Plastika dělohy po 1. CS, abych mohla mít druhé dítě

lenejewel89
4. dub 2016

Je mi 27.let, mám za sebou před 3.lety akutní císařský řez, který naštěstí dopadl dobře pro mé dítě, mám krásného zdravého chlapečka. Za dva roky poté laparoskopie a odstranění ložiska endometriózy, za rok poté hysteroskopie a chirurgicky vyříznutí z podkoží nad císařským řezem větší ložisko endometriózy. Následně rok snažení o otěhotnení - marně! V lednu 2016 poprvé do IVF centra, odebrány vajíčka, oplodněno 5. krásných embryek a zamraženy, protože mi nerostla sliznice. V březnu 2016 mi bylo sděleno, že mi embryo nemůžou do dělhy vložit, protože moje stěna je strašně slabá a těhotenství by neudržela - 3mm děložní stěna. Navíc v děloze veliký útvar "kapsa", kde se hromadí krev a špína, proto také nerostla sliznice a moje menstruace bylo jen špinění. Bylo mi sděleno, že musím na operaci - plastiku dělohy, kde mi otevřou břicho, ani nevím, jestli v místě, kde mám řez nebo nad tím, a vevnitř mě pořádně sešijou a vyčistí. Po této operaci 1.-1 a půl roku klid a nepokoušet se těhotnět. Potom se uvidí, jestli stěna je lepší a srostla a budeme moci jít do kryoembryotransferu nebo už nebudu moci nikdy mít druhé dítě. Vše záleží na tom, jak mi děložní stěna sroste! Chci si popovídat s někým, kdo má či měl podobný problém jako já a navzájem se podpořit...

vetyver
4. dub 2016

jsem jen po jednom CS, takže zkušenost nemám, ale MOC držím palce!!!...

lenejewel89
autor
4. dub 2016

Dekuji moc a ty druhe neplanujes? Jak stare mas ditko? 🙂

vetyver
4. dub 2016

já už mám dvě, o to víc Ti držím palce! Dceru mám císařem pro konec pánevní (i špatná poloha pro přirozený porod), té je 2,5r, a pak máme chlapečka 9m, toho jsem po 21 měsících od CS porodila přirozeně. S císařem jsem se srovnávala hooodně dlouho a je to jizva nejen na těle ale i na duši, ale zase mám trvalou památku na porod dcery... Ale doktoři umí zázraky, snad i v Tvém případě zázraky zafungují!

lenejewel89
autor
4. dub 2016

Tak to mas krasne. Dve deti jsou idealni a mas je pekne po sobe, take jsem to tak chtela, ale bohuzel. No hlavne, aby se nam druhe podarilo, ted uz nehraje roli, jestli bude o nejaky ten rok starsi jak muj prvni. 🙂 Dekuji moc za podporu, bude to jeste dlouha cesta, ale verim, ze uspesna. 5.embryek na me pocka. 🙂

slavicek14
25. říj 2017

@lenejewel89 ahojky teď jsem 10 měsíců po druhé sekci. První pro konec panevni a teď druhý pro velké bolesti v jizve. Taky jsem byla na vyriznuti ložiska endometriozy v jizve po první sekci ale otěhotnět nám šlo hned jak jsme se rozhodli. Bylo to cca 2 roky po zákroku. Teď při kontrole po sestinedeli mi dr zjistila neuzavreni jizvy ve větším rozsahu. byla jsem poslana k Apolinari a teď 30 tého jdu na utz. Tak jsem zvědavá jak dopadnu. Je mi 36 a chtěla bych ještě jedno miminko když přítel změní názor ☺