Nepravidelná menstruace, pomohl Vám Duphaston?

tess007
2. zář 2013

prosím o radu. Snažíme se o miminko, zatím bezvýsledně. Mám dlouhý MS cyklus a dost a nepravidelný, proto mi ho doktor srovnává duphastonem. Duphaston beru 1-0-1 od 17. dne MS.
Četla jsem ale, že potlačuje ovulaci. Předpokládám tedy, že pokud do 17 dne ovulace neproběhla, nemůžu otěhotnět.
CCA 3-4 dny mě pobolívá v podbříšku, cítím tam divný tlak. Dneska jsem začala prášky užívat...
Pomohl Vám některé duphaston?
Jak to je?

brouzdalka
2. srp 2014

@xjulinkax Gynex je fajn, já ho brala jen chvilku, ale cyklus mi zkrátil 🙂 Mně líp pomohl Femigard. Tak hodně štěstí 🙂

luji
2. srp 2014

Funguji podobne jako HA - umele ti vyvolaji ms a tim padem nastava zkraceni cyklu, k ovulaci ti ale nepomuzou.Mne po nich bylo spatne - nafoukle a bolestive bricho, spatna nalada, tak jsem to po 2 mesicich vysadila a obratila se na homeopata.Homeopatika mi za 3 mesice zkratila cyklus na 35 dnu a hned dalsi mesic jsem otehotnela.

jaenik
6. srp 2014

Ahoj holky, možná hloupá otázka, ale zeptám se. Od soboty marně čekám na MS, po vysazení prášků ji mám stejně rozházenou, jako jsem měla před 11 lety, než jsem začla brát HA. Tehdy jsem ji mívala po 3 měsících. Protože jsme se s manželem začali snažit o miminko, nechci čekat, zda mi náhodou dorazí po 3 měsících. Ale nechci ani chodit k mudr. pro vyvolávačku nebo plato hormonů. Všude se píše, že na srovnání cyklu je dobrý pít kontryhelový čaj, nebo brát kapky jeřábu ptačího. Všude se ale uvádí, že se tyto přípravky mají brát 1DC. Mohla bych buď ten a nebo ten přípravek začít brát hned, i když na 1DC marně čekám, nebo musím opradu počkat, až dorazí MS ,popř. si ji nechat přeci jen vyvolat? Díky za odpověď.

chilli009
11. lis 2014

Holky, nezbyl Vám některé Duphaston ?

bajculka
30. kvě 2015

Zdravím 🙂 Mám dotaz...Mám PCO, neovuluji a nepravidelný menses, od gynekologa jsem dostala Duphaston ale nevím kdy ho brát, projela jsem hrozně moc diskuzí a článku ale jsem z toho jalová. Dnes jsem 39DC, několik dní mě pobolívá břicho a prsa jako kdyby měla ms přijít ale stále nic. s Duphastonem nemam zádnou zkušenost. Clostilbegyt mám také užívat , ale s tím Duphastonem fakt nevím kdy, jestli třeba už od zítra nebo až dostanu ms.
Děkuji za odpovědi 🙂

kvetuska145
12. srp 2020

@tess007 dobry den, muzu se zeptat jestli ho brala tak jak vaˇ predepsal dr nebo az po ovulaci?😊