Patologický spermiogram a následné urologické vyšetření

daj28
22. čer 2018

Ahoj holky, snažíme se s přítelem už dva roky a nic.Byl na spermiogramu a výsledky jsou nic moc. Morfologie jen 2% a 9mil/ml spermií. Paní doktorka nám doporučila ať si partner zajde na urologické vyšetření. Nejhorší je že tam nechce jít kvůli studu. Máte nějaká podobnou zkušenost? A ještě by mě zajímalo jak to vyšetření bude probíhat, pokud ho tam tedy dostanu. Prý by tam šel jen kdybych byla s ním, je to možné? Ještě je pravda že mě u něj přišlo vždy zvláštní že má levou kulku o něco menší než pravou.Co jsem měla předchozího partnera tak je měl obě stejné. Taky jsem si o tom četla a spíše bývá pravidlem že je levé varle větší. Takže asi to vyšetření bude na místě

daj28
autor
17. zář 2018

Holky,přítel už je měsíc a půl po operaci varikokély a vypadá to o moc lépe.Žíly už jsou skoro pryč a levé varle se mu zvětšilo.Kdy by jsme mohli zkusit zajít na spermiogram?

katule1990
17. zář 2018

@daj28 Řekla bych, že nejdříve za 3 měsíce od zákroku, až se spermie úplně obnoví. Někde jsem četla, že se to může úplně projevit až po 6-9 měsících, ale myslím, že už po 3 by tam zlepšení mohlo být 🙂. Budu moc držet palce. Můj muž na operaci nešel, ale moc se mi nechce věřit, že by ty špatný výsledky (měl o hodně horší než vy) byly jen varikokélou, protože žádné žíly vidět nejsou, jako byly u vás, ani nemá menší varle, bolesti nic. Ale asi můžou být někde vevnitř, no. A jak se přítel cítil po operaci? Jak se mu to hojilo, už to má úplně dobrý? Jestli se teda můžu zeptat 🙂.

daj28
autor
17. zář 2018

Po operaci ho to levé varle skoro měsíc dost bolelo, první dva týdny opravdu hodně.Teď už se cítí úplně fit a je rád že to má za sebou, je vidět zlepšení.Pak zkusíme spermiogram a uvidíme