Po vysazení HAK, naordinované hormony

petuloss
3. kvě 2018

Ahoj holky,
prosím o drobnou radu ty, které se v tom dobře orientují protože já už se v tom vážně nevyznám. V lednu jsem vysadila HAK a po 50dnech bez MS šla na gyndu, dali mi vyvolávačku. Za týden se MS dostavila krátce na 3 dny. Dnes jsem zase 54. den cyklu a nic, byla jsem u doktora a dal mi zase vyvolávačku, a k tomu předepsal hormony Provera 5mg ( 20.den cyklu brát 5 dní 1-1-1 ) na 4 měsíce... že by se to mělo srovnat. Jenže když jsem si četla příbalový leták, tak se mi to brát fakt nechce. Už takhle se snažím dávat tělo do kupy ( padající vlasy, horší pleť ) a aby mi to tohle ještě víc rozjelo tak se na to moc netvářím. Otěhotnět momentálně nechci, je mi 26 a jsem po rozchodu s partnerem takže v tuhle chvíli jde těhotenství úplně mimo mě, jde mi jen o to srovnat se a mít zdravý cyklus. Chtěla bych se obrátit spíš na přírodu, koukala jsem na kontryhel, gynex nebo černý jeřáb. Co z toho by mi mohlo pomoci ? Řešily jste některá ? Myslíte, že si nemůžu ublížit když ty hormony prostě nenasadím a nechám tomu čas? Jak dlouhý cyklus maximálně by jste nechaly být bez řešení? Mám strach že to bez doktora nedostanu snad nikdy přirozeně sama... :-/

Děkuji.
PS: pokud máte nějaké zkušenosti s tou Proverou ? Díky 🙂

jednaholkaa
3. kvě 2018

@petuloss Ahoj. Ja jsem tedy nic takoveho neresila. Ale kdyz jsem si cetla dizkuze o gynexu tak tam holky psaly ze jim to srovnalo cyklus.. Tak si zkus o tom neco nacist. Nebo nejaka kura od Vitality.cz. Byt tebou bych to zkusila taky prirodni cestou kdyz nikam nespechas. Jo a jeste, hormonalni joga! Tu me muj fyzio doporucoval hodne, jako ze na tohle by mela taky pomoct..

labijoux
3. kvě 2018

Gynex určitě pomůže, také stres může způsobovat hormonální výkyvy.

kridav
5. kvě 2018

Doporučuji kontryhelový čaj, klidně ze začátku i 3x denně.

cinam
5. kvě 2018

Dej tomu čas, zvlášť když nechceš otěhotnět, tak není spěch a hormonama bych to fakt neřešila. Divím se že doktor jo. Já po vysazení dostala MS za tři měsíce (cca 80 dní), byla hrozně slabá, ale byla 🙂 začala jsem pít kontryhel a příští cyklus už byl asi 45 dní. Další už kolem 32. Při téhle relativně normální délce už jsem kontryhel vysadila a začala s tím gynexem. Ten mi pomohl hlavně s ovulací, další cyklus už jsem otěhotněla.

kepu
5. kvě 2018

@petuloss jestli netehotnis tak na hormony se vyprdni a pij treba ten kontryhel a gynex pry taky pomaha ...nam nepomohl 😊