Může vyvolávací injekce rozhodit cyklus?

kaja2016
15. zář 2018

Prosim o odpovedi jen zeny, ktere s tim maji zkusenost. Chapu, ze mnoho zen, je proti vyvolavacce a nikdy by si nedaly dat, ale prosim jen o nazor zeny s vlastni zkusenosti, dekuji.

Mela jsem cystu na vajecniku malickatou, zpozdena MS 10dni, doktorka mi dala vyvolavacku, menstruace se dostavila, byla uplne normalni, nebolestiva. Ovulace probehla ale 19DC a nyni ma 4 dny zpozdenou MS, tehu nejsem. Do te doby jsem si podle cyklu mohla ridit hodinky, 28, max jeden den jinak, je mi 37. Rikam si, jestli to nemuze byt necim jinym nez vyvolavackou. Jak jste reagovaly vy na vyvolavacku, dekuju.

keksikpepsik
15. zář 2018

Ahojky, řeknu ti moji zkušenost:( Ale už je dávno za mnou. V roce 2016 jsem měla cystu na vaječniku, ale praskla, tak jsem šla na laparo, nic hrozného, pak se dostavila jedna ms, a od té doby nic. Takže jsem každý měsíc chodila na vyvolávací injekce abych vůbec dostala ms:( To bylo asi 3/4 roku, než jsem přešla k jinému mudr, který mi udělal testy a zjistilo se, že mám moc testosteronu a tudíž nemám ms kvůli tomu a hned mi nasadil léčbu přímo na toto a bylo po problému🙂 Za mě už vyvolávačku nikdy více, jediné co, tak jsem po tom přibrala, opuchla, bolelo to jak cip :(

keksikpepsik
15. zář 2018

Ale ona ti dala tu vyvolávačku aby se rozpustila ta cysta ne?

kaja2016
autor
15. zář 2018

@keksikpepsik Myslim si, ze se vyvolavacka dava jen kvuli tomu, aby prisla MS. Cysta byla malinka, rozpustila se sama. Ja zadny jiny problem, vsechno mam v poradku a cely zivot jsem mela. Byla jsem nedavno na vsech vysetrenich. A predtim jsi mela vse OK?

keksikpepsik
15. zář 2018

@kaja2016 jj, do té doby než praskla ta cysta tak to bylo více méně přesné.
Ale já si myslím že u tebe to taky bude ok. Že to ten agolutin( to bývá často název té injekce) trošičku rozházel

kaja2016
autor
15. zář 2018

@keksikpepsik Aha, a to ti snizilo ten testosteron, to jsou veci. Jo, byl to agolutin. A co jsi dostavala za lecbu?

werumka
15. zář 2018

@kaja2016 A kolikaty den cyklu běžně mivas ovulaci? Když ted prisla až 19. den?

kaja2016
autor
15. zář 2018

@werumka Klasicky okolo toho 14teho dne. A napsala jsem to spatne, 19DC me vysel pozitivni ovu test.

werumka
15. zář 2018

@kaja2016 Vidíš, tak to ještě žádné zpoždění nemáš 🙂 Vyvolávačkou se Ti mohla posunout ovulace. To se může stát. Ale fáze po ovulaci (luteální) je každý cyklus vždycky stejně dlouhá. Takže jestli jsi měla ovulaci dejme tomu 20. den a jindy jí míváš 14. den, tak bude cyklus o 6 dní delší. Teprve kdyby potom nepřišla menstruace, tak se to bere jako zpoždění. Neboj, ještě, dva tři dny počkej, pak by měla přijít 🙂