Obezita a těhotenství

kristynasch
13. zář 2016

Ahoj. Snažíme se druhý měsíc o miminko 🙂 jen jsem četla různé články o tom, jak je obezita pro těhotné ženy strašná.. Že jde mnohem hůře otěhotnět, nejde dobře udělat ultrazvuk protože tam není moc vidět, odpor k obézním těhulkám ze strany doktorů je prý také dost častý. Začínám mít dost velké obavy, mám nad 100kg a nechci aby se na mě za to koukal někdo skrz prsty. Máte s tím někdo zkušenosti? Jsem z toho nesvá ☹

yerry
19. zář 2016

@kristynasch ahoj. Ja sice nejsem obezni ale myslim ze nejvetsi roli v otehotneni hraje psychika. Nadvaha ma az dalsi misto. Mam normalni postavu a otehotnet jsem nemohla temer 2 roky. Moje kamaradka mela ten samy problem a to je jeste stihlejsi nez ja a pak mam dalsi kamaradku ktera je take 100 kg maminkou a na dite cekala 3 roky ... vsechny jsme se na myslenku ditete uply natolik ze to proste neslo a kdyz uz jsme to temer "vzdaly" a telo a mysl se uklidnily, tak se zadarilo.
Chci tim rict at neresis svou vahu jako takovou. Pokud se citis dobre tak neres hubnuti, to ti spise pritizi. Zkus to pojmout spise tak, ze v ramci obohaceni zaradis do jidelnicku vice zeleniny (vitaminky potrebujes pro otehotneni) a zacni chodit vice pesky (pohyb je vzdy fajn) a hlavne nic nedelas pro oci druhych ale jen a jen pro sebe a pro sve miminko....
Drzim palce at se brzy zadari a uvidis vytouzene // na testu
PS: nikdy jsem od nikoho neslysela nic o tom ze by se lekari koukali na obezni tehulky skrze prsty. Myslim ze je jim to fuk. Ordinaci jim denne projde hodne lidi a na tohle myslim nemaji cas. Mozna se mylim, ale ja to neslysela 🙂

kettkav
19. zář 2016

@kaculik007 Procházky jsou ok a kolo mi říkala doktorka v nenáročném terénu taky. Ale záleží jak to bude..

kaculik007
19. zář 2016

@kettkav určitě to přehánět nebudu, přeci jen se bojím..

kaculik007
21. zář 2016

kolik kdo tak přibral během těhotenství a jak velké miminko se narodilo?

dzejnany
21. zář 2016

@kaculik007 já během těhotenství přibrala 10 kg. Narodila se mi krásná dcera ve 41.týdnu - 50 cm, 3700 g. Ale od začátku těhotenství jsem brala léky na vysoký tlak, celou dobu se mi držel v normě 140/90.

kakret
21. zář 2016

já břibrala 20 malá se narodila 42 týden 3460g. ale je fakt že jsem to jídlo nijak neřešila a jedla sem na co jsoem měla chuť

dzejnany
21. zář 2016

@kakret já taky, na to že mám problém s váhou, tak těhotenství probíhalo krásně, papkala jsem co dřív nesměla. Dokonce jsem v půli těhotenství shodila 2 kg a to jsem obrečela, protože to neznám (úbytek na váze), myslela jsem, že se něco děje, ale pak šlo tak jak má být.

kaculik007
21. zář 2016

tak to doufám že také přiberu tak 10 kg a více ne...

dzejnany
21. zář 2016

@kaculik007 držím palečky!

nicol22
21. zář 2016

@kaculik007 já jsem přibrala 7 kilo a syn měl 2860 g. 😊

brixavonpavli
21. zář 2016

Poprvé jsem otehotnela se 124kg a podruhe se 136kg a mám skoro 190cm. Snazili jsme se pokazde 2 mesice. Těhotenství v pořádku a mimi taky 🙂

konik_mischel
21. zář 2016

ahoj, myslím, že váha může hrát roli v momentě, kdy způsobuje ještě jiný problém - např. vysoký tlak, štítnou žlázu atd.. O miminko jsme se snažili cca 2 roky, ale z jiného důvodu. Za ty dva roky jsem měla stále stejnou váhu ( 102-105 kg) a zhubnout jsem se pokoušela řadu let již předtím. Každopádně v momentě, kdy jsem to vzdala, smířila se s tím, že se to možná nepovede, rozhodla se odejít z práce, kde to už několik let stálo za prd, to najednou bylo. Zatím jsem přibrala 5,5 kg, takže žádná šílená váha a to jím pravidelně a mám chutě jako každá.. Mě hodně pomohly kapky gynex- harmonizovaly mi MS a ovulaci, nestihla jsem vybrat ani jedno balení (1 měsíc). Držím palce, a´t se vám miminko brzy podaří.

