Najde se někdo, kdo váží méně než 45 kg?

kikus16
1. led 2021

Zdravím, předem se omlouvám za hloupý dotaz, ale opravdu mě to zajímá. Vážíte některá méně než 45 kg a máte normálně menstruaci? Měřím 156 cm a vážím 44 kg (hodně jsem zhubla po porodu a nedaří se přibrat) a mám hodně nepravidelnou ms. Většinou co 50 - 60 dní. Ted posledně jsem neměla ms 83 dní. Dohnalo mě k doktorovi až to, že jsem místo ms jen 22 dní špinila, takže jsem dostala prášky na přivolání. Doktor mě poslal i na hormonální profil (už cca 2,5 roku se nedaří otěhotnět) výsledky zatím nemám. Děkuji za odpovědi.

littleannie
1. led 2021

Ahoj, já mám 160cm a 44 kg. 👍

lentilkah
1. led 2021

Ja po porodu zhubla na 45 kg/ 164 cm, diky tomu i rychle dokojila, protoze uz telo nemelo kde brat. MS se dostavila az po 5 mesicich, kdy jsem pribrala na cca 50 kg.

mcermakova
1. led 2021

Dobrý večer, mela jsem to tak po prvním těhotenství. Měřím podobně a zhubla jsem až na nějakých 40kg. Po 2 letech jsem se vyskrabala na cca 44kg a chtěli jsme druhého prcka. Sice se povedlo a MS byla celou dobu pravidelná, jenže následovaly krátce po sobě dva potraty. Druhá holčička se povedla až skoro po roce. Musela jsem dost zpomalit, hlídat jídlo a začala jsem pravidelně cvičit... Prostě víc myslet na sebe a méně se stresovat a honit. Byli jsme pak i všichni spokojenější. 🙂 Ted po druhém porodu už to hodně hlidam a zatím dobre. Držím palce

amazonkajanik
1. led 2021

@kikus16 měla jsem před pár lety 48kg při 165cm a ms normálně +- 28dní. Jenže já takhle zhubla z nervů a z práce. Vyplatilo se mi spát a něco málo zobnout za pochodu,takže by dítě nebylo snad ani možné.
Otěhotněla jsem až při váze 54kg,ale to bylo naše první úspěšné těhotenství.

keksik002
1. led 2021

Měla jsem před pár lety, 165cm 43kg vsude mi lezly zebra, sice jsem jedla dost ale mela extremni vydej energie, MS nepravidelně, zacaly mi padat vlasy, lamat nehty.. Nakonec pomohla B12 a dieta - vyzivova.

sarkoc
1. led 2021

Tak ono hodně záleží i na výšce..ja zhubla stresem atd na VŠ na cca 60 kg pri mých 194 cm...už jsem se sotva držela na nohou a MŠ jsem samozřejmě taktéž neměla. Přibírat bylo šíleně náročný, ale jak se to zhruba po roce o 10 kg povedlo zase se začalo vše vracet do normy...pila jsem dva nutridrinky denně navíc k jídlu

zelenaesmolda
1. led 2021

@kikus16 ja mam 40kg,ms mam nepravidelnou ale mam.
Otehotnela jsem prirozene.

amazonkajanik
1. led 2021

@zelenaesmolda si děláš prdel,ne 🤣

zelenaesmolda
1. led 2021

@amazonkajanik
Ne,proc?

amazonkajanik
1. led 2021

@zelenaesmolda jako 40kg je masakr. Kolik měříš?

zelenaesmolda
1. led 2021
amazonkajanik
1. led 2021

@zelenaesmolda jo tak to jo 😂 jsi o 10cm menší než já a to mi ségry se 158 připadají malé 🤣

zelenaesmolda
1. led 2021

@amazonkajanik
Chtela bych pribrat ale nedari se

amazonkajanik
1. led 2021

@zelenaesmolda jo,to znám,povedlo se trochu až na nemocenské a pak,když jsem nastoupila do kuchyně a částečně díky tomu otěhotněla,páč tam byl fakt pravidelný příjem živin 😂
Hele,vzhledem k tvým trefnym výrokům,neříkají ti,že skáčeš jak čertík z krabičky?🤣 mě se kdysi povedlo zaskočit i příslušníka pčr,když jsem si troufla na 190cm velkého chlapa. Dokonce řekl "no,to by se dalo kvalifikovat,že jste ho napadla vy,taková křehká žena..."😂

sudylichozrout
1. led 2021

@amazonkajanik Ja mam 160 cm a jeste na VS jsem mela 40-42 kg. Maturovala jsem s 38 kg 😀
Ted uz mam po trech detech "kila navic", vazim 58 kg. 😆

