Očkování před konizací, daly byste 12 000 Kč?

hofida
3. zář 2017

Ahoj, prosím o názory. Mám nález na děložním čípku, lékař mi řekl, že je to tak malé, že bez očkování Gardasilem to odstraňovat nebude. Řekla jsem, že dokud kojim, očkování nechci. Tak chodím každé 3 měsíce na kontrolu a lékař mě pořád masíruje, ať si to očkování určitě zaplatím. Ale je mi už 35, mám 3 děti, nevidím v očkování význam ani u mladých holek natož u mě. Vyjde na 12.000 Kč. Daly byste to?

kajalka
3. zář 2017

Ne. Fakt ne.

andelka
3. zář 2017

V této situaci ne.

guinea
3. zář 2017

@hofida To je hodně zvláštní přístup, zkusila jsi názor jiného lékaře?

anetka1701
3. zář 2017

to je doktor blbec... Mně by k očkování nikdy nikdo nedonutil, je to fakt nebezpečný. Určitě to chce zkusit jiného lékaře!!! Odstranění je jistota, očkování risk...

hofida
autor
3. zář 2017

@guinea přišel na to můj gynekolog, poslal mě do Ústí k jinému, který dělá konizaci laserem. Oba jsou pro očkování. Ale přijde mi to, že ten náš místní dohazuje pacientky s nálezem tomu do Ústí a ten mu za to "prenecha" očkování, na kterém oba trvají..... Já nevím no, možná už jsem paranoidní

pajula123
3. zář 2017

Nedala bych si to ani omylem,to je tak spatna vakcina s tak prusvihovymi vedlejsimi ucinky,ze se divim,ze to vubec nekdo muze nabizet. Navic chtit resit problem na cipku ockovanim...zmenila bych lekare.

hofida
autor
3. zář 2017

Oni to nechtějí řešit očkováním. Oni to nechtějí odstranit bez očkování. Takže mi dají první vakcínu, pak uděla konizaci, pak další dvě vakcíny.

simone5
3. zář 2017

My jsme tohle hodně řešily s kamarádkou a po poradě s mnoha lékaři (včetně naší známe, kterou v tomto beru jako nezaujatou) kamarádce taky doporučili očkování. Podrobnosti už si nepamatuju - vím, že jsme si taky říkaly, že je to přeci blbost a zátěž pro tělo, ale po mnoha konzultacích kamarádka nakonec dospěla k tomu, že očkování je v jejím případě prospěšné a před konizací na něj šla. Omlouvám se, že nemám víc info, ale už je to víc než rok zpátky. Pro klid duše bych radila se zeptat dalších lékařů a pak se teprve rozhodnout. Nicméně si myslím, že nikdo nemá právo ti odmítnout provést konizaci, ať už se rozhodneš pro očkování či ne.

guinea
3. zář 2017

@hofida To mi zní jako vydírání - a to přece není možné. Pořád platí, že lékař navrhne a vysvětlí postup, rozhoduje se pacient!

hz
3. zář 2017

Nedavno jsem potkala znamou, ktera byla na toto ockovana, ale presto ji rak.del. cipku potihla. navic ocko "chrani" pouze pred 9 kmeny a pritom je pres 40..

verkaver
3. zář 2017

@hofida Já jsem byla na konizaci před čtyřmi lety,to mi bylo 35 a žádný z lékařů mi očkování necpal. Mi právě řekli,že jediné spolehlivé řešení je konizace a očkování už v tomto případě nemá moc smysl. Mluvili jsme o něm a dospěli k závěru,že u mě by nic moc k čemu nebylo... Takže nabídli,vysvětlili,nenutili a provedli konizaci bez očkování. Nechápu přístup tvých lékařů...

hofida
autor
3. zář 2017

Děkuji všem za názory, asi si najdu jiného gynekologa. 😉

babanci
4. zář 2017

Absolutně ne. Je neuvěřitelné, jak to každé ženské cpou. Zrovna o tomto očkování jsem si načetla hromady informací a nešla bych do toho ani za nic. A co tím podmiňuje? Jak, že to bez očkování nepůjde vyndat, co to je za blábol? Změň doktora.

hofida
autor
4. zář 2017

@babanci prý se to bez očkování zcela jistě vrátí

babanci
5. zář 2017

@hofida Mám tři kamarádky,co nechaly naočkovat svoje náctileté dcery a všechny ty holky mají dneska problémy. Možná je to náhoda,ale hledala jsem informace i v zahraničním tisku a nepřesvědčilo mě to ani trochu,že je to dobrý nápad.

terka1301
4. led 2019

Taky nechápu, já byla na očkování v nejlepší možné době, tzn asi v 15 ještě před zahájením sexuálního života a před dvěma lety, ve 22 jsem stejně na konizaci musela. Co jsem slyšela, tak ve Vašem věku už se normálně ani očkování nedělá...tak nechápu. Asi bych se poptala ještě jiných odborníků.

saminomimino
4. led 2019

@hofida to je jen vydírání pacienta za účelem namazání si kapes a je to tak hlasit na zdravotním ckou komoru,k nepovinnemu očkování nelze tímto způsobem nutit a pacienta vydírat,nenaockujes se nezoperujeme,dle mého to ani není legální postup

hofida
autor
4. led 2019

Když jste to tu oživily, tak jen pro info ..... nález byl tak malý, že sám zmizel ..... bez očkování, bez konizace .... tělo si s tím poradilo, všechny laboratorní testy už jsou bez nálezu, dělali mi i biopsii a ta byla též negativní

urtica
5. led 2019

@hofida Super. Jak už jsme tu uváděla v jedné diskuzi, když jsem nastoupila ke svému gynekologovi a seděla u sestry, slyšela jsem, jak dr. jedné ženě toto očkování naopak rozmlouvá, s tím, že s ním nemá dobrou zkušenost...

urtica
5. led 2019

@terka1301 No, můj dr. bohužel tvrdí, že u žen , které očkované byly, se nález objevuje častěji...

terka1301
10. led 2019

@urtica to je výborný, takže opět jen tahají z lidí prachy 🤮 a to my byly se ségrou ještě v době, kdy to musela mamka vše zapálit, dneska už to snad za určitých podmínek hradí pojišťovna...

urtica
10. led 2019

@terka1301 Hele, já nevim, je to jeden názor a já nejsem úplně objektivní - jsem dost skeptická ohledně vakcín všeobecně. Ne tedy úplný odpůrce, myslím, že určitá očkování v určitém věku smysl mají...ale zrovna kolem té HPV je tolik nejasností, už samotné uvedení na trh bylo dost podivné, že tam bych tomu docela věřila. Jo, taky mi ji dr. v 17 cpala za těžký prachy..