka já byla až skoro 9tydnu po porodu a na klid. Nikdo mě za to hlavu neutrhl.

malanoha
11. črc 2019

Povinne v zivote neni vubec nic, musis jenom umrit.. Co kdyby jsi mela nejaky akutní problem? Tak by te tam odvezl kdo? Nemas treba rodice, co by te tam mohli hodit? Kdyz pujdes dele, jak po sestinedeli, tak se nejspis vubec nic nestane, ale lepsi pozde, nezli pozdeji..

lastovenka
autor
11. črc 2019

@malanoha Kdyby bylo něco akutního tak pojedu nejbližší pohotovost. Rodiče nemůžou. No budu to muset nějak vymyslet..... Muj gynekolog je dobrej a nechce se mi hledat poblíž jinýho.

blondynka400
11. črc 2019

@lastovenka není potřeba dodržet přesně 6 týdnů, ale určitě je tam lepší zajít. A to západní medicínu moc nemusím, ale jistota je jista 🙂 To si nemůže vzít volno třeba ani za měsíc?

lastovenka
autor
11. črc 2019

@blondynka400 Bude muset, akorát že v práci má ted s dovolenou problémy a do toho ještě stavíme....... Ale tohle fakt bude lepší si nějak zařídit než něco propásnout.... jak tu třeba psal někdo jiný......

martinka_33
12. črc 2019

Nemusíš, samozřejmě je lepší na ní zajít, ale znám i maminky, které se na to vykašlaly úplně

martiniquest
12. črc 2019

Zadna lekarska prohlidka neni povinna. Kazdy ma sam zodpovednost za sve zdravi.

blondynka400
12. črc 2019

@lastovenka já šla jednou ve 4 týdnech a pak asi ve 3 měsících. Ono je to většinou ok, jenže někdy problémy být můžou a pak si to člověk bude zbytečně vyčítat kvůli pár hodinám 🙂 Třeba sestře po "šestinedělí" problém odhalily a nejít tam, tak byla v lepším případě bez dělohy. A taky šla později, protože jí neměl kdo hlídat....

j.a.n.i
12. črc 2019

Asi takhle, je dobre tam dojit, ale jestli to bude po 6, 8 nebo treba 12 tydnech je celkem fuk. Ja treba byla po 9, krvacela jsem 8 tydnu, tak jsem cekala na konec.

vercik83
18. črc 2019

Taky jsem byla az dyl,driv jsem to pro bolest nedavala. Mudra s tim nemela problem