kristynasch
autor
23. zář 2016

Děkuju za Vaše kometáře. Hodně mě to vždy uklidní 🙂 mě dnes má přijít MS a stále nic.. Včera jsem si ale dělala TT (vím, že se to nemá, ale nedalo mi to :D ) a byl úplně sněhobílý. Tak si myslím, že to pro tentokrát nevyšlo a můžeme se snažit znovu 🙂 Je pravda, že když na to pořád myslím, tak mi to asi moc nepomáhá, jenže já na to nedokážu nemyslet..

blecha94
23. zář 2016

Otěhotněla jsem zcela neplánovaně a omylem i po Postinoru s 94 kily. Sestra u gynekologa měla během těhotenství řeči, že bych neměla vůbec přibírat, že tlustá už jsem dost (přibrala jsem 15 kilo) 😀, ale nic moc jsem si z toho nedělala. Jinak se nikdo blbě netvářil, jen jedna sestřička na CTG byla v rozpacích, jak mi má říct, že musím počkat až se uvolní stroj s lepším snímačem, protože ten co má teď k dispozici by miminko přes tuk asi nenašel... 😅 Ale byla jinak moc milá a bylo vidět, že chudák neví, jak to říct a neurazit mě.

V těhotenství jsem prospívala, cukrovku jsem neměla. Ke konci těhotenství jsem začala mít problémy s tlakem, ačkoliv před otěhotněním jsem na hypertenzi netrpěla. Po těhotenství se zase vše samo hodilo do normy, takže to bylo opravdu jen graviditou. Dítě ani mě to neovlivnilo. Rodila jsem vaginálně ve 40+6 (40+3), byl to celkme fofr, 7 hodin od první kontrakce byla dcera venku. Krásná, zdarvá, 3650g a 50 cm.

carodejkasnu
5. říj 2016

Taky bojuju s vahou od základky. Dokonce jsem zhubla bez pomoci a leku 27 kilo, bohuzel po roce vse zpet i vic. Od unora tohoto roku 8 kilo dole, ale vaha se mi dost meni jak roční období. Jsem si vědoma, rizik u otěhotnění.I gynekolozka se o tom zmínila.

paja285
7. dub 2019

Zdravim! Vim, ze je to stara diskuze, ale rada bych ji obnovila, taky mam problem s vahou a tento mesic se poprve snazime s manzelem o miminko... minuly mesic jsme vysadila HA a predtim jsem mela dost nepravidelnou MS tak uvidime jak to bude dal... mel to nekdo takhle?

eeevee
7. dub 2019

@paja285 ahoj, co znamená problém s vahou? 🙂 pokud teprve začínáte se snížením, tak radím vyprdout se na nějaké diskuze a snažilkování a prostě se s manželem/přítelem milovat a užívat si to 🙂 Jinak já jsem měla při prvním otěhotnění 104 kg, povedlo se 4. měsíc, teď mám 114 kg a jsem ve 2. Měsíci těhotenství po 3 měsících 🙂

paja285
7. dub 2019

@eeevee Mam kolem 115kg no :( ano zaciname 🙂 ale bojim se kvuli tomu cyklu ktery byl pred nasezenim HA velmi nepravidelny... tak ted doufam, ze to nejak normalne ,,naskoci,, :D Ziju v UK a tady je zdravotnictvi pekne na pytel, takze kdyz si predstavim ze bych to tady musela resit... :D Jinak tobe moc gratuluji, kez by to slo takhle i u nas 🙂

fandysek_1
7. dub 2019

@paja285 ja jsem taky tlustoch a když jsme se snažili bylo mi řečeno,že každé kilo dolů před těhotenstvím je dobre. Teď lituju, že jsem se nesnažila víc. Mam 2 děti rok po sobě. Začala jsem.na 83 kg. U prvního jsem přibrala 7 kg u druhého 9kg. Prakticky hned pp porodech to bylo pryč, ale ta postava to je děs. Jsem po cisarech takže se cvičením musím opatrně. Chci tím.jen říct, že najet na správné stravovací návyky se hodí, už v těhotenství. Prvním snad tisíc dní vč těhotenství ovlivňuje stravování děti do budoucna.

