Náhlé zhoršení spermiogramu

alenkara
27. srp 2017

Ahoj holky,

mám otázku: stalo se vašemu manželovi / partnerovi, že by se mu během pár měsíců prudce zhoršil spermiogram? Manžel měl vždy ukázkový, některé hodnoty dokonce nadlimitní, ale když jsem šla na IUI, doktorka mi řekla, že spermiogram je hrůza, všechno pod limitem... Byla jsem zděšená natolik, že ze mě vypadlo, jestli nemohli ten materiál s někým zaměnit (evidentně jsem se paní dotkroky dotkla 🙂).

Jediné, co mě napadá, je stres... Manžel tam šel s nechutí, prý rovnou zaplul do kabinky, aby ot měl za sebou, za minutu byl venku a letěl pryč a prý při tom i "cítil", že to bylo úplně jiné než jindy...

Co myslíte??? Doktorka mi řekla, že to zatím nebudeme řešit...

fandysek_1
27. srp 2017

Stát se to může a i bych věřila, že jeho nechuť a stres to způsobí. Co se stalo, že to tak proběhlo? Manžel taky nikdy nebyl nadšený, ale snažil se. Nakonec jsem, ale otěhotněla přirozeně 🙂

alenkara
autor
27. srp 2017

@fandysek_1 No oni ho takhle "trápili už třikrát předtím!, ale nikdy kvůli IUI. Jednak jsme se ten čas předtím docela intenzivně tulili (ještě 2 dny před zákrokem), jednak v den zákroku jsme tu na návštěvě měli tchyni a švagrovou s dětmi (museli jsme to před nimi utajit), a jednak manžel poslední měsíce víc myslí na to, že "selhává", než já...

galatea_a
27. srp 2017

Tím stresem a nechutí to být může.

fandysek_1
27. srp 2017

@alenkara Zkuste si dát pauzu od doktorů. To taky někdy pomůže. My měli velké partnerské problémy z toho všeho snažení a pak jsme na to museli jít jinak a už čekáme. Přečti si můj článek na profilu.

dolezalovalucie
27. srp 2017

@alenkara Ja si tedy tez myslim,ze by vam mozna prospela pauza od všech doktoru a vysetreni,podle me za ty horsi výsledky muze napeti a velky stres.

janapetrvalska
27. srp 2017

pausa, a pred dalsim takovym testovanim 3dny - sex tabu. Stres udela svoje, a jeste kdyz vsechno vyplitvate doma neni se cemu divit a pak ho to dostane jeste vic do kolen ...