amazonkajanik
1. led 2021

@sudylichozrout jako,mě je to jedno,ale ségrám to raději říkat nebudu 🤣
Ta druhá mi tvrdila,že když nezhubnu na počáteční váhu do 15měsíců od porodu,už to nezhodim nikdy. Vzhledem k tomu,že mám o 4kg méně,než když jsem dělala vyucak,bych řekla,že se mě tato teorie netýká 😂
Jinak když jsem měla 48kg,vážila jsem tou dobou (bylo mi 28) méně,než tehdy má 13letá neteř 😂😂

zelenaesmolda
2. led 2021

@sudylichozrout
Taky jsem na stredni nemela ani 40kg.Bohuzel mi ani tehotenstvi nepomohlo nabrat

klea81
2. led 2021

Měla jsem ms normálně při 172 cm a 51 kg, takže za mě to kvůli váze u tebe spíš nebude.

kikus16
autor
2. led 2021

@mcermakova děkuji 🙂 Take mam za sebou 2 potraty.

kikus16
autor
2. led 2021

@keksik002 na injekce B12 a hořčík jsem chodila minulý měsíc. Tak ještě budu muset doladit ten jídelníček. 🙂

kikus16
autor
2. led 2021

@sarkoc ty nutridrinky vam předepsala lékařka? Take už jsem nad tím přemýšlela, ale nevěděla jsem jestli jejich užívání nemusim s někým probrat než je začnu pít.

kikus16
autor
2. led 2021

@zelenaesmolda tak to máte štěstí, že se vám podařilo otěhotnět. Mě právě gynekolog sám řekl, ze při mé hodně nepravidelne ms, je šance, že otěhotněním hodně malá.

urtica
2. led 2021

Měla jsem 164 cm na 48 kg (BMI ještě o něco nižší než Tvoje), když jsem otěhotněla podruhé - na první pokus a bonusově ještě s cystou. MS jsem měla i při 46 kg. Ale pamatuju si, že v mládí jsem experimentovala s dietama a to se mi ms zastavila už na 52 kg.

kikus16
autor
2. led 2021

@klea81 čekám jak dopadne hormonální profil. Samozřejmě to může byt z mnoha důvodu.

kikus16
autor
2. led 2021

@urtica aha, to je zajímavé. Ja si myslím, že u mě to dělá hodně i hlava. Druhé strašně moc chceme. Teď máme zakázáno se snažit do března. Tak chci právě za tu dobu, alespoň zkusit přibrat na váze.

ninive211
2. led 2021

@sudylichozrout Ty blaho, ja se 158 cm jsem mela minimum 45 kg, a to uz mi teda prislo moc, uz jsem mela propadle tvare, i kdyz na nohach a rukach by bylo stale bylo "kde brat", ale co se tyce obliceje, uz jsem se ani na fotkach nelibila sama sobě. 38 kg jsem mela v primě (6.třída).

keksik002
2. led 2021

@kikus16 jedla jsem 5-6x denne, hodne zeleniny, ovoce, výživove hodnotná jidla, neni to o tom se cpat prazdnymi kaloriemi ve sladkem a smazenem jidle.

ninive211
2. led 2021

@kikus16 Urcite je nutne nechat si vysetrit stitnou zlazu, zda je v poradku, jinak pokud by hornon. profil vysel dobre, tak zakladni rovnitko je proste, ze prijem kcal musi byt vyssi jak vydej. Naprosto trivialni rovnice, platná za kazdych okolností, nic jineho na tom není. Pokud mas vysoky vydej energie a treba vysoky bazál, tak musis take vice jíst, neznam tvoji skladbu jidelnicku, ale pokud se nenavýší energetický příjem, tak člověk prostě nepřibere, to dá rozum...

mojeuzivatelskejmeno
2. led 2021

Už od gymplu mám váhu 41-43kg, měřím 160cm. Mám dvě zdravé děti. V prvním těhotenství jsem přibrala asi 14kg, u druhého 10kg a tam řešili, zda dokážu přirozeně porodit. Dcerka měla pod tři kila, takže v pohodě. Jsou doby, kdy mám i pod 40kg (když mám hodně stresu) a zatím jsem teda nikdy o ms naštěstí nepřišla. Měsíc před tím, než jsem otěhotněla s dcerkou, jsem potratila v 8.tt. Ale nemyslím, že to bylo váhou.

mojeuzivatelskejmeno
2. led 2021

@sudylichozrout Taky jsem maturovala s 38. A pamatuju si, že se mě učitele chodili ptát, zda jsem ok. 🙈 Prostě jen stres, no. Do teď mám při dlouhodobějším stresu 38kg běžně. Například i v pátém měsíci prvního těhotenství (stres v práci).