Po sexu záněty, bolesti, zarudnutí. Na co jsem alergická?

uztotakbude
4. zář 2014

Léta letoucí problémů po sexu. Téměř po každém sexu zánět, velké pálení, bolest, řezání, obří zarudnutí, někdy i prasklinky, fakt nepříjemný stav, léčba standardně týden až 14 dní. Léta se nic nedělo, stále se řešili kvasinky, zkoušely různé globule a masti a ono to vždy přešlo, spíš časem, než tou léčbou. Nakonec jsem za doktorkou šla, že toho už mám dost a že tedy jak to budeme řešit, že chci nějaké pořádné vyšetření, že jsem s mužem deset let, jsem za něj vdaná a že nehodlám po každém sexu trpět, navíc chceme prcka. Nejdříve, že máme vyzkoušet, zda se to bude dít i při kondomu. Alergie na latex. Takže nákup bezlatexových kondomů, problém odezněl. Takže asi problém bude v manželovi. Tak se udělaly stěry, nakonec vše v pořádku a čisté. Inu asi že se potvrdilo to co mi léta říká doktorka, že si s manželem asi nesedíme. X krát mi říkala, že by to chtělo vyměnit partnera. Jasně, já se rozvedu, přijdu o chlapa co ho miluju, aby mi nějaký jiný MOŽNÁ lépe "seděl". Takže nic, nakonec to vypadá, že je to nějaká alergizace, takže prý nás asi pošlou na gynekologicko-imunologické vyšetření do Prahy či Plzně - oba dva, jako pár. Moc se bojím, že nás to ohrozí z hlediska plodnosti a že to třeba i nepůjde vyřešit. Může to být alergie na sperma, pokud ale je, tak musí být brutální, manžel do mne naplno ejakuloval jen jednou za celý vztah, jinak se dělá bokem - prý ale můžu reagovat i na tzv. kapičku lásky apod. No to by musela být alergie jako řemen. Nebo jsem alergická přímo na něj? Máte někdo zkušenosti? Jsem neskutečně vytočená, x let problémů, připadala jsem si jak pokusný králík, pokaždé jiné mazání a výplachy a globulky a já nevím co a nakonec tohle. Teď? Když je mi skoro 26? Teď, když se chceme snažit o mimčo? Teď? Tak pozdě? Holky řekněte mi některá, že v tom nejsem sama, řekněte mi jak to na tom imunologickém probíhá, řekněte mi, že jste měly to a samé a jste vyléčené a máte děti. 😢 😢 😢 😢

werunkaw123
4. zář 2014

Upřímně? jsem na tom stejně, děti mám dvě. Já jsem tedy ve fázi stále kdy mi doktor předepisuje každý měsíc globulky a mazání a byť jsem to s tím řešila x krát tak jediné co mi doporučil tak Wobenzyn dlouhodobě prý minimálně rok abych ho brala pravidelně, ale že "některé ženy na to proste trpí". Tak trpím, zrovna právě teď již druhý den užívám maxmiror plus pimafucin mast a čekám kdy zas bude lépe... V těhotenství a cca 2-3měs po každém porodu to vždy bylo lepší. Jinak se takhle trápím už 7 let.

uztotakbude
autor
4. zář 2014

@werunkaw123 JO, pimafucin i maxmiror znám taky. Jako asi tisíc jiných věcí. Mne tohle vážně nebaví. Chci si sex užít a ne jít do toho už s tím, že to potom zase bude bolet. Navíc se fakt bojím jak bude moje tělo reagovat na to, až budu co dva dny sexovat kvůli snažení o mímo. Já si to vlastně ani neumím představit. Do té bolavé zasunout znova penis. To bych se asi zbláznila. Když jsem kolikrát tak oteklá, že mne bolí si tam jen prstem zasunout globuli. :(

werunkaw123
4. zář 2014

Bohužel to znám, na tu imunologii určitě zajděte, je to lepší než nedělat nic. Můj doktor to prostě neřeší a nikdy krom těch globulí mi nic jiného nenabídl. Ale když mě brali vajíčka tak dělali veškeré testy, stěry apod. a vždy všude vyšlo, že jsem v pořádku. Jinak když jsme se snažili o mimčo tak co se sexu týkalo bylo to peprné, co dva dny to vážně nešlo plus byl můj nejlepší kamarád lubrikant a to jsem taky dlouho hledala ten co by vyhovoval (případně pozor na jakoukoliv parfemaci!)

uztotakbude
autor
4. zář 2014

@werunkaw123 Jo jo lubrikanty vůbec nemůžu používat. Zatím jakýkoliv jsem zkusila, tak pálil jako hrom.