zmrzlinka
7. dub 2019

@paja285 já jsem měla nadváhu pořád a mám ji pořád a když jsme se snažili o dítě tak vždy jsem otěhotněla hned první cyklus.Ale nebrala jsem antikoncepci

hankaviki
7. dub 2019

Otěhotněla jsem na první pokus a taky jsem obézní.

paja285
7. dub 2019

@hankaviki takove zpravy rada slysim 🙂

hankaviki
7. dub 2019

Když mi nepřišla menstruace, povzdechla jsem si, že jsem už fakt stará (33 let) a že mi ani menstruace nechodí pravidelně jako dřív. Po pár dnech jsem se divila, že mám těhotenský test pozitivní. V těhotenství jsem měla problém s tlakem, ale já mám spíš syndrom bílého pláště, doma jsem při měření měla normální hodnoty. Žádný doktor mi ani náznakem nedal najevo nějaké opovržení nebo něco podobného. Brali to tak jak je. Vyšel mi falešně pozitivní triple test, přikládám to právě tomu, že jsem byla starší tlustá prvorodička.

paja285
7. dub 2019

@hankaviki Tak to je super, ze u tebe probehlo vse v poradku 🙂 ja mam prave problem s tou pravidelnosti... driv to bylo hrozne nepravidelne, tak mi to gynekolog vyresil HA ( ted uz vim ze to byla blbost, ale co uz) tak prave cekam co se stane po vysazeni... Ve prospech mi prave hraje vek no, bude mi letos 25, tak snad...

werumka
7. dub 2019

@paja285 Ahoj - a při brani antikoncepce se ta váha nějak měnila? Nepravidelnosti cyklu bývá často provázána s vyšší hmotností. Ovulace si dává na čas a tím se natahuji cykly. Doporučovala bych měřit bazalni teplotu, ať víš, jestli a kdy ta ovulace probíhá. Snížení hmotnosti určitě pak vede i ke srovnání cyklu. Hormony pak funguji vyváženě.

paja285
7. dub 2019

@werumka Ahoj 🙂 ne, porad byla vicemene stejna, antikoncepce mi vahu nijak neovlivnila 🙂 Ano, to vim, a uz od ledna se snazim trosku neco delat, snazim se jit pravidelne a pestre a co druhy den jezdim na rotopedu... vse prave jen kvuli miminku 🙂 kilum se ale dolu moc nechce no...

werumka
7. dub 2019

@paja285 Ono to části nějakou chvíli vypadá, ze se to nehne, ale pak to začne postupně padat 🙂 určitě by to chtělo zkontrolovat i stitnou žlázu, ale nevím, jak moc možné ti v UK je... jinak určitě dobrým směrem je najet na stravování, které se doporučuje u těhotenské cukrovky. Je to racionální strava, kterou pak ženy často drží i po porodu, protože s ni ty kila jdou dolu a v těhotenství pak neoriberou, nebo jen minimálně. Koukni na www.tehotenskacukrovka.cz, je tam napsáno co a jak 🙂

eeevee
7. dub 2019

@paja285 jinak když jsem gynekoložce říkala, že bychom chtěli miminko, nikdy se o váze nijak nezmínila, ani když jsem měla 104, ani teď se 115 kg 🙂 na ultrazvuku bylo vždy vše dobře vidět a nikdo mi nic neříkal 🙂 začít se teď hned stravovat nějak lépe je určitě skvělé, tyhle návyky se ti pak budou hodit ikdyz bude malé na světě - to se jsi pak v jednom kole a na nějaký rytmus se hodně těžce najíždí :( to je taky důvod, proč se mě ty moje kila stále drží a to mám ještě štěstí, že chodím cvičit dvakrát týdně, kdo ví, jak bych vypadala, kdybych necvičila :-O

paja285
7. dub 2019

@eeevee dekuji moc za povzbuzeni 🙂 snad budu mit stesti jako ty, jak s otehotnenim tak s pak s prubehem tehotenstvi a budu mit stesti na fajn doktory 🙂