Odstranění menstruace - aspoň na půl roku

torunka
24. říj 2018

Dobrý den zkušené ženy 🙂

Vím že zním hloupě ale prostě..

Potřebovala bych poradit s takovým problémem co už mám delší dobu. Mám hrozný vztah se svým "měsíčním nadělením". Vždy brečím jen když si na to vzpomenu, nechci o tom mluvit ani s mámou a připadá mi velmi ponižující, když to někdo spojuje s mým jménem. Nevím co to způsobilo, ale jediná cesta jak bych mohla normálně fungovat je, jak asi tušíte - odstranění menstruace.
Četla jsem mnoho článku, a také mnoho rad.
Bohužel, většina z toho je mi absolutně k ničemu v 14ti letech.
Stejně je sem napíšu.

-hormonální pilulky (myslím takový ty co berete když se chcete změnit z holky na kluka)
nechci být kluk, ale je tu právě ta výhoda zmizení menses (A taky riziko neplodnosti)

- zhubnutí/skoro anorexie
To mi nepřipadá jako dobrý nápad, I když účel to taky splňuje.

-citrón
K tomu mám otázku.
Jenom to zmírňuje nebo oddaluje?

- antikoncepce
Smůla, ta je jen na předpis.

-Mensicol
Jak jsem to pochopila, tak ten jenom zmírňuje PMS.

-simulace přechodu
Ani nevím kde to sehnat??

Neznáte ještě nějaké způsoby? Jsem připravena téměř na cokoli, bolest, zvracení, vedlejší účinky. Na zdraví nemyslím, jsem sobecká a zaměřená jen na svůj cíl.

Prosím, to že budete psát že to mám nechat být mi nepomůže, myslím že to naopak ještě zhorší můj psychický stav.

Děkuji za všechny odpovědi. <3

zelenaesmolda
26. říj 2018

@ivuska1986 spis psychologa nez gynekologa,tohle je psychicke

leymea
26. říj 2018

@zelenaesmolda bohuzel to nebylo jednorazove. MS jsem mela uz rok predtim a pak to po dovolene v Chorvatsku zacalo. Prvne jsem to neresila, ale pak jsem to rekla mame. Takze ja mela 14 dni MS a za 14 dni jsem to opet dostala. Bylo to hodne neprijemne. Uz si presne nevzpominam, ale asi takhle probehly tri cykly. Na gynde se hned doktor ptal jestli jsem nekam cestovala, asi to nebylo nic neobvykleho. Hned vedel.

zlorenka
26. říj 2018

@takyjedna pokud umis cist, tak ji doporucuju psychologa a gynekologa. Ja uzivala HA od 15, coz je max rok rozdil, a jediny co kdy gynekolozku zajimalo byly prachy a podle toho taky doporucovala. Takze bych to zas tak nedramatizovala. Furt mi to prijde jako to mensi zlo, co se sebou muze pubertacka provyst.

jajinka007
31. říj 2018

@torunka Samozřejmě, že cyklus souvisí s emocemi. Je potřeba to přijmout, nic jiného s tím stejně neuděláš, než si teda huntovat tělo nějakou antikoncepcí. Nepamatuji se, jak jsem se cítila, když mě bylo jako tobě, ale neber to jako ponížení ani nic podobného. Prostě je to život. Reklamy na vložky a tampony bych zakázala taky, absolutně nechápu, proč se něco takového vysílá, to se pak cítím trapně i já :D a jak už psala výše, když zvládne chlap koupit vložky a necítí se trapně, proč by se tak měla cítit žena? Neřeš to tolik. Přijmi to.

pulecp
11. lis 2018

@torunka Holka, pokud Ti dělají problém i pojmy vložka a podobně, budeš to mít náročné - reklamy jsou všude, nevyhnou se jim děti...
Jsi normální zdravá (skoro)žena, menstruace k tomu patří, jednou za cca měsíc Tě mj. zbavuje dost razantně spousty nánosů jak fyzických, tak psychických (detoxikace). Je to přirozený fyziologický proces, rozhodně bych Ti nedoporučil se tomu bránit. Místo snahy o odstranění toho, co je v pořádku, normální, si zapracuj na tom, co okolo toho je problém. Může to totiž vytvořit daleko větší komplex "stydlivostí", které Ti budou bránit normálně žít - mj. také partnersky. Neřešené problémy mají totiž tendenci sílit a "roztahovat se" i jinam. Namísto utíkání před tím se svým postojem k tomu spíš zabývej - co přesně Ti na tom vadí? Například - krev, domnělá "nečistota", to, že se stáváš ženou... tímto směrem jdi. Seznam se se sebou - pohlédni si do duše. Na mém blogu/profilu je článek, kde je popsaná metoda, kterou by sis mohla pomoci. Kdyby Ti to nešlo, můžu Ti pomoci - má to jednu výhodu - přes skype, přes účet, který je pro tyto účely (ne Tvůj skype účet) - tedy anonymně. Zároveň je to i vhodný trénink, protože i když máš problém v tomto asi i se ženami, s muži to asi je složitější.
Přeji Ti, ať se Ti povede se přes toto období co nejpohodověji přenést.

sudylichozrout
11. lis 2018

@pulecp pri vsi ucte, reiki rozhodne neni pro takhle mladou divku. Mohl bys ji nasekat daleko vic problemu. Tyhle alternativni metody mohou pomoci tak maximalne dospelemu, ktery je jim dlouhodobe otevren, ale ne pubertacce, co ma problem s akceptaci menstruace.

pulecp
11. lis 2018

@sudylichozrout Jak jsi přišla na reiki - tím, že jsem mám uvedeno, že jsem to absolvoval? Jak bych reiki dělal po skype? (Tedy kromě metod ze třetího stupně - a já nepovažuji za etické pracovat "za někoho") Psal jsem, že na profilu mám několik článků k metodě, ne, že ji mám jen uvedenu.
Proč myslíš, že alternativní metody mohou pomoci "jen dospělému"?

merope
11. lis 2018

Kamarádka už dlouhodobě nemenstruuje. S jedním doktorem se musela pohádat, nechtěl jí to předepsat, ale nakonec ho tuším ukecala. Nevím, zda to nejsou nějaké injekce či co. To jsem zase moc nezkoumala. Každopádně ona je si ale poměrně jistá, že o děti nestojí a mít je nechce (a je jít už přes 30), takže jí prostě nevadí, když jí to způsobí neplodnost. Takže ano, jde to - ale je potřeba kvůli tomu jít ke gynekologovi/gynekoložce. Určitě bych ve tvém případě doporučila tu gynekoložku. A nebránila bych se i psycholožce - klidně to nazývej "měsíční nadělení" nebo jak chceš, pokud bude citlivá, tak by ti měla a mohla hodně pomoci.

Jinak u nás ve škole jsme mívali celou ZŠ plavání (bazén ve škole) a přemýšlím, že to možná i pomohlo, že to prostě žádnou holku nenapadlo řešit - protože prostě jsme v dané dny nemohly plavat (tampóny, zvláště ty do vody, v té době moc nebyly) a tak nějak se u nás bralo, že nemůžeme ani cvičit (takže radost, že jsme se "ulily" z tělocviku). U vás ve škole v danou chvíli cvičíte? Že bys viděla, že i ostatní holky "to mají" a viděla bys na tom i ty výhody.

Co se týče vložek, ty se naštěstí "doma objevovaly", jinak já ještě do 30ti (a to jsem od 18ti bydlela sama) měla problém jít si vložky kupovat - zásadně někde s větším nákupem, aby na ně nebylo moc vidět, až postupně mi to přestalo vadit a jsem schopná i někde říct, že si jdu koupit vložky - případně i říct kamarádce, aby mi je koupila (když jsme třeba na dovolené, někdo jede nakupovat a já je nutně potřebuji). Dokonce jsem už zvládla i říct chlapovi, ať mi je koupí. Ale nejraději si vybírám sama nějaké, co mi vyhovují (s křidélky, prodloužené, ale ne moc tlusté). Zajímavou "školou" jsou mi holky, co jim není blbé se zeptat před celou skupinou na akci, zda nějaká holka nemá vložky, že to nečekaně dostala - i když to slyší i chlapi. Prostě to taky beru jako intimní záležitost (a pořád řeším, zda to někde neprotíká, není vidět a kdo ví co kolem). Ale uvědomuji si, že to je psychika a je potřeba pracovat hlavně na ní (mimochodem - po psychoterapii v posledním roce se i tohle dosti výrazně zlepšilo).