Nervozita, stres, úzkost

zuzanaxx
20. bře 2017

Ahoj, potřebovala bych poradit: poslední dobou mě trápí velká nervozita, stres a úzkostné stavy. Souvisí to s dlouhodobými problémy s otěhotněním (na straně partnera), zkaženým ivf ze strany ivfcentra, potratem. Postupně se změnila také situace v práci (změna vedení), a jako třešnička na dortu: TCHÝNĚ! Díky tomu všemu jsme s partnerem začali mít problémy i mezi sebou...začala jsem to řešit špatně (trochu víc jsem začala pít). S tím je ale konec, to není řešení, to vím. Poraďte ale, prosím, jak tu hroznou nervozitu zvládnout? Mám pocit, že mě nic negěší, že věci dělám již jen automaticky. Zkouším i nějaké přírodní doplňky a čaje, ale zatím nic moc...

japona
20. bře 2017

@zuzanaxx Vypada to na pocinajici depresi, radim vyhledat psychologa či psychiatra..

flamarion
20. bře 2017

Určitě bych se nestyděla obrátit se na odborníka, nejlépe psychologa...Alkohol je akorát cesta do pekel, NIKDY, opakuji NIKDY, nezkoušej zahánět žal a splíny flaškou...Jakmile v tomhle člověk přesáhne určitou mez, sklouzne tam, odkud není návratu a sám si už rozhodně nepomůže. Je dobře, že sis to uvědomila (snad) včas...Možná bych se pokusila najít si v životě náhradní cíl, ve kterém bych se mohla realizovat. Vím, že se teď asi veškeré tvoje myšlenky a touhy upínají k miminku, ale život je někdy krutej a zařídí všechno jinak, než bychom si přáli...Co nějaké studium, kurz, sport, nebo jiný koníček? Neuvažovala jsi i o změně práce? Rozeslat někam pár životopisů, zkusit se realizovat v tom, co by tě opravdu bavilo a naplňovalo...Miminko si k vám pak třeba cestu najde, třeba i v moment, kdy se ti to bude "nejmíň" hodit a budeš nastupovat do nové skvělé práce. 😉 Když stojí život za houby, je potřeba něco v něm začít měnit...

zuzanaxx
autor
20. bře 2017

@flamarion pár CV už jsem rozeslala, na pár pohovorech byla, ale bezdětná ženská po 30 moc perspektivní prac.síla není. Ale rozhodla jsem se koupit permici do fitka, snad mi pohyb a čas daleko od tchýně (bydlí sice přes plot, ale i to je dost blízko) pomůže...

flamarion
20. bře 2017

@zuzanaxx Moc ti držím palce, ať se ve tvém životě všechno obrátí k lepšímu. Většinou to přichází, když to nejméně čekáme a nejméně doufáme...

katgatoo
21. bře 2017

@zuzanaxx Nám se takhle nedařilo s mimčem a v práci už mě to taky štvalo, tak jsme s manželem vyrazili na měsíc do tichomoří, to měl člověk úplně jiné myšlenky. A pak jsem začala chodit na kurz skákání na trampolíně do Sokola. Původně jsem ani nechtěla začít chodit, protože jsem si říkala, že přece můžu každou chvíli otěhotnět, ale nakonec jsem chodila rok, zvládla jsem i nějaká salta a to jsem poleno. A další rok už jsem měla zaplacený a museli mi to vrátit, protože byly dvě čárky 🙂 Vím, že se ta pozornost od problému odpoutává blbě, ale určitě lepší zkusit to nějak přes jiné zážitky, než s flaškou.

machyxs
21. bře 2017

Já měla také jednu dobu stres, úzkosti, z ničeho nic jsem brečela... důvodem asi byly problémy z minulosti a to, že jsem už chtěla mimi a manžel zatím ne. Mně pomohl jeden homeopat. Věnoval se mi, vypovídala jsem se mu, dělal masáže a brala jsem i nějaká homeopatika řiznutá bylinkami (čínská medicína). Nejvíc mi asi stejně pomohlo se z toho vykecat 🙂 Tak hodně štěstí.