werunkaw123
4. zář 2014

Mě nakonec vyhovoval na vodní bázi bez parfemace ty jo, ale já si nevzpomenu jak se jmenoval :/ hlavně nepoužívat žádné výplachy ani intimní mýdla... jelikož ta mikroflóra je už tak narušená, že vším tímto se spláchne ne jen to špatné, ale i to dobré a ta kyselost určitá tam prostě musí být. Tím si myslím se to pohnojilo u mě hned ze začátku. Narušila se celkově ta mikroflora a obnova je moc těžká ne-li nemožná. Zkoušela jsem i různé diety, koupele, moře, tablety, bylinky, masti a nedopracovala jsem to vážně nikam. Jediné co jsem nezkoušela je ten wobenzyn a to právě kvůli jeho vysoké ceně. Já jsem tedy už asi rezignovala, děti mám, sex mi tedy chybí strašně - chtěla bych si ho tolik užít, ale když už je tak se nedokážu ani pořádně soustředit a uvolnit jelikož už se děsím toho kdy to začně pálit (většinou již při či potom). Kdy jdete na to vyšetření?

rebarborar
4. zář 2014

Já bych právě vůbec nepoužívala chemii, spíš občas nějaký výplach-oplach bylinkama, hlavně nenosit tampony- já vím hrůza (dřív jsem je používala i naspaní)- ale taky jsem si zvykla a problémy odezněly a do roka jsme čekali mimi.. s tampony se ženská neodkyselí, tak jak by měla. pak bych zkusila i celkové odkyselení těla- zásaditá strava a asi i homeopatika. jsme příroda, tak většinou příroda pomůže... můj laickej názor. hezký den!

uztotakbude
autor
4. zář 2014

@werunkaw123 Zatím nevím, mám 25.9. jít ke své gyndařce, prý si na mne vyhraní půl hodiny a vše mi vysvětlí

uztotakbude
autor
4. zář 2014

@rebarborar Já tampony vůbec nepoužívám. Jednou jsem po nich měla jakýsi šok a od té doby se jich bojím jak čert kříže.

szifcakova
30. zář 2014

Ja som mala podobné problémy. Prešla som na menštruačný kalíšok a asi za 3 mesiace je všetko úplne v pohode, sliznica aj okolitá pokožka sa sama dala do poriadku. Predtým nonstop problémy.

poletuszka
30. zář 2014

tak ja nemela problemy pri sexu, ale v tehotenstvi.. prvni tehotenstvi bylo ukonceno cs kvuli preeklampsii, vlastne uplne od zacatku byl nejaky problem a preeklampsie to pak ukoncila.. kdyz jsem byla podruhe tehotna ani tuk, zadny problem nic, nebyt bricha nevim, ze jsem byla tehotna.. kdyz jsem pak zacala chodit do stacionare, tak se me jednou primar ptal, jestli mam stale stejneho partnera, tak jsem se zacala smat a rikam, ze ano stale stejny.. a on mi rekl, ze poprve vsechny ty problemy mohly byt kvuli "alergii na partrnera", jeho sperma a dalsi veci, ktere uz jsem zapomnela a ze ted si uz moje telo na nej zvyklo 😀 to me potesilo, neminila jsem se poohlizet jinde.. drzim palce, at to dopadne dobre a mate brzo zdraveho prcka 😵

uztotakbude
autor
1. říj 2014

@poletuszka No to oni říkají, že si tělo zvykne. Ale kdy? Jsme spolu deset let a stále mám stejného partnera!

blauen
1. říj 2014

@uztotakbude: my jsme na tom s manželem, ale úplně úplně stejně! S manželem se známé pět let a z toho dva roky manželé a problémy jako (pálení, otékání, prasklinky, mykozy, kvasinky) mě začly zlobit cca asi rok a půl zpátky a od té doby jsem v jednom kruhu. Přesně víme, kde byla příčina (nasazení silných antibiotik) a od té doby se bohužel moje paní gynekoložka snaží co může, ale zatím marné ☹ každý měsíc, canesten, mastičky, čípky, chvíli max. měsíc klid a opět znovu. Teď testujeme Candivax s výplachy a uvidíme! (Zatím co jsem i vypozorovala reakce začíná i nevhodným pracím práškem, a parmémované vložky, a hlavně CUKRY do těla jeden velký zpouštěč! Ach jo holky jsem z toho tedy i manžel úplně nešťastní!! ☹

blauen
1. říj 2014

Jinak holky s těmi tampóny značka Ellen v lékarně k dostání mě naopak pomáhají narovnávají mikloflóru. Jsou sice drahší, ale co by člověk už neudělal pro nějaké to pohodlí....a to nepočítám kolik ta léčba už nás stala x tisíců a přípravků a jsme pořád a pořád na začátku ☹ A nehledě na to, že už se rok snažíme do toho o miminko a zatím bezúspěšně